PDA

Zobacz pełną wersję : Kolektor wydechowy, tlumik, wydech, katalizator....



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

czara
21-04-10, 14:10
no fakt 280 str to już ładna lektura :D w takim razie ja Ci polecę Ultera ;]

arekwu
21-04-10, 18:47
Hej, jak to jest z tym katalizatorem? U mnie zaczal rdzewiec od gory i wydech ogolnie jest do kitu. (srodkowy i koncowy)

Czy moge bezkarnie wywalic katalizator i zamontowac cos zamiast niego(np. rure w jakiejs obudowie imitujacej katalizator)? W dowodzie rejestracyjnym nie ma żadnej wzmianki, że auto jest wyposażone w katalizator...

Jak to bedzie ze stacjami diagnostycznymi? Beda problemy?

Tak poza tym, to ile mniej wiecej kosztowalby jakis zestaw (tłumik srodkowy i koncowy do d13b2?). Zalezy mi przede wszystkim zeby bylo cicho i nic nie brzeczalo.

skolopendra
21-04-10, 18:51
W dowodzie rejestracyjnym nie ma żadnej wzmianki, że auto jest wyposażone w katalizator...

jeśli przed 95 rokiem to wywalić można bezkarnie

arekwu
21-04-10, 19:03
Dzieki,
Jeszcze mam pytanie odnosnie 'cichosci' ukladu. W tej chwili mam jako koncowy zamontowany troszke za duzy zamiennik (z allegro - inny jest od oryginalnego (a mial byc do d13b2...) i troszke obija podwozie przy niskich obrotach).

Czy byloby ciszej z jakims markowym tłumikiem z silencerem (nie znam sie na tych rzeczach) czy jednak z seryjnym? Nie zależy mi na dzwieku, raczej na komforcie podczas jazdy.

skolopendra
21-04-10, 19:54
czy jednak z seryjnym?

jednak tak

drvtec
21-04-10, 20:10
no fakt 280 str to już ładna lektura :D w takim razie ja Ci polecę Ultera ;]

za 500zł
to już chyba OEMlooka na dużej puszce za lekko ponad 200zł od tego gościa od którego wkleił linka. A co do dźwieku to ustawia taki jak chcesz. Zresztą zobacz jego komentarze o czymś to świadczy wbrew kilku sceptykom z tego forum. Zadowolonych też jest kilku jak się okazało czytając jeden z tematów

pobo22
21-04-10, 22:46
no ulter dla bardziej kasowych :/ ja mogę sobie pozwolić na to z linku, zważając na fakt że można wybrać dźwięk może nawet zbliżony do ultera

draksson20
23-04-10, 12:28
powie mi ktos jaka jest seryjna średnica wydechu w d14a4???

i drugie pytanie jaka jest srednica wyjscia i wejscia kataliazatora???

rafsio
23-04-10, 21:37
Jaki tłumik końcowy polecacie do mb6?

Nie może być zbyt głośny, ma być przyjemny dla ucha:), a nie męczący, cena do około 200 zł. Dodam że nie mam już kata tylko tłumik przelotowy, a możliwe że w dalekiej przyszłości też zmienię kolektor wydechowy.

Budziniak
23-04-10, 21:52
Jaki tłumik końcowy polecacie do mb6?

Nie może być zbyt głośny, ma być przyjemny dla ucha:), a nie męczący, cena do około 200 zł. Dodam że nie mam już kata tylko tłumik przelotowy, a możliwe że w dalekiej przyszłości też zmienię kolektor wydechowy.

Ulter Mtech

The Player
24-04-10, 01:59
Witam. Czy ktoś mi może powiedzieć jaką seryjną średnicę ma wydech w: D15B2, D15B7, D16Z6/9, B16A2/B18C4 i B18C6. Z góry dziękuję za informacje.

drvtec
24-04-10, 08:10
Ulter Mtech

a może by tak przykleić co w jakich mniej więcej cenach jest dostepne do Hond jeśli chodzi o wydech. Bo znowu jakiś pasjonat do mi po uszach że polecam to (podkreślam sam to mam) http://moto.allegro.pl/item1008992397_tlumik_na_zamowienie_civic_rover_25 _200_45_400.html

rafsio
24-04-10, 18:39
dziś dostałem propozycję żeby zakupić tłumik Ulter model NM 142/07-1 za 280 zł montażem taki jak w linku http://www.tuning-studio.pl/p825,sportowy-tlumik-uniwersalny-montazowy-ulter-sport-nm-142-07-1-80.html za 280 zł z montażem, i tu moje pytanie warto?

czara
25-04-10, 00:14
mam u siebie podobny tylko z końcówką fi 100 i jestem bardzo zadowolony tyle tylko ze ja go kupowałem 2 lata temu i z montażem zapłaciłem sporo drożej dlatego moim zdaniem sie opłaca :D

skolopendra
25-04-10, 15:36
jeśli miała być ona z aso będą pasować wszystkie
zamienniki w zależności od producenta są nieznacznie inne rozmiarami
ja jak obrabiałem dolot od z6 to wycinałem krawędzie uszczelki dedykowanej do y8

lar
25-04-10, 20:16
witam. Jako że kat zaczyna mi strasznie "rzęzić" postanowiłem wstawić w jego miejsce tłumik przelotowy o TAKI (http://allegro.pl/item1011331144_tlumik_przelotowy_z_nierdzewki_awg. html) ale nie znam sie na tym w ogóle nie wiem jaki dokładnie mam kupić do mojego autka d16y2 mb1
jaka długość 30 czy 40 cm?
okrągły czy płaski? jaka płaski to jaka szerokość?
jak średnica rury?

Bardzo proszę tych obeznanych w temacie o podpowiedzi żeby sie później nie okazało ze nie pasuje.

Frydzio
25-04-10, 20:21
sprawdz sobie jaka dlugosc ma cat converter na allegro, powinien byc p&p

drvtec
25-04-10, 21:07
dziś dostałem propozycję żeby zakupić tłumik Ulter model NM 142/07-1 za 280 zł montażem taki jak w linku http://www.tuning-studio.pl/p825,sportowy-tlumik-uniwersalny-montazowy-ulter-sport-nm-142-07-1-80.html za 280 zł z montażem, i tu moje pytanie warto?

mnie martwi trochę mała puszka, ale może wnętrze ma pod samochód dobrze dobrane i nie będzie głośno. Sam kiedyś miałem ultera i jeśli go weźmiesz to mam nadzieję że nie będzie tak jak u mnie

draksson20
26-04-10, 09:41
witam. Jako że kat zaczyna mi strasznie "rzęzić" postanowiłem wstawić w jego miejsce tłumik przelotowy o TAKI (http://allegro.pl/item1011331144_tlumik_przelotowy_z_nierdzewki_awg. html) ale nie znam sie na tym w ogóle nie wiem jaki dokładnie mam kupić do mojego autka d16y2 mb1
jaka długość 30 czy 40 cm?
okrągły czy płaski? jaka płaski to jaka szerokość?
jak średnica rury?

Bardzo proszę tych obeznanych w temacie o podpowiedzi żeby sie później nie okazało ze nie pasuje.

nie wiem jak bedzie u ciebie, ale wlasnie jestem po podobnym zakupie i w moim ej9 na pewno jest dl 40 cm okragly ze srednica wyjscia i wejscia 45 mm!najpewniej wjechac na kanal i zobaczyc co tam masz, lub ewentualnie lewarek i wbitka pod samochod!co do jakosci, dzieku i ogolnie pozytywow/negatywow takiego tlumika sie nie wypowiem bo jeszcze do mnie nie dotarl

drvtec
26-04-10, 11:30
tak jest gość na allegro który robi dobre wydechy i to jest fakt; co do mojej przygody z ulterem to nikomu takiej nie życzę i tyle, może miałem feralny egzemplarz ale zraziło mnie to do tej firmy

co do barw dźwięku jakie robi ten sprzedający oraz natężenia to jest wybór mi zrobił taki jak chciałem, jakościowo też ok więc o co tobie Kenny chodzi?

nyndz
26-04-10, 16:51
mam szybkie pytanie (szukajka nie pomogla) bo chce miec pewnosc zanim kupie - czy srednica na wyjsciu z kolektora d14 jest inna niz w d16? bo interesuje mnie czy do seryjnego wydechu ten od d16 wejdzie p&p czy nie.

czara
26-04-10, 17:18
rozumiem ze chcesz założyć sam kolektor np. z D16Z6 do jakiegoś D14 z seryjnym wydechem? wejdzie bez problemu zero rzeźby :D

nyndz
26-04-10, 17:57
dokladnie :D

dzieki za odp^^


aha jeszce jedno - w kolektorze sa jakies sondy albo cus? to sie przeklada z jednego do drugiego po prostu?

czara
27-04-10, 16:30
sondy sie przekłada tak samo bez problemu :D

zakit
27-04-10, 17:22
sondy sie przekłada tak samo bez problemu :D

no chyba ze nie bedzie sie chciala odkrecic :)

nyndz
27-04-10, 18:00
hehe rozumiem ze to wielce prawdopodobne? :D

czara
27-04-10, 18:09
szanse masz 50/50 :D

zakit
27-04-10, 18:35
ja przy okazji swapa kolektorow wczoraj wlasnie trafilem 50/50 z mojego wyszla, z nowego nie :)

Budziniak
27-04-10, 18:43
To masz szczęście bo ja Swoją ukręciłem :D nawet pół obrotu kluczem nie wykonałem i już cały misterny plan... zakupiłem zamiennik Magnetti Marelli i jest git a tak z innej beczki jak to jest z kontrolką silnik?! Świeci się tylko wtedy gdy kompo zapamiętam błąd czy może być tak że coś jest nie tak a pomimo to check engine sie nie wychyla ?

Kojak
28-04-10, 11:50
Witam. Chcę sobie kupić w swoim Civicu (1.3, 95 r, 5 gen HB) tłumik środkowy i końcowy.

Tłumik środkowy to widziałem coś takiego - tłumik środkowy 20.011 (http://moto.allegro.pl/item1011486330_tlumik_srodkowy_honda_civic_1_3_1_5 i_1_6i_16v.html) (średnica rury montażowej 45mm).

Natomiast tłumik końcowy myślałem o RM Motors DP76 (http://moto.allegro.pl/item1019539135_tlumik_sportowy_rm_motors_dp76_opas ka_promocja.html) lub o RM Motors RM7 (http://moto.allegro.pl/item1009940887_basowy_tlumik_sportowy_rm_motors_mo del_rm7.html) (średnica rury dolotowej wynosi 50mm). Chciałbym żeby miał basowe brzmienie.

Co o tym sądzicie, a może coś innego polecicie. Z góry dzięki.

sasik
28-04-10, 12:48
panowie chce wymienic srodkowy wydech i co tam najlep[iej zrobic?? dobre jest cos takiego z allegro??
http://moto.allegro.pl/item982557363_tlumik_srodkowy_honda_civic_1_4_1_6. html
dodam ze koncowy tezs bede zmienial ale jeszcze nie wiem na jaki chce zeby bylo troche glosniej ale nie az tak zeby uszy bolaly:) prosil bym o jakies rady
aha auto to civic 1.4 97rok 5d

czara
28-04-10, 17:13
chłopaki jeśli macie rury w dobrym stanie to po co wymieniać cały układ i płacić sporo kasę? kupcie z allegro zwykły tłumik środkowy przelotowy np AWG za 45zł i wstawiać. sam mam taki tłumik z reszta spora grupa ludzi z tego forum go ma i może potwierdzić moje słowa ze daje rade a za ta kasę naprawdę warto. Co innego jeśli sypie sie Wam juz caly układ wydechowy w takim przypadku albo dorabiacie sobie sami rurki albo kupujecie gotowe takie jak pokazaliście. co do końcowego jesli ma byc w miarę basowo ale nie urywać głowy to proponuje cos z duza puszka, na-pewno odradzam wszelkiego rodzaju ala mugeny, apexi i inne tego typu tłumiki. Nie żebym mial cos do tych wydechów bo z tego co słyszałem spokojnie dają rade tylko ze dra jape niemiłosiernie:D

Kojak
28-04-10, 18:50
Aha dzięki @czara. Jednak wezmę ten środkowy cały. A co do końcowego, początkowo chciałem apexi, ale jednak nie. A co sądzisz o tych - RM Motors DP76 (http://moto.allegro.pl/item1019539135_tlumik_sportowy_rm_motors_dp76_opas ka_promocja.html) lub RM Motors RM7 (http://moto.allegro.pl/item1009940887_basowy_tlumik_sportowy_rm_motors_mo del_rm7.html).

