PDA

Zobacz pełną wersję : Kolektor wydechowy, tlumik, wydech, katalizator....



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22

Saiti
25-08-11, 19:19
w Y7 kata masz w kolektorze wydechowym, w Y8 masz dalej, czyli automatycznie się go pozbywasz.

Ven
25-08-11, 21:03
Lol, jeśli myślisz, że Ci podamy na talerzu, bo nie chcesz poświęcić 3 minut, to jesteś w błędzie dużym jak piersi Chelsea Charms.
Polać mu bo dobrze gada! Generalnie Szacunek Ludzi Ulicy

Pytanie z innej beczki - czy da rade bez problemów zamontować środkowy wydech o średnicy 2.25 w miejscu środkowego seryjnego wydechu z KATem tak by końcowy wydech został seryjny? Wiem że dziwne pytanie, ale nie dawno końcowy (rura + tłumik) był wymieniany i jest cacy - na seryjnej średnicy z nierdzewki. Seria w EK4 VTI ma z tego co czytałem ok 1.8 cala. Konkretnie to czy problemem będzie dla tłumikarza przejście z kolektora 1.8'' na 2.25'' środek i potem na końcowy znowu 1.8'' ? Trzeba zakupić jakieś zwężki czy jak?

szastal
25-08-11, 22:39
Dzięki radar333 widzę że masz dużo do powiedzenia w temacie, no nikt mi ku... lepiej nie pomógł.

Dostałeś konkretną odpowiedź na PW i nadal nie czaisz ?

Starstruck
25-08-11, 22:57
Od dwóch miesięcy zastanawiam się nad tym tłumikiem końcowym :p. Proex jest jednak dla mnie zbyt "zwyczajny", m-tech za drogi, więc powiedzcie mi: znajdę coś za ok. 200 zł podobnego w wyglądzie do Apexi N1, w miarę cichego i trwałego?

Saiti
26-08-11, 12:56
Używanego Ultera możesz kupić.

Dissnej
26-08-11, 14:40
No nie powiem dźwięk bardzo przyjemny tego Proexa z nagrania serwal4. A powiedzcie mi jak się sprawują tłumiki Ultera z serii NRS?
np. taki: http://new.ulter.com.pl/offer/assembled/nrs/29/okragly--fi-150--dl--250#50
Dźwięk jest porównywalny do tego Proexa, czy też wyje niemiłosiernie?

RogeR
26-08-11, 15:09
Miałem założony taki przez jeden dzień, dla mnie straaasznie głośny był. Seryjny kolektor (4-1), strumienica, seryjny środkowy i właśnie NRS. Na pewno nie brzmiał jak te z nagrania serwala4 :)

bartkonator
27-08-11, 10:36
Witam, zrobiłem sobie wydech w b18c4 2,36cala na przelotowym awg i koncowym RMxxl, dzwięk jest bardzo przyjemny tylko troche zagłośny na trase, tutaj pytanie czy wywalenie tego awg i wspawanie np. oemlooka środkowego od DjHammera coś wyciszy ? Ewentualnie 2x oemlook srodkowy? Prosze o jakieś sugestie :)

billiejoe
27-08-11, 10:46
Dobrej jakości puszka na środku robi swoją robotę, zwłaszcza że AWG nie jest tutaj czymś niezastąpionym, myślę że warto się nad tym zastanowić

Dissnej
27-08-11, 12:26
Na pewno nie brzmiał jak te z nagrania serwala4
Czyli raczej mega bas?

drvtec
27-08-11, 20:57
Witam, zrobiłem sobie wydech w b18c4 2,36cala na przelotowym awg i koncowym RMxxl, dzwięk jest bardzo przyjemny tylko troche zagłośny na trase, tutaj pytanie czy wywalenie tego awg i wspawanie np. oemlooka środkowego od DjHammera coś wyciszy ? Ewentualnie 2x oemlook srodkowy? Prosze o jakieś sugestie :)

jak wywalisz ten pseudotłumik z końca to coś da rade poprawić bo to on psuje

po drugie który awg masz? długi krótki mała puszka duża puszka - jak widzisz więcej pytań niż odpowiedzi


Miałem założony taki przez jeden dzień, dla mnie straaasznie głośny był. Seryjny kolektor (4-1), strumienica, seryjny środkowy i właśnie NRS. Na pewno nie brzmiał jak te z nagrania serwala4 :)

no bo nie da rady żeby coś nazwijmy to tłumikiem o bardzo małej puszce chodziło jak tłumik z prawdziwego zdarzenia na puszce i większych gabarytach

Marys
28-08-11, 13:14
To może i ja się wypowiem mając na aucie od miesiąca końcowy Proex'a.
Tłumik zamawiałem u Saitiego do mojego MA9 D15Z3. Tłumik miał być cichy, lecz głośniejszy od serii. Po otrzymaniu tłumika wykonanie nie wzbudziło większych zastrzeżeń poza kombinowany wygłuszeniem od spodu puszki - z takim przynajmniej nigdy się nie spotkałem (wycięcie w poszyciu kwadratu około 5x5 cm domniemam że napchanie dodatkowej waty i zaspawanie to kawałkiem blachy z nierdzewnki). Po montażu tłumika i pierwszym odpaleniu pierwsze słowa tłumikarza to "kur.. co jest?" hehe pomyślałem to samo, otóż tłumik jest cichy jak nie cichszy od serii i żadnego mruczenia nie słychać. Bardziej słyszę silnik niż tłumik:o Moje oczekiwania akustyczne co do tłumika trochę rozminęły się z rzeczywistością. Pisząc do Saitiego na PW odnośnie tłumika dostałem dobra radę, że jak chcę głośniej to mam sobie wywierci dziurkę - hmm podejście do klienta z dupy rzekłbym, ale cóż tak to już jest. Może ambasadorem marki Proex nie będę, ale nie mam zamiaru tez nikogo zniechęcać, może inne egzemplarze są bardzie udane i zgodne z oczekiwaniami zamawiających niż mój. Za montaż swoje dałem, stary tłumik się wysrał, więc ten pojeździ i zobaczymy jak zniesie trudy polskich dróg na dłuższą metę:)
Zaczynam się w pewnych sprawach gubić... Też mam założonego PROEX'a i nie mam powodów do narzekania, to nie nie wyje to dla mnie rewelacja, a serii raczej już nie będę zakładał. Latam bardzo dużo samochodem (służy mi częściowo do pracy) i jest ciut głośniejszy od serii, czyli tak jak miało być, po kilku godzinach za kółkiem nie pęka mi łeb od wycia tłumika, a samochód ma to coś co go troszkę wyróżnia i o co mi chodziło. Ponadto mogę bez obaw raptownie docisnąć, bez oglądania się w każdą stronę, czy stoją misie i czy nie stracę dowodu przy nadmiernym wyciu, bez problemu też na stacji diagnostycznej z tego względu, nie musiałem ani dawać w łapę ani nic na samo badanie zmieniać... Więc w czym problem, w sumie jak ktoś wyprowadza furę tylko na wyścig i chce aby słyszała go cała (przysłowiowo, bez żadnych uprzedzeń) "wieś" że łaskawie wyjechał, to niech nie montuje żadnego tłumika... efekt gwarantowany (brak papierów też jak spotka patrol na drodze)

DjHammer
28-08-11, 13:18
Marys

Mowisz ze masz Diesla?? Czy benzynka??

Auto Honda 1,7 CTDi . 200

Marys
28-08-11, 13:35
Wybaczcie obrońcy uciśnionego Proex myślałem że można z wami porozmawiać o konkretach ale widzę najlepiej wam idzie nawijka w stylu audio tele,
Właśnie o tym ostatnio pomyślałem czytając twoje posty w innych tematach
A czemu obrońcy uciśnionego Proex???? Dlaczego jak ktoś ma inne zdanie zasługuje na pogardę (sorry ale to tak zabrzmiało). Każdemu pasuje i podoba się co innego. To tak jak mieć pretensje do dobrego znajomego, że śmiga nie Hondą tylko BMW. To co w tym przypadku jest gorszy??? Jak też mam proexa i nie wypowiadam się na tematy fachowe-to zostawiam innym, którzy sie na tym lepiej znają, ale bez przesady, każdy ma prawo być zadowolony z czego innego. Ja jak będę wymieniał to na chwilę obecną nie zmienię "dostawcy" tłumika. Co się okaże później nie wiem...ale na chwile obecną nie mam powodów do negowania tej firmy, w przeciwieństwie do rm, gdzie tłumik mi padł po 2 miechach, ale tak jak pisałem fachowcem nie jestem, więc nie neguję ich jako firmy, bo nie wiem czy nie było w tym jakiejś mojej winy, ja się sparzyłem i od nich nie kupię, ale nie oznacza to , że inni też trafili na coś i mam przed nimi ostrzegać


Marys

Mowisz ze masz Diesla?? Czy benzynka??

Auto Honda 1,7 CTDi . 200
Diesel, bo tak mi wygodnie, wiem że to nie zwijacz asfaltu, a co do tłumika to po prostu wygodniej było mi przez allegro, tym bardziej, że szukałem czegoś innego tak jak napisałem, co do 200 w opisie samochodu to chciałem wpisać rocznik, ale nie zauważyłem że mi miejsce wycięło powinno być 2002

bartkonator
28-08-11, 14:13
jak wywalisz ten pseudotłumik z końca to coś da rade poprawić bo to on psuje

po drugie który awg masz? długi krótki mała puszka duża puszka - jak widzisz więcej pytań niż odpowiedzi

awg 55cm całkowita długosc, puszka jest tylko jedna na rure 60mm, końcowego nie mam zamiaru zmieniać, widziałem samochody z RM na końcu z dobrymi tłumikami środkowymi i jest przyjemnie.
co prawda nie jest to tłumik klasy mugen czy apexi, na polskie realia mi wystarcza, napewno masz troche racji co do tego że to jego wina że jest głośno, jakbym chciał całkiem cicho kupiłbym ultera, ale to nie tylko i włącznie jego wina, dlatego nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Chce się tu dowiedzieć czy da coś zamontowanie lepszej jakości tłumików środkowych o wiekszej puszce niż w AWG. pozdro

drvtec
28-08-11, 14:32
awg i to co masz na końcu nie jest tak naprawdę dobrym rozwiązaniem. Nie wiem jaka jest obiętość obu puszek ale musisz pamiętać że im większa objętość tym więcej materiału tłumiącego a to za sobą pociąga ciszę której niestety tanio nie da się zrobić. Na moje chociaż mogę się mylić powinieneś udać się albo do djhammera albo do proexa tudzież mtecha i im zadać pytanie. Obawiam się żę odpowiedzi będą w stylu że trzeba będzie zacząć od końcowego - przyczyna jest prosta w tych chinolach wypalają się wygłuszenia i będzie coraz gorzej pomimo stosowania wkładek dławików itp - z czegoś cena wynika jeśli koszt produkcji jest jakieś 50zł

bartkonator
28-08-11, 15:15
Nie wiem czego tak uparłeś się na tym RM, tłumik napewno nie jest chiński bo z tego co wynika z gwarancji robią go ludzie u nas w polsce, a uważam że na pewno jest dużo cichszy niż wszelakiej maści WM. Bardziej bym się przychylał do twojego stwierdzenia jakości awg co jest niepodważalnie stwierdzone że są to kiepsko wygłuszające tłumiki. Tyle odemnie, wyjdzie na to że i tak w najbliższym czasie wytne awg i spróbuje z dobrej jakości tłumikiem środkowym, jak będzie mało zrobie na 2 środkowych. pozdro

drvtec
28-08-11, 15:33
źle mnie odbierasz i z tego co widzę jak na razie jestem jedyną osobą która próbuje tobie pomóc. Napisałem w wielkim skrócie to co przewija się w tym temacie ale skoro wiesz lepiej to rób jak uważasz to twoje pieniądze

bartkonator
28-08-11, 16:44
Za pomoc dzięki bardzo, szczerze. Ale spróbuje osiągnać lekkie wyciszenie zmianą tłumików środkowych. Co do faktów, fakt jest taki że tłumik końcowy na pewno pogarsza sytuacje głośności, ale nie na tyle żeby nie dało się jej poprawić, korygując to dobrej jakości tłumikami środkowymi, jak napisał billiejoe.
A dyskusja przede wszystkim jest o tym żeby "lekko wyciszyć" układ a nie wyciszać go jak serie. Pozdrawiam, odczuciami i sugestiami podzielę się po zmianach :)

Civic91
28-08-11, 18:07
Witam! Mam prośbę, czy możecie mi doradzić, jak włożyć kolektor 4-2-1 do silnika d16y7 ale jednocześnie zostawiając katalizator? Jak wiadomo, oem kolektor w d16y7 ma już w sobie katalizator a chciałbym włożyć 4-2-1 ale nie pozbywać się kata. Jest na to jakiś sposób?

