PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wymianą sworznia w EG5



miro.
12-04-11, 22:25
Witam
Może ktoś podpowie, mam problem z wybiciem sworznia górnego z prawej strony /przód/w EG5 94r zawleczka zdjęta, nakrętka odkręcona, wszystko nasmarowane i nic.
Wybiłem z lewej strony bez najmniejszych problemów, ale prawa strona zapieczona na amen,... może ktoś miał podobny cyrk?

Scooter
12-04-11, 23:33
rozgrzej go opalarką lub palnikiem delikatnie i powinien puścić...ewentualnie siknij jakimś penetrującym środkiem do śrub i zostaw na noc.

Chipsy2
12-04-11, 23:42
Jeśli piszesz o nakrętce to domyślam się że nie możesz go wyjąć ze zwrotnicy. A wiesz co to jest ściągacz do sworzni kulistych ? Polecam ale nie najtańsze badziewie.

MarcinC2
13-04-11, 08:07
Najlepiej ściągaczem naprężyć wstępnie i przy***lić młotkiem w zwrotnicę, musi wyskoczyć. Przed operacją środek penetrujący wskazany.

Nemereth
13-04-11, 10:50
Nie ma możliwości żeby po odkręceniu nakretki sworzen nie wyszedl ze zwrotnicy. Mlotkiem 2 razy i wychodzi ze przytartym gwintem.
Zrozumiem jesli z gornego wahacza nie chce wyjsc tam to prasa i tulejki na postawke.

miro.
13-04-11, 11:55
Też tak myślałem, ale jednak napier....am młotkiem i nic, z lewej strony wyszedł pięknie, później prasa i sworzeń na stole.Potraktowałem go jeszcze płynem hamulcowym na noc i zobaczymy, jak nie pomoże to pozostaje zakup ściągacza do sworzni

Nemereth
13-04-11, 13:11
miro. Generalnie bolec sworznia blokuje się w zwrotnicy bo jest trochę pod kątem wsadzony tak czy siak. Spojrz może krzywo walisz i gwint się wgryzł w zwrotnicę nie chcąc puścić ? ;p

Nikt Ci tego nie pospawal po wypadku ? ;p

miro.
13-04-11, 14:07
Auto bezwypadkowe potwierdzone przez ASO, nic nie spawane ale lata robią swoje, być może parę razy dobrze nie trafiłem młotem i tak jak wspomniałeś gwint zblokował się w zwrotnicy, tak czy siak trzeba próbować do skutku..

gtxi
14-04-11, 11:22
Proponowałbym jeszcze sprawdzić amortyzator czy nie uległ skrzywieniu. Miałem ten sam problem tylko u mnie sworzeń pękł na postoju przy skręcaniu. Zwrotnica koła górną częścią oparła się o sprężynę zawieszenia. Mechanik wymienił sworzeń i wszystko wydawało się w porządku, ale po przejechaniu kilkuset kilometrów na nadkolu pojawił się olej z amortyzatora. Okazało się że koło go skrzywiło i pracując podczas jazdy wytarł uszczelniacze, co spowodowało jego zniszczenie.

sivy
14-04-11, 11:34
myśle ze najprościej bedzie ten sworzeń uciąć :D jak bedziesz miał zwrotnice wyciagnietą to jakoś wybijesz reszte sworznia

gregory-greg
14-04-11, 23:29
ostatnio przerabialem, nawet sciagacz do swozni yato sie poddal, najlepszy jest taki sciagacz w ksztalcie wielkiego klina + mlotek 2 kilo, 10 sekund i zalatwione