drvtec
28-04-10, 19:55
chłopaki jeśli macie rury w dobrym stanie to po co wymieniać cały układ i płacić sporo kasę? kupcie z allegro zwykły tłumik środkowy przelotowy np AWG za 45zł i wstawiać. sam mam taki tłumik z reszta spora grupa ludzi z tego forum go ma i może potwierdzić moje słowa ze daje rade a za ta kasę naprawdę warto. Co innego jeśli sypie sie Wam juz caly układ wydechowy w takim przypadku albo dorabiacie sobie sami rurki albo kupujecie gotowe takie jak pokazaliście. co do końcowego jesli ma byc w miarę basowo ale nie urywać głowy to proponuje cos z duza puszka, na-pewno odradzam wszelkiego rodzaju ala mugeny, apexi i inne tego typu tłumiki. Nie żebym mial cos do tych wydechów bo z tego co słyszałem spokojnie dają rade tylko ze dra jape niemiłosiernie:D

dokładnie, jak nie musisz rur wymieniać to po co cały? lepiej jak najdłuższą przelotówkę i po kłopocie
Co do tych dwóch RMów (uwaga znowu dostanę po uszach)
pomyślmy logicznie ile musi kosztować wyprodukowanie, ile materiały skoro jest cena 130zł czyli innymi słowy z czego to jest zrobione bo przecież sprzedający też musi mieć zarobek. Nawet idąc po cenach z allegro
końcówka 1 szt ok 40zł a tu mamy dwie - dobra kupują hurtem lub sami robią to sztuka wychodzi ok 30zł
puszka z wyjściem na dwie rury ok 70zl - dobra robią sami 30zł
a gdzie spawanie, malowanie itd co dokładają do interesu albo robią z złomu innej drogi nie ma i większość się niestety ze mną musi zgodzić
idąc dalej skoro oszczędzają na materiałach to ciekawe czy wogóle są jakieś materiały tłumiące -będzie to widać po wadze tłumika a w użytkowaniu po urywaniu głowy
poza tym mała puszka czyli będzie głośno i nie ma bata tak będzie czyli przy załapniu przez niebieskich mandacie, zabrany dowodzik, ponowny przegląd i kupa latania żeby odebrać dowód.
{TERAZ OBERWĘ}
tani i dobry to masz np to http://www.allegro.pl/item1008992397_tlumik_na_zamowienie_civic_rover_25 _200_45_400.html - mam i kilku innych na forum też ma - jak poszperasz znajdziesz; pogadaj z gościem może zrobi z podwójną końcówką, ja miałem także gabaryty idealnie dobrane do podwozia co powodowało że montaż nie sprawiał problemów

masz jeszcze droższego Mtecha i Ultera którego odradzam patrząc na swoje doświadczenia

szastal
28-04-10, 23:07
chłopaki jeśli macie rury w dobrym stanie to po co wymieniać cały układ i płacić sporo kasę? kupcie z allegro zwykły tłumik środkowy przelotowy np AWG za 45zł i wstawiać. sam mam taki tłumik z reszta spora grupa ludzi z tego forum go ma i może potwierdzić moje słowa ze daje rade a za ta kasę naprawdę warto. Co innego jeśli sypie sie Wam juz caly układ wydechowy w takim przypadku albo dorabiacie sobie sami rurki albo kupujecie gotowe takie jak pokazaliście. co do końcowego jesli ma byc w miarę basowo ale nie urywać głowy to proponuje cos z duza puszka, na-pewno odradzam wszelkiego rodzaju ala mugeny, apexi i inne tego typu tłumiki. Nie żebym mial cos do tych wydechów bo z tego co słyszałem spokojnie dają rade tylko ze dra jape niemiłosiernie:D

Może się mylę (Ciebie mylę) ale gdzieś nie koniecznie na tym forum widziałem że miałeś styczność z ulterem NRS ?

czara
29-04-10, 09:00
Musiałeś mnie szastal z kimś pomylić nigdy nie miałem ultera z nierdzewki :)

szastal
29-04-10, 10:05
Musiałeś mnie szastal z kimś pomylić nigdy nie miałem ultera z nierdzewki :)

No chyba tak może awatar był podobny, szukam opinii o przelocie ultera nrs ale wszędzie brak opinii , a na dodatek "pewni ludzie" sieją teraz zamęt i ludzie boją się przyznawać że w ogóle na ulterach jeżdżą bo jeszcze na forum ktoś im powie że ten wydech moc zabiera.

czara
29-04-10, 12:02
przecież z tym zabieraniem mocy to jakaś ściema. albo ktoś kupił jakiegoś bubla made in wy******* z nalepka ulter. kupa ludzi z tego forum i nie tylko śmiga na ulterze i sobie chwali z reszta sam mam od 2 lat ultera i złego słowa nie mogę powiedzieć:D

Powell
29-04-10, 13:37
kupa ludzi z tego forum i nie tylko śmiga na ulterze i sobie chwali z reszta sam mam od 2 lat ultera i złego słowa nie mogę powiedzieć:D

x2. Z tym że dopiero od ~4miesiecy na Ulterze NRS :D

szastal
29-04-10, 15:48
x2. Z tym że dopiero od ~4miesiecy na Ulterze NRS :D

Ale komorowy czy przelot, szukam opinii o przelocie, bo jak dla mnie mój ulter za cichy jest.

lozek
29-04-10, 17:07
Ale komorowy czy przelot, szukam opinii o przelocie, bo jak dla mnie mój ulter za cichy jest.

Jak dobrze pamiętam to NRSy są tylko przelotowe.

Ja dopiero zamierzam kupić NRS'a, za 1-2 miesiące pewnie wyląduje u mnie pod zderzakiem.

Powell
29-04-10, 17:44
Ale komorowy czy przelot, szukam opinii o przelocie, bo jak dla mnie mój ulter za cichy jest.

Przelot

szastal
29-04-10, 18:04
Przelot

no i jak to gra, co prawda chyba po opisie widzę że nie masz vtec`a i to oznacza że co u Ciebie będzie cicho to u mnie może robić hałas, ale niech robi byle na górnych obrotach.

radar333
30-04-10, 11:13
A jaki jest sens wspawania tłumika środkowego przelotowego np. "AWG za 45 zł" w miejsce seryjnego środkowego przelotowego?

czara
30-04-10, 13:08
jeśli seryjny jest w dobrym stanie to nie ma sensu :D na serii na pewno będzie troszkę ciszej bo zapewne ma większą puszkę

zico1981
30-04-10, 13:19
WItam, szukam jakiegos tlumika koncowego, obecnie mam wydech przelot na 2" koncowy ala mugen i jest troche za glosno ;) jest moze jakis pomiedzy seryjnym a tym calkowitym przelotem ala mugen? cos co by nie przytkalo za bardzo mi auta ale tez nie bylo takie glosne jak mugem.

drvtec
30-04-10, 13:22
WItam, szukam jakiegos tlumika koncowego, obecnie mam wydech przelot na 2" koncowy ala mugen i jest troche za glosno ;) jest moze jakis pomiedzy seryjnym a tym calkowitym przelotem ala mugen? cos co by nie przytkalo za bardzo mi auta ale tez nie bylo takie glosne jak mugem.

nietak dawno temu pisałem
Cytat:
Napisał czara Zobacz post
chłopaki jeśli macie rury w dobrym stanie to po co wymieniać cały układ i płacić sporo kasę? kupcie z allegro zwykły tłumik środkowy przelotowy np AWG za 45zł i wstawiać. sam mam taki tłumik z reszta spora grupa ludzi z tego forum go ma i może potwierdzić moje słowa ze daje rade a za ta kasę naprawdę warto. Co innego jeśli sypie sie Wam juz caly układ wydechowy w takim przypadku albo dorabiacie sobie sami rurki albo kupujecie gotowe takie jak pokazaliście. co do końcowego jesli ma byc w miarę basowo ale nie urywać głowy to proponuje cos z duza puszka, na-pewno odradzam wszelkiego rodzaju ala mugeny, apexi i inne tego typu tłumiki. Nie żebym mial cos do tych wydechów bo z tego co słyszałem spokojnie dają rade tylko ze dra jape niemiłosiernie
dokładnie, jak nie musisz rur wymieniać to po co cały? lepiej jak najdłuższą przelotówkę i po kłopocie
Co do tych dwóch RMów (uwaga znowu dostanę po uszach)
pomyślmy logicznie ile musi kosztować wyprodukowanie, ile materiały skoro jest cena 130zł czyli innymi słowy z czego to jest zrobione bo przecież sprzedający też musi mieć zarobek. Nawet idąc po cenach z allegro
końcówka 1 szt ok 40zł a tu mamy dwie - dobra kupują hurtem lub sami robią to sztuka wychodzi ok 30zł
puszka z wyjściem na dwie rury ok 70zl - dobra robią sami 30zł
a gdzie spawanie, malowanie itd co dokładają do interesu albo robią z złomu innej drogi nie ma i większość się niestety ze mną musi zgodzić
idąc dalej skoro oszczędzają na materiałach to ciekawe czy wogóle są jakieś materiały tłumiące -będzie to widać po wadze tłumika a w użytkowaniu po urywaniu głowy
poza tym mała puszka czyli będzie głośno i nie ma bata tak będzie czyli przy załapniu przez niebieskich mandacie, zabrany dowodzik, ponowny przegląd i kupa latania żeby odebrać dowód.
{TERAZ OBERWĘ}
tani i dobry to masz np to http://www.allegro.pl/item1008992397...00_45_400.html - mam i kilku innych na forum też ma - jak poszperasz znajdziesz; pogadaj z gościem może zrobi z podwójną końcówką, ja miałem także gabaryty idealnie dobrane do podwozia co powodowało że montaż nie sprawiał problemów

masz jeszcze droższego Mtecha i Ultera którego odradzam patrząc na swoje doświadczenia

zico1981
30-04-10, 13:34
ok jeszcze jedno pyt. jak wsadze seryjny koncowy na przelocie 2" bedzie gozej niz na calym przelocie ?

radar333
30-04-10, 13:36
No własnie, to po jakiego h... duża ilość osób się pogubiła i zmienia dobre tłumiki środkowe seryjne przelotowe (puszki same) na takie same z allegro i płaci za tłumik + montaż?

I mam drugie pytanie: po co kupować tłumik środkowy i dawać go w miejsce katalizatora skoro można za darmo, samemu wykręcić kata i opróżnić go i zamontować z powrotem. Środek można jeszcze za minimum flaszkę sprzedać i mamy komorę rozprężna taką jak była zachowaną (w przeciwieństwie do wspawania rurki). Oczywiście przy założeniu że nie zależy nam na cichszej pracy wydechu i nie przeszkadza nam "klekotanie pustego kata" którego ja na przykład i tak nie słyszę?

I mam jeszcze ostatnie pytanie czy wejścia/wyjścia w katalizatorach w 5 gen w d i b serii są takie same i czy katy są takie same? Chodzi mi o to ze jak dam do d15 seryjny środkowy z VTi to czy mi z moim katem to się połączy bezproblemowo?

drvtec
30-04-10, 14:51
No własnie, to po jakiego h... duża ilość osób się pogubiła i zmienia dobre tłumiki środkowe seryjne przelotowe (puszki same) na takie same z allegro i płaci za tłumik + montaż?

I mam drugie pytanie: po co kupować tłumik środkowy i dawać go w miejsce katalizatora skoro można za darmo, samemu wykręcić kata i opróżnić go i zamontować z powrotem. Środek można jeszcze za minimum flaszkę sprzedać i mamy komorę rozprężna taką jak była zachowaną (w przeciwieństwie do wspawania rurki). Oczywiście przy założeniu że nie zależy nam na cichszej pracy wydechu i nie przeszkadza nam "klekotanie pustego kata" którego ja na przykład i tak nie słyszę?

I mam jeszcze ostatnie pytanie czy wejścia/wyjścia w katalizatorach w 5 gen w d i b serii są takie same i czy katy są takie same? Chodzi mi o to ze jak dam do d15 seryjny środkowy z VTi to czy mi z moim katem to się połączy bezproblemowo?

po to wstawiają tłumik lub rurkę bo jak wybebeszysz kata to spaliny dochodzą do "żółwia" i zamiast lecieć dalej stoją a następne które do nich dochodzą przepychają je dalej i tracą na to za dużo energii

czara
30-04-10, 14:58
a do tego jak wywalisz wszystko z kata będziesz miał metaliczny pogłos miedzy 2 a 3k obr.

a co do tłumika środkowego o co Ci chodzi? jak ktoś sie pyta jaki ma wstawić środkowy to najlepszym i najtańszym wyjściem jest AWg za 45zł nikt tu z tego co wiem nei pisał zeby wywalać środkowy mimo ze jest dobry i dawać inny :confused:

radar333
30-04-10, 15:10
Do żółwia czyli do tej perforacji? Z zewnątrz kata jest ta perforacja odbita a wewnątrz na pewno jest w Hondzie? Otwierałeś kata (rozkręcałeś na tych śrubkach które są prawie nie do rozkręcenia)? Bo jak się patrzy do środka to nie widać tego za dokładnie.

a co do środkowego to się pytam żeby się utwierdzić że nie muszę wywalać seryjnego środkowego jak jest dobry :) I brzęczenie miedzy 2-3K nie słyszę lub nie przeszkadza mi to.

Nie chcę tu żadnych teorii obalać albo snuć swoich, Nie słyszałem o "efekcie żółwia" w pustym kacie i jeśli faktycznie kros to potwierdza to w takim razie i ja zapodam sobie "środkowy AWG za 45zł" zamiast kata z wejściem i wyjściem 2 cale pod wydech z VTi 2 cale.

szastal
30-04-10, 15:58
Takie info jeszcze dorzucę na temat NRS bezpośrednio od ultera : "Tłumiki NRS są przelotowe.
Efektem, po zamontowaniu takiego tłumika, może być zdecydowany wzrost głośności." pytanie tylko czy ten wzrost to jak te wszystkie repliki apexi czy wzrost głośności ale do przyjęcia.

lozek
30-04-10, 20:11
Takie info jeszcze dorzucę na temat NRS bezpośrednio od ultera : "Tłumiki NRS są przelotowe.
Efektem, po zamontowaniu takiego tłumika, może być zdecydowany wzrost głośności." pytanie tylko czy ten wzrost to jak te wszystkie repliki apexi czy wzrost głośności ale do przyjęcia.