Wiki
28-08-11, 21:20
Mam wydech tego typu, nie wiem czy od tego Zakładu, czy od innej Osoby... i podziękuje; (Też 'dedykowany', też za 200zł, też dźwięk pod klienta); Nie kupowany via Allegro przez ogłaszający się jako Proex -> ale opis +/- identyczny (wraz z jw. dopasowaniem dźwięku do klienta);
W zasadzie przez pierwszy miesiąc, dwa od montażu się sprawdzał, obecnie spokojnie od paru miesięcy nieprzyjemnie rezonuje, buczy; A puszka jest cała, bez dziur itp.
Żywotność tłumika jest kiepska (zrobione jakieś 25-26tys km, montaż w czerwcu 2009r) i nie wydam kasy na drugi taki tłumik, nawet jeżeli faktycznie teraz bym go zakupił w innym miejscu, od innego Zakładu, wykonany przez inną Osobę itd.

Jak napisałem chce teraz serię, jakiś Bosal/Walker zamiennik, żadnych przelotowych, sportowych itd;
Troszkę wprowadzasz w błąd, ja mam Proex'a i nie mam specjalnie na co narzekać, piszesz że nie proex ale opis podobny, co ma piernik do wiatraka, piszesz w jednym z postów, że proex to dobre dostosowanie ceny do jakości, z tym jak najbardziej się zgodzę, a za chwilę piszesz o jakimś tłumiku z podobnym opisem i podajesz proex???? Nie wczytując się głębiej w post można odnieśc wrażenie że właśnie proex ci nie pasuje. No chyba że taki był zamiar to przepraszam

TmK18
28-08-11, 23:24
Siema
Na czasie będę kupował ebayowy 4-2-1 do D serii i mam już cały środkowy 2" od rovera
Tylko jaki tłumik końcowy? Chce seryjny, EG9 VTI? czy może także od rovera coś?

drvtec
28-08-11, 23:28
Troszkę wprowadzasz w błąd, ja mam Proex'a i nie mam specjalnie na co narzekać, piszesz że nie proex ale opis podobny, co ma piernik do wiatraka, piszesz w jednym z postów, że proex to dobre dostosowanie ceny do jakości, z tym jak najbardziej się zgodzę, a za chwilę piszesz o jakimś tłumiku z podobnym opisem i podajesz proex???? Nie wczytując się głębiej w post można odnieśc wrażenie że właśnie proex ci nie pasuje. No chyba że taki był zamiar to przepraszam

akurat serwalowi proex pasuje więc nie wiem po kiego grzyba odkopujesz stare jak świat stwierdzenia. Wg mnie post całkowicie bez sensu

kornel861
28-08-11, 23:30
Witam
moje pytanie odnosnie wielkosci standardowych przelotow srodkowych z kwsowki to 250mm puszka np dla srednicy 2 cale.
jestem za granica wbijam do sklepu i znalazlem tlumiki przelotowe srodkowe dlugosci 500mm puszka na 2 cale jak to sie ma do mocy?:D
dlugosc tlumika bedzie zauwazalnie wyciszac?Ale czy zabiera zauwazalny spadek mocy czy nie warto brac i zostac przy tym malutkim srodkowym250mm...

Artek82
29-08-11, 10:16
Witam! Mam prośbę, czy możecie mi doradzić, jak włożyć kolektor 4-2-1 do silnika d16y7 ale jednocześnie zostawiając katalizator? Jak wiadomo, oem kolektor w d16y7 ma już w sobie katalizator a chciałbym włożyć 4-2-1 ale nie pozbywać się kata. Jest na to jakiś sposób?

Niemożliwe.

RogeR
29-08-11, 11:11
Możesz włożyć 4-2-1 i dodatkowo kupić katalizator i dać go za kolektorem. Tylko, że to dodatkowy koszt, pytanie czy warto...

Saiti
29-08-11, 11:16
Możesz włożyć 4-2-1 i dodatkowo kupić katalizator i dać go za kolektorem. Tylko, że to dodatkowy koszt, pytanie czy warto...

x2, to jedyne rozwiązanie. I również nie widzę w tym sensu. Wstawienie 4-2-1 do silnika gdzie kat jest w kolektorze ma na celu właśnie jego się pozbycie. Ale kiedyś wykombinowaliśmy wycięcie kata z tego kolektora i wspawaliśmy go w podłodze (chociaż nie mieści się za dobrze, trzeba rzeźbić). Ale dopiero jak klient zdecydował się go jednak usunąć, poczuł różnicę.

billiejoe
29-08-11, 11:23
Ahhh ta chęć posiadania katalizatora :D Wszyscy to przechodziliśmy, z reguły wycięcie kata do jedna z pierwszych rzeczy po których samochód teoretycznie nie powinien być dopuszczony do ruchu, ale wierz mi...potem już jest z górki jeśli chodzi o inne zmiany, ewentualne gadżety bez homologacji etc :p

serwal4
29-08-11, 23:06
@Wiki

Opis który został wklejony, owszem - jak wyszło - dotyczył tłumika robionego przez Proexa;

Był to jednak tłumik nie dokońca dedykowany pod Civica, słabiej wykonany od obecnego. Kupiony gdzieś w 2009r jak pamięc mnie nie myli;
Z Producentem doszliśmy do satysfakcjonującej 'ugody', nowy Proex został zakupiony - jest zdecydowanie lepiej od poprzedniego.

Wcześniej co by nie robić tłumik brzmiał paskudnie (rezonował);
Obecnie jak już pisałem - deptam - jest hałaśliwiej, ale całkiem ok.

Ale jak wracam z pracy zmęczony, toczę się 70-80 w kompletnej ciszy - słysząc szum powietrza/hałas z opon - co w poprzednim tłumiku było niemożliwe.

@billiejoe:

Ja się bronię, z pełną świadomością kupiłem nowy, nie używany katalizator Bosala, coprawda nie dedyk a uni - niech tam dusi auto; ale zero problemu z pomiarem spalin przy bad technicznych - moje auto przechodzi badania od ręki przynajmniej :)

Artek82
29-08-11, 23:19
ale zero problemu z pomiarem spalin przy bad technicznych

Jak nie masz wbite w dowód KAT to diagnosta może zrobić z połykiem, a Twoja coupeta raczej na pewno nie ma, więc nie wiem przed czym takie strachy.

Yotomeczek86
30-08-11, 18:20
Do 92 roku nie trzeba było mieć katalizatora z tego co wiem. I jak do tego roku masz datę produkcji to w ogóle analizy spalin nie robi się - aczkolwiek tak słyszałem i się oczywiście mogę mylić :) W moim przypadku 2 razy przegląd robiony i nie było analizy spalin. Rocznik 92 właśnie.

Artek82
30-08-11, 21:40
Mam dwa auta wyprodukowane po '92 i nigdy nikt się nie zająkną o reaktor katalityczny, a były sprawdzane z wyciągiem z homologacji po imporcie z D.

billiejoe
30-08-11, 23:21
Ja jeżdżę na pewną stację gdzie gościu zawsze mi sprawdzi cały samochód od A-Z...również jest analiza spalin, wtedy tylko pyta twierdząco że nie mam kata, odpowiadam standardowo pan będzie chciał wejść do kanału,pan zobaczy z uśmiechem...nikt mi nie robi halo z tego tytułu mimo że wyniki wychodzą chore ;) Auto ma być sprawne technicznie,a nie jakieś pomiary spalin nic nie wnoszące do bezpieczeństwa na drodze...

zakit
01-09-11, 00:28
Do 92 roku nie trzeba było mieć katalizatora z tego co wiem. I jak do tego roku masz datę produkcji to w ogóle analizy spalin nie robi się - aczkolwiek tak słyszałem i się oczywiście mogę mylić :) W moim przypadku 2 razy przegląd robiony i nie było analizy spalin. Rocznik 92 właśnie.

o ile dobrze pamietam to do 95r ;)

obecnie to zauwazylem ze z ktorego roku auto by nie bylo to i tak nikt nie robi analizy spalin.

radar333
01-09-11, 15:10
No, dokładnie, chyba że się poprosi :)

pawulon_
03-09-11, 09:30
Ponawiam pytanie: miał ktoś do czynienia z tłumikiem Isotta Fire Storm ? Nie będzie brzęczał jak mugeny? Z tym regulowanym silencerem da się w miarę cicho jezdzić?
Dzięki z góry za odp

LechuLK
03-09-11, 14:15
Do czynienia nie miałem ale wydaje mi się że będzie chodził właśnie tak jak mugeny. Czyli jak u mnie blackflame z silencerem czy bez ogromnej różnicy nie ma. Jak miałem kolektor 4-1 i wydech serie to był głośniejszy.

Dissnej
03-09-11, 16:13
Chyba na forum nie ma sprzedawców Ultera bo o Proexach i M-techach od kilkunastu stron głośno a jak zapytałem o serie NRS to tylko jedna odp:p Może jednak ktoś miał do czynienia z tłumikami Ultera z serii NRS? Jak ma się ich głośność w porównaniu np. z przelotem M-Techa? Zaznaczam, że póki co wydech seria z katem. Chcę żeby było głośniej niż w serii ale żeby nie było problemów podczas kontroli czy przeglądu.

Budziniak
03-09-11, 16:47
Dissnej odezwij się do użytkownika Nyndz bo on miał albo nadal ma NRS-a o którym piszesz i będą to inf z pierwszej ręki :)

Dissnej
03-09-11, 16:53
Podziękował:) Już piszę:)

nyndz
03-09-11, 17:08
budzik skad Ci sie brachu wzielo ze mam nrs'a? ten koncowy to chyba jakis wm byl... kupilem 2 lata temu uzywke tu na forum. pisze w czasie przeszlym bo dokonal zywota i odpadla tylna scianka tak abstrac****c tydzien temu :D w pon mam nadzieje miec juz nowy wydech pospawany na aucie.

drvtec
03-09-11, 17:13
bodajże RogeR handluje ulterem a co do nrs to zobacz sobie jak duża jest puszka i pomyśl jaki to może dźwięk wydawać

RogeR
03-09-11, 18:04
W sumie to handlowałem. Na stronie Ultera (ulter.com.pl) kupisz w tej samej, a czasem na promocji nawet taniej, niż u mnie z przesyłką :| Za parę groszy zarobku nie chce mi się w to bawić. Ale mam rury do sprzedania jakbyś chciał :D:D

pawulon_
04-09-11, 19:04
wkurza mnie to brzęczenie przy zjezdzaniu z obrotow, nie wiem czy zakladac tą Isottę czy od razu cos innego

mam 4-2-1

Saiti
05-09-11, 00:42
wkurza mnie to brzęczenie przy zjezdzaniu z obrotow, nie wiem czy zakladac tą Isottę czy od razu cos innego

Ale sugerujesz, że przez brak kata czy wysypany któryś tłumik? Obstawiałbym coś rozsypanego.

nyndz
05-09-11, 02:58
ej czy nierowno pospawany kanal w jebaju ma jakis wplyw na zywotnosc albo prace? czy nie warta zachodu zabawa? byl ostatnio temat o tym, u mnie podobnie to wyglada ale przestrzal jest chyba tylko na 1 kanale, tez okolo 5mm.

lozek
05-09-11, 12:49
ej czy nierowno pospawany kanal w jebaju ma jakis wplyw na zywotnosc albo prace? czy nie warta zachodu zabawa? byl ostatnio temat o tym, u mnie podobnie to wyglada ale przestrzal jest chyba tylko na 1 kanale, tez okolo 5mm.

troche na bank ale raczej nie zauwazysz roznicy jak go zlikwidujesz. ja mialem drobne na prawie kazdym i rozwierciłem flansze by troche to naprawic

nyndz
05-09-11, 13:48
wlasnie na jednym jest duzy wal, powinien sprawnie zwrot pojsc, do konca tygodnia mam nadzieje ze w koncu ten pierniczony wydech bede mial zrobiony bo juz mnie *****ca bierze.

pawulon_
05-09-11, 22:08
Ale sugerujesz, że przez brak kata czy wysypany któryś tłumik? Obstawiałbym coś rozsypanego.

nie wiem, ja się na tym nie znam... chcę to zwalczyć bo mnie drażni mam w zanadrzu tlumik Isotta ale jest jeszcze wiekszy i mam obawy czy nie pogorszy sprawy

robak
06-09-11, 10:23
czy ktos ma nagrany dzwiek wydechu m-techa oem look komorowy badz przelotowy?

