PDA

Zobacz pełną wersję : Sterowanie silnikiem d13b2- swap do buggy + turbo



Piotrekłdz
13-04-11, 16:08
Witam kolegów hondziarzy! Zarejestrowałem się, bo potrzebuję dużo informacji na temat silnika d13b2!

Silnik ma jeździć w 2os buggy. Chce dołożyć niewielką turbinę od toyoty yaris 1.4d w następujący sposób: gaźnik->turbina->kol.ss. Podobno takie rozwiazanie świetnie się sprawdza.

Jedyny problem jaki widzę to że najprawdopodobniej sterowanie silnikiem d13b2 nie jest takei proste jak myślałem. Moim celem jest zrobienie maksymalnie prostej jednostki napędowej.
Pytania sa takie:

Jak sterowany jest zapłon i czy można jego sterownaie uprości?

Czy można usunąć skrzynkę podcisnień i zmodyfikować gaźnik tak żeby chodził na "najwyższej mocy"? Bez podwójnej przepustnicy itd...

Generalnei czy da się odciąć jakiekolwiek sterowanie po za tym co sam ustawie. Zapłon na sztywno bez kompa gaźnik na sztywno-jak w starych motorach.

Mam nadzieje że mi pomożecie bo nie za bardzo wiem gdzie to sprawdzić z wyjątkeim forum.

jogal
13-04-11, 16:47
Aparat zapłonowy to zwykły prosty aparat z przyspieszaczem odśrodkowym oraz podciśnieniowym, wystarczy podpiąć 12 V pod kabelek czarno żółty i śmiga, a niebieski kabelek to wyjście na obrotomierz. Z gaźnikiem to już mogą być problemy, ale można by pozaślepiać wszystkie wężyki dochodzące do puchy i może to będzie śmigać jakoś. Generalnie to nie polecam tego rozwiązania. Można by zmienić kolektor dolotowy od d15b7 i dołożyć gaz i też by to śmigało, ale nie wiem jak z turbo. Najlepiej to zrobić to tak żeby miało ręce i nogi, czyli przejść na pełny wtrysk, a przestrojenie kompa pod turbo i wystrojenie to najmniejszy problem...

dR.LasCa
13-04-11, 19:05
d13b1 było sterowane bez kompa.... na pewno możliwe jest zrobienie czegoś takiego z d13b2

Piotrekłdz
13-04-11, 19:49
Czyli d13b1 nie ma wogole puskzi ciśnień? Wtrysk dopada. to ma być maksymalnie uproszczona konstrukcja z jak najmniejsza ilością elektryki.

jogal
14-04-11, 00:59
Dla mnie łatwiejszym rozwiązaniem jest mpfi niż ten wtrysk, z tymi gaźnikami są problemy podczas normalnego użytkowania a co dopiero z turbo. Szkoda się za to w ogóle zabierać. D15b3 jest chyba najmniej rozwiniętym silnikiem, ponieważ nie ma kompa, ani sondy no i tych podciśnień nie jest tak dużo jak w d13b2...

Piotrekłdz
14-04-11, 03:38
1.5 zapcha mi turbinę, najlepszy będzie d13b1. Czym różni się w budowie od b2? Jak wogole wytrzymałość bebechów?

Zawsze można dosztukować bardziej rozwojowy gaźnik. Były rajdówki gaźnik+turbo.

Paso
14-04-11, 08:42
podstawowa różnica to mechanizm ssania , w b1 ręczny w b2 automat

jogal
14-04-11, 08:51
Ja bym na Twoim miejscu zrezygnował z turbo, albo rozglądał się za innym gaźnikiem bo tu nawet sobie za bardzo dysz nie zmienisz. Jeśli chodzi o wytrzymałość to kolega z forum miał tutaj d13b2 mpfi + turbo 150km 175nm, ale nie wiem czy jeszcze jeździ czy już nie... Korby są długie i cienkie, w d15 są krótsze. Silniki te charakteryzują się tym, że jadą dopiero od 4000 rpm. Jak nie wystroisz tego dobrze to szybko pożegnasz się z tłokami...

kenny
14-04-11, 10:30
Po Co Ci w buggy turbo? nie wiem, gdzie Ty chcesz tym jeździć, ale przy tak małej masie auta za cholerę to trakcji nie złapie.

Tu masz buggy ralfa
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?80386-Buggy-D15B-JDM-CZESCIuRALFA.pl

Piotrekłdz
14-04-11, 11:52
Ja wime że hondziarz nuie zrozumie ale turbina jest koniecznością;p Jesli chodzi o swamo rozwiazanie gaźnik przed turbina to działa to świetnie i wiele aut bło tak fabrycznie wypuszczanych i przerabianych. Kolega napisał mi że d13b1 ma wtrysk dualpoint? Prawda to? Może wtrysk dual point byłby lepszy? Jak on tam czyta ile paliwa dać? Da sie to jakoiś regulować?

dR.LasCa
14-04-11, 16:56
weź gaźnik od d14a1- tz są tam dwa gaźniki...w pełni mechaniczne, do tego dołóż wałek rozrządu od d14a1- jest wyższy

Piotrekłdz
14-04-11, 17:30
bardzo porzydatna informacja! dzięki! Jedyna wada to że przy dwóch gaźnikach trzeba strugac bardziej skomplikowany dolot.

Czyli zapłon w b1 i b2 jest takio sam i to tylko kwestia zasilania w paliwo? Równie dobrze moge dać jakikolwiek gaźnik/mikser i zapłon się nie po***przestawia;)? byle przyspieszać dobre ciś dostawał?

RRa
14-04-11, 19:22
btw usuń niecenzuralne wyrazy z posta :rolleyes:

Piotrekłdz
14-04-11, 19:29
Dobra znalazłem silniczek d13b1. Wychodzi na to ze jest sma gaźnik bez puszki podciśnień i bez ecu. To dobrze. Macie materiały o odblokowywaniu gaźnika od b1? Wsyzstko co znalazłem jest o b2.