Nieeee :) Apexi drze jape strasznie a ulter fajnie brzmi i nie jest za głośny, choć daje o sobie znać

czara
01-05-10, 12:12
radar333 widocznie coś źle skumałem;] jeśli masz dobry nie przegniły i nie rozsypany tłumik srodkowy seryjny śmiało możesz go zostawić jeśli sie juz sypie albo robisz cały układ nowy z nowych elementów to śmiało zakładaj AWG:D

powiem Wam ze ja jeżdżę na przelotowym ulterze ale wiem tez bardzo dobrze jak brzmi apexi i tego sie nie da porównać hehe uter mruczy a jak palujesz auto to jest głośny ale to jest głośne mruczenie apexi po prostu przy palowaniu ***** po uszach nie miłosiernie:D

szastal
01-05-10, 17:18
Musiałeś mnie szastal z kimś pomylić nigdy nie miałem ultera z nierdzewki :)

To jednak masz przelotowego ultera, a wg ultera to NRS są wszystkie przelotowe a nie tylko z nierdzewki.

radar333
01-05-10, 23:08
No a potwierdzi ktoś tą teorię o złym wpływie pustego katalizatora na układ wydechowy? Bo nie wiem czy szykować się na wspawanie przelotowego w miejsce pustego kata?

pawciob80
01-05-10, 23:25
Widzę, że dyskusja toczy się wokół Ultera NRS i jego głośności. Dorzuce moze swoje 3gr ;) Jakiś miesiąc temu wpadł mi na pokład NRS-001(EG4 d15b2). Cały układ seria, prócz własnie NRS-a. Jeśli miałbym opisać wrażenia, to raczej na "-" :( Z tego co czytałem na forum, użytkownicy chwaili ten tłumik i miało być "troszkę głośniej niż w serii"...Po założeniu okazało się, że jest duuuużo głośniej, poza tym spodziewałem się innej charakterystyki dźwięku, miało być w miarę cicho na dole obrotów i głośno, rasowo na górze. U mnie natomiast, praktycznie w całym zakresie obrotów, jest mega basowo (jak w jakiejś "tuningowanej" e30), tłumik staje się cichy dopiero po 5,5k:) Denerwujące jest również to, że najgłosniejszy jest przedziale +/- 3tys obr, gdzie w trasie to najbardziej wykorzystywana predkość obrotowa silnika (+/- 100km/h). Do tłumika powoli się przyzwyczajam,ale jak piszę, spodziewałem się czegoś cichszego i o innej charakterystyce dźwięku. Dla porównania u kolegi w Ej2 d15b7 siedzi końcowy jakiś WM a'la mugen i z wkładką jest u niego dużo ciszej (nie tylko moja opinia)
Ogólnie rzecz biorąc jest GŁOŚNO!! ;)

Budziniak
01-05-10, 23:38
Bartku trzeba było zakupić normalnego dedykowanego Ultera :) Te normalne mają taką charakterystykę o jaką Ci chodzi, nikt mi nie wmówi że tak nie jest bo jest :D


No a potwierdzi ktoś tą teorię o złym wpływie pustego katalizatora na układ wydechowy? Bo nie wiem czy szykować się na wspawanie przelotowego w miejsce pustego kata?

Nie wiem czy o to dokładnie Ci chodzi ale...Przed zmianą kolektora na ten od z6 ( w moim silniku katalizator bym zintegrowany z kolektorem ) mój ówczesny dedykowany ulter wydawał naprawdę ładne pomrukowe dźwięki natomiast po zmianie wkradł się brzęczący dźwięk w pewnym zakresie obrotów.

pawciob80
01-05-10, 23:44
Masz rację, zawsze dedykowany będzie najlepszy i rzeczywiście cichszy i ładniej dźwięczy bo w poprzedniej EG3 mialem dedykowanego, ale chodziło mi tu o to, że wg opinii przeglądanych na forum i poza nim NRS (a on nie jest dedykowany do Civica) miał byc po prostu cichszy. Chyba, że po prostu inaczej interpretuję pojecia "głośno/cicho" ;)

Budziniak
02-05-10, 00:17
Na stronce Ultera masz test dźwięków, wiem że to mało ukazuje prawdziwy dźwięk ale już tam jest między nimi spora różnica.
Zdjąłem mojego Ultera tylko dlatego że dostałem nowiutkiego mugena wmsport. Lecz na 60 % Ulter wróci na końcowe miejsce

drvtec
02-05-10, 08:55
upierdliwie napiszę po raz kolejny - mała puszka to hałas a nie przyjemny dźwięk


poza tym skoro tłumik dedykowany to co się dziwisz że jak zmieniłeś kolektor i pozbyłeś sie kata zaczął chodzić inaczej - skoro dedykowany to zrobiony pod seryjny kolek z katem

rosiniak99
02-05-10, 09:09
upierdliwie napiszę po raz kolejny - mała puszka to hałas a nie przyjemny dźwięk

jeśli Ulter ma małą puszkę to wsadź do civica większą :D
BTW nie mam u siebie kata, dźwięków nie przyjemnych nie mam a Ulter robi robotę jak trzeba, żeby nie było jego minusem jest cena jaką wtedy za niego dałem ;)
Poprzednio miałem KM Malona - nie kupujcie tego g@#$a :mad:

Fala
02-05-10, 09:28
Pilnie potrzebuje tasme termoizolacyjną do owiniecia kolektora. Nie wiem ile dokladnie wychodzi m na 4-2-1. Auto poki co robi sie w warsztacie, wiec mam troche czasu zeby ogarnac tą sprawę. Wrzucie jakies sprawdzone przez was sklepy/producentow.
Pozdrawiam

Budziniak
02-05-10, 10:08
mała puszka to hałas a nie przyjemny dźwięk
Pierdzielicie hipolicie mój mugen ma dużą puszkę i drze japę że nie da się dłużej wysiedzieć.
poza tym skoro tłumik dedykowany to co się dziwisz że jak zmieniłeś kolektor i pozbyłeś sie kata zaczął chodzić inaczej - skoro dedykowany to zrobiony pod seryjny kolek z katem Te tłumik dedykowane ultera od tych montażowych różnią się tylko wyglądem :)
Nie spinaj się tak bo z nerwów czasem puszcza jakaś żyłka i wylewu można dostać

drvtec
02-05-10, 10:39
mugen i duża puszka - o mało co się nie udławiłem z śmiechu

weź policz sobie objętość serii lub czegoś dedykowanego i mugenopochodnej i zobaczysz co ma małą puszkę. piszę tylko o wymiarach zewnętrznych żeby nie było

pojemność mugenopodróbek jest porównywalna z pojemnością tłumika od kaszlaka


jeśli Ulter ma małą puszkę to wsadź do civica większą :D
BTW nie mam u siebie kata, dźwięków nie przyjemnych nie mam a Ulter robi robotę jak trzeba, żeby nie było jego minusem jest cena jaką wtedy za niego dałem ;)
Poprzednio miałem KM Malona - nie kupujcie tego g@#$a :mad:

co do malona i pochodnej czyli rm motors to całkowita racja

puszka w sensie mugenopochodnej bo jakie gabaryty ma seria i dedykowane to wiem i jest ona większa od mugena.

Powell
02-05-10, 11:25
Szybkie pytanie. Co kupić do D14A3/4 zamiast kata?
Przelotowy AWG, czy wspawać rurkę? Jaką średnice "montażową" musi mieć taki przelotowy AWG

SajmonLP
02-05-10, 11:28
ja mam wspawaną rurke i się ciesze:)

skolopendra
02-05-10, 11:45
Przelotowy
tak.obojętne jaki

drvtec
02-05-10, 12:39
Szybkie pytanie. Co kupić do D14A3/4 zamiast kata?
Przelotowy AWG, czy wspawać rurkę? Jaką średnice "montażową" musi mieć taki przelotowy AWG

ja mam tłumik przelotowy, miałem rurkę ale wywaliłem - zbyt metalicznie i głosno

draksson20
03-05-10, 01:16
Jaką średnice "montażową" musi mieć taki przelotowy AWG

caly uklad ma srednice seryjna 1,75, czyli 45 mm i taki zaloz!

wrona400
03-05-10, 21:48
witam. ma pytanie czy tłumik o wymiarach Wymiary:

Całkowita długość:

540 mm

Długość rury od strony montażowej:

50 mm

Długość samej puszki:

320 mm

Długość samej końcówki:

170 mm

Średnica od strony montażowej:

60 mm

Szerokość puszki:

203 mm

Wysokość puszki:

127 mm

Średnica koncówki:

90 mm
będzie pasował do civic coupe 98?

sparco
03-05-10, 22:40
podejdzie, bo oem tłumik ma wymiary(+/-1cm) bok 38cm, szerokość 27cm, wysokość 16cm, a końcówka ma długość 32cm ;)

drvtec
03-05-10, 23:11
witam. ma pytanie czy tłumik o wymiarach Wymiary:

Całkowita długość:

540 mm

Długość rury od strony montażowej:

50 mm

Długość samej puszki:

320 mm

Długość samej końcówki:

170 mm

Średnica od strony montażowej:

60 mm

Szerokość puszki:

203 mm

Wysokość puszki:

127 mm

Średnica koncówki:

90 mm
będzie pasował do civic coupe 98?

a masz ten samochód czy chcesz go kupić i zaczynasz od tłumika?
bo jeśli masz to go zmierz sam i zobaczysz że z tych wymiarów nic nie zrobisz jesli masz coupe

Budziniak
03-05-10, 23:24
mugen i duża puszka - o mało co się nie udławiłem z śmiechu
Co w tym niby qrwa śmiesznego ? Twoim zdaniem poziom hałasu uwarunkowany jest wielkością puszki a mi się wydaję że zależy to od jego budowy. Stwierdziłem że mój tłumik ale mugen ma dużą puszkę bo porównując go do innych które leżały na półce bym największy.

norbas1987
04-05-10, 08:48
Witam, mam juz caly zestaw na wydech tj. 3m kwasowki 2,25 kolanka wydech mtech srodkowy przelot i koncowy komorowy tez mtech.

na razie to puzzle bo zastanawiam sie jak to poskladac tzn ?

uzywac flansz na laczeniach rur i tlumikow czy ladnie zespawac w calosc a miedzy kolektorem a reszta wydechu zastosowac miekkie zlacze np siatka jak montowalo sie w starych autach ?

gdybym zastosowal miekkie zlacze to gdzie ladowac strumienice za kolektorem czy za mieekim zlaczem ? czy w ogole ja ladowac -strumienice i siatke ?

bo wydech nie moze byc sztywno zespawany z kolektorem ? kolektor rowniez mam z kwasowki jak by co 4-2-1 kolektor jest 2" albo 2"25 sprawdze to dopiero jak zabiore sie za robote...

czara
04-05-10, 10:56
ja bym w strumienice sie nie pchał chyba ze masz profesjonalna strumienice to co innego;], co do złącza elastycznego masz auto an glebie? jest twardo? jeśli tak i zrobisz do tego cały układ wydechowy na flanszach i złączach elastycznych (czytaj ruchomy) będzie Ci sie strasznie obijał o podwozie czy tylny zderzak no chyba ze go powiesisz tak nisko ze będziesz im szorował po ziemi.;) ja miałem i na flanszy i na złączu elastycznym i tłukł mi sie okropnie teraz jest tylko jedna flansza za kolektorem a reszta jest zespawana na sztywno i jest elegancko, nic nie stuka, nic nie wali nawet na największych dziurach :D ale jest pewna różnica ja mam 1.4 i drgania pewnie mam sporo mniejsze choc tez nie oszczędzam swojego motoru hehe wiec u Ciebie może popękać jak będzie caly na sztywno. Wydaje mi sie ze zostaje Ci kupić porządne gumy i wstawić flansze na pewno będzie trochę sztywniej niz na złączu elastycznym, no i oczywiście tłumik końcowy trochę niżej zapomnij o idealnym wpasowaniu go w zderzak;] no chyba ze masz serie zawieszenie i autko pływa to nie będzie problemu :D

norbas1987
04-05-10, 11:32
"Wydaje mi sie ze zostaje Ci kupić porządne gumy i wstawić flansze na pewno będzie trochę sztywniej niz na złączu elastycznym..,"

ale wstawic flansze gdzie jedna za kolektorem czy caly wydech?

tlumik to taki OEM LOOK - wyglada jak seria wiec mysle ze wpasuje sie dobrze.mysle tez, ze na poczatek zrobie tak: krotka siatka elastyczna z flansza i do tej ze siatki reszta na sztywno... auto ma glebe -30/-30...

oto tlumiki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8064396661872784.html

czara
04-05-10, 14:30
ale gdzie chcesz ta siatkę wstawić? zaraz za kolektorem? dokładnie nei wiem jak to jest ze złączem elastycznym i nie chciał bym Cie wprowadzać w błąd ale możesz miec metaliczny pogłos no chyba ze Ci to nie przeszkadza to ja na Twoim miejscy w ogolę olal bym to złącze i wspawał za flansza rurę :D

norbas1987
04-05-10, 15:49
ja na Twoim miejscy w ogolę olal bym to złącze i wspawał za flansza rurę :D

czyli mowisz by dorobic jedna flansze skrecic za kolektorem a reszta na sztywno ?

nie chcialbym by cos potem popekalo... :/ dlatego myslem o siatce...