Saiti
06-09-11, 10:34
Szukaj na youtube :)

Maskunt
06-09-11, 14:30
Pytanie związane też z wydechem - bandaż. Jest jakaś specjalna różnica (poza grubością i odpornością na temperatury) między taśmami oferowanymi w sklepach, czy na allegro? Na 4-2-1 do D serii, będzie potrzebne ok 15m prawda?

billiejoe
06-09-11, 17:33
Owijanie więcej niż 4-...jest daremne :) Spokojnie na dokładne owinięcie z solidnymi zakładkami do połączenia z -2-1 wystarczy 10m :)

radar333
07-09-11, 10:43
Nie jest daremne bo maniacy w Japonii owijają cały wydech. Od kolektora po tłumik końcowy, serio. W normalnych warunkach wg mnie tez wystarczy tą część "4". Dalej można, jest to wskazane ale tam poprzyciera się i tak bandaż i odpadnie. Jak ktoś ma to niech owija a jak ktoś ma 10 m to tylko "4" i będzie git czyli dużo zimniej pod maską (jedna z 2 rzeczy dla jakich owija się wydechy).

zakit
07-09-11, 11:19
ja mam zawiniete az do drazka zmiany biegow, i temp spalin jest duzo wyzsza przy koncu wydechu, a to ze juz ze 3 razy zerwalem przy dolnej czesci kolektora bandaz to co innego.

Maskunt
07-09-11, 12:03
Ja nie mam i nie planuję zbyt dużej gleby, więc nie powinno być problemów z przycieraniem o cokolwiek ;) Dzięki za pomoc.

Ven
07-09-11, 20:49
Szybkie pytanie - czy następujacy tłumik będzie dużo głośniejszy od seryjnego zmęczonego tłumika w EK4 B16A2 ?
KAT-TŁUMIK PROEX--środkowy PROEX--końcowy OEM Honda (docelowo bliżej nie znany nowy końcowy komorowy) na rurach 2.25'' ; Jeżeli to ma być głośne to zejde z rurami do 2.00'' Prosze o pilnie info - musze jutro zamawiać rury :)

login
07-09-11, 21:05
Ja na obecną chwilę mam OEM od D16Z6 nie owinięty i wydaje mi się, że przy seryjnym dolocie powietrza i w przypadku D14Z2 owijanie nie ma raczej sensu, bo różnicy nie będzie, albo będzie niezauważalna.
Ale może się mylę, więc jeśli ktoś "przerabiał" ten temat na własnej skórze, to poproszę o wyrażenie zdania.

A teraz z innej beczki, bo dzisiaj (wreszcie) zapadła ostateczna decyzja co do zakupu tłumika końcowego.
:D
Stanęło na tym, że będzie Ulter dedykowany do VI generacji (sorry Saiti za zawracanie głowy), z tą różnicą, że nie komorowy tylko przelotowy o "konstrukcji wężownicowej", jak to określił gość z Ulter'a, po to żeby wyeliminować przykre metaliczne dźwięki przy ewentualnym usunięciu w przyszłości katalizatora z układu.
Nie wiem ile jest w tym prawdy, co powiedział. Poczekamy - zobaczymy.
Jeszcze jedna różnica będzie taka, że wlot będzie z rury 2", a nie mniejszej, tak jak jest seryjnie.

Jak tylko przesyłka dotrze, to wrzucę jakieś zdjęcie, a jak już będzie zamontowany, to może trafi tu też jakiś filmik.

doogson
07-09-11, 22:08
a jakis konkretny powód tej decyzji ze ulter ?? i jak wiele kosztuje ??

drvtec
07-09-11, 23:01
konstrukcja wężownicowa? co to ku..wa jest ? strumienica w tłumiku. Zrób fotkę wnętrza od strony końcówki

login
07-09-11, 23:01
a jakis konkretny powód tej decyzji ze ulter ??

01. Chciałem tłumik końcowy możliwie jak najbardziej zbliżony dźwiękiem do OEM'owego.
02. Zależał mi, żeby był dedykowany do EJ9 HB D14Z2, a nie montażowy, tak żeby był P&P, bez jeżdżnia po warsztatach i cudowania z dorabianiem rury.
03. Gość z Ulter'a jako jedyny podsunął pomysł zrobienia czegoś, co według niego będzie kompromisem pomiędzy cichym tłumikiem komorowym, a lepszym przepływem spalin przy tłumiku przelotowym.
04. Dzisiaj okazało się, że mogę przeznaczyć bezboleśnie na zakup więcej kasy, niż sobie pierwotnie założyłem.
I to chyba tyle.
:D


i jak wiele kosztuje ??

W takiej konfiguracji, jak napisłem wyżej: równe 500,- zł brutto.


konstrukcja wężownicowa? co to ku..wa jest ? strumienica w tłumiku.

Tak mi powiedział, więc cytuję.


Zrób fotkę wnętrza od strony końcówki

Jasna sprawa, obfotografuję go z każdej strony i wrzucę foty, jak tylko do mnie trafi.
Gość stwierdził, że prawdopodobnie w najbliższy poniedziałek już go wyślą kurierem.

Saiti
08-09-11, 00:41
konstrukcja wężownicowa?

Najtańsze rozwiązanie ;) Dwa tłumiki w jednym :)

Za 500 zł już lepiej kupić z nierdzewki tłumik i wyrobić kawałek rurki. Bo na seryjnym gwizdku to niekoniecznie spełni swoją rolę.

login
08-09-11, 12:19
Najświeższe informacje co do zakupionego przeze mnie Ulter'a są takie, że absolutnie nie będzie miał nic wspólnego ze strumienicą umieszczoną w puszce tłumika, tak jak to sugerował drvtec.
:D
Mam obiecany z Ulter'a rysunek, na którym będzie pokazane co siedzi w puszce.
Jak go tylko dostanę, to tutaj wyląduje.

login
08-09-11, 16:43
Właśnie dostałem z Ulter'a wspomniany wyżej rysunek:

http://img694.imageshack.us/img694/6979/wownica.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/694/wownica.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Jest to rysunek poglądowy, w którym chodzi tylko i wyłącznie o konstrucję wewnątrz puszki tłumika.
Tak więc komentarze w stylu: "dwie końcówki", "co to za puszka" lub "nie taki kształt rury" będą zbyteczne.

drvtec
08-09-11, 21:38
nie obrażaj się bo fochy strzelać to nie na tym forum od foch masz 28dni.pl tam są specjalistki :D:D:D

a teraz na serio
z względu na gabaryty na których ulter zrobi Tobie taką puszkę co jest podyktowane ilością miejsca na tłumik u Ciebie, idąc dalej chcąc to robić na rurze 50mm to z twoich wyobrażeń o ulterze wyjdzie niestety kupa bo wyjdzie na moje - wiem wiem przemądrzały jestem - nie są wstanie nawet na giętarce trzpieniowej dogiąć łuku 90st o tak małym promieniu

Dissnej
08-09-11, 22:27
Może głupie pytanie ale ciul, zaryzykuję:P Czy rodzaj końcówki w tych 2 przypadkach będzie miał jakiś wpływ na głośność?:
1. http://new.ulter.com.pl/offer/assembled/nrs/30/okragly--fi-150--dl--330#56
2. http://new.ulter.com.pl/offer/assembled/nrs/30/okragly--fi-150--dl--330#57

PS. Jaką wybrać średnicę kielicha jeśli reszta wydechu to seria,: 45, 50 czy 55mm?

Saiti
08-09-11, 23:59
Końcówka nie będzie miała wpływu na głośność.

doogson
09-09-11, 00:04
niestety ja musze sie zgodzic z drvtec sam niedawno ogarniałem cały wydech i ten temat przeczytałem do deski do deski sprawdzwałem wszystkie opinie o tłumikach , czytałem i wg mnie ulter nie jest wart swojej ceny no ale może login tobie zrobią porządny tłumik kto wie ;) pożyjemy zobaczymy

szastal
09-09-11, 00:40
Tam gadacie, ja miałem i było spoko, tyle że ja płaciłem za samą puszkę 250zl a montaż jakieś 50zl więc jest różnica, po 2 latach nadal wygląda spoko a teraz mam porównanie do mtecha i nie ma dużej różnicy w głośności, no może ulter miał trochę więcej basu, ale to wszystko zależy od reszty wydechu, sam końcowy nic nie zdziała .

Dissnej
09-09-11, 09:51
Tam gadacie, ja miałem i było spoko, tyle że ja płaciłem za samą puszkę 250zl a montaż jakieś 50zl więc jest różnica, po 2 latach nadal wygląda spoko a teraz mam porównanie do mtecha i nie ma dużej różnicy w głośności, no może ulter miał trochę więcej basu, ale to wszystko zależy od reszty wydechu, sam końcowy nic nie zdziała .
Piszesz o tym co zakupił login czy o NRS, o który ja pytałem?

login
09-09-11, 10:30
Piszesz o tym co zakupił login czy o NRS, o który ja pytałem?

No raczej o Twoim, bo skoro "sama puszka" to raczej nie dedykowany do konkretnego modelu, a montażowy czyli uniwersalny.
:confused:

Dissnej
09-09-11, 16:24
Czyli jak zapodam taki tłumik do seryjnego wydechu to problemów z panami w niebieskich mundurach i przeglądem nie będzie?;)

Starstruck
09-09-11, 16:31
Czyli jak zapodam taki tłumik do seryjnego wydechu to problemów z panami w niebieskich mundurach i przeglądem nie będzie?;)

Jak będzie do 90-kilku dopuszczalnych decybeli, to będzie ok. Ja miałem w poprzedniej [H] całość przelotową 2/2,16" i koncowy a'la apexi n1, i wypluło na przeglądzie 78 dB :) z silencerem

Dissnej
09-09-11, 16:42
Tutaj silencera nie ma ale z resztą wydechu w serii powinno być ok.

login
09-09-11, 17:32
Czyli jak zapodam taki tłumik do seryjnego wydechu to problemów z panami w niebieskich mundurach i przeglądem nie będzie?;)

Tego to Ci nikt nie obieca na 100%, bo osła to i traktor nie pociągnie.
Ale jak kupisz ten, co pisałeś wcześniej, to dostaniesz w komplecie też wyciąg z homologacji, przyjamniej tak twierdzi producent.
Wszystko okaże się w poniedziałek, bo mój już jest w drodze.
:D


Tutaj silencera nie ma ale z resztą wydechu w serii powinno być ok.

Według mnie nie powinno być głośniej niż można.

Dissnej
09-09-11, 18:14
Ale jak kupisz ten, co pisałeś wcześniej, to dostaniesz w komplecie też wyciąg z homologacji, przyjamniej tak twierdzi producent.
Co do tłumików z serii NRS otrzymałem info od Ultera, że tak jak każdy tłumik uniwersalny tak i te nie posiadają homologacji.

login
09-09-11, 20:40
Co do tłumików z serii NRS otrzymałem info od Ultera, że tak jak każdy tłumik uniwersalny tak i te nie posiadają homologacji.

Sądziłem, że dają tak samo jak do dedykowanych.

drvtec
09-09-11, 22:39
bo żaden uniwersalny nie może mieć homologacji. Możesz mieć co najwyżej tuv ale nie będziesz go miał na produkt tylko na proces wytwarzania. Tak na marginesie ulter chwali się tuv a ma go nie na produkty tylko na proces a to duża różnica.

szastal
10-09-11, 00:31
Czyli jak zapodam taki tłumik do seryjnego wydechu to problemów z panami w niebieskich mundurach i przeglądem nie będzie?;)

Z własnego doświadczenia wiem że jak tylko końcowy dasz do serii wydechu a jest w dobrym stanie to dużo głośniej nie będzie, a jeśli chodzi o ultera to miałem normalny komorowy o wlocie i wylocie 2,5 , teraz jeździ w drugim aero vti i jak najbardziej kierownik jest z niego zadowolony a po 2 latach nawet śladu użytku nie miał i średnio mnie obchdzą jego tuv`y czy certyfikaty, do mtecha też nic nie dostałem, ważne że ulter nie rozpadł się , nie pogłośnił się i był cichy, ale głośniejszy jak seria.

Dissnej
10-09-11, 01:04
Decyzja podjęta. Wpada NRS. nie wiem jeszcze jaką końcówkę wybrać:
1. http://new.ulter.com.pl/offer/assembled/nrs/30/okragly--fi-150--dl--330#56
2. http://new.ulter.com.pl/offer/assembled/nrs/30/okragly--fi-150--dl--330#57

login
10-09-11, 09:11
Decyzja podjęta. Wpada NRS. nie wiem jeszcze jaką końcówkę wybrać:
1. http://new.ulter.com.pl/offer/assembled/nrs/30/okragly--fi-150--dl--330#56
2. http://new.ulter.com.pl/offer/assembled/nrs/30/okragly--fi-150--dl--330#57

No prosta sprawa. Ta, która Ci się bardziej podoba.
:D
Mój będzie z taką:
1. http://new.ulter.com.pl/offer/assemb...50--dl--330#56

pawulon_
10-09-11, 09:52
wiecie może gdzie taki tlumik kupić?
http://www.youtube.com/watch?v=2WfqOQoqPDo&feature=related

Krists
10-09-11, 11:48
wiecie może gdzie taki tlumik kupić?
http://www.youtube.com/watch?v=2WfqOQoqPDo&feature=related

Jak się dowiesz to daj znać bo też bym taki przyjął :D

Saiti
10-09-11, 11:54
Mi się wydaje, że to jakiś fake. Jeśli nawet nie, to raczej nie jest to efekt tłumika, prędzej napędu..

