PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny terkot przy dodawaniu gazu..



Phil
21-02-07, 21:22
Witam. Mam nieco dziwny objaw w mojej Hondzie (D15Z1). Otóż przy dodawaniu gazu, zwykle na jedynce i dwójce słychać lekki charakterystyczny terkot z okolic środkowego podszybia, takie furgotanie.. Coś podobnego do wentylatora (początkowo myślałem, że to on ale po wyłączeniu jest to samo). Nie mam pojęcia co to może być, czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym??

poohcik
22-02-07, 01:13
Spotkałem się. Mam to samo, na 1 i 2, słychac do ok. 3000rpm. Nieraz ciszej, nieraz głośniej. Najczęsciej po nagrzaniu silnika. A najdziwniejsze jest to, że nie zawsze słychac. Nie mam pojęcia co to jest. Też z chęcią się dowiem :)

ponko
22-02-07, 07:29
dołącze sie do kolegów...

Ja mam to samo... na zimnymsielniku szcególnie jak odpale samochod tego nie slychac a jak dodaje gazu na 2 pierwszych biegacggdzies do 2500 slychac takie terkotanie.... jak silnik sie nagrzeje ustepuje !

Jakies pomysly co to moze byc ?

Skydiverek
22-02-07, 08:18
no kiesys sie o to pytalem ale nikt tego nie wiedzial...ale tez to mam :)
i widze ze to chyba w d15z1 wystepuje tylko. Ja mam to tak gdzies do predkosci 60 km/h, szczegolnie na 2 i 3 biegu. Moja teoria byla taka ze to cos w predkosciomierzu, jakies trybiki, ale teraz mnie to zastanawia ze to chyba tylko w d15z1. Wiec moze to zawor od EGR, bo czesc tego mechanizmu jest na podszybiu. Bardzo ciekawe...

Phil
22-02-07, 11:27
Może to rzeczywiście zawór EGR.. Znajduje się on dokładnie tam skąd dobiegają te dzwięki..

Kapitan Zbik
22-02-07, 13:49
Mam coś podobnego - na gorącym silniku podczas jazdy na niskich obrotach (okolice 2tys) przy mocnym wcisnięciu pedału gazu (duże obciążenie silnika) słychać taki furkot, czyżby zawory? panewki?

kozik555
22-02-07, 13:52
Tez to mam niektórzy pisali że to moze byc od sprzęgła bądz w dolocie takie charakterystyczne swierszczenie.Umnie słychac nawet na postoju jak dodam lekko gazu i co dziwne gdy mam drzwi zamknięte to słychac jesli je otworze to na zewnątrz tego nie słychac tylko w srodku.

Foxpol
22-02-07, 14:16
Ja w moim angliku mam to samo. Szczególnie 2 bieg tak do 2200 obr/min :( Tylko u mnie obawaim się że to panewki :((

Phil
22-02-07, 14:27
U mnie na pewno nie są to zawory/panewki - sprawdzone. Dzwięk dochodzi spod samego podszybia i jest to taki "plastikowy" terkot, silnik chodzi OK.

Skydiverek
22-02-07, 15:30
taki wlasnie plastikowy terkot. Im jest zimniej na zenatrz i w samochodzie tym glosniej terkocze. Jak jest cieplo i sie samochod nagrzeje to nie terkocze. Moze to cos w liczniku, jakie trybiki Zawsze powyzej 60km/h u mnie juz nie terkocze.
Rada:
Jeździc szybciej :)
a tak na powazniej to wczesniej nie terkotalo tylko terkocze od czasu tych duzych mrozow w zeszla zime.

poohcik
22-02-07, 19:44
Dokładnie tak samo. Jak silnik zimny to nie słychac, jak się nagrzewa to słychac (teraz są mrozy to słychac bardziej), jak się nagrzeje to ustępuje.
Jak samochód stoi i się przygazuje to przez chwilę słychac, jak się otworzy drzwi to nie słychac na zewnątrz. Niech ktoś mądry powie co to? :D

ponko
22-02-07, 19:56
No to mamy podobne objawy....

Ale pytanie co zrobic jakies rady ??

Zeby to zlikwidować zaczynamy od ??

1. regulacja zaworów ????

czy ktos sugeruje cos innego
Aha dodam ze moja honda to d15b2

Phil
23-02-07, 09:24
To na 100% nie jest sprawa zaworów, przynajmniej u mnie. Myślę, że rozmawiamy o dwóch różnych kwestiach. U niektórych może być to kwestia zaworów/panewek ale ja cały czas piszę o furgotaniu dobiegającemu z podszybia, na pewno nie jest to silnik.

piotrek_civic95
24-02-07, 11:22
Witam,
U mnie w Angolu jest to samo....Przy przyspieszaniu jak lekko dodam gazu na ciepłym silniku to tak fryka w okolicy podszybia. Na wolnych obrotach słychać bardzo słabo. Wczoraj jak tylko się ten dźwięk zaczął to się zatrzymałem, wysiadłem i słuchałem jak głupi :). Na 100% dźwięk ten pochodzi z okolicy pomiędzy silnikiem a kabiną. Moim zdaniem jet to dźwięk cykania jakiegoś zaworu elektromagnetycznego....tylko jakiego?...Ktoś wspominał o zaworze EGR...Co to takiego?
Pozdrawiam licząc na to, iż ktoś wreszcie się dowie co to może tak frykać...i się podzieli z nami tą informacją
Aha...dzieje się to od jakiegoś miesiąca....wcześniej nie było - regulowałem zawory, wymieniałem rozrząd, napinacz i pompę - akurat trzeba było - nie to żebym z tego powodu to zrobił:) - i nic się nie zmieniło.