... jezeli ktos zastosowal taka siatke chetnie dowiem sie czy slychac metaliczny dzwiek czy warto ja tam montowac? siatki podobno sa szczelne wiec powinno byc git ale chcetnie dowiem sie od kogos kto stosowal.

wiadomo silnik sie rusza przy przyspieszaniu czy hamowaniu i przy zespawaniu na sztywno chodzi caly wydech i kolektor i ma prawo strzelic gdzies na spawie.
Wydaje mi sie ze siatka czyli elastyczne zlacze moze ten problem zalatwic... tylko pytanie jak taka siatka przeklada sie na dzwiek i osiagi.

narazie jestem tylko pewny ze wywale strumienice... :)

skolopendra
04-05-10, 16:04
czy warto ja tam montowac?

skoro producent nie stosował,więc nie warto

norbas1987
04-05-10, 16:23
skoro producent nie stosował,więc nie warto


ale producent stosowal na calym wydechu flansze, oczywiscie ze chcialbym caly sztywno ale boje sie ze gdzies cos moze sie polamac dlatego w glowie narodzil sie pomysl z elastycznym zlaczem

kasiorek
04-05-10, 18:26
Co w tym niby qrwa śmiesznego ? Twoim zdaniem poziom hałasu uwarunkowany jest wielkością puszki a mi się wydaję że zależy to od jego budowy. Stwierdziłem że mój tłumik ale mugen ma dużą puszkę bo porównując go do innych które leżały na półce bym największy.

też wielkością puszki niestety inaczej producenci walili by wszystko po kosztach i robili tłumiki takie jak mamy środkowe


"Wydaje mi sie ze zostaje Ci kupić porządne gumy i wstawić flansze na pewno będzie trochę sztywniej niz na złączu elastycznym..,"

ale wstawic flansze gdzie jedna za kolektorem czy caly wydech?

tlumik to taki OEM LOOK - wyglada jak seria wiec mysle ze wpasuje sie dobrze.mysle tez, ze na poczatek zrobie tak: krotka siatka elastyczna z flansza i do tej ze siatki reszta na sztywno... auto ma glebe -30/-30...

oto tlumiki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8064396661872784.html

fajny wygląd ile dałeś jeśli to nie tajemnica

norbas1987
04-05-10, 19:03
fajny wygląd ile dałeś jeśli to nie tajemnica

srodek przelot 2,25 z wysylka 210PLN, koncowy komorowy 2,25 410PLN z wysylka

drvtec
04-05-10, 22:10
drogo że ja pie....lę , ale widzę że cen nie zmienili mi rzucili tyle samo na szczęście znalazłem coś tańszego prawie o połowę

fobi
05-05-10, 03:54
Pewnie odpowiedź już padła, ale nie mogę odszukać... Więc : wycinam katalizator, montuję przelotowy. Ale co zrobić z drugą sondą lambda, tak żeby wszystko zadziałało i check się non stop nie świecił.

norbas1987
05-05-10, 08:03
za srodkowy cena jest moim zdaniem bardzo w porzadku i ciezko znalezc tak wykonany tlumik tej jakosci w cenie nizszej z koncowym podobnie.
Nie zmienia to jednak faktu ze to duzo pieniedzy...
koncowe przeloty bez wygluszenia sa sporo tansze niz 400zl

skolopendra
05-05-10, 11:29
Ale co zrobić z drugą sondą lambda, tak żeby wszystko zadziałało i check się non stop nie świecił.

najprościej zostawić kata
luz zrobić emulator sondy

fobi
05-05-10, 12:06
najprościej zostawić kata
luz zrobić emulator sondy
Niestety wygląda na to że kat padł : check engine i lekki spadek mocy. Po 160 tysiącach chyba ma prawo się skończyć. A nowy trochę drogi...

kasiorek
05-05-10, 18:28
srodek przelot 2,25 z wysylka 210PLN, koncowy komorowy 2,25 410PLN z wysylka

nie dał bym tyle, wg mnie stosunek cena do niewiadomo czego jest bez jakichkolwiek podstaw zdroworozsądkowych

ja za zestaw końcowy OEM LOOK, środkowy, zamiennik kata na 2 cal dałem 400zł, śmigam na tym od roku i nic się nie dzieje a jeszce rok gwarancji - wszystko na cichym pełnym przelocie

Kras
05-05-10, 18:54
Niestety wygląda na to że kat padł : check engine i lekki spadek mocy. Po 160 tysiącach chyba ma prawo się skończyć. A nowy trochę drogi...

Najtaniej: tulejka dystansowa pod druga sonde. Niestety nie zawsze dziala...

fobi
05-05-10, 19:20
Skończyło się nowym katem. Chłopaki z Włoch wspawali mi nówkę OEM z VW/Audi (podobno lepszy od uniwersalnych). Koszt całej zabawy 550zł. Pozostałem ekologiczny.

czara
05-05-10, 21:39
Pozostałem ekologiczny.

i biedniejszy o 550 zł :D

Budziniak
05-05-10, 21:50
Koszt całej zabawy 550zł. ILE ??? Poważnie mówisz? Koszt nowego katalizatora oczywiście zamiennika lecz dobrej jakości to rząd 150 - 200 zł. To drugie tyle za spawanie ?
OEM katalizator na pewno kosztuje gruuuubo więcej niż 550 z montażem. Zamawiałem zamiennik do Vw New Beatle silnik 2.0 i kosztował na zniżkach 170 zł ale dla mniejszych pojemności of kors kosztuje mniej. Moim zdaniem trochę Ciebie skroili

fobi
05-05-10, 23:38
Może, aczkolwiek zakład niejednokrotnie polecany na forum jako uczciwy i tani. Sam element ma nabite symbole VW na korpusie i z tego co zrozumiałem jest to OEM. Roboty też trochę mieli bo trzeba było mocowanie sondy wyspawać i wspawać w nowe miejsce.
Check się nie świeci i auto ożyło.

Co do jazdy bez kata to indywidualny wybór. Tak różowo nie jest bez niego.

RogeR
07-05-10, 11:29
Dobrze policzyli, katalizator używany, ale oryginalny z VW właśnie tyle kosztuje. Zamiennik z Bosala podobnej wielkości, nowy to koszt ~350zł. Ale to już zamiennik i ma gorsze właściwości niż dobra używka. Jako ciekawostka powiem, że są i zamienniki katalizatorów po 2000zł a nawet i 4tyś. :D Raz w życiu takiego zakładałem :D

...Bartuś...
07-05-10, 12:42
Panowie pilnie potrzebuję redukcję na wydech 65/57/50...Może ktoś z Was widział gdzieś w Warszawie lub okolicach u jakiegoś tłumikarza lub w sklepie...Może być taka jak na zdjęciach lub podobna

http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/29/27/17/1029271730

pecek
09-05-10, 16:52
jakbys poczekal pare dni to ci ludzie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1009819072 sa w stanie ci zrobic.Ja czekalem na tuleje 4 dni od momentu zamowienia do odbioru. Grubosc rury 1.5mm.

pobo22
10-05-10, 08:55
na ile prawdą jest że do d14a3 lepszy jest kolektor od D16 niż ebajowy ?

zabas
10-05-10, 11:33
na tyle żę dają podobne przyrosty chyba a cenowo połowa na korzyść z6.

jasiek09
10-05-10, 12:12
a ja mam szybkie pytanie, czy na łączeniu 4 w 2 powinny być jeszcze jakieś dodatkowe pierścienie uszczelniające?kolektor z d16a9

Ksawi
10-05-10, 15:58
Szybkie pytanie , Czy ktos poza tym panem -> http://moto.allegro.pl/item1029338104_tlumik_na_zamowienie_zobacz_fotki_w netrza_promo.html , robi oem look przelotwe??

szastal
10-05-10, 16:00
Szybkie pytanie , Czy ktos poza tym panem -> http://moto.allegro.pl/item1029338104_tlumik_na_zamowienie_zobacz_fotki_w netrza_promo.html , robi oem look przelotwe??

Poszukaj w dziale giełda nie dawno były ulter`a przelotowe za ~210zł wygląd podobny marka lepsza.

drvtec
10-05-10, 16:18
Szybkie pytanie , Czy ktos poza tym panem -> http://moto.allegro.pl/item1029338104_tlumik_na_zamowienie_zobacz_fotki_w netrza_promo.html , robi oem look przelotwe??

ja miałem , powiem więcej nawet mam, bo cały czas jeżdżę z wydechem od niego i mogę polecić bo to solidna robota i wg mnie lepsza od Ultera, oem look oczywiście. Jak będziesz z nim pisal lub gadał to (przynajmniej ja tak miałem) zmiana średnicy wlotowej była gratis
tutaj jest link do civica http://moto.allegro.pl/item1027583122_tlumik_na_zamowienie_civic_rover_25 _200_45_400.html


Poszukaj w dziale giełda nie dawno były ulter`a przelotowe za ~210zł wygląd podobny marka lepsza.

miałeś na myśli tego http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=76610?
fajnie odmalowany bo pewnie ruda już się pojawia + to co zawsze było minusem w ulterze (niektóre modele tłumików) spawane denka tłumików a nie zafalcowywane czyli ruda o wiele szybciej niż w innych konstrukcjach

szastal
10-05-10, 17:26
miałeś na myśli tego http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=76610?
fajnie odmalowany bo pewnie ruda już się pojawia + to co zawsze było minusem w ulterze (niektóre modele tłumików) spawane denka tłumików a nie zafalcowywane czyli ruda o wiele szybciej niż w innych konstrukcjach

Nie, chodziło mi o ten http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=76594 , dużo ludzi jeździ na ulterach długi czas i nic się im nie dzieje, sam też mam i jeszcze nic nie wyszło mimo mycia co jakiś czas.

Budziniak
10-05-10, 17:32
a ja mam szybkie pytanie, czy na łączeniu 4 w 2 powinny być jeszcze jakieś dodatkowe pierścienie uszczelniające?kolektor z d16a9

Tak są tam dwa pierścienie uszczelniające. Pod tym linkiem znajdziesz ich numery OEM
http://www.japancars.ru/cat/honda/index.php


na ile prawdą jest że do d14a3 lepszy jest kolektor od D16 niż ebajowy ?

Ja czytałem chyba nawet w tym temacie że silniki d13 oraz d14 powinny mieć zamontowany kolek od d16z6 natomiast d15 oraz d16 ten ebay.
Z drugiej strony waga kolektora z d16z6 jest masakrycznie większa od tego ebay-owego do tego należy doliczyć efekt wizualny pod maską

fobi
10-05-10, 17:44
Dobrze policzyli, katalizator używany, ale oryginalny z VW właśnie tyle kosztuje. Zamiennik z Bosala podobnej wielkości, nowy to koszt ~350zł. Ale to już zamiennik i ma gorsze właściwości niż dobra używka. Jako ciekawostka powiem, że są i zamienniki katalizatorów po 2000zł a nawet i 4tyś. :D Raz w życiu takiego zakładałem :D

Ten kat, który mi zamontowali był nowy, na pewno. Czy to OEM to sobie ręki nie dam uciąć, panowie z warsztatu tak twierdzili.

ps. do tej pory działa prawidłowo, check się nie zaświecił

drvtec
10-05-10, 20:52
Nie, chodziło mi o ten http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=76594 , dużo ludzi jeździ na ulterach długi czas i nic się im nie dzieje, sam też mam i jeszcze nic nie wyszło mimo mycia co jakiś czas.

homologację europejską :D:D? reklama dźwignią handlu, oferta interesująca cenowo jednakże ja swojego zdania nie zmienię

pobo22
10-05-10, 23:05
Ja czytałem chyba nawet w tym temacie że silniki d13 oraz d14 powinny mieć zamontowany kolek od d16z6 natomiast d15 oraz d16 ten ebay.
Z drugiej strony waga kolektora z d16z6 jest masakrycznie większa od tego ebay-owego do tego należy doliczyć efekt wizualny pod maską

generalnie wygląd hmm cóż niby jest ważny ale silnik w tym przypadku ma pracować :) po za tym zawsze można odmalować i będzie też ładnie

i jeszcze pytanie o środkowy przelotowy ... lepiej kupić od eltec, m tech czy od kolesia który robi na zamówienie ? wydech z rury 2"

RogeR
10-05-10, 23:08
homologację europejską :D:D?
Akurat to ja wystawiam te tłumiki i nie bardzo rozumiem Twój sarkazm. Zerknij na stronę producenta, szczególną uwagę zwróć na FAQ, pkt.8 (homologacja dotyczy tylko tłumików dedykowanych)

drvtec
11-05-10, 06:42
nie sarkazm
bo homologacja czy też certyfikat nie należą do konkretnego wyrobu
Ulter ma ISO 9001:2000 czyli zarządzanie jakością
TUV są na produkcję a nie produkty

Więc jednym słowem homologacja jest ale na proces a nie wyrób. No chyba że mi pokażesz certfikat lub homologację gdzie będzie wyraźnie napisane że ten model tłumika do tego modelu samochodu został przebadany.

Tak na marginesie większość sprzedawców na allegro pisze że tłumiki mają homologację a ta tzw g.. prawda. Atesty np. PIMOT mają tłumiki producentów zamienników np Polmostrów, Marix, Izawit. I te pseudoprodukcyjne firmy pseudosportowych tłumików (np Malon który brał puszki z Marixa - nie wiem jak z jego klonem czyli kolejną kombinacją jak RM Motors) kupowali same puszki , spawali do nich końcówki i heja hej sprzedajemy jako sportowe ale miały i mają logo Marixa czy innych i świstek czyt ksero atestu PIMOT że tłumik jest certyfikowany - więc wałek.

