PDA

Zobacz pełną wersję : Gaśnie na wolnych na benzynie na LPG jest ok???



punol
23-02-07, 16:45
Witam!

Civic 1.5 16V z LPG.D15B2
Mam problem z wolnymi obrotami na po przeł na benzynę. Mianowicie od razu autko gaśnie gdy zdejmę nogę z gazu i obroty spadną. Pozatym jeździ w miarę ok.
Na gazie jest ok trzymają równo.

I jeszcze jeden problem tak od 100km/h Hania jest zmulona ma mało mocy i strasznie wolno przyśpiesza do 140 góra osiągnąłem nią 150 i to w dodatku z lekkiej górki. Gdy przeł na benzynę jest lepiej ale pow. 100 też tak muli.
Co może być przyczyną? Oleju nie bierze dużo.

stachoo
23-02-07, 22:58
Witam na gazie jednak slabo idzie, na benzynie tez nie najlepiej bo ma zwezke, która ogranicza ilosc powietrza ssanego przez silnik. Moze instalacja jest zle wyregulowana ??
Mam takie pytanko do Ciebie jaki masz emulator wtryskiwaczy ??
-pozdrawiam

Gumol
23-02-07, 23:53
zdarza sie ze na benzynie nie trzyma obrotow jak ma sie lpg. Mozliwe ze komp zlapal jakis syf. Wez odlacz kleme od aku na 5 min zeby zresetowac kompa, powinno pomoc(u mnie przynajmniej pomoglo z 2 razy). Jak nie to jedz na regulacje gazu.

punol
24-02-07, 00:30
stachoo niesty nie wiem jaki mam emulator. Jak mam to sprawdzic? Nie jestem narazie za bardzo znawca inastalacji lpg. Mam to autko dopiero 3 tyg.

stachoo
24-02-07, 00:35
ja podobnie 3 tygodnie :d
emulator sprawdzilem zagladając pod maske u mnie jest z prawej strony jak jestes przed maska niedaleko kolumny koła takie czarne pudeleczko moze na nim pisac "emu", albo jakies oznaczenie liczbowe
-pozdrawiam

BEREN
24-02-07, 10:28
Zależy jaka instalacja ja z Elpigazu mam VIOLA PLUS, może być Leonardo i wiele wiele innych. Raczej obstawial bym jazde do gazownika. Ale jeżeli jest tak na benzynie to dziwne na moje to nie bedzie kwestia instalki, bo na benie powinno być ok no chyba ze rzeczwwiscie ci przytkał AIR, na moje krok albo zapłon. Dla pewności zresetuj tego kompa.

Łukasz83
24-02-07, 10:49
siema. nie mam gazu ale tez mi czasami obroty spadaja i gasnie. zwłaszcza jak robie redukcje biegu. sprawdz silniczek krokowy, wyczysc go. ja kupiłem jeszcze taki płyn do paliwa (chyba firmy STM za 15 zł)który czysci cały układ paliwowy(podobno) wtryski itp. teraz działa lepiej. pozdrawiam

punol
24-02-07, 12:06
Mam jednostkę sterującą Autronik a co do tego emulatora to sprawdzę.
A co do tych niskich obrotów na benzynie to nawet nie falują tylko od razu autko gaśnie.
Czy mozliwe że krokowiec wogóle padł? Czy po przeł. na gaz jest nie potrzebny?

A co do resetu kompa to czytałem jak się go robi no ale później trzeba zaprogramowac dobrze tylko jak na beznynie czy na LPG??

BEREN
24-02-07, 12:16
Zapalasz na gazie??. Jak zapalisz na benzynie to odrazu gasnie?. Ja bym krokowy wyczyścił profilaktycznie, napewno nie zaszkodzi a może pomóc. Jak zresetujesz to musi chodzic na benie, więc jest problem. Ciekawe czy komp lapie jakies błędy.

punol
24-02-07, 12:56
Baren! Zapalam zawsze na benzynie później po przekr. 2 tyś przeł mi sie na gaz.
Gdy silnik jest zimny na ssaniu to na benzynie jeszcze idzie. A pózniej na wolnych gaśnie od razu.

Jak zrobic ten Reset ECU jak mam LPG. Mam po resecie mie przeł. na LPG czy na benzyne?

Gumol
24-02-07, 16:25
punol pisalem Ci ze mialem tak samo ze na benzynie gasl. odlacz prawa kleme od akumulatora na 5 min wtedy wyczyscisz pamiec kompa. Powinno pomoc

BEREN
25-02-07, 00:39
Wyczyść krokowy.

punol
25-02-07, 16:38
Zrobiłem reset ECU i trzymał na benzynie ok 9 tyś obrotów na wolnych.
Nawet polepszyła się dynamika ale i tak max jechałem tylko 150km/h no może jeszcze troszku by poszła :).
Po dalszej jeździe na wolnych obroty spadały do ok 500 może nawet mniej i czasami sie podnosiły do ok 800 czy 900.
Ale przynajmniej już nie gaśnie.
Jeszcze wezmę i przeczyszczę ten krokowy.

michalm
03-03-07, 13:42
Witaj Punol
Mam dokladnie ten sam problem, powiedz, czy po tym resecie musiales cos programowac? czy normalnie zapalil i bylo ok?

punol
03-03-07, 15:51
Michałm po resecie zapalił normalnie. I robiłem normalną procedurę programowania kompa. Czyli zapaliłem na benzynie i zostawiłem go na wolnych bez gazowania aż się załączy i wyłączy wentylator chłodnicy. Później zgasiłem autko. Zapaliłem jeszcze raz i pojechałem na przejażdżkę na 30 min. Najlepiej jeździć w cyklu mieszanym czyli troszku po mieście a troszku na trasie.
Pozdrawiam

michalm
03-03-07, 22:13
Dzieki za info, wiec w przyszlym tyg. tez to zrobie.
Pzdr

dany_j
17-03-07, 21:59
do BEREN - co morze byc powodem słabej mocy pojazdu??? nie chce ciągnąc za wiele.
Pozdro dany_j :agent:

eMJey84
26-03-07, 22:21
SIema Punol!!! Mam pytanie do Ciebie poniewaz mam ten sam problem co Ty miałes, ten sam silnik i tez posiadam w mojej hani gaz. Chciałes sie dowiedziec czy restar komputera pomogł i jak teraz zachowuje sie samochód. Poniewaz jestes swiezym posiadaczem hani wiec za duzo o tym samochodzie nie wiem i nigdy nie robiłem restaru komputera a boje sie ze jak zrobie to cos sie rozreguluje ( bo teraz na gazie chodzi bardzo dobrze tylko z tymi obrotami mam problem na benzynie).I chciałem sie jeszcze zapytac czy jak rozłaczyłes akumukator, podpiałes to czy wtedy jak Ci sie wyłaczyło ssanie nie zgasł Ci.Bo boje sie ze wezme rozłacze akumulator, podłacze, zapale ... i mi zgasnie. Prosze o odpowiedz jesli to mozliwe na maila emjey84@wp.pl . Z góry dziekuje. Pozdrawiam...