PDA

Zobacz pełną wersję : Gaznik



LuTeK
22-02-07, 19:56
Witam Mam problem niedawno odebralem hanie od mechanika miala planowana głowice itp jak ja odpalilem to na ssaniu wskakuje na bardzo wysokie obroty nie wiem czy czasem mechanik nie pomylil jakis wezykow i nie podlaczyl tam gdzie nie mial moze jest jakas inna przyczyna Jesli ktos mogl by cos podpowiedziec byl bym wdzieczny lub mial jakis schemat co jak do czego podlaczyc z Gory Dzieki

piosek
22-02-07, 20:04
raczej nic zle nie podlaczyl, ja tez mam wysokie obroty na ssaniu jak jezt zimny, ale kolo pokrywy filtru powietrza jest takie pokretlo male do regulacji obrotow, gdzies na forum jest o tym sporo informacji i zdjecia nawet gdzies byly wiec powinienes to znalezc spokojnie

evil_kid
22-02-07, 21:05
Wysokie tzn jakie?Przez ile się utrzymują?A po zejściu ssania jakie są?
Co do pokrętła to jest za gaźnikiem tak niżej(od strony szyby) i służy ono do regulacji obrotów biegu jałowego.

marcin EZG
22-02-07, 21:23
na ssaniu trzyma mi jakies 2000-2200obr przez ok2,3 minuty i schodzi do ok 1200obr jezeli nic nie robie, :) bo jak zapale i wchodzi na te 2000 -2200 i delikatnie musne pedal gazu to zaraz schodzi na jakies 1800 i z czasem sie normuje.
pokrecone to ale tak wlasnie jest :d

ivan667
22-02-07, 21:24
Co do pokrętła to jest za gaźnikiem tak niżej(od strony szyby) i służy ono do regulacji obrotów biegu jałoweg tak jak napisales, lecz do ustawiania obrotow ssania jest srubka na srubokret krzyzakowy, pod obudowa filtra powietrza z lewej strony gaznika (patrzac gdy stoisz przed autem) jest ona pod kątem, tak ze jej glowka "patrzy" do przodu auto i lekko w góre.

[ Dodano: Czw 22 Lut, 2007 ]
Na tym foto jest srubka od wolnych obrotow:
http://img171.imageshack.us/img171/3759/srubka1to1.th.jpg (http://img171.imageshack.us/my.php?image=srubka1to1.jpg)

Tutaj srubka od obrotow ssania zaznaczona czerwona strzalka:
http://img178.imageshack.us/img178/2204/srubka2ml0.th.jpg (http://img178.imageshack.us/my.php?image=srubka2ml0.jpg)
najlepiej regulowac obroty ssania na zimnym gdy ssanie dziala, lub na rozgrzanym, po odlaczeniu wezyka podcisnienia nr 2 od takiego silowniczka (przewod ma dwojke napisana) po odlaczeniu powinny obroty podskoczyc do takich jakie sa na ssaniu i wtedy regulacja. powodzenia. ten weyk jest pokazany na drugiej fotce

wieshaq
22-02-07, 21:56
ale kolo pokrywy filtru powietrza jest takie pokretlo male do regulacji obrotow
to nie jest pokretlo do regulacji na ssaniu


najlepiej regulowac obroty ssania na zimnym gdy ssanie dziala, lub na rozgrzanym, po odlaczeniu wezyka podcisnienia nr 2 od takiego silowniczka
ta regulacje przeprowadza sie na cieplym silniku gdy mechanizm ssania nie dziala a przyslona rozruchowa jest otwarta calkowicie.

tolerancja obrotow na ssaniu dla d13b2 wynosi 1800-2200rpm i okolo 1800 radzilbym ustawic.. jak nie masz obrotomierza to podepnij do regulacji jakies zegary o obrotkiem lub podlacz uniwersalny

marcin EZG
23-02-07, 16:06
az normalnie dzis u siebie obserwowalem :) i mieszcze sie w normie

LuTeK
24-02-07, 14:00
U mnie jest trche gorzej chodzi okolo 4 tys obrotow i o kolo 5 minut na luzie a jak juz rusze to chodzi jeszcze dluzej nawet do 10 minut.Jak juz zejdzie ssanie chodzi idealnie tylko czasem jak jej depne to czuje jak by nie mogla przepalic ale po chwili wskakuje na obroty i idzie ...dzwonilem do jednego mechanika i mowil mi ze moze silniczek krokowy ?? ze mam go wyciagnac i wyczyscic, da to cos?? Dzieki za wszelkie info pozdro

wieshaq
24-02-07, 14:24
ze mam go wyciagnac i wyczyscic, da to cos??
wyczyscic zawsze mozna ale jesli chodzi dobrze po rozgrzaniu to nie bedzie to raczej powod.

a czemu nie sprobujesz regulacji jak wyzej?

gmaju
24-02-07, 23:49
witam mam problem z civic 1,4 gaznik wiesza mi ja czasami na obrotach to jest 2000-3000 a czasami spada tak nisko ze gasnie:( moze ktos mial taki problem i moglby mi pomoc usunac ta usterke dodam ze bardzo mnie to irytuje

darek 23
11-03-07, 18:42
u mnie dokladnie tak samo było , zatankowalem na stacji lotos paliwo za 70 zl i zanim wyjezdilem to co wcislem sprzeglo to obroty wysokie przez 4 sekundy a potem spadly do takich jakbym na ssaniu jechal a nieraz to zgasla , i pojechalem i zatankowalem potem za 100 zl na orlenie i momentalnie problem znikl :d

ps. jedek kolega tak mial to rozebral pokrywe z filtra i tam jest przepustnica co otwiera gardziel to mu sie osad zrobil i nie domykalo mu i tylko wyczyścił