Wracając do Ultera - jeśli pokażesz że jakiś tam tłumik np do civica :o ma homologację to zmienię zdanie i przeproszę. Pamiętaj ma być napisane że tłumik jest homologowany/ atestowany/ certyfikowany do samochodu civic.

pobo22
11-05-10, 19:38
jaki środkowy przelotowy dobrze wyciszy układ ? oczywiście kombinacja końcowa kolek od d16 bez kata środkowy i jakiś końcowy o przyjemnym nie męczącym brzemnieniu. (rura 2 " ) ej9 hb

drvtec
11-05-10, 19:54
jak najdłuższy tym lepiej wyciszy

szastal
11-05-10, 20:07
u
Ulter ma ISO 9001:2000 czyli zarządzanie jakością

Więc jednym słowem homologacja jest ale na proces a nie wyrób .

Akurat z procesami produkcji mam dużo do czynienia i na wyższych certyfikatach i coś o tym wiem i widzę że jakoś nie bardzo się w tym odnajdujesz, jest to właśnie po to na proces aby każda sprzedana sztuka spełniała pewne wymogi jakościowe i stanowiła powtarzalność wyrobu gotowego. Jeśli mają coś takiego to tym lepiej bo wiem że bubla nie kupie, a skąd mogę mieć gwarancję że te z twojego linku są zawsze identycznie wykonane, ten koleś z allegro prowadzi kontrole procesu? Bo równie dobrze mógł walnąć jedną sztukę pokazową a reszta wg własnego widzi mi się.

RogeR
13-05-10, 08:53
A do ciebie RogeR - nie traktuj tego osobiście bo Ty tylko tym handlujesz i wprowadzili Ciebie w błąd - chcąc być fair napisz że nie homologacja europejska tylko że niektóre modelue mają TUV'a a proces jest pod kontrolą normy ISO.
Tak, handluje nimi, ale mam stały kontakt z przedstawicielami handlowymi z ultera, a informacje które podaje pochodzą od nich oraz ze strony producenta. Nie wiem skąd masz taki informacje, że tylko niektóre modele posiadają homologacje czy TUV'y.

Ze strony ulter.com.pl:
8. Jakie posiadacie dokumenty dopuszczające do ruchu samochód z tłumikiem sportowym ?
Na chwilę obecną jedynym dokumentem pozwalającym na bezproblemową eksploatację są homologacje europejskie, które nasza firma uzyskuje w renomowanych europejskich ośrodkach badawczych w Niemczech i Włoszech. Możemy się pochwalić uzyskaną zgodnością produktu dla wszystkich końcówek układu wydechowego oraz dużej części tłumików dedykowanych. Istotne jest również spełnienie norm regulowanych Dziennikiem Ustaw nr 32 poz. 262 do którego stosują się służby kontrolujące na terenie Polski który określa głośność pojazdu na poziomie 93 dB (silnik benzynowy) oraz 96 dB (silnik diesla), i w przypadkach kiedy nie jest dostępna homologacja, tłumiki firmy ULTER-SPORT spełniają wyżej określoną normę pozwalając na spokojne użytkowanie. Należy jednak pamiętać, iż ingerencja w pozostałe elementy układu wydechowego (jak kolektor, katalizator czy tłumiki środkowe) powodują utratę ważności homologacji oraz możliwość niespełnienia norm głośności zgodnych z przywołanym Dziennikiem Ustaw.

Możemy temu wierzyć na słowo lub poprosić producenta o okazanie takich dokumentów. Ja osobiście ich nie widziałem.

I żeby było jasne. Nie twierdze, że Ulter jest jedynym słusznym producentem układów wydechowych. Po prostu mam z nim najwięcej do czynienia choćby przez prace, którą wykonuje. Nich sam konsument zdecyduje, na co chce przeznaczyć swoje pieniądze. Odemnie tyle.

szastal
13-05-10, 10:28
I żeby było jasne. Nie twierdze, że Ulter jest jedynym słusznym producentem układów wydechowych

Hehe i to zupełnie co innego niż drvtec (w tym że tylko jego/te polecane są ok) i w tym temacie on ma chyba zupełnie inne podejście do tego, a można było prościej jak widać.

drvtec
13-05-10, 13:52
Hehe i to zupełnie co innego niż drvtec (w tym że tylko jego/te polecane są ok) i w tym temacie on ma chyba zupełnie inne podejście do tego, a można było prościej jak widać.

Wcale nie , pisałem że Mtech jest ok tylko że drogi:rolleyes:

Fala
13-05-10, 19:02
2 pytania do znawców:
1. Mam sondę do wyminany (pierwszą, w kolektorze), czy po jej wymianie na inną potrzebny jest reset kompa itp ?
2. Czy mozna wlozyc sonde z katalizatora w kolektor ? (Czy mają inne działanie) ?

skolopendra
13-05-10, 19:15
czy po jej wymianie na inną potrzebny jest reset kompa itp ?

teoretycznie tak


Czy mozna wlozyc sonde z katalizatora w kolektor ?

jeśli ma taki sam symbol to tak

ale u ciebie 2 sond to nie ma

Fala
13-05-10, 19:33
Dzieki za odp.

Nie sprawdzałem, ale raczej ma inny symbol ;] ;/ Pare dni temu dowiedzialem sie ze pod maską siedzi sonda z katalizatora w miejscu s. kolektora. Nie patrzylem jeszcze co to za model.
=> Utrata mocy, większe spalanie. Mam nadzieje, ze to jest przyczyna. Kupilem uzywke z d16z6, tylko VI gen.

skolopendra
13-05-10, 19:40
Utrata mocy, większe spalanie. Mam nadzieje, ze to jest przyczyna.

może tak być

Bartas89
13-05-10, 22:44
Witam.

Na dniach kupuję Hondę Civic Coupe 106km 6gen 96-98 rok. Pierwsze moje pytanie to pomoże mi ktoś z rozszyfrowaniem oznaczenia silnika, tzn. jaki wychodził w tych latach- D16Y7 czy D16Y9?

No i pytanie główne.
Planuje wymienić kolektor wydechowy na 4-2-1 i czy ktoś mógłby mi doradzić, najlepiej podać linki do sklepów internetowych gdzie takowy można dostać odpowiedni do tego modelu. Na początek coś niekoniecznie super sportowego tylko coś lepszego niż seria ale w rozsądniej cenie i dobre.

pobo22
14-05-10, 08:18
oznaczenia silników znajdziesz w dziale techniczne bedzie przyklejony na górze, co do kolektora kupuj 4-2-1 ebayowy i bedzie malinowo :)

radar333
14-05-10, 12:02
Silniki masz tutaj: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=11737 i tutaj: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=10527 a kolektor może być taki: http://www.allegro.pl/item1002584813_sportowy_kolektor_4_2_1_civic_crx_d el_sol_d16.html

Bartas89
14-05-10, 12:36
No przestań takie rzeczy wypisywać, zdajesz sobie sprawę że w takim wypadku trzeba by szukać, a to podobno gryzie i powoduje wysypkę u niektórych ludzi dlatego tego nigdy nie robią.

szastal nie wiem czy widziałeś ale podałem dwa oznaczenia które znalazłem, chciałem tylko aby ktoś potwierdził, które to by mogło być.\

Dzięki radar333 właśnie o takie coś mi chodziło :D

pobo22
15-05-10, 12:36
chłopaki taka trochę dziwna wizja ale spytam... mam rure 2 cale i jest już za głośno... czy można wspawać oem tłumik ? oczywiście rury oem ucinam.... czy nie będzie to zepsuciem przelotu ?

szastal
15-05-10, 13:09
chłopaki taka trochę dziwna wizja ale spytam... mam rure 2 cale i jest już za głośno... czy można wspawać oem tłumik ? oczywiście rury oem ucinam.... czy nie będzie to zepsuciem przelotu ?

Pytasz o końcowy ? Znajomy jeździł na pełnym przelocie ale zmęczyło go to i wywalił tylko końcowy dając oem, a resztę zostawił jak miał 4-1 i przelot zamiast kata i środkowy , wszystko na 2,5 cala . Ogólnie jak nie masz turbo to ten końcowy dużo ci nie zmieni.

pobo22
15-05-10, 13:41
o rany sorki nie dopisałem chodzi o środkowy bo muszę coś wstawić a końcowy i tak dam jakiś przyjemny nie męczący także to pomijamy

sebapl88
15-05-10, 16:09
Panowie co polecacie zamiast kata
Strumienice http://allegro.pl/item1028725116.html
czy tłumik http://allegro.pl/item1031382795.html ?

szastal
15-05-10, 16:23
o rany sorki nie dopisałem chodzi o środkowy bo muszę coś wstawić a końcowy i tak dam jakiś przyjemny nie męczący także to pomijamy

Czyli obecnie nie masz nic tylko rurkę, no to jak najbardziej daj jakiś środkowy przelotowy i sprawa załatwiona, na allegro pełno tego, nawet oem możesz dać.


Panowie co polecacie zamiast kata
Strumienice http://allegro.pl/item1028725116.html
czy tłumik http://allegro.pl/item1031382795.html ?

Są strumienice i strumienice, pierwszego nie chcesz a drugie jest za drogie by to od tak sobie montować do codziennej jazdy, daj lepiej tłumik. Tym bardziej nie dało ci do myślenia że cena tj strumienicy jest taka jak zwykłego tłumika przelotowego ?

sebapl88
15-05-10, 16:32
tj strumienicy jest taka jak zwykłego tłumika przelotowego ?no tak cena jest widoczna widziałem cenę innej strumiennicy ale zastanawiam się co dać dlatego wolę zapytać co i jak :)

majson
15-05-10, 19:13
ja mam cos takiego na sell P&P do civica
http://img403.imageshack.us/i/hfchc881.jpg/
jak cos na PW zapraszam.

lar
15-05-10, 19:25
ja mam cos takiego na sell P&P do civica
a takie cudeńko podpasi w miejsce kata i bedzie git?

majson
15-05-10, 20:09
tak jest dedykowane do civicow z lat 88-00 z wejsciem na dodatkowa sonde lambda jak ktos ma.

szastal
15-05-10, 20:14
Tylko że taki tłumik przelotowy za 50zł i maks wspawanie drugie 50zł a ten bajer pewnie z 200zł plus musisz sobie to wstawić, jak masz kanał to ok, jak nie to dodatkowy wydatek. A przy tym zależy chyba do jakiego silnika, przy b zamiast kata podejdzie ale w d jest kat razem z kolektorem z tego co pamiętam, ale nie wiem czy we wszystkich to reguła.

majson
15-05-10, 20:30
w d cat jest oddzielnie od kolektora ale np w d15z6 d16y7 jest razem. zreszta zawsze mozna wsadzic 4-2-1 od z6 i bedzie git.

szastal
15-05-10, 20:37
No właśnie nie wiedziałem dokładnie bo w większości to znajomi albo mają b albo już 4-1 bez kata a d15z6 mam w drugim aucie i tam jest właśnie z katem. To w takim razie z tym tłumikiem zamiast kata wg uznania ten ładny czy wspawany za 50zł.

lar
15-05-10, 21:34
dobra szybka piłka, który tłumik do mojej seryjnej 5d d16y2 http://allegro.pl/item1029584568_tlumik_przelotowy_z_nierdzewki_awg. html

Ksawi
16-05-10, 11:35
Odemnie tez krótka piłka , ma ktoś filmik jak chodzi tłumik zamawiany u tego gościa na allegro co robi na zamowienie?? moze byc na PW ;)

Frydzio
16-05-10, 16:53
mam eg3 d15b7, srednica wydechu to 1.75 cala po zewnetrznej, natomiast 2 cale w miejscu kata, zmienic na 1.75 czy zostawic?

skolopendra
16-05-10, 17:44
czy zostawic?

zostawić

Frydzio
16-05-10, 18:48
dzieki

kasiorek
17-05-10, 17:00
Odemnie tez krótka piłka , ma ktoś filmik jak chodzi tłumik zamawiany u tego gościa na allegro co robi na zamowienie?? moze byc na PW ;)

drvtec pisał o jakiś nagraniach co po necie latają może uderz do niego. Sam bym nagrał to co dla mnie przygotował ale takie rzeczy robić lepiej dobrym sprzętem bo wyjdzie jedno wielkie g... jak zrobione będzie jakąś tandetą

szastal
17-05-10, 17:17
drvtec pisał o jakiś nagraniach co po necie latają może uderz do niego. Sam bym nagrał to co dla mnie przygotował ale takie rzeczy robić lepiej dobrym sprzętem bo wyjdzie jedno wielkie g... jak zrobione będzie jakąś tandetą

No w sumie on pisał że też ma ten wydech, no to może się pokusi jednak o nagranie, nikt przecież nie będzie do tego ściągać cyfrowego dat`a żeby zrobić rewelacyjne nagranie, ale chociaż jakąś kamerką ?

GeFFeR
17-05-10, 19:02
Pany podpasi takie cudo do mnie ?? : Sportowy tłumik montażowy Ulter NRS-001/16-1 wykonany ze stali nierdzewnej o wymiarach: średnica rury dolotowej Ø50mm; średnica tłumika 150 mm; długość tłumika 250mm; długość końcówki 80-100mm.
http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/34/96/99/1034969922

zrezygnowalem poki co z jakis apexi n1 itp ... za glosne :D dlatego jesli ten ulterek daje rade i podpasi to go lykam

szastal
17-05-10, 19:19
No podobno przeloty ultera są ciche, ja mam uletra ale inna puszka i jest bardzo znośnie, nawet za cicho trochę dla mnie, a wymiarami powinien podejść .

