PDA

Zobacz pełną wersję : Map sensor



andrzej5v
18-04-11, 22:41
Witam wszystkich
Ostatnio zrobiłem samodiagnostyke swojej Hani D15B2 EG85 i wyszedł błąd nr 1 i błąd nr 3.
Pierwszy błąd to sonda lambda. Drugi to czujnik ciśnienia dolotowego-map sensor. Kupiłem już drugi czujnik z silnika d15b2 o oznaczeniu 079800-1691 5v ps 22
u mnie pod maska widnieje nr Sensor Assy Map 079800-2990-5v ps 31. Moje pytanie czy moge zastosować ten czunik co kupiłem? czy raczej nie można bo coś nie będzie współgrało?. Drugie pytanie jak założę drugą sondę a nie zmienię Map sensora to może przez map sensor uszkodzić się i druga nowo założona sonda? czy raczej to jest nie możliwe.
Za odpowiedzi z góry dziękuje

kamilx17
19-04-11, 12:44
Map sensor nie ma prawa się zepsuć od uszkodzonej sondy i na odwrót. Jeżeli wyskakuje Ci bład map sensora to nie znaczy że jest akurat zapsuty. Trzeba sie raczej zastanowić nad przewodem i wtyczką prowadzącym do map sensora. Skoro już drugi map sensor podłaczasz i dalej nie hula. A jeszcze takie pytanie czy resetowałaś kompa po zmianie map sensora. Sama wymiana nie wystarcza komp wciąz pamieta ten bład. Chyba, że jeszcze nie podłaczałeś tego z innym oznaczeniem, zawsze warto spróbować zarówno jeden jak i drugi map sensor jest na to samo napiecie 5V takżę nic sie nie stanie o ile wtyczki pasują.

andrzej5v
19-04-11, 21:10
Dzięki za odpowiedź. Jeszcze nie podłączałem drugiego map sensora. jutro zmienię sondę lambda i sprawdze jak jeżdzi jak bedzie róznica to pojutrze podłącze drugi map sensor i też zobacze jaka jest różnica.

LechuLK
12-11-11, 23:24
Jak się dokładnie sprawdza Map Sensor?

Czytałem, że

* między przewodem czerwonym a zielonym - ma być 5V
* między przewodem białym a zielonym - ma być 3V

Sprawdziłem na ciepłym silniku i między czerwonym a zielonym było koło 5V a między białym i zielonym 0,85V i wzrastało przy otwieraniu przepustnicy.

Tak ma być?