Krists
10-09-11, 12:00
Haha przecież to jest fake :D Jak ktoś myśli, że to rl to podziwiam szczerze :p

tu jest oryginał filmiku
http://www.youtube.com/watch?v=64H-SHpDpEY&feature=related

drvtec
10-09-11, 16:12
szastal ma rację (kurde na starość chyba staję się sentymentalny) wszelkiej maści atesty, homologacje czy inne tuv pimoty można sobie w d.. wsadzić jak wydech nie spełnia normy. Mało tego jeśli w elemencie atestowanym cokolwiek zmienisz to tracisz atest

RSX
10-09-11, 18:48
Decyzja podjęta. Wpada NRS. nie wiem jeszcze jaką końcówkę wybrać:
1. http://new.ulter.com.pl/offer/assembled/nrs/30/okragly--fi-150--dl--330#56
2. http://new.ulter.com.pl/offer/assembled/nrs/30/okragly--fi-150--dl--330#57

Zastanów się dobrze nad Ulterem, bo ja kupiłem i drugi raz już bym tego nie zrobił (a mam tego (http://new.ulter.com.pl/offer/assembled/nrs/29/okragly--fi-150--dl--250#50)). Przy normalnej jeździe nie jest źle, ale jak obroty spadają lub stoisz w miejscu to słychać konkretne pierdzenie. Głośny jest jedynie przy wysokich obrotach. W trasie słychać cały czas basowe brzmienie, tak jak do Warszawy mam 150km to można jeszcze wytrzymać, ale na Hel to już była tragedia. Policja kilka razy mnie zatrzymywała ale do tłumika specjalnie nic nie mieli.

Tu masz filmik jak brzmi Ulter NRS (trochę już wypalony) http://www.youtube.com/watch?v=Zb2kVs7UBwg

drvtec
10-09-11, 20:25
po co piszesz reakcja nabywcy będzie taka że sie nie znasz

na tym forum ba nawet w tym temacie było że nrs są głośne nawet te z wkładką. Jak znam życie kolega kupi założy i bedzie opowiadał jaki to *****isty wydech kupił

Dissnej
12-09-11, 00:59
Zastanów się dobrze nad Ulterem, bo ja kupiłem i drugi raz już bym tego nie zrobił (a mam tego (http://new.ulter.com.pl/offer/assembled/nrs/29/okragly--fi-150--dl--250#50)). Przy normalnej jeździe nie jest źle, ale jak obroty spadają lub stoisz w miejscu to słychać konkretne pierdzenie. Głośny jest jedynie przy wysokich obrotach. W trasie słychać cały czas basowe brzmienie, tak jak do Warszawy mam 150km to można jeszcze wytrzymać, ale na Hel to już była tragedia. Policja kilka razy mnie zatrzymywała ale do tłumika specjalnie nic nie mieli.

Tu masz filmik jak brzmi Ulter NRS (trochę już wypalony) http://www.youtube.com/watch?v=Zb2kVs7UBwg

Ja robię max 100km za jednym zamachem to może wytrzymam:)


po co piszesz reakcja nabywcy będzie taka że sie nie znasz

na tym forum ba nawet w tym temacie było że nrs są głośne nawet te z wkładką. Jak znam życie kolega kupi założy i bedzie opowiadał jaki to *****isty wydech kupił
Kupię od Ciebie, na pewno będę zadowolony bo lepszych wydechów nie ma.
Weź Ty się chłopaku zacznij leczyć.... na nogi bo na głowę za późno:p

login
12-09-11, 13:57
Jak znam życie kolega kupi założy i bedzie opowiadał jaki to *****isty wydech kupił

*****iście to by było, jakbyś tą samą miarką, co mierzysz siebie zaczął mierzyć też innych.
:p
Jeśli nawet będzie tak jak napisałeś, to Ty zrobiłbyś identycznie, więc o co Ci c'mon?!
Ogarnij się, bo Ci życie ucieka na idiotycznych komentarzach.

login
12-09-11, 17:52
"Przyszła" paczka z Ulter'a.
:D
Poniżej kilka zdjęć zawartości:

http://img854.imageshack.us/img854/1694/dscn4787kopia.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/854/dscn4787kopia.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img197.imageshack.us/img197/7605/dscn4788kopia.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/197/dscn4788kopia.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img849.imageshack.us/img849/9387/dscn4789kopia.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/849/dscn4789kopia.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img717.imageshack.us/img717/2892/dscn4790kopia.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/717/dscn4790kopia.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img571.imageshack.us/img571/6091/dscn4791kopia.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/571/dscn4791kopia.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img200.imageshack.us/img200/5767/dscn4792kopia.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/200/dscn4792kopia.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img687.imageshack.us/img687/9761/dscn4793kopia.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/687/dscn4793kopia.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img684.imageshack.us/img684/5193/dscn4794kopia.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/684/dscn4794kopia.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Tłumik już jest "na", a raczej pod samochodem.
:D
Pierwsze spostrzeżenia:
01. I chyba najważniejsze, że jest bardzo cicho. Nie mam odniesienia co do nowego tłumika OEM'owego, ale z poprzednim moim, mocno przechodzonym dedykowanym Bosal'a to nie ma nawet co porównywać.
02. Tłumik absolutnie nie zamulił silnika.
03. Jakość wykonania spawów, jak dla mnie poprawna. Nie ma żadnych smarków ani niedoróbek.
04. Tłumika pasuje p&p na miejsce starego, bez jakiejkolwiek rzeźby, czyli jest tak jak miało być.
05. W paczce oczywiście dowód zakupu + karta gwarancyjna.
06. Jedyna rzecz do czego możnaby się przyczepiać, to fakt że końcówka delikatnie opiera się o zdeżak. Ale jest to kwestia albo delikatnego podcięcia zdeżaka lub założenia minimalnie większych gum.
Podsumowując, to więcej "+" niż "-", a właściwie to same "+".
:D
Na obecną chwilę uważam zakup ww. tłumika, jako dobrze wydane pieniądze.

Zdjęcia tłumik + samochód i jakiś filmik z dźwiękiem pewnie będzie, ale w późniejszym terminie.

Ven
12-09-11, 20:44
Wygląda dobrze. Zobaczymy jak "działa" ;-)

kubaszow
13-09-11, 10:56
06. Jedyna rzecz do czego możnaby się przyczepiać, to fakt że końcówka delikatnie opiera się o zdeżak. Ale jest to kwestia albo delikatnego podcięcia zdeżaka lub założenia minimalnie większych gum.
A nie lepiej poodginac troche te druty niz ciac zderzak.

login
13-09-11, 11:17
A nie lepiej poodginac troche te druty niz ciac zderzak.

Jeszcze nie jestem zdecydowany w jaki sposób to będę ogarniał i czy wogóle.
:confused:

A przy okazji, Twój temat jak się zakończył?
Reklamowałeś i dostałeś nowy?

nyndz
13-09-11, 11:22
hmm ja pisze zeby polecic miejsce do robienia wydechow... na syreny w ipaco ale tylko u grzegorza - koles robi profi robote.

co do wydechu, mam obecnie na aucie 4-2-1 ebay, przelot 2cale wewnatrz na mtechu srodkowym (zwyklym, nie powiekszonym) i na koncu Twin Loopa OBX - i panowie, jest malina. auto jak seria przy delikatnym obchodzeniu sie z gazem, zero pierdzenia, metalicznego dzwieku. ale najlepsze zostawilem na koniec - przy normalnej jezdzie seria a przy depnieciu... GENIALNY DZWIEK. zero pierdzenia, czysty dzwiek. wczoraj zrobilem 160km po warszawie i okolicach bo nie moglem wysiasc z auta :D

maras78
14-09-11, 22:28
proszę o poradę ;]
posiadam takową konfigurację wydechu: 2" + proex w obudwie kata + koncowy apexi flexi ;)
chcę wrzucić do tego jakiś środkowy wydech - zastanawiam się nad AWG ale z tego co czytam to nie wiem czy cokolwiek wyciszy mi :P
wrzucać mtecha środkowego albo RMa?
pzdr

Civic91
15-09-11, 09:47
Witam! Chcę założyć ebayowy kolektor 4-2-1 do silnika d16y7. Jak wiadomo oem kolektor jest dość krótki i połączony razem z katem. Wywalając ten oem kolektor i wkładając 4-2-1 trzeba coś rzeźbić skoro 4-2-1 jest dłuższy od oem?

nyndz
15-09-11, 10:38
proszę o poradę ;]
posiadam takową konfigurację wydechu: 2" + proex w obudwie kata + koncowy apexi flexi ;)
chcę wrzucić do tego jakiś środkowy wydech - zastanawiam się nad AWG ale z tego co czytam to nie wiem czy cokolwiek wyciszy mi :P
wrzucać mtecha środkowego albo RMa?
pzdr

wrzucaj mtecha srodkowego jak checesz zeby bylo dosc cicho, lub powiekszonego jak chcesz naprawde wyciszyc samochod, wszystko wedle uznania. od AWG trzymaj sie z dala jesli chcesz cichsze auto.


Witam! Chcę założyć ebayowy kolektor 4-2-1 do silnika d16y7. Jak wiadomo oem kolektor jest dość krótki i połączony razem z katem. Wywalając ten oem kolektor i wkładając 4-2-1 trzeba coś rzeźbić skoro 4-2-1 jest dłuższy od oem?

w d16y7 masz katalizator na kolektorze, wiec jesli go zmienisz to od razu wywalasz kata. rzezba tu to dorobienie rury/flanszy na odcinku miedzy rura wydechowa i ebaya tam gdzie byl katalizator (bo jak logika wskazuje ebay jest krotszy)

mariusz2605
15-09-11, 14:28
Witam i mam pytanie co lepiej założyć do civica Vgen. D15B2+MPFI +wydech 2 cale nierdzewka aby nie było zbyt głośno:
http://allegro.pl/sportowy-przelotowy-tlumik-srodkowy-rm-motors-rm01-i1811582717.html +
http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-motors-rm4-promocja-film-i1815215185.html lub
http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-motors-rm8-5lat-gwaran-apexi-i1815815478.html
czy lepiej
http://passwordjdm.pl/viewtopic.php?t=21066
środkowy standardowy i tłumik końcowe Oem Look pełny przelot?

Krists
15-09-11, 19:10
Jak masz budżet to kupuj od Hammera i nawet się nie zastanawiaj bo robi mega profi robote a wydechy brzmią cudnie!

drvtec
16-09-11, 07:33
tak naprawdę z tego co przewija się w tym wątku masz 3 drogi rozwiązania. Jedno co jest ważne jak się zdecydujesz na jedego z producentów to już idź tym torem a nie każdy element z innej parafii. Podzwoń po tych firmach, masz tutaj też ich przedstawicieli i popytaj co Tobie pasuje.

mtech * u Dealera
proex* Saiti
no name *dj hammer

Dissnej
16-09-11, 09:21
Ja bym napisał
Mar-Tec * DjHammer
ale widać tendencyjność wypowiedzi musi być.

drvtec
16-09-11, 09:33
nie wiedziałem przepraszam

n1uniek
16-09-11, 18:37
cyz mi sie wydaje czy moj civic jakos dziwnie chodzi ( dzwiek)

http://www.youtube.com/watch?v=QEVhvB-Oty0

norbi87
16-09-11, 22:59
cyz mi sie wydaje czy moj civic jakos dziwnie chodzi ( dzwiek)

http://www.youtube.com/watch?v=QEVhvB-Oty0

no na moje ucho to cos nie tak

DjHammer
17-09-11, 00:25
za wysoki ten dzwiek co masz tak za wydech jaki dolot ?? ?? powinien być dziwek bardziej "niski"

n1uniek
17-09-11, 08:22
dolot ssak blox'a + parowa z fujita , wydech 4-2-2-1 cos ala hytech potem 2,36 - przelotowy mtech- 2,36 - rm motors koncowy. Moze taki dzwiek bo gdzies jest nieszczelnosc w wydechu??

DjHammer
17-09-11, 14:46
ja obstawiam koncowy jak nieszczelnosc toi jest bardzo niski i głosny dzwiek i bys słyszał w aucie ze cos jest nie tak
niech sie jeszcze inni wypowiedza

login
19-09-11, 19:40
Ciągnąc dalej wątek Ulter'a, który zacząłem tak wygląda pod samochodem:

http://img821.imageshack.us/img821/8123/dscn4829kopia.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/821/dscn4829kopia.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Oczekujących na filmik informuję, że został zrobiony, ale w takim miejscu, że zarejestrowało się więcej odgłosów towarzyszących, niż pochodzących z układu wydechowego, wiec póki co niema sensu go wrzucać.
Jeszcze trochę cierpliwości poproszę.

wulkanisko
20-09-11, 01:08
Warto żebyś go trochę obniżył na hakach, bo może ci walić o zderzak i niepotrzebnie też się przytopi.