SajmonLP
17-05-10, 19:20
Montowałem ostatnio kolektor wydechowy 4-2-1 i na łączeniu 4 z 2 była oryginalna uszczelka, jednak po dokreceniu wszystkich 3 śrub (dokręcone na maksa) dmucha w jednym miejscu, możliwe ze nie do konca równo są wspawane flansze fabrycznie, dokręcałem sruby wpierw tą jedną z przodu, potem dwie z tyłu aby uniknąć przekantowania, jednak nadal w jednym miejscu dmucha, mam uszczelniacz termiczny do 1200C i chce jutro delikatnie odkręcić obie częsci kolektora i wysmarować łączenie tym uszczelniaczem, chyba że ktoś z was poleca inne produkty do tego typu rzeczy(sprawdzone)

drvtec
17-05-10, 19:49
co do dźwięków cholerny brak czasu żeby zrobić to porządnie, poza tym wieje jak cholera i będzie zagłuszać, ale dam linki gdzie na innych forach są ponagrywane wydechy (w tej alfie nawet brałem udział

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?p=443839#post443839
http://www.focusklubpolska.pl/showpost.php?p=419360&postcount=41
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35681&page=3

forum alfy coś nie trybi, może komuś uda się tam wejść i bodajże w dziale tuning mechaniczny jest post mojego kolegi z roboty o tłumiku w alfie 147 to może sobie posłuchać nick zgredek

szastal
17-05-10, 20:14
co do dźwięków cholerny brak czasu żeby zrobić to porządnie, poza tym wieje jak cholera i będzie zagłuszać, ale dam linki gdzie na innych forach są ponagrywane wydechy (w tej alfie nawet brałem udział

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?p=443839#post443839
http://www.focusklubpolska.pl/showpost.php?p=419360&postcount=41
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35681&page=3

forum alfy coś nie trybi, może komuś uda się tam wejść i bodajże w dziale tuning mechaniczny jest post mojego kolegi z roboty o tłumiku w alfie 147 to może sobie posłuchać nick zgredek

Ale nas honda interesuje :D , nawet przy hondzie przy d i b serii będzie inaczej , bez kata i z katem, a co dopiero na innym aucie .

drvtec
17-05-10, 20:27
jak sie mi trochę w robocie uspokoi to nagram, tylko wiać nie może . No i jeszcze czas by sie przydał.

dorwałem sie na forum alfy tutaj jest link http://www.forum.alfaholicy.org/showpost.php?p=321095&postcount=24

tak na marginesie warto poczytać posty ludzi o wyrobach gościa. Komentarze na allegro to jedno wiadomo zawsze w odwecie można dostać negatywa, ale na forach ludzie piszą prawdę bo czuja się bezkarni.

RogeR
18-05-10, 08:37
Pany podpasi takie cudo do mnie ?? : Sportowy tłumik montażowy Ulter NRS-001/16-1 wykonany ze stali nierdzewnej o wymiarach: średnica rury dolotowej Ø50mm; średnica tłumika 150 mm; długość tłumika 250mm; długość końcówki 80-100mm.
Miałem taki u siebie, tylko z inną końcówką, u mnie na przelocie (strumienica, środkowy przelotowy) był bardzo głośny, jeździłem z nim jeden dzień, nie mogłem wytrzymać. Wg mnie te konstrukcje Ultera nie są udane. Może na seryjnym układzie wydechowym się lepiej zachowują...

GeFFeR
18-05-10, 10:16
dzieki bardzo ze mnie przestrzegles RogeR ... bo niechcialem brac go w sciemno, teraz juz znam chociaz opinie na jego temat ... ;)

kasiorek
18-05-10, 11:54
ameryki nie odkrył mówiąc szczerze
pechozol polega na tym że niestety ale wszystkie tłumiki na okrągłych puszkach i pełnym przelocie będą głośne bez wkładek. W takich sytuacjach niepewności co do wydawanego dźwieku jakiegoś seryjnego wyrobu myślę że mozna się kierować objętością puszki (i zobaczyć jak ma się ona do serii) oraz wagą tłumika - to dużo nam powie. Co myslicie o takim kryterium?

Budziniak
18-05-10, 20:33
Montowałem ostatnio kolektor wydechowy 4-2-1 i na łączeniu 4 z 2 była oryginalna uszczelka, jednak po dokreceniu wszystkich 3 śrub (dokręcone na maksa) dmucha w jednym miejscu, możliwe ze nie do konca równo są wspawane flansze fabrycznie, dokręcałem sruby wpierw tą jedną z przodu, potem dwie z tyłu aby uniknąć przekantowania, jednak nadal w jednym miejscu dmucha, mam uszczelniacz termiczny do 1200C i chce jutro delikatnie odkręcić obie częsci kolektora i wysmarować łączenie tym uszczelniaczem, chyba że ktoś z was poleca inne produkty do tego typu rzeczy(sprawdzone)

Jak montujesz ebay-owy kolek to jedyne wyjście to oddać do tokarza aby to wyrównał. Przyłóż obydwie płaszczyzny do stołu czy czegoś idealnie płaskiego to zobaczysz o co kaman :) Pastę wydmucha po jednym dniu nawet jak by miała 2 miliony stopni wytrzymałości :D Sprawdziłem to już nie raz

zabas
18-05-10, 20:45
a ja dałem uszczelniającą paste Reinz'a która jest tylko do 300st. i jej nie wydmuchało :D

Lcfr
18-05-10, 22:56
pisałem juz o takiej uszczelce
dorobienie je to 15zł około
i spokój
temat już sie przewijał przez forum

pwl
19-05-10, 17:52
Szybkie pytanko ;) Czy kolektor 4-2-1 z D16 wejdzie pod fabryczną osłonę z D14Z1?

czara
20-05-10, 19:06
Szybkie pytanko Czy kolektor 4-2-1 z D16 wejdzie pod fabryczną osłonę z D14Z1?

raczej nie podejdzie bo w D16 masz 4-2-1 a w D14 4-1.

kasiorek
20-05-10, 21:02
samochód na komunię?:D

to samo przyszło mi na myśl, ale z drugiej strony może w warzywniaku zapytać?:p

Czarny Chochlik
22-05-10, 16:52
Wiem, wiem, było mnogo na ten temat i tak, umiem używać opcji szukaj. Jednakże jest tego tyle, że kisiel się w głowie robi, a skończyć myśli nie mogę...

Do rzeczy. Potrzebuje oceny i uzupełnienia luk w poniższej koncepcji:

Propozycje dolotu:
http://cgi.ebay.de/SIMOTA-CARBON-AIR...item45f27967d2

lub:
http://www.allegro.pl/item1039374921...vic_92_95.html

lub:
http://filtry.simota.home.pl/filtry/...emart&Itemid=1

Co do wydechu, to chciałbym zachować jakiś katalizator w układzie (będę się poruszał po Niemczech, a tam układ z wyciętym u "zielonych" nie przejdzie), zatem:

1. Kolektor 4-2-1 (gdzie i za ile, tzn. nie za drogi, ale solidny, jakieś sugestie?)
2. Katalizator sportowy (czy ten się nada):
http://www.allegro.pl/item1041587406...owym_nowy.html
3. Chce też zachować tłumik centralny (zależy mi na wyciszeniu), ale seria do powyższych się nie nada, więc może z B16 itp. (sugestia mile widziana)
4. Tłumik końcowy (jakiś sportowy), aczkolwiek nic typu basowy, z silence'erem (zależy mi na w miare cicho pomrukującym układzie)
5. Czym to wszystko połączyć...?

drvtec
22-05-10, 21:17
ja sie wypowiem co do wydechu
mam kolek jebejowy, tłumik w obudowie kata, środkowy zamiennik, końcowy zamiennik na seryjnych wymiarach tzw oem look wszystko na pełnym przelocie i ponieważ wszystko robione na zamówienie u jednego gościa i z porządnym wygłuszeniem (tak sobie to tłumaczę) mam ciszę.


Żadnych mugenopochodnych , wkładek, zszarpanych nerwów i uszkodzonych usząt

zakit
22-05-10, 21:22
Wiem, wiem, było mnogo na ten temat i tak, umiem używać opcji szukaj. Jednakże jest tego tyle, że kisiel się w głowie robi, a skończyć myśli nie mogę...

Do rzeczy. Potrzebuje oceny i uzupełnienia luk w poniższej koncepcji:

Propozycje dolotu:
http://cgi.ebay.de/SIMOTA-CARBON-AIR...item45f27967d2

lub:
http://www.allegro.pl/item1039374921...vic_92_95.html

lub:
http://filtry.simota.home.pl/filtry/...emart&Itemid=1

Co do wydechu, to chciałbym zachować jakiś katalizator w układzie (będę się poruszał po Niemczech, a tam układ z wyciętym u "zielonych" nie przejdzie), zatem:

1. Kolektor 4-2-1 (gdzie i za ile, tzn. nie za drogi, ale solidny, jakieś sugestie?)
2. Katalizator sportowy (czy ten się nada):
http://www.allegro.pl/item1041587406...owym_nowy.html
3. Chce też zachować tłumik centralny (zależy mi na wyciszeniu), ale seria do powyższych się nie nada, więc może z B16 itp. (sugestia mile widziana)
4. Tłumik końcowy (jakiś sportowy), aczkolwiek nic typu basowy, z silence'erem (zależy mi na w miare cicho pomrukującym układzie)
5. Czym to wszystko połączyć...?


CAI bedzie ok, z tym ze wolalbym jakis stozek np Fuity lub KN.

jesli chodzi o wydech to koniecznie chcesz miec katalizator?

cichy uklad moze byc na pelnym przelocie, ale np katalizator + koncowy lub srodkowy i koncowy. strzel sobie przelot na 2 tlumikach, srodkowy dlugi, i koncowy tez dosyc dlugi, ew jeden konocwy ale twin loop, tez bedzie cicho.


kolektor 4-2-1 z nierdzewki z allegro ebay itp. a wszystko laczyc rurami z nierdzewki.

Czarny Chochlik
22-05-10, 21:58
Hanie będę użytkował w Niemczech, a tam numer z wycięciem kata nie przejdzie.
Znajomy z stamtąd próbował być cwany i opróżnił zawartość katalizatora no i jeżdził, aż pewnego pięknego dnia go odcholowali...

Tak więc ten sportowy z linka powyżej coś da?

Użytkował w ogóle ktoś taki sportowy kat?

bbrodaa
24-05-10, 12:17
Witam mam możliwość kupna po okazyjnej cenie (150pln) takiego ultera http://www.allegro.pl/item1039325766_tlumik_sportowy_ulter_stal_nierdzew na_nowy.html i teraz pytanie czy bardzo będzie głośno czy da się wytrzymać zwłaszcza na dłuższej trasie ??
(kolektor 4-2-1 bez kata środek seria )

kasiorek
24-05-10, 12:28
Hanie będę użytkował w Niemczech, a tam numer z wycięciem kata nie przejdzie.
Znajomy z stamtąd próbował być cwany i opróżnił zawartość katalizatora no i jeżdził, aż pewnego pięknego dnia go odcholowali...

Tak więc ten sportowy z linka powyżej coś da?

Użytkował w ogóle ktoś taki sportowy kat?

dlaczego nie przejdzie ? ja jeżdżę do roboty do Niemiec i jakoś nie mam z tym problemu ale mam tłumik w obudowie kata + pozostałe elementy od "gościa z allegro". Pełen przelot, zwiększona średnica i cisza


co do tego ultera - jakbyś poczytal chociaż ostatnie dwie strony to byś wiedział że będzie głośno

bbrodaa
24-05-10, 12:54
heh czytałem jedni mówią że głośno drudzy że nie aż tak bardzo..

drvtec
24-05-10, 14:34
heh czytałem jedni mówią że głośno drudzy że nie aż tak bardzo..

nawet dystrybutor ultera na tym forum pisał że jest głośne

bbrodaa
24-05-10, 14:55
http://www.youtube.com/watch?v=YnHOnZPAHqA na tym filmiku aż taki głośny nie jest wiadomo to nie seria ale głowy też nie urywa poza tym 150 pln :/

fobi
25-05-10, 00:09
dlaczego nie przejdzie ? ja jeżdżę do roboty do Niemiec i jakoś nie mam z tym problemu ale mam tłumik w obudowie kata + pozostałe elementy od "gościa z allegro". Pełen przelot, zwiększona średnica i cisza



Dlatego, ze jak zbadaja spaliny to nikogo nie bedzie obchodzilo jakie tlumiki i w jakich obudowach masz pod autem. Trujesz, wiec dalej nie pojedziesz.

Czarny Chochlik
25-05-10, 01:11
Dlatego, ze jak zbadaja spaliny to nikogo nie bedzie obchodzilo jakie tlumiki i w jakich obudowach masz pod autem. Trujesz, wiec dalej nie pojedziesz.

Dokładnie, dlatego ponawiam pytanie o sportowy katalizator. Potrzebuje wiedzieć czy to daje efekty, czy to tylko pic na wode...

kornel861
25-05-10, 02:56
Tak,bo niemczech na kazdym zakrecie sie czaja by wyskoczyc z busa i wsadzic Ci miernik do wydechu :D

Polecam- Wikipedia=> Konwerter katalityczny. Czytamy i sie uczymy :D
Sportowy katalizator,no sama nazwa mowi za siebie,dla mnie paradoks.NIE.
Sportowe to nie zawsze SPORTOWE...