Phil
24-02-07, 12:07
piotrek, ja myślę, że to może być kwestia właśnie EGR.. Może warto go przeczyścić.
P.S - "frykanie" to też dobre określenie tego tajemniczego odgłosu :)

piotrek_civic95
24-02-07, 18:09
Siema Phil,
Znasz kogoś kto już to czyścił ten zaworek? Z tego co czytałem, to jest tam kilka części w tym EGR. Zawór, moduł i jakieś czujniki. Nie wiem za bardzo jak się do tego dobrać, poza tym nie mam ciepłego garażu. Może ktoś z forumowiczów (forumowiczek) już się tym zajmował i podpowiedziałby jak to zrobić...

tomluk6
24-02-07, 20:44
Witam Panowie u ja również miałem takie objawy w mojej hani ale skorektowałem to. To jest uszczelka pod kolektorem, przynajmniej u mnie było to. Wymieniłem i jest gitarka :)

Phil
27-02-07, 14:49
Jakieś inne koncepcje? Czy ktoś czyścił kiedyś zawór EGR??

mkj
27-02-07, 18:05
dołączam się do tematu - mam ten sam dzwięk i dla mnie najdziwniejsze jest właśnie to, że nie słychać nic na zimnym silniku, a dopiero zaczyna po nagrzaniu... powyżej była teza, że to przypadłość silników d15z1 - ja mam d14a2.

pozdrawiam.

ponko
28-02-07, 08:13
Ja dzis wymieniam zawroy... mam nadzieje ze terkot ustanie no ale zobaczymy.....

Mamnadzieje ze tylko gorzej nie bedzie hhehe :)


Dam znac co wyszlo wieczorem...

mutaba
28-02-07, 17:41
podpinam sie pod temat = umnie to samo jak przyspieszam to słychać tajemnicze :d tyrkotanie w okolicach podszybia ?

ponko
28-02-07, 20:30
OK

jestem po regulacji zaworow... niestetyto nie to....

Co teraz ???

Ktos cos sugeruje ??

murgrabia
28-02-07, 21:33
Jest to taki mały grzybek czarny od podciśnienia czy coś w tym stylu (może ERG) własnie trykocze jak sie łagodnie dodaje gzzu a słyczać go dobrze bo jest blisko podszybia mi tam to nie przeszkadza podgłasniam wtedy radio ehehh,nie mam co robic tylko nasłuchiwac kiedy trykocze... proponował bym owinać go jakąś matą wygłuszająca pomoże na pewno .Pozdrawiam

Phil
28-02-07, 21:39
OK

jestem po regulacji zaworow... niestetyto nie to....

Co teraz ???

Ktos cos sugeruje ??

Już pisałem, że to na bank nie są zawory. Moim zdaniem to jednak EGR.. Ponawiam pytanie - czy ktoś z Was czyścił ten zawór??
P.S Z tego co widzę to problem dotyczy głównie VTEC-E, czy to prawda że w V gen EGR mają tylko te silniki?

ponko
28-02-07, 22:03
chyba nie tylko Vtec-e ja mam D15B2 ....

Moze ktos wie jak wyczyscic ten zaworek ???

Skydiverek
01-03-07, 10:53
chyba nie tylko Vtec-e ja mam D15B2 ....

Moze ktos wie jak wyczyscic ten zaworek ???

Ale Ty nie masz zaworu EGR!
Jesli chodzi o 5 gen to byly tylko w D15Z1

ponko
01-03-07, 17:33
Tak przypuszczalem....

W takim wypadku co to moze byc ? Jezeli mamy podobne obiawy wszyscy to wykluczyl bym tez zaworek....

Co wy na to ??

Phil
01-03-07, 17:48
Tak, tylko 90% ludzi którzy odnotowali te objawy ma silnik VTEC-E więc raczej obstawiałbym EGR. Pozostali mają pewnie inny problem (coś z silnikiem).

bolek94
01-03-07, 18:51
:klutnia:

ponko
02-03-07, 07:45
Moze i cos jest w tym co mowisz...

Ale objawy sa podobne takze trudno powiedziec....

Pozdro.

piotrek_civic95
03-03-07, 22:13
Powtórzę swoje pytanie: Może jednak ktoś miał taki problem i go rozwiązał? Może podzieli się z nami opinią co przeczyścił/wymienił żeby było ok. Byłbym wdzięczny bo mnie coraz bardziej wnerwia to furczenie...

mutaba
04-03-07, 10:49
Powtórzę swoje pytanie: Może jednak ktoś miał taki problem i go rozwiązał? Może podzieli się z nami opinią co przeczyścił/wymienił żeby było ok. Byłbym wdzięczny bo mnie coraz bardziej wnerwia to furczenie...


dobrze gada - ZDRÓWKO :piwo2: = też czekam na odpowiedź ...

Phil
04-03-07, 11:22
Jakoś się nie zanośi żeby ktoś odkrył tajemnicę :( Chyba umrzemy w niewiedzy :rip:

piotrek_civic95
05-03-07, 08:47
Było parę dni cieplej i furkotało ciszej - prawie nie było słychac. Dzisiaj znów ten cholerny dźwięk się pojawił...Wieczorkim może porobie zdjęcia i pokażę co wg mnie tak pyka...