Saiti
20-09-11, 01:16
Wyprostować hak i zagiąć go jakiś centymetr wyżej, wtedy będzie bdb :)

login
20-09-11, 01:31
Warto żebyś go trochę obniżył na hakach, bo może ci walić o zderzak i niepotrzebnie też się przytopi.


Wyprostować hak i zagiąć go jakiś centymetr wyżej, wtedy będzie bdb :)

Planuję to zrobić przy najbliższej okazji, jak samochód pojedzie do góry na podnośniku.

drvtec
20-09-11, 21:19
Saiti - on nic z tym nie zrobi - jak masz pręt 10mm średnicy i masz go odgiąć i zagiąć to jest to wykonalne ale nie z balastem jaki w tym momencie tworzy tłumik. Prościej i szybciej będzie odciąć i dospawać - cały urok dedykowanych ulterów - żeby porządnie leżało a nie obijało raz o wahacz raz o zderzak lub o podłogę. Możesz pokombinować jeszcze z dłuższymi gumami żeby zszedł niżej

Login nie martw się nie jesteś pierwszy co dostał wyrób dedykowany ale nie pasujący i trzeba było na aucie przerabiać; ciesz się że dolot dobrze wyprofilowany

login
20-09-11, 22:29
Login nie martw się nie jesteś pierwszy co dostał wyrób dedykowany ale nie pasujący i trzeba było na aucie przerabiać; ciesz się że dolot dobrze wyprofilowany

Tak jak już pisałem, będzie próba zrobienia czegoś w temacie delikatnego opuszczenia tłumika, jak samochód dotrze do warsztatu.
:D
A póki co to zmartwienia raczej nie ma z tego powodu, bo absolutnie nic nie obciera podczas jazdy.

Kras
21-09-11, 13:20
W bardzo zamierzchlych czasach tez mialem tak zamontowanego Ultera w EJ9. Nic nigdy nie uderzalo ani sie nie przytopilo. Natomiast samego Ultera jako tlumik wspominam kiepsko - jakosc slaba, szybko zaczal rdzewiec, jak sie przepalil (po ok. 4kkm) to mial niezbyt przyjemny dzwiek. Ale to troche prehistoria, 2001 rok, moze jakosc sie poprawila.

Starstruck
21-09-11, 13:48
W bardzo zamierzchlych czasach tez mialem tak zamontowanego Ultera w EJ9. Nic nigdy nie uderzalo ani sie nie przytopilo. Natomiast samego Ultera jako tlumik wspominam kiepsko - jakosc slaba, szybko zaczal rdzewiec, jak sie przepalil (po ok. 4kkm) to mial niezbyt przyjemny dzwiek. Ale to troche prehistoria, 2001 rok, moze jakosc sie poprawila.

To chyba rzeczywiście dużo gorzej byli z jakością. Ja w swoim EK3 miałem ultera przez niecałe 2 lata, przeżył dwie zimy i ponad 30 tys km. Nie wypalił się, nie zardzewiał. Kupił ode mnie chłopak na allegro i był mega zadowolony ze stanu, dźwięku, itp :). Także jakoś Ulterów obecnie jest bez zarzutów :).

n1uniek
23-09-11, 10:28
Panowie a co powiedziecie o kolektorze np. z c4 ktoory chce przerobic zeby mial wyjscie 2,5 cala bedzie lepszy / gorszy od tego co mam czyli ebay 4-2-1?? chce zmienic bo 4-2-1 za nisko wisi a nie chce zamulic zbyt auta :)

Budziniak
23-09-11, 10:39
Ten temat to : Kolektor wydechowy, tlumik, wydech, katalizator.... a przez ostatnie 40 stron nie można doczytać się tutaj niczego innego jak przepychanek na temat kilku firm produkujących tłumiki. Jest tak jak ktoś napisał 3 posty wyżej więcej stracicie niz zyskacie takim gadaniem. Ja mogę polecić tego producenta tłumików w sumie każdy ją zna ale kilku chłopaków z Wola Temu kupowało tam środkowe i końcowe tłumiki i są bardzo zadowoleni http://www.tlumiki.mwx.pl/

Yotomeczek86
23-09-11, 11:23
Panowie a co powiedziecie o kolektorze np. z c4 ktoory chce przerobic zeby mial wyjscie 2,5 cala bedzie lepszy / gorszy od tego co mam czyli ebay 4-2-1?? chce zmienic bo 4-2-1 za nisko wisi a nie chce zamulic zbyt auta

Z mojej skromnej wiedzy wynika że do B serii najlepiej było by mieć 4-1 kolektor - ale musi Ci ktoś to powiedzieć kto ma na ten temat wiedzę. Do D serii 4-2-1 owszem, aby lepszy dół był w stosunku do oem


Ten temat to : Kolektor wydechowy, tlumik, wydech, katalizator.... a przez ostatnie 40 stron nie można doczytać się tutaj niczego innego jak przepychanek na temat kilku firm produkujących tłumiki. Jest tak jak ktoś napisał 3 posty wyżej więcej stracicie niz zyskacie takim gadaniem. Ja mogę polecić tego producenta tłumików w sumie każdy ją zna ale kilku chłopaków z Wola Temu kupowało tam środkowe i końcowe tłumiki i są bardzo zadowoleni http://www.tlumiki.mwx.pl/

Zrobiłeś to samo co inni ;) Ja nie sprzedaje tłumików - ja tylko xboxy i inne pierdoły naprawiam.... Każdy sobie kupi to co chce ;] proste jak budowa cepa.

DjHammer
23-09-11, 18:03
Panowie a co powiedziecie o kolektorze np. z c4 ktoory chce przerobic zeby mial wyjscie 2,5 cala bedzie lepszy / gorszy od tego co mam czyli ebay 4-2-1?? chce zmienic bo 4-2-1 za nisko wisi a nie chce zamulic zbyt auta :)


przespawaj koniec OEM-owego na 2,5 i bedzie dobrze

n1uniek
23-09-11, 20:38
jeszcze mam pytanie jedno ktory jest lepszy seria z c4 czy z c6 , c ? roznia sie czyms??

Dealer
23-09-11, 22:35
podobno takie same. Ale wdług mnie i tak do b18 najlepszy jest ten ebay 4w1.

szastal
23-09-11, 22:59
W aero kolega już coś takiego zrobił, tzn wywalił tą zwężkę z oem od c4 , jest zadowolony z zabiegu, ale trudno powiedzieć ile to tak naprawdę dało bo jeszcze na hamowni nie byliśmy, a skrzynie skrócił więc na kreskę też nie ma szans, osobiście mam ebay 4w1 i uważam że to jest to właśnie .

Dissnej
24-09-11, 00:47
A ja mam pytanie o końcowy do D14. Tam gdzie kupuję panowie na tą chwilę nie mają rur 1,8" i proponują 2" na wejściu. Czy nie będzie to "trochę" za dużo jak na D14? Nie rozpręży za bardzo wydechu? Poczekać aż będą mieć 1,8"? Reszta układu seria.

Yotomeczek86
24-09-11, 00:56
Ale to ma być 2" średnica wewnętrzna czy zewnętrzna? Bo jak zewnętrzna to w środku masz około 1,8" właśnie. Ogólnie przy 2" wewnątrz masz lepszy dół ale kosztem góry (może na odwrót - mogę się mylić)

DjHammer
24-09-11, 00:58
A ja mam pytanie o końcowy do D14. Tam gdzie kupuję panowie na tą chwilę nie mają rur 1,8" i proponują 2" na wejściu. Czy nie będzie to "trochę" za dużo jak na D14? Nie rozpręży za bardzo wydechu? Poczekać aż będą mieć 1,8"? Reszta układu seria.

ładuj 2 cale nie rozprężysz napewno

Dissnej
24-09-11, 01:24
Ale to ma być 2" średnica wewnętrzna czy zewnętrzna?
Seryjnie jest chyba 1,8" ale nie wiem czy zewnętrzna czy wewnętrzna a tutaj byłoby 2". W każdym bądź razie więcej niż w serii.



ładuj 2 cale nie rozprężysz napewno
Na bank? Nie che żeby chała wyszła;)

DjHammer
24-09-11, 10:40
Seryjnie jest chyba 1,8" ale nie wiem czy zewnętrzna czy wewnętrzna a tutaj byłoby 2". W każdym bądź razie więcej niż w serii.



Na bank? Nie che żeby chała wyszła;) ja mam 2,25 w 1.4 60,3 na zew i zapier... a jak poj ....y ale za to dol mam słabszy wiec jak dasz 2 bedzie dobrze

Dealer
24-09-11, 10:51
sam końcowy raczej nie rozpręża całego układu.

Dissnej
24-09-11, 15:47
OK, w takim razie biorę:) Mam nadzieję, że nie zabierze mi to ani trochę dołu.

Ven
24-09-11, 16:02
Seryjnie jest chyba 1,8" ale nie wiem czy zewnętrzna czy wewnętrzna a tutaj byłoby 2". W każdym bądź razie więcej niż w serii.
Seryjne 1.8'' jest w EK4 B16A2 :)

freelanc3r
25-09-11, 12:56
poradzcie prosze

powoli zabieram sie za swoj uklad wydechowy, wpadnie kolektor ebay 4-2-1, katalizator do zyda i za niego jakis tlumik
pytanie: czy w D16Z6 przelot cos mi da? chce by auto nie bylo specjalnie glosne, ale jednak by wydane pieniadze cos polepszyly.
Koncowy tlumik brac "przelotowy" czy komorowy bedzie lepszy?

szastal
25-09-11, 13:15
poradzcie prosze

powoli zabieram sie za swoj uklad wydechowy, wpadnie kolektor ebay 4-2-1, katalizator do zyda i za niego jakis tlumik
pytanie: czy w D16Z6 przelot cos mi da? chce by auto nie bylo specjalnie glosne, ale jednak by wydane pieniadze cos polepszyly.
Koncowy tlumik brac "przelotowy" czy komorowy bedzie lepszy?


To po co ten kat ? chyba że lubisz dbać o pszczółki i ptaszki, przelot jest jak najbardziej wskazany, dobrze zrobiony na 2 no 3 tłumikach będzie cichutki kiedy trzeba

doogson
25-09-11, 14:57
poradzcie prosze

powoli zabieram sie za swoj uklad wydechowy, wpadnie kolektor ebay 4-2-1, katalizator do zyda i za niego jakis tlumik
pytanie: czy w D16Z6 przelot cos mi da? chce by auto nie bylo specjalnie glosne, ale jednak by wydane pieniadze cos polepszyly.
Koncowy tlumik brac "przelotowy" czy komorowy bedzie lepszy?
stary jestes 2 lata na tym forum zarejestrowany i się pytasz czy przelot w d16z6 coś da ?? wstydź się i użyj opcji szukaj

siwy11
25-09-11, 17:34
jest sens owijac tasma seryjny kolektor do b18c4 po usunieciu zwezki?

RazoR91
25-09-11, 18:19
Witam, możecie mi polecić jakiś sportowy katalizator ? moj już się powoli kończy i potrzebuje czegoś co będzie spełniało przepisy na przeglądzie, do teg miłoby było jakby nie kosztował dużych pieniędzy ;)

lukasz-lukasz
25-09-11, 18:35
jest sens owijac tasma seryjny kolektor do b18c4 po usunieciu zwezki?

a co ma jedno z drugim wspólnego? oczywiście że jest sens

skolopendra
25-09-11, 18:57
możecie mi polecić jakiś sportowy katalizator ?


http://allegro.pl/katalizator-sportowy-awg-100cpsi-i1823604259.html

Gorliś
25-09-11, 21:10
Ja dodam tylko od siebie ze jezdzilem bez kata przez dwa tygodnie, i pozniej do niego wrocilem. Roznicy w osiagach nie widze zadnej, wiec jak ktos mi mowi "wywal kata mega to odczujesz" to niestety odczuc mozna, ale halas i zapach spalin (przypomnialy mi sie samochody z lat 80 gdzie nie kazdy mial montowany kat).
Jedyne co planuje zrobic, to przy okazji zmiany kolektora wydechowego kupic katalizator o srednicy rur 2,25 jak reszta wydechu i tyle.

freelanc3r
25-09-11, 21:35
czyli za kata przelot + srodkowy przelot + koncowy przelot, nie powinno byc za glosno? :P bo juz sie pogubile mczytajac ten temat, zwlaszcza ze sa opinie by dla wycieszenia dawac komorowy bo i tak osiagow to ni zmniejszy.