***Zawsze mozesz lac Bio i masz problem z glowy,w Berlinie na dzielni XXI wieku jest stacja z dodatkiem,w Koln tez jest.
Ja mam pelen przelot,i nie mam tam problemow.Lej dodatek i juz.

skolopendra
25-05-10, 07:32
Potrzebuje wiedzieć czy to daje efekty, czy to tylko pic na wode...

daje ,tylko nie wiem czy takie jakie oczekujesz :D

fobi
25-05-10, 13:25
Tak,bo niemczech na kazdym zakrecie sie czaja by wyskoczyc z busa i wsadzic Ci miernik do wydechu :D
.

Biorąc pod uwagę polskie blachy i buczące auto, to można się niemiło zdziwić.

No ale dorośli jesteśmy, każdy powinien przewidywać konsekwencje.

Zaldier
26-05-10, 22:01
Panowie, prosiłbym o pomoc w podaniu odpowiednich wymiarów tłumika przelotowego w miejsce katalizatora.
Kupuję taki:
http://www.moto.allegro.pl/item1045790275_sportowy_tlumik_przelotowy_rm_motor s_rm01_100mm.html

Posiadam wydech 1.75 cala, silnik D13B2.
W związku z tym jaka powinna być długość i średnica puszki, żeby bez problemu dostało się w miejsce katalizatora?
Czy ta w rozmiarach jakie są podane na aukcji może być?
Wiem, że średnica dolotu powinna mieć mniej więcej 45mm.

skolopendra
27-05-10, 07:59
W związku z tym jaka powinna być długość i średnica puszki, żeby bez problemu dostało się w miejsce katalizatora?

nie powinno wymiarami odbiegać zbytnio od serii

Zaldier
27-05-10, 12:22
Ja już się tam dowiedziałem od tłumikarzy, że odpowiednie wymiary na taki przelot to:

- długość całkowita 350 mm
- długość puszki 250 mm
- średnica puszki 100 mm
- średnica rury dolotowej 50 mm ( zewn.)

Czyli w sumie to samo co na aukcji podawali..

pobo22
27-05-10, 12:26
czy kolek wydechowy z d16 podejdzie p&p do oem wydechu d14 ?

zakit
27-05-10, 15:06
tak

dudi307
30-05-10, 19:01
Witam,

Robie przelot 2,25 cala zakonczony twin loopem. Mam dosc remontow wydechu, a chce, zeby bylo cicho i niezawodnie, co dac zamiast kata? Sportowy katalizator z mtuning? Jaki tlumik srodkowy?

lozek
30-05-10, 19:08
Witam,

Robie przelot 2,25 cala zakonczony twin loopem. Mam dosc remontow wydechu, a chce, zeby bylo cicho i niezawodnie, co dac zamiast kata? Sportowy katalizator z mtuning? Jaki tlumik srodkowy?

Powiedz do czego ten wydech, bo jak do D15B2 (jak wynika z opisu) to za duża średnica.

dudi307
30-05-10, 19:41
Na przyszlosc juz. Pod minime, badz B serie.

lozek
30-05-10, 21:54
Pod mini-me tez za duża średnica. 2" w zupełności by wystarczyło.

Gorliś
31-05-10, 15:40
Mial ktos do czynienia z tymi tlumikami i moglby cos o nich powiedziec:
http://www.allegro.pl/item1058147285_tlumik_sportowy_proracig_usa_nierdz ewka_nowy.html
http://www.allegro.pl/item1059516282_tlumik_sportowy_pojedynczy_wm_nierd zewka_nowy.html
Glownie chodzi mi o glosnosc - tlumik ma nadawac sie w trasy i nie urywac glowy.

szastal
31-05-10, 16:35
tlumik ma nadawac sie w trasy i nie urywac glowy.

To jakiegoś bosala oem sobie załóż lub coś podobnego.

drvtec
31-05-10, 18:59
Pod mini-me tez za duża średnica. 2" w zupełności by wystarczyło.

dokładnie


Mial ktos do czynienia z tymi tlumikami i moglby cos o nich powiedziec:
http://www.allegro.pl/item1058147285_tlumik_sportowy_proracig_usa_nierdz ewka_nowy.html
http://www.allegro.pl/item1059516282_tlumik_sportowy_pojedynczy_wm_nierd zewka_nowy.html
Glownie chodzi mi o glosnosc - tlumik ma nadawac sie w trasy i nie urywac glowy.

będzie urywać głowę - małe puszki

czara
31-05-10, 20:00
bez przesady nie takie małe:D mój ulter ma chyba mniejsza i głowy nie urywa ;)

Gorliś
31-05-10, 20:48
Poprostu szukam jakiejs alternatywy dla przelotu OEM look M-techa. Czyli przelot z nierdzewki i dosc cichy. Te puszki co podalem wyzej sa troche mniejsze od m-techa, a z kolei troche wieksze od typowego a'la apexi, ktore sa mega glosne. Dlatego jestem ciekaw opinii.

Zaldier
01-06-10, 12:41
Poprostu szukam jakiejs alternatywy dla przelotu OEM look M-techa. Czyli przelot z nierdzewki i dosc cichy. Te puszki co podalem wyzej sa troche mniejsze od m-techa, a z kolei troche wieksze od typowego a'la apexi, ktore sa mega glosne. Dlatego jestem ciekaw opinii.

To nie lepiej trochę dołożyć i mieć pewny przelot M-Techa?

Gorliś
01-06-10, 13:17
Czekalem az ktos to napisze;) No po to szukam alternatyw zeby bylo taniej. A "dolozyc" trzeba drugie tyle, choc jak nic nie znajde mozliwe ze sie na tym skonczy.

lozek
01-06-10, 15:43
też myślałem o alternatywach by było taniej, szukałem, szukałem i co? Zakończyło się kupnem przelotowego M-Tech'a oem look i nie żałuje tej decyzji :D

skolopendra
01-06-10, 16:44
Dlatego jestem ciekaw opinii.


przelot cichy będzie jeśli jest zrobiony z głową, czyli duża pucha ,rurka nie na wprost tylko pod kątem ,i dobry materiał tłumiący ;)

elviss09
01-06-10, 18:01
przelot cichy będzie jeśli jest zrobiony z głową, czyli duża pucha ,rurka nie na wprost tylko pod kątem ,i dobry materiał tłumiący ;)

co masz na mysli mowiac nie na wprost tylko pod katem?

krzyhar
01-06-10, 18:03
potrzebuje szybkiej odpowiedzi-warto montować taki tłumik środkowy czy szukać coś w kształcie podobnego do seryjnego środkowego?

http://www.allegro.pl/item1053618387...5cm_cz_wa.html

skolopendra
01-06-10, 18:15
-warto montować taki tłumik

można

krzyhar
01-06-10, 18:21
wiem że można hehe ale czy wart jest wydanej kaski??? wyciszy on układ?ktos ma go zamontowanego? jak odczucia?

skolopendra
01-06-10, 18:27
jest wydanej kaski?

60 zł to raczej nie kasa :D


jak odczucia?

to tylko tłumik środkowy ,i nie decyduje w dużej mierze o głośności wydechu

krzyhar
01-06-10, 19:02
to po co jest środkowy????

szastal
01-06-10, 19:35
to po co jest środkowy????

Pewnie chodziło mu o to że samym środkowym tylko nie wyciszysz od razu całego wydechu jak już ci drze japę, w końcu o wydechu mówi się jako o układzie wydechowym, od kolektora aż do końcowego i każdy element ma większy lub mniejszy wpływ.

krzyhar
01-06-10, 19:50
to akurat wiem :rolleyes: chodzi mi o to czy jest różnica, oprócz ceny i wyglądu między właśnie takim awg a np rm motors

AWG
http://www.allegro.pl/item1053618387...5cm_cz_wa.html

RM-MOTORS
http://www.allegro.pl/item1064266152_sportowy_tlumik_przelotowy_rm_motor s_rm01_100mm.html

który waszym zdaniem będzie lepszy?

drvtec
01-06-10, 20:13
Czekalem az ktos to napisze;) No po to szukam alternatyw zeby bylo taniej. A "dolozyc" trzeba drugie tyle, choc jak nic nie znajde mozliwe ze sie na tym skonczy.

jest alternatywa tylko że nie z nierdzewki (jest za to konstrukcja podwójnego płaszcza), masz oem looka i dźwięk do wyboru cena ok 220zł

kasiorek
01-06-10, 22:09
i jeszcze końcówka do wyboru

domingez
01-06-10, 22:51
Czy ktoś miał do czynienia z tłumikami końcowymi firmy VFM? Chodzi mi o zwykły, cichy tłumik. Czy są one warte tych 160 pln?

RogeR
01-06-10, 23:09
Są, to BOSAL w tańszej wersji produkowany w Czechach.

domingez
01-06-10, 23:18
Dzięki za info:)

lozek
03-06-10, 15:04
Teraz moje pytanie:

Chce wyciąć kata. Nie chce wstawiać zamiast niego rurki, by uniknąć brzęczenia, ani strumiennicy, która nic nie daje wg. większości. Wychodzi na to, że tłumik przelotowy będzie najlepszym wyjściem zgadza się?

Autko powinno się odmulić trochę i zachowana byłaby pojemność wydechu.

Czy mój tok rozumowania oraz wybór są ok?

Gorliś
03-06-10, 16:08
A ja wciaz szukam;) Tym razem Blackflame: http://www.rpmotorsport.pl/auta/tlumik_owalny_z_silencerem_regulowanym_evo_5101-p-1426.html
I to samo pytanie - ktos cos o tym wydechu?

bartkonator
03-06-10, 18:14
Teraz moje pytanie:

Chce wyciąć kata. Nie chce wstawiać zamiast niego rurki, by uniknąć brzęczenia, ani strumiennicy, która nic nie daje wg. większości. Wychodzi na to, że tłumik przelotowy będzie najlepszym wyjściem zgadza się?

Autko powinno się odmulić trochę i zachowana byłaby pojemność wydechu.

Czy mój tok rozumowania oraz wybór są ok?

Podpinam się do pytania kolegi wyżej, też chce zamienić katalizator(rozsypał się) na przelotowy w obudowie kata, i mam pytanie czy to dobre rozwiązanie oraz czy ten środkowy tłumik zostawić czy wywalić i wspawać rure albo jakis sportowy?

Pozdrawiam

skolopendra
03-06-10, 18:27
na przelotowy w obudowie kata, i mam pytanie czy to dobre rozwiązanie

tak


ten środkowy tłumik zostawić

tak

pobo22
03-06-10, 22:26
czy dobrym będzie jeśli do układu wydechowego przelotowego 2 cale wstawię środkowy OEM ? bo chcę wyciszyć układ

Budziniak
03-06-10, 22:29
Kilka postów wyżej ktoś napisał że tłumikiem środkowym dużo nie wskórasz. Dużo zależy zapewne od tłumika końcowego.
Poza tym nie widzę sensu zapychać 2 calowy wydech jakimś tłumokiem

pobo22
03-06-10, 22:39
czyli jakiś przelot (duża pucha) + kat wybebeszony

Budziniak
03-06-10, 23:38
a co masz teraz na końcu ?

pobo22
04-06-10, 06:06
a'la mugen z wkładką no i na pewno w niedalekiej przyszłości kolek 4-2-1 od z6

Budziniak
04-06-10, 06:48
Ja mam a"la Mugen i kolektor od z6 i nic pomiędzy nimi i jest bardzo głośno co nie znaczy że nie fajnie. Mi ten dźwięk się bardzo podoba szczególnie jak hamuję silnikiem. Na poprzednim tłumiku końcowym Ulter dedykowany dźwięk był bardziej cywilizowany i przyjemny dla otoczenia. Czyli dźwięk zależy od tylnego tłumika

drvtec
04-06-10, 08:04
zanosi się na mały powrót do przeszłości ale co tam napiszę jeszcze raz
1. zamiast kata najlepiej tłumik w obudowie katalizatora, oczywiście przelot
2. środkowy oczywiście przelot, najlepiej jak najdłuższy
3. końcowy przelot bez wkładek itp dupereli w stylu oem look ( polecane na tym forum to "gość z allegro" lub mtech)

czy tak trudno się cofnąć powiedzmy te 10 stron:(

lozek
04-06-10, 09:50
Ja mam a"la Mugen i kolektor od z6 i nic pomiędzy nimi i jest bardzo głośno co nie znaczy że nie fajnie. Mi ten dźwięk się bardzo podoba szczególnie jak hamuję silnikiem. Na poprzednim tłumiku końcowym Ulter dedykowany dźwięk był bardziej cywilizowany i przyjemny dla otoczenia. Czyli dźwięk zależy od tylnego tłumika

nie kłam ;) między kolektorem a końcowym masz środkowy jeszcze,. No chyba, że go wyciąłeś i mi nic nie powiedziałeś to zwracam honor :D

pobo22
04-06-10, 16:50
czyli środkowy poprostu duża pucha przelotowa i końcowy do wymiany (to na pewno) i bedzie cywilizacja

Budziniak
04-06-10, 18:17
nie kłam ;) między kolektorem a końcowym masz środkowy jeszcze,. No chyba, że go wyciąłeś i mi nic nie powiedziałeś to zwracam honor :D

Ja mam rursko od kolektora aż do końcowego więc guzik wiesz :)

Sozan_
04-06-10, 19:16
kupował juz ktoś rurki na wydech od niego ? jakieś opinie ? Polecacie ?

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=79530

Mam tez pytanie czy poza tym zestawem oraz środkowym tłumikiem AWG

http://www.moto.allegro.pl/item1066742539_tlumik_przelotowy_z_nierdzewki_awg. html

i końcowym obx twin loop

Potrzebuje cos dokupić żeby zmątować kompletny wydech ?? np. jakieś złączki elastyczne ?