Zawa
26-09-11, 13:15
Witam problem mam taki ze sypie mi sie wydech pordzewialy dziury wypadaja .. przez zime chce ogarnac turbo w moim d16z6 zakutym mysle cos 270-280km teraz pytanie jaka srednice rur zastosowac i jakie tlumiki chce to ogarnac z nierdzewki bo posiadam tiga i jestem spawaczem takze sam to ogarne... mozecie cos doradzic jakie tlumiki jakiej srednicy i w normalnych pieniadzach :P myslalem na srodkowy cos takiego zalozyc
http://allegro.pl/sportowy-przelotowy-tlumik-srodkowy-rm-motors-rm01-i1824653894.html
na koncowy jeszcze nie szukalem ale cos tego typu
http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-motors-rm5-i1840758931.html
koncowki nie chce jakies mega duzej zwykla normalna koncowke .. aha i zamiast katalizatora co zalozyc ? :)

nyndz
26-09-11, 14:25
hmm sam nie mialem co prawda, ale o rm motors slyszalem ze sa bardzo glosne, bo jakosc wygluszenia jest kiepska. ale niech ktos to potwierdzi. do turbo mozesz 2.25 albo 2.5 cala rure dac, i to i to bedzie dobre tylko zalezy co chcesz osiagnac.

DjHammer
26-09-11, 18:57
do turbo i tej mocy 2.5 musowo!!!! Zamiast kata nic nie zakładaj:] rm motors odpusc sobie gdzies słyszałem ze sie szybko wypalaja ale głowy urwac sobie nie dam no i głosne sa to prawda

RazoR91
26-09-11, 22:58
dzięki za aukcje tego kata sportowego, ale koledzy czegoś tańszego nie ma ?:P

Saiti
26-09-11, 23:58
Nie ma. Kat, albo tłumik w obudowie kata. Teraz na przeglądzie to raczej wszędzie przechodzi :)

Zawa
27-09-11, 00:06
a co polecacie ?jakie tlumiki ?? za jakies rozsadne pieniadze ?? kiedys widzialem w dziale sprzedam forumowicz pisal ze robi tlumiki i to dobre jakosciowo i cenowo ale nie moge znalesc i nie mam pojecia kto to byl :/... z przegladem nie ma problemu czyli na miejsce kata nic nie dawac ? tylko jeden srodkowy i koncowy ?? nie chce aby bylo za glosno :P

RazoR91
27-09-11, 00:11
Uzytkownik to DjHammer :D o ile się nie mylę ;)
Co do tego tłumika w obudowie kata, po prostu trzeba trzeba wsadzić przelot w obudowe i wtedy hula i nie brzęczy ?

n1uniek
28-09-11, 16:25
Panowie jaki tlumik do C4 dolot cai 3" , wydech kolekotr seria przerobiony zeby na wyjsciu mial 2,5cala dalej mamy 2,36 cala - przelotowy mtech - 2,36. zalezy mi na jakims przy ktorym bedzie jakis tam pomruk nie za cichy nie za glosny ale bardziej chce slychac engine mialem juz powiekszonego mtecha z koncowka 2,36 ale byl za cichy .. ta mniejsza puszka z koncowka powiedzmy 2,75 bedzie ok? ma ktos fotki takiego tlumijka z koncowka 2,75 - 3 cale?

Saiti
28-09-11, 22:11
Masz przelot czy komorę na końcu?

n1uniek
28-09-11, 22:33
przelotowy rm motors troche cichszy nisz apexi szit ;p

DM!
30-09-11, 13:07
czy Ulter dedykowany do civ VI gen będzie dobry dla mojego D16Y8? zależy mi głównie na dobrym dźwięku,oczywiście nie ma to być jakaś petarda,taki przyjemny bass, nie za głośny(żeby nie zagłuszał vteca ; p )

billiejoe
30-09-11, 14:12
Uważaj bo jeszcze usłyszysz tego vteca ;) Powiedz mi, w jakim celu dedykowany ulter? Chcesz dobry dźwięk czy montaż p&p?

doogson
30-09-11, 14:17
ja nie wiem dlaczemu wszystkim zależy tak na tym montażu p&p przeciez każdy tłumikarz pospawa za 20-30 zł kazdy tłumik i nie ma problemu

login
30-09-11, 14:24
czy Ulter dedykowany do civ VI gen będzie dobry dla mojego D16Y8? zależy mi głównie na dobrym dźwięku,oczywiście nie ma to być jakaś petarda,taki przyjemny bass, nie za głośny(żeby nie zagłuszał vteca ; p )

Przy zamawianiu przez http://new.ulter.com.pl/offer/dedicated wybierasz sobie generację nadwozia i rodzaj silnika. Do VI nie robią dedykowanych tylko do coupe'ty.
Kupiłem od nich tłumik około 10 września i jestem bardzo zdowolony. Z tym że nie był to dedykowany komorowy, taki jak na ich stronie www. Pisałem o tym wcześniej, więc nie będę się już powtarzał.
Możesz sobie zerknąć:
konstrukcja -> strona 493 tematu, #4924
zdjęcia -> strona 497 tematu, #4963
W założeniach miało być po pierwsze p&p, a po drugie bardzo cicho i tak jest.
Cały czas przymierzam się do krótkiego filmiku, jak to gada, ale jakoś się mogę zebrać.

DM!
30-09-11, 15:28
pisząc dedykowany nie miałem tu na myśli żeby pasował p&p, pospawać to ja sobie pospawam:) napisalem dedykowany bo takowy sprzedaje jeden użytkownik:).

Dzięki Login:), jeszcze przemyśle

szastal
30-09-11, 16:55
zależy mi głównie na dobrym dźwięku,oczywiście nie ma to być jakaś petarda,taki przyjemny bass, nie za głośny

a to jak najbardziej tak będzie

PAWELEKHONDA
01-10-11, 19:55
witam panowie mam takie pytanko jak zmiejszyc głosnosc mojego wydechu ... mam silnik 1.3 i zrobiony przelot na 2' cały zamiast kata jest przelotowy a i jest kolektor e-bayowy . a koncowy jest wm
i troche jest za głosno ;/ co mozna przerobic cos wstawic? koncowy zmienic? co polecacie i doradzacie bo chce ciszej ale nie chce np seri itp bo auto lepiej sie wkreca i ładnie idzie ale głosno;/

zabas
01-10-11, 20:58
zmien końcowy na coś innego z wieksza puszka i dodaj jeszcze jeden srodkowy tłumik

PAWELEKHONDA
01-10-11, 21:13
ty to beda juz 3 tłumiki srodkowe? nie wiem czy to cos da bo tylko same tłumiki naspawam:) a mechanik mi mówił zeby wspawac złacze elastyczne by zniwelowac odgłosy bo wydech jest jeden zespawany zero łaczen cały pospawany od poczatku do konca da cos? a koncowy moze byc taki ?
http://allegro.pl/ulter-sport-tlumik-uniwersalny-koncowka-95x65-lodz-i1799415370.html

czy cos innego polecacie mile widziane jakies propozycje?

szastal
01-10-11, 21:58
ty to beda juz 3 tłumiki srodkowe? nie wiem czy to cos da bo tylko same tłumiki naspawam:) a mechanik mi mówił zeby wspawac złacze elastyczne by zniwelowac odgłosy bo wydech jest jeden zespawany zero łaczen cały pospawany od poczatku do konca da cos? a koncowy moze byc taki ?
http://allegro.pl/ulter-sport-tlumik-uniwersalny-koncowka-95x65-lodz-i1799415370.html

czy cos innego polecacie mile widziane jakies propozycje?

Zmień mechanika, cichy wydech to tłumik przelotowy w miejscu kata, dobry środkowy w miejscu oem środkowego i oczywiście końcowy, jeśli kupisz naprawdę dobre elementy dobrze będzie na samym środkowym i końcowym bez tego w miejscu kata .

PAWELEKHONDA
01-10-11, 22:03
tzn srodkowy mam od vti 160 konnego z kwasówki i jest mam tez w miejsce kata tłumik przelotowy awg i teraz pytanko by było ciszej to ten z linku ulter moz byc? czy cos innego?

PAWELEKHONDA
02-10-11, 12:49
panowie nikt nie ma propozycji i porady? bo nie wiem co zrobic :)

Zawa
02-10-11, 13:23
panowie odpowie mi ktos wkoncu jaka srednice wydechu robic przy 270-280 km ? bo chce zamiawiac elementy ale nie wiem jakie...

kappa
02-10-11, 13:24
Czytam ten temat dosyć często ponieważ zamierzam zmienić tłumik końcowy (układ wydechowy seria D15z6) i nie mogę się zdecydować na jaki.
Jak na razie nie chce wydawać dużej kwoty na końcowy dlatego moje pytanie brzmi jaki polecacie wydech? Ma ładnie mruczeć ale nie chce żeby przeszkadzał przy jeżdżeniu w trasę ;)

Co myslicie o Apexi N1 style?
http://allegro.pl/tlumik-apexi-n1-style-2-cale-z-silencer-opalany-i1839951598.html
Macie z nim jakiekolwiek doświadczenia? Ładnie mruczy , nie jest za głośny?

kubaszow
02-10-11, 13:46
Daj sobie z nim spokoj, za ta cene nie mozesz nic dobrego dostac, pewnie nie bedzie cicho w trasie i z trwaloscia tez nie bedzie za dobrze.

PAWELEKHONDA
02-10-11, 13:49
to jaki najlepszy i wmiare cenowo tłumik koncowy bo ja tez mam dylemat a chce kupic bo mam za głosno na wm i przelotowym wydechu;/

kappa
02-10-11, 14:22
Daj sobie z nim spokoj, za ta cene nie mozesz nic dobrego dostac, pewnie nie bedzie cicho w trasie i z trwaloscia tez nie bedzie za dobrze.
Hmm.. ok , jaki więc polecacie dobry delikatnie basowy tłumik końcowy? jak wspomniałem zależy mi na tym żeby nie był zbyt głośny ale też żeby odbiegal od serii basowo mruczał ;)

Starstruck
02-10-11, 14:45
Ulter Sport - brzmi sympatycznie, trochę basowo, trwałość bez zarzutów.

PAWELEKHONDA
02-10-11, 16:24
a jak te wydechy proex ? miał ktos itp? uzytkownik z forum je robi cena tez dobra jak na takie wydeszki

PAWELEKHONDA
02-10-11, 16:45
hehe no chyba kupie:) jak cos dam znac co do tych wydeszków:) a chyba kiedys ktos miał ale nie pamietam juz kto i nie ma jak spytac:)

billiejoe
02-10-11, 16:54
a jak te wydechy proex ? miał ktos itp? uzytkownik z forum je robi cena tez dobra jak na takie wydeszki
Posiadam, używam...myślę że Saiti załatwi konkretny tłumik pod Twoje oczekiwania, osobiście może uda mi się coś nagrać w tym tygodniu to chętnie wrzucę :)

Kamil 87
03-10-11, 08:17
panowie tlumik koncowy od 5 gena EG4 podejdzie do 6 gena MB2 ???

mazur600
03-10-11, 21:04
Witam! Usunąłem ostatnio katalizator w del solu.. i teraz ostro zajeżdza mi spalinami. a już o jeździe z otwartą szybą nie ma co mówić. drodzy forumowicze ktoś poradzi co z tym fantem zrobić?
pozdrawiam

freelanc3r
03-10-11, 21:11
zamowilem tlumik PROEX, wyszlo z wysylka kolo 280zl (montaz w srode wiec zdam relacje czy shit czy warto)
jakos za ta cene wydaje sie w normie.
Aczkolwiek koncowke mi dziwnie zamontowali :D oby na aucie to nie wygladalo dziwnie :P
lekkim problemem jest jeden szczegol, cos mi w tym tlumiki w srodku lata, jaksi okruch czy ch. wie co. Moze to przeszkadzac pozniej czy niezauwazalan *******a?

Saiti
03-10-11, 22:48
lekkim problemem jest jeden szczegol, cos mi w tym tlumiki w srodku lata, jaksi okruch czy ch. wie co. Moze to przeszkadzac pozniej czy niezauwazalan *******a?

Nie zamówiłeś przeze mnie, więc nie odpowiem Ci, co w tłumiku Ci lata : ) Jeśli jest to tłumik przelotowy, to nie może tam nic latać, a jeśli coś wpadło i się obija, to wyleci wraz ze spalinami :)

yarOo_krk
05-10-11, 22:40
A ja mam pytanie czy OEM wydech końcowy z EK3 różni się od OEM wydechu z EK4? Chodzi mi o to czy końcowy EK4 wydobywa z siebie jakiś ładny pomruk?

Dealer
05-10-11, 23:02
nie jest cichy jak seria:))

skolopendra
07-10-11, 20:17
jakiś ładny pomruk?

pomruk miał będziesz jak wymienisz silnik :) na większy

Astec_HC
09-10-11, 14:59
Witam! Mam pytanie z innej beczki. Zastanawiam się nad 4-2-1 ebay'owym, jednak zauważyłem, że sonda lambda w tym kolektorze odczytuje dane spalin tylko z jednego cylindra. Jakie to może nieść ze sobą skutki i czy nie ucierpi na tym silnik i jego osiągi? Co polecacie do d14a4, 4-2-1 z ebay'a czy z d16z6? Z góry dziękuję za odpowiedź?
Dobre pytanie odnośnie sondy, co jeśli przewód od niej jest za krótki i wystarczy tylko do miejsca skąd sonda będzie czytać dane tylko z jednego cylindra? wpłynie to na odczytywane przez nią dane? pytam, bo nie dawno kupiłem nową sondę, ale ukręciłem gwint w kolektorze wyciągając starą i obawiam się że przewód będzie za krótki, zeby wkręcić ją w dwururkę :/

Skrzati
09-10-11, 15:32
http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-civic-b18-b18c-b18c4-4-2-1-jdm-i1861235523.html czy ktos ma taki kolektor w b16 nie wisi on nisko??

skolopendra
09-10-11, 15:38
wisi on nisko??

skoro do b18 ,będzie niżej schodził ..

Marcin1792
09-10-11, 19:56
Witam, Ile mocy teoretycznie/praktycznie może dać:
- stożek.
- kolektor 4-2-1 z d16z6,
- końcowy przelotowy,

silnik d15b2, seria

Czy wycięcie kata i wstawnienie strumiennicy coś dadzą?

skolopendra
09-10-11, 21:39
Ile mocy teoretycznie/praktycznie może dać:

ująć może

Starstruck
09-10-11, 21:45
Witam, Ile mocy teoretycznie/praktycznie może dać:
- stożek.
- kolektor 4-2-1 z d16z6,
- końcowy przelotowy,

silnik d15b2, seria

Czy wycięcie kata i wstawnienie strumiennicy coś dadzą?

To wszystko, tylko zamiast stożka to wkładka + dolot zimnego + katalizator out - z 10 KM ugrasz :)

Marcin1792
09-10-11, 23:57
ująć może

Dlaczego?

Starstruck
11-10-11, 11:05
Panowie, wybrałem już sobie tłumik końcowy i rurki do mojego przyszłego wydechu. Wszystko będzie o śr. 2". Teraz pytanko, jakie dać tłumiki środkowe, żeby to wyciszyć najbardziej jak się da i żeby nie było metalicznego dźwięku. tłumik końcowy taki: RM MOTORS RM5 (dolot i śr przelotu 2") http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-motors-rm5-i1848904112.html . W środek myślałem o tym RM01 http://allegro.pl/sportowy-przelotowy-tlumik-srodkowy-rm-motors-rm01-i1850152498.html (śr. dolotu 2") + dać do tego jeszcze AWG (też. o śr. 2" tylko jakiej długości?) http://allegro.pl/awg-tlumik-sportowy-rurowy-uni-przelotowy-cz-wa-i1851525934.html ? Proszę TYLKO I WYŁĄCZNIE o komentarz i pomoc w kwestii, które środkowe ZE WSPOMNIANYCH będą najlepszą opcją. Może 2x AWG wystarczy albo raz RM01? Proszę o radę :). Wiem cicho to nie będzie, ale chciałbym, żeby było jak najciszej w miarę możliwości :).

Tommi01
11-10-11, 11:25
polecam tlumiki do DjHammer bardzo dobre wykonanie ;)

billiejoe
11-10-11, 13:23
Powiem tak, ostatnio przymierzyłem się na środkowe AWG, dokładnie takie http://allegro.pl/awg-cobra-tlumik-przelotowy-dlugi-88cm-cz-wa-i1854480355.html i jest naprawdę cicho, a układ u mnie bazuje na średnicy 2,16" zew. od samego kolektora...

Starstruck
11-10-11, 13:31
Powiem tak, ostatnio przymierzyłem się na środkowe AWG, dokładnie takie http://allegro.pl/awg-cobra-tlumik-przelotowy-dlugi-88cm-cz-wa-i1854480355.html i jest naprawdę cicho, a układ u mnie bazuje na średnicy 2,16" zew. od samego kolektora...

A ile masz środkowych AWG i jaki końcowy? Bo za ten środkowy RM Motors kupię 2 AWG :p. Czy czym dłuższy tłumik środkowy to jest ciszej?

billiejoe
11-10-11, 13:47
A ile masz środkowych AWG i jaki końcowy? Bo za ten środkowy RM Motors kupię 2 AWG :p. Czy czym dłuższy tłumik środkowy to jest ciszej?
Mam 4-2-1, przelotowy AWG w miejsce katalizatora, przelotowy środkowy AWG 88cm, końcowy Proex od Saitiego na zamówienie...wszystko pięknie gra, generalnie w aucie cichutko, na zewnątrz solidny rasowy dźwięk Hondy ;) Bardzo jestem wyczulony na dobór odpowiedniego dźwięku i podpowiem Ci że doszedłem do tego co chciałem...na tą chwile nie planuje tutaj nic zmienić :)

Starstruck
11-10-11, 13:57
Yhym, czyli tak to wygląda. Ogólnie ja mam 4-2-1 bez kata a do tego dojdą rury z rovera 420 2.0 2" i końcowy będzie ten RM Motors (dolot i śr. przelotu 2" albo 1,8") i te jakieś środkowe, żeby wyciszyć końcowy :p. Jak mówisz, że masz cicho, to skuszę się na te AWG, bo mają dobrą relację jakość/cena. A jeszcze powiedz mi jakiej długości masz AWG w miejsce kata?

billiejoe
11-10-11, 14:09
Długość hmm...ja kieruję się zasadą że im dłuższe i większe tym bardziej wyciszy :) I ten środkowy też kup większy bo taki krótki da tyle co rurka...

drvtec
11-10-11, 14:13
tylko że jesli będzie mała puszka końcowego to niezależnie od tego ile przelotowych środkowych wstawisz to i tak będzie kiszka i nie ma się co oszukiwać

Starstruck
11-10-11, 14:16
Kupię AWG 88 cm i pomyślę nad jeszcze jednym, dzięki wielkie za konkretne odpowiedzi i pomoc :D. Pozdrawiam.


tylko że jesli będzie mała puszka końcowego to niezależnie od tego ile przelotowych środkowych wstawisz to i tak będzie kiszka i nie ma się co oszukiwać

Kiszka z czym? Końcowy będzie miał śr dolotu i przelotu 50mm, czyli 2". To chyba wydaje się ok?

billiejoe
11-10-11, 14:19
tylko że jesli będzie mała puszka końcowego to niezależnie od tego ile przelotowych środkowych wstawisz to i tak będzie kiszka i nie ma się co oszukiwać
Dlatego podałem w całości swoją konfigurację żeby potem nie było że ten billiejoe z forum to pisał że jak wstawię coś dużego na środek to będzie cisza i komara przy odcince usłyszymy :D U mnie to gra a jak będzie na innych tłumikach nie jestem w stanie przewidzieć :)


Kiszka z czym? Końcowy będzie miał śr dolotu i przelotu 50mm, czyli 2". To chyba wydaje się ok?
Średnica to jedno natomiast wielkość puszki to drugie, analogicznie środkowy który ma 30cm puszkę mniej wyciszy niż ten który ma 60cm puszkę, a przecież średnica ta sama:P

Starstruck
11-10-11, 14:29
Aaaa, już rozumiem :). Z tego co się orientuję, wybrany przeze mnie końcowy ma puszkę długości 450 mm, a środkowe będą takie jak mi polecił billiejoe, czyli bankowo AWG 88 cm i myślę, że nad drugim AWG: 40 cm czy 55 cm?

EDIT: już wiem, będzie 55 cm :).

slop
11-10-11, 15:32
czy osłonę nad katalizatorem można wywalić i nic się nie stanie? bo mi strasznie brzęczy.

Yotomeczek86
11-10-11, 17:50
czy osłonę nad katalizatorem można wywalić i nic się nie stanie? bo mi strasznie brzęczy.

Można, ja mam wywaloną bo też brzęczała i totalnie nic sie nie dzieje ;]

Saiti
11-10-11, 17:54
totalnie nic sie nie dzieje ;]

Bo wyciałeś też katalizator :)

Starstruck
11-10-11, 22:17
Powiedzcie mi proszę jeszcze czy 10 cm w długości puszki to duża różnica jeśli chodzi o poziom wyciszenia? Konkretnie chodzi mi o puszki (same, bez końcówki i dolotu) 40 cm i 30 cm.

Bartek`
14-10-11, 22:21
Setup d15b2 + wydech rover 420 + rurka zamiast kata + końcowy proex przelot. Zero rezonansu itp.

http://www.youtube.com/watch?v=lza6Ee-SAtY

http://www.youtube.com/watch?v=koPHAWDhLy0

radar333
14-10-11, 22:43
Fajnie że ktoś wreszcie tak wkleił bezpośrednio filmik z YT na forum ale takie przygazówki to na prawdę ch*ja oddają dźwięku wydechu. Z jazdy się liczy tylko. Poza tym na filmiku to w ogóle nie brzmi jak na żywo nigdy. A rezonans ja tu słyszę jak coś, taki grzechot. W jeździe pod obciążeniem jest silnik i inaczej chodzi wydech. Przygazówa to tylko tak na fanfar.

billiejoe
14-10-11, 23:10
Jeśli już robicie filmiki to dźwięk nagrywajcie dyktafonem w telefonie, nie z video...to dwa zupełnie inne formaty

Bartek`
14-10-11, 23:33
Nagrywane jest aparatem Canon S2is i dźwięk jest dość dobrze zarejestrowany, reszta się uploaduje, a w concerto telepią się mocno prawe drzwi ;]

Tu jest pod obciążeniem
http://www.youtube.com/watch?v=FAcl-rhLw-U
i
http://www.youtube.com/watch?v=nVGkBUedVKs (domin tragedia zmiany biegów)

billiejoe
14-10-11, 23:55
Powiem Ci że odważny jesteś wstawiając oficjalnie takie przejazdy...

Gorliś
15-10-11, 03:54
Nietypowe pytanie zadam:
Jaki katalizator wybrac:
ceramiczny 300/400cpsi (http://allegro.pl/katalizator-magnaflow-57mm-uniwersalny-sportowy-i1833883797.html) napisalem 300/400 bo ciezko mi dotrzec do oficjalnych danych, raz pisza 300 raz 400.
metalowy 200cpsi (http://allegro.pl/katalizator-sportowy-magnaflow-2-25-cala-gwarancja-i1870109493.html)
Chodzi o dwie rzeczy - nie chce zeby byly jakies rezonanse wynikajace ze zbyt szybkiego przeplywu spalin (ponoc stad jest to brzeczenie gdy wytnie sie kata) i nie chce zeby kat byl zwezka mojego wydechu (2,25'') jak to ma miejsce obecnie przy OEM kacie.
Jest jeszcze opcja na katalizator 100cpsi, ale znow obawiam sie ze bylby to za duzy hardkor.
poradzcie:)

aha - OEM kat ma cpsi wynoszace ok 324 (tak, liczylem kiedys :p)

radar333
15-10-11, 09:30
@ Bartek`: cichy jest ten wydech, spoko.

drvtec
15-10-11, 21:33
kurde na tanim konfigu całkiem przyjemny dźwięk taki jak misie lubią najbardziej a pełen przelot jest. Jednak wbrew panującej na forum opinii proex robi porządne wydechy

demon666
16-10-11, 01:02
Wiatam ! Posiadam Hanke z 92r d15b2 HB. chce założyć kolektor 4.2.1 i reszta 2 " . i teraz pytanie, jak zrobić wydech 2" z kolektorem 4.2.1 żeby dodał mocy i w miare był cichy. Z góry dzięki za podpowiedź . Pozdrawiam

lozek
16-10-11, 02:03
Nie to, żeby temat o wydechach był 2 tematy niżej...

No proszę was.... GET BRAIN !

billiejoe
16-10-11, 11:00
Tam jest za dużo czytania :D Tu jest konkretny przypadek :D

Odsyłam:

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?10682-Kolektor-wydechowy-tlumik-wydech-katalizator....