Mam juz zamontowany kolektor 4-2-1 ebay .auto EG5

Bede wdzięczy za poradę:rolleyes:

drvtec
04-06-10, 21:28
czyli środkowy poprostu duża pucha przelotowa i końcowy do wymiany (to na pewno) i bedzie cywilizacja

dźwięk w dużej mierze zależy od końcowego. Jak zrobisz seria środek + końcowy wynalazek w stylu mugeno repliko apexi produkcji wm to i tak łeb urwie

DjHammer
06-06-10, 10:47
kupował juz ktoś rurki na wydech od niego ? jakieś opinie ? Polecacie ?

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=79530

Mam tez pytanie czy poza tym zestawem oraz środkowym tłumikiem AWG

http://www.moto.allegro.pl/item1066742539_tlumik_przelotowy_z_nierdzewki_awg. html

i końcowym obx twin loop

Potrzebuje cos dokupić żeby zmątować kompletny wydech ?? np. jakieś złączki elastyczne ?

Mam juz zamontowany kolektor 4-2-1 ebay .auto EG5

Bede wdzięczy za poradę:rolleyes:



potrzebujesz pierscienie uszczelniakace kryzy tzw flansze i koncówki w ktore bede wchodzic pierscienie :)

Sozan_
07-06-10, 15:49
potrzebujesz pierscienie uszczelniakace kryzy tzw flansze i koncówki w ktore bede wchodzic pierscienie :)

dzięki za odpowiedz:)

tylko czy potrzebuje tych kryz nawet jak całość będzie spawana ? bo przyznam że troche niebadzo wiem o co chodzi z tymi kryzami:confused::rolleyes:


p.s

http://www.allegro.pl/item1066742276_tlumik_przelotowy_z_nierdzewki_awg. html

eg5 wydech średnica nierdzewka 60.3 zew średnica, wew 56,3. Jakich wymiarów puszkę powinniem wybrać ??
(żeby się zmieściła) koncowy twin loop

drvtec
08-06-10, 11:45
dzięki za odpowiedz:)

tylko czy potrzebuje tych kryz nawet jak całość będzie spawana ? bo przyznam że troche niebadzo wiem o co chodzi z tymi kryzami:confused::rolleyes:


p.s

http://www.allegro.pl/item1066742276_tlumik_przelotowy_z_nierdzewki_awg. html

eg5 wydech średnica nierdzewka 60.3 zew średnica, wew 56,3. Jakich wymiarów puszkę powinniem wybrać ??
(żeby się zmieściła) koncowy twin loop

jak cały pospawasz to będzie pękał co chwilę

pobo22
09-06-10, 08:28
no to teraz znów ja.... oczywiście robię wydech i końcowy teraz został .... jakiej firmy są wydechy które dają znać o sobie np po przekroczeniu określonych obrotów ?

kasiorek
09-06-10, 19:26
z takim pytaniem powinieneś uderzyć bezpośrednio do producentów na Mtech lub "gość z allegro" i wtedy oni mogą coś doradzić. Nie pytałbym się sprzedawców bo dla nich to wszystko jest mozliwe.

Ja może napiszę jak jest u mnie
Każde dodanie gazu to wydech pokazuje delikatnie pazurki, natomiast jazda z stałą prędkością się wycisza. Jak jadę równo od ok 5.tys to słyszę wydech ale bez przesady (zieloni się w Niemczech nie czepiają). Mam pełen przelot i wg mnie jest bardzo ok, brzydsza połowa jeszcze nie zauważyła że mam coś w wydechu podłubane poza ładną końcówką

pobo22
09-06-10, 22:52
takie coś mnie interesi :) a jaki masz silnik ? i jakie komponenty tzn ... cal rury i jaki środek ?

draksson20
10-06-10, 13:20
szybkie pytanie!owijac bandazem termo kolektor wydecowy od d16z6 (jest bez oslon) czy montowac golasa?

kasiorek
10-06-10, 16:19
takie coś mnie interesi :) a jaki masz silnik ? i jakie komponenty tzn ... cal rury i jaki środek ?

ok tylko kompletnie nie zrozumiałeś tego co napisałem
Jesli chcesz mieć dobrze robisz wydech pod swój silnik w oparciu o
1. wiedzę forumową
2. wybraną firmę

czyli robisz totalnego customa i jesli chodzi o komponenty to dobierasz je pod silnik który masz a nie jaki mam ja lub inni, to samo tyczy się średnicy rury
ja mam klasykę na pełnym przelocie zamiennik kata, środkowey, końcowy. Zamawiałem wszystko u gościa z allegro

pobo22
10-06-10, 22:45
dziękuje za konkret, fakt trochę nie zrozumiałem... przemęczenie

pozdro

pecek
14-06-10, 13:30
prosze o info z jakiego modelu civica tlumik koncowy na pewno bedzie pasowal p&p do EJ6

bbrodaa
14-06-10, 21:49
Mam pytanie odnośnie środkowego wydechu czy tłumik dłuższy ale o mniejszej średnicy wyciszy bardziej układ niż tłumik krótszy ale analogicznie o większej średnicy czy ma to w ogóle znaczenie czy liczy się tylko objętość puszki większa lepiej wyciszy ??

skolopendra
14-06-10, 21:56
czy ma to w ogóle znaczenie

ma, radze się trzymać wymiarami serii

chaves
15-06-10, 15:18
Czy wydech z Civica 5D będzie pasował plug&play kształtem i długością do Civica Coupe 6 gen? Chodzi mi o wydech środkowy, czyli od momentu, gdzie kończy się kolektor wydechowy do tłumika końcowego. Sam tłumik końcowy już mnie nie interesuje.

-=Simon=-
19-06-10, 21:18
Witam robie wydech 2" z nierdzewki. Na srodku tlumik przelotowy i koniec jedno komorowy. Co polecacie na srodek i koniec?Dziekuje za ewentualne sugestie. Pozdrawiam

drvtec
19-06-10, 22:29
coś customowego, żadnych mugenopochodnych, plus odliczyć można km, rm, wm, jacky i tym podobne.

ja mam od tego gościa http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13137266
ale masz jeszcze polecanego tutaj mtecha - tylko że tam cena zabija

Barti88
19-06-10, 22:41
Simon środkowy kup custom od M-tech'a - koszt ok. 220zł ale gość robi naprawde profi a do tego sporo wycisza. (inne środkowe tłumi nawet w markowych wydechach za dużą kase myśle, ze nawet nie dorównują jakością)

końcowy M-tech kosztuje 450zł i opinia jak wyżej...natomiast jeśli chcesz tańszy to poszukaj jakiegoś używanego Ultera lub Twin-loop'a (choc ten przy szybkiej jeździe cichy nie jest).

Możesz też pomysleć o tańszym środkowym (np. AWG) i w/w końcowym w opcji komorowej (lub dwukomorowej) zeby zrównoważyć wydatek na korzyć końcowego jednak.

Omijaj długim łukiem tani shit z allegro typu podróba Apexi N1 (oczywiście polska wieś nazwała to "ala mugen" lol) czy inne WM'y jak kolega wspomniał wyżej... bo ani to dobre,ładne ani ciche i do tego brzmi jak stara landara a po jednej zimie zardzewieje.

drvtec
20-06-10, 10:26
masz rację ale przyznasz że cena mtecha zabija
ja środkowy kupiłem za 100zł
tłumik zamiast kata w obudowie 120zł
końcowy 220zł

wszystko z gwarancją na 2 lata bez limitu przebiegu. Zrobiłem na zestawie ponad 50kkm i nic się nie dzieje. Pełen przelot i cisza aż miło. Gość zrobił wszystko na takiej średnicy jak chciałem i wg mnie za normalne pieniądze. Kilka osób z forum ma wydechy od niego (podobnie jak kilka ma wydechy mtecha) i generalnie można stwierdzić że to dwie przodujące firmy w customowych rozwiązaniach

gdybyś się zdecydował na coś innego to pamiętaj nie kupuj nic co ma małą puszkę nawet z wkładką bo nawet stopery w uszy nie pomogą.

-=Simon=-
20-06-10, 20:14
Możesz też pomysleć o tańszym środkowym (np. AWG) BARTI a AWG ilo centymetrowy polecasz?(aha i czy w obudowie kata czy normalnie srodek)? Generalnie skladam w motowydechu ale na wlasnym materiale...najwyzej ich poprosze o koncowy jakas. Pozdrawiam dzieki za sugestie!

s[H]adow
20-06-10, 20:59
witam

W moim D15Z6 miałem założony 4-2-1 z ebaya(brak kata), pozniej seryjny tłumik z logiem Hondy, a na końcu uniwersalny supersprint magnum. wydech spisywał się OK, cicho i silnik dobrze zbierał się powyzel 4,5 k obrotow. Niestety pewnego dnia rozpadł się srodkowy tlumik i nie chcialem go po raz kolejny spawac wiec kupilem nowy srodkowy tlumik jakąś podróbe, na pierwszy rzut oka wszystko OK, oprócz tego ze cały tłumik aż do łączenia z końcowym zrobiony z rur większej średnicy i tlumik na oko też ma większą pojemność.

I co się okazało. PADAKA na jedynce silnik zaczyna ciągnąć od 6000 obrotów!!!!!!!!! Brak momentu na w dolnym zakresie obrtów.

I co polecacie. wymyślilem juz nawet ze znam gościa z giętakrą co by mi zmontował wydech. ;]

tylko pytanie jaką średnice rur i czy dawać środkowy tłumik a może z niego zrezygnować i dać tylko samą rurę do ostatniego tłumika, acha i slyszałem że niektórzy dają zwężki w wydechu.

Dzięki za info po się troche podłamałem. CAI, 4-2-1 i fd 4.43 a cif nie chce jechać :confused: mile widziane zdjęcia wydechu w haatchu.

-=Simon=-
21-06-10, 00:44
No ja bylem wlasnie na rozmowie a propo robienia wydechu...co prawda narazie jest b2 ale powiedzialem ze docelowo bedzie z6 i stanelo na 2" (50mm) bez kata na srodku przelotowym i koncu jednokomorowym...

Calosc powinna miesc jednakowa srednice a ewentualnie wylot z koncowego 2-3mm mniejsza nic reszta.

drvtec
21-06-10, 08:20
adow;1041231']witam

W moim D15Z6 miałem założony 4-2-1 z ebaya(brak kata), pozniej seryjny tłumik z logiem Hondy, a na końcu uniwersalny supersprint magnum. wydech spisywał się OK, cicho i silnik dobrze zbierał się powyzel 4,5 k obrotow. Niestety pewnego dnia rozpadł się srodkowy tlumik i nie chcialem go po raz kolejny spawac wiec kupilem nowy srodkowy tlumik jakąś podróbe, na pierwszy rzut oka wszystko OK, oprócz tego ze cały tłumik aż do łączenia z końcowym zrobiony z rur większej średnicy i tlumik na oko też ma większą pojemność.

I co się okazało. PADAKA na jedynce silnik zaczyna ciągnąć od 6000 obrotów!!!!!!!!! Brak momentu na w dolnym zakresie obrtów.

I co polecacie. wymyślilem juz nawet ze znam gościa z giętakrą co by mi zmontował wydech. ;]

tylko pytanie jaką średnice rur i czy dawać środkowy tłumik a może z niego zrezygnować i dać tylko samą rurę do ostatniego tłumika, acha i slyszałem że niektórzy dają zwężki w wydechu.

Dzięki za info po się troche podłamałem. CAI, 4-2-1 i fd 4.43 a cif nie chce jechać :confused: mile widziane zdjęcia wydechu w haatchu.

masz za mocno odprężony wydech
inżynierowie w hondzie zaprojektowali układ trój tłumikowy i taki musisz mieć
średnica 2cal i po problemach

jasiek09
21-06-10, 21:36
i ja zapytam przy okazji: jak ważna jest średnica wylotu na ostatnim tłumiku(przelot) bo aktualnie mam 4-2-1 troche pomodzony dolot a szału na dole nie ma , tak orientacyjnie obstawiam że średnica na końcu wylotu około 50mm, jeszcze dokładniej pomierzę jutro, a wydech seria b2 z przelotowym zamiast kata.

-=Simon=-
21-06-10, 22:39
Szalu nie ma bo b2 seria ma 31mm srednicy a nagle na koncu zasadziles sobie 50mm;]

jasiek09
21-06-10, 22:58
ojoj to tragedia czyli wylot 30mm będzie optimum ?

Gorliś
21-06-10, 23:40
No cos mi tu nie pasuje, jesli chodzi o koncowke seryjnego tlumika to ja w d13b2 mam 38mm po zew.

jasiek09
22-06-10, 10:41
zmierzyłem dziś i jest wylot z końcowego około 60mm....

-=Simon=-
22-06-10, 11:42
No moze koncowy ale po calosci tlumik watpie aby mial 38mm (1,5")?Ale mimo wszystko calosc 31-38mm a pozniej 60mm sie robi;]

s[H]adow
22-06-10, 22:17
a ile moze kosztowac wyspawanie calego wydechu + koszty materialow, bo rozgladam sie po okolicy za jakims specem ale nie wiem za ile taka przyjemnosc?:rolleyes:

Barti88
22-06-10, 22:59
jak masz materiały (tzn. rury z kwasówki i tłumiki) to robocizna ~500zł.

jak idziesz np. do M-tech'a lub El-tec'a to ~1700zł na gotowo (na 2tłumikach tj. środkowy przelotowy i końcowy przelotowy bądź komorowy wedle uznania... wszystko oczywiście ze stali nierdzewnej kwasoodpornej)

zakit
23-06-10, 00:23
co masz za samochod?