Ven
16-10-11, 12:41
Panowie poradźcie. Buduje następujący wydech do 6Gena VTI Sedan. środkowy z Rovera 420D, 2.25'' na 2 tł. środkowych-przelotach, części jak na razie wyniosły mnie ok 350zł, a nie rozwiązałem problemu połączenia z tłumikiem końcowym, którego do VTI nie ma w zamiennikach (+ ok 250-300zł). Końcowy w sedanie 6gen wygląda tak (09.66) : http://www.tlumikisamochodowe.pl/tlumik-koncowy-0966-p-1065.html . Chodzi o to że rura na połączeniu środkowego z końcowym w średnicy ok 2.00/2.25 jest nie do dostania. Trzeba będzie dorabiać z rurek/kolanek czy jest inne wyjście? Jeżeli nie ma innego wyjścia to licząc 50zł za 1 spawanie, wyjdzie ok 300zł samej robocizny+ ok 500zł tłumiki. :-/// Jako że z kasą po urlopie stoję słabo, wolałbym tego uniknąć.

Tomado
16-10-11, 14:14
witam pytanie dość nie typowe kupiłem tłumik końcowy wm ala mugen i czy można jakoś wyciszyć go?;> bo buczy niemiłosiernie jak nie to chyba wejde w serie heh. Chyba że jest coś na rynku co nie ryczy az tak mocno bo normalnie łeb urywa nie wspominając o bólu głowy.. :P

artek0903
16-10-11, 14:21
jedyny sposob na jego wyciszenie to wymiana na cos co zasluguje na nazwe "tłumik" ;)

Tomado
16-10-11, 14:24
haha tak też myślałem a masz może jakąś propozycje?

login
16-10-11, 14:34
witam pytanie dość nie typowe kupiłem tłumik końcowy wm ala mugen i czy można jakoś wyciszyć go?;> bo buczy niemiłosiernie jak nie to chyba wejde w serie heh. Chyba że jest coś na rynku co nie ryczy az tak mocno bo normalnie łeb urywa nie wspominając o bólu głowy.. :P

Jak dla mnie to nie ominie Cię kolejny zakup, jeśli chcesz mieć w miarę cicho.
artek0903 niestety ma rację.

billiejoe
16-10-11, 14:42
haha tak też myślałem a masz może jakąś propozycje?
A ile chcesz przeznaczyć pieniędzy żeby darmo nie robić tutaj reklamy komuś :)

radek_czb
16-10-11, 22:42
panowie takie szybkie pytanie aktualnie mam motor d14a4 po świętach szykuje się swap chce zrobić przelot mam już kolektor ebayowy jakich tłumików mam użyć w rozsądnych cenach oczywiście wydech jest z kwasówki :) Dziękuję za odpowiedz

maras78
16-10-11, 23:46
Mam 4-2-1, przelotowy AWG w miejsce katalizatora, przelotowy środkowy AWG 88cm, końcowy Proex od Saitiego na zamówienie...wszystko pięknie gra, generalnie w aucie cichutko, na zewnątrz solidny rasowy dźwięk Hondy ;) Bardzo jestem wyczulony na dobór odpowiedniego dźwięku i podpowiem Ci że doszedłem do tego co chciałem...na tą chwile nie planuje tutaj nic zmienić :)

gdzie zakupiłeś AWG 88cm?
pzdr

Starstruck
17-10-11, 00:05
Na allegro.

Ven
17-10-11, 00:57
...nikt nic nie poradzi?

wojtez
17-10-11, 12:04
Siemanko, mam pytanko ;d
Mianowicie chodzi mi o skutki podłączenia tłumika końcowego 2,25'' do układu wydechowego 2''. Jaśniej: kolektor 4-2-1 - 2'', środkowy 2'', te kolanko od końcowego 2'' i dospawany do kolanka sam końcowy 2,25'' ? Co by z tego było ? Trzymało by się kupy czy nie zabardzo, jak nie zabardzo to czemu i co mogło by się dziać? prosze o wyjaśnienie ponieważ nie mam zabardzo doświadczenia z wydechami.
Dzieki wielki i pozdro.

Starstruck
17-10-11, 12:46
Da się to połączyć bez żadnego problemu, tyle że założenia robi się tak, że na koniec zmniejsza/wyrównuje się średnicę wydechu, żeby doprężyć układ.

wojtez
17-10-11, 13:04
Chodzi glownie o to ze takowy 2,25'' koncowy dosc fajny posiadam, a reszte ukladu przerabiam na 2'' kolektor juz kupilem zostaje sprawa srodkowego i cos w miejsce katalizatora. Dlatego chcialem sie dowiedziec czy jak podlacze sam koncowy 2,25'' do ukladu 2'' to czy cos bedzie nie tak.

Starstruck
17-10-11, 13:20
Będzie wszystko ok :). Też tak miałem w poprzednim cifie :)

wojtez
17-10-11, 13:27
To swietnie przynajmniej nie bede musial kupowac koncowego ;] zawsze to jakis hajs do przodu lub przeznaczenia na cos innego dla hanki ;d Dzieki za szybkie info <browar dla tego pana>:D:)

smad
17-10-11, 13:48
Powiedzcie mi co daje taka zwężka:
http://img819.imageshack.us/img819/174/srod.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/819/srod.jpg/)

drvtec
17-10-11, 17:08
napisz do Saitiego z tego co wiem to w zależności od auta i preferencji w proexie ładują serca o rożnym stopniu i kącie zagięcia więc Saiti powinien coś wiedzieć

a ta z fotki jest za mocna i ma jakieś takie dziwne kąty "wbijania"

lozek
18-10-11, 00:07
Ja bym pytał prędzej co odbiera/psuje taka zwężka a nie co daje :D

smad
18-10-11, 00:33
Niby ma wygłuszać wydech lepiej niż zwykły przelotowy, ale nie wiem czy ubędzie od niej mocy, dlatego się pytam ;)

Saiti
18-10-11, 09:42
Wygłusza trochę przy jeździ w stylu "muskam pedał gazu", na górze i tak nie ma różnicy, wg hamownii różnica to jakiś jeden konik z tego co było swojego czasu mierzone. Ale to co jest na zdjęciu to wydaje mi się, że jest blokada, a nie jakiś wygłuszacz ;) Ze smadem wyjaśniliśmy sobie, że to nie jego tłumik, a ma coś podobnego.

billiejoe
18-10-11, 09:49
Powiedzcie mi co daje taka zwężka:
http://img819.imageshack.us/img819/174/srod.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/819/srod.jpg/)
Rzekome wygłuszenie układu czymś takim podchodzi pod profanację układów przelotowych :D Chętnie poznałbym producenta...

Saiti
18-10-11, 11:04
To jest AWG.

Poza tym tłumiki ode mnie również mają takie zwężki, chociaż na pewno nie aż tak "wielkie"

GeFFeR
19-10-11, 19:25
usuwam ostatnie xxx postow a temat zamykam na 48h abyscie wszyscy ochloneli ...

Astec_HC
20-10-11, 14:28
Witam, wiem że jakiś czas temu był organizowany zakup grupowy tych tłumików i chciałbym się dowiedzieć jak się sprawują, jakie jest wykonanie i czy w ogóle są warte uwagi, czy lepiej orginalnego OBX'a zza wielkiej wody ciągnąć? wiadomo, że orginał zawsze będzie lepszy ale w tym wypadku zależy mi też na czasie.

Kras
20-10-11, 14:30
Nazywanie OBX oryginalem to spoooore naduzycie :)

Astec_HC
20-10-11, 19:58
Sory nie ogarniam już tego, pierwszego twin loop'a jakiego widziałem był właśnie OBX'a stąd wrazenie obcowania z orginałem hehe to jak z tymi Rm'ami, warto, nie warto?

mcpedro
21-10-11, 00:37
Oczywiście Mugen to ori a obx podróba hehe ale takiej lepszej jakości. Ja własnie obx mam od paru dni i jest nieźle jak na pełen przelot a jak wjedzie jakiś środkowy to już bedzie idealnie wg mnie. No właśnie a jak ten RM twin loop?

GeFFeR
21-10-11, 11:49
po poswieceniu pol dnia i przewaleniu calego topicu ... otwieram watek ( ubylo 40str, 200 jak i nie duzo wiecej postow zostalo usunietych :) )

od teraz, kazda wiadomosc ktora bedzie czystym OT badz reklama bedzie karana! dodatkowo przestrzegam przed nie przegladaniem tematu i pisaniem pytan, na ktore sa juz udzielone odpowiedzi ... zadanie co dla niektorych zakladam ciezkie, ale trzeba podjac jakies kroki bo jak nie to bedzie tutaj jeden wielki syf, taki jaki byl przed moderacja ... cheers and gl :)

billiejoe
21-10-11, 12:00
W moim mniemaniu padły już chyba wszystkie możliwe pytania i odpowiedzi co do konfiguracji układów wydechowych...a ja śmiało mogę dać kilka dni na to że za chwilę padnie pytanie o jakiś tłumik który skutecznie wyciszy 2,25" w d13 i problem z dolnym zakresem obrotów :) Wiem, ręce opadają :) Robienie porządku w tym temacie to troszkę jak ścieranie kurzu z mebli...mimo wszystko szacunek za ogarnięcie tematu choć nie podoba mi się usunięcie mojego postu w którym pisałem że środkowy zamiast rurki wyciszy układ, chyba miałem rację przecież:p

radar333
21-10-11, 14:20
Jeździ ktoś z kolektorem 4-1 w D-serii? Nie seryjnym 4-1 a takim jak Jun do B-seri.

GeFFeR
21-10-11, 14:28
nie nie jezdzi jest to nowosc <ironia> ... 20k userow ckpl i wiekszosc z nich jezdzi na serii badz 4-2-1 ... chlopie co pisalem wczesniej! uzywaj szukajki a jak nie umiesz szukac to przegladaj tematy aut uzytkownikow! leci upomnienie ku przestrodze!

jasiek09
21-10-11, 15:28
nie nie jezdzi jest to nowosc <ironia> ... 20k userow ckpl i wiekszosc z nich jezdzi na serii badz 4-2-1 ... chlopie co pisalem wczesniej! uzywaj szukajki a jak nie umiesz szukac to przegladaj tematy aut uzytkownikow! leci upomnienie ku przestrodze!
Zagalopowałeś się, radar zapewne pisze o takim kolektorze http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-honda-civic-1988-00-d-seria-4-1-i1844168037.html gdzie na forum widziałem używała go jedna osoba....

lozek
21-10-11, 15:28
nie nie jezdzi jest to nowosc <ironia> ... 20k userow ckpl i wiekszosc z nich jezdzi na serii badz 4-2-1 ... chlopie co pisalem wczesniej! uzywaj szukajki a jak nie umiesz szukac to przegladaj tematy aut uzytkownikow! leci upomnienie ku przestrodze!

Krystian, ale on pyta o aftermarketowy 4-1 a nie 4-2-1 :)

Radar - ktoś go ma.... "adekcz" chyba? nie pamietam juz.

login
21-10-11, 15:37
Sorki, do usunięcia.

radar333
21-10-11, 15:37
Dokładnie chodzi mi o 4-1 aftermarket. Nie znalazłem żadnego porównania takiego kolektora w stosunku do 4-2-1. Na forum wyszukało mi tylko mój post i w tym temacie pytanie z 2008 roku na które nikt nie odpowiedział. Gdzieś na zagranicznym forum widziałem test i 4-1 w D16Z6 po obróbce głowicy dał przyrost sporyp w stosunku do kolektora 4-2-1. Dla tego ciekawi mnie czy ktoś w mocnej d serii ma kolektor 4-1 aftermarket i jakie są odczucia względem 4-2-1. wiadomo że dół osłabi ale czy jest warty tego kick na górze? Czytałem że użytkownik wkostek miał wsadzać Bishimoto 4-1 który jest na zagranicznych forach okrzyknięty najlepszym wydechowym kolektorem do d-serii mocnej.

4-1 aftermarket do D-serii:
http://www.ebay.com/itm/DC-SPORTS-4-1-RACE-HEADER-92-95-HONDA-CIVIC-D15B7-D16Z6-/260726776251?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D2%26po%3D LVI%26ps%3D63%26clkid%3D3632122285926550767#ht_168 7wt_821

i na allegro jest teraz jeden jak już ktoś wklejał linka.

Starstruck
21-10-11, 15:53
Czy ja wiem czy ten dół się osłabi? "4" schodzi aż pod podłogę, kończy się tam gdzie "2" w 4-2-1. Dobre wyjście z tego kolektora + dobry przelot da na pewno odczucia lepsze od 4-2-1.

radar333
21-10-11, 17:08
No właśnie a ja w dohc bez vteca mam mocny dół to nie stracę a zyskam górę. Rozkminiam nad takim kolektorem, najzwyklejszym z allegro. Ten z allegro ma dobrą cenę. Chciałbym zmienić kiedyś kolektory i porównać na hamowni jednego dnia na 4-2-1 a następnego podjechać z tym 4-1 ale to na razie tak gdybam.

Gorliś
21-10-11, 17:12
To jeszcze warto wspomniec o 4-1 kamikaze style. Tez dostepne w PL.

Astec_HC
21-10-11, 20:46
... a co z tłumikami RM Motors czizys hrajst??! ponoć rdza je łapie szybko...