PDA

Zobacz pełną wersję : Co sprawdzić czego się czepiać przy odbiorze samochodu



LocutusOfBorg
21-02-07, 15:26
Wszyscy zachwycają się nowym Civic'iem :d
Jednak nigdzie nie znalazłem informacji o tym, co powinniśmy sprawdzić w momencie odbioru nowego samochodu w salonie, jeszcze przed wyjechaniem na ulicę. Znalazłem taką listę ale na angielskiej stronie.
Mam nadzieję, że będziecie mogli dodać coś od siebie, coś co ewidentnie przegapiliście w momencie odbioru, a można było to załatwić od razu na poczekaniu. Bez biegania i stresu.
Nie mówiąc już o tym, że miło by było dostać samochód z zatankowanym bakiem (u nas to nie działa, wiem) ;-)

Widziałem temat o usterkach, ale jak sądzę znajdują się tam informacje, o problemach z pierwszych tygodni młodości, a niekoniecznie z pierwszych chwil. Mnie chodzi o wady mniej ukrye te które można od razu sprawdzić.

Link do oryginału: New car checklist (http://www.civinfo.com/wiki/index.php/New_car_checklist)


Tylne amortyzatory
Tylne amorki – wczesne wersje samochodów miały problem podczas jazdy.
Słychać było wyraźne stuki. Sprzedawca powinien to sprawdzić wcześniej i usunąć usterkę.
Najlepiej zapytać od razu czy sprawdzili.

Klapka wlewu paliwa.
W niektórych egzemplarzach zdarzało się, że dźwignia nie otwierała klapki – blokowała się. Koniecznie trzeba to sprawdzić!

Radio problemy z odbiorem
Zdarzają się problem z odbiorem fal radiowych przez fabryczne radio.
Podjedź swoim starym samochodem pod stację i sprawdź jak odbiera radio w starym samochodzie. Potem sprawdź czy w tym samym miejscu twój nowy samochód odbiera twoją ulubioną stację tak samo (lub lepiej).

Zapalniczka
Sprawdź wyciągając kilka razy zapalniczkę czy przepadkiem za którymś razem nie wyjdzie z całym gniazdem …

Dźwignia zmiany biegów.
Po prostu sprawdź czy gałka jest przykręcona …

Kontrolka hamulca ręcznego.
Sprawdź działanie zaciągając I puszczając hamulec ręczny w kabinie.

Spasowanie drzwi
Sprawdź czy drzwi są dobrze spasowane na zewnątrz. Sprawdź ułożenie pasków z przednich i tylnych drzwi samochodu czy pasują.

Światła przednie, a zderzaki
Sprawdź spód świateł przednich, czy nie dotykają zderzaków (guma może spowodować odpryski farby).

Brakujące spinki i maskownice
Sprawdź konsolę centralną samochodu przy podłodze koło stóp. Powinny być tam 2 spinki z każdej strony – może się zdarzyć, że wypadną i „się zgubią” …

Akcesoria dodatkowe
Jeśli zamawiałeś u sprzedawcy akcesoria dodatkowe, koniecznie sprawdź samochód, czy nie zostały jakieś paskudne ślady po działalności ASO. Szukaj zadrapań wokół samochodu na lakierze, tak samo dobrze przyjrzyj się wnętrzu: konsoli, przodowi i tyłowi, klapie bagażnika.

Światła tylne
Zdarzało się nie podłączone światło przeciwmgielne. Tak czy inaczej warto sprawdzić wszystkie światła.

Zadrapania konsoli przedniej
Osłony są bardzo śliczne, błyszczące i niestety bardzo wrażliwe na zadrapania. Sprawdź w dobrym mocnym świetle czarne powierzchnie plastików wokół kierownicy i przełączników na konsoli.

--
Locutus

Dobi
21-02-07, 15:51
Tylne amortyzatory
Zapytałem czy są dobre jeszcze przed odbiorem - były dobre i tak pozostało.

Klapka wlewu paliwa.
U mnie nawaliła po pewnym czasie.

Dźwignia zmiany biegów.
Była luźno, wyszło też po pewnym czasie dokręciłem i było ok,
polecam tę z akcesoriów Hondy kształt trochę nietypowy, ale
nie ślizga się w ręku tak jak ta podstawowa.

Zapalniczka
Mocowanie trochę tandetne, gniazdo używam do zasilania nawigacji.

Zadrapania konsoli przedniej
Trzeba było wytrzeć :) zadrapań brak.

Reszta z listy była poprawna.

ryszard.m
21-02-07, 23:56
Z powyższej listy to, jak dotychczas, miałem jedynie problemy z radiem fabrycznym.
Obecnie, po wymianie, wszystko jest ok.

al9
22-02-07, 01:53
nic z tej listy nie zrobiłem..
wypiłem kawę, pokazali mi guziki i pojechałem
minęło 2,5 miesiąca, 9 tys km i nie oglądali mnie ani razu...
zapalniczki, reflektory, amortyzatory itp wszystko dziala i jest ok
Panowie! Bez przesady. Nie odbieracie teraz pierwszych produkcyjnych egzemplarzy, auto jest w produkcji rok, natrzaskali go w dziesiatki tysięcy i pierwsze błędy usunieto.
Wsiadajcie zatem i cieszcie się!
Pozdr
al

Maciek CIVIC SPORT
22-02-07, 08:14
Ja bym tylko zapytał czy zrobili już coś z parującymi lampami tylnimi. U mnie jest to jedyny mankament, niestety honda jeszcze się z tym nie uporała i serwis nie jest mi w stanie pomoc, wiec czekam cierpliwie, puki nie pojawio sie poprawione konstrukcyjnie lampy i wtedy je wymienie.

jaztek
22-02-07, 13:41
zrobili już coś z parującymi lampami tylnimi.
Wg serwisu Hondy już mają na to sposób! Wkładają woreczki z jakimś adsorbentem (sami nie wiedzą co jest w środku) i problem rzekomo znika. Ja nie ryzykowałem i wolę jeździć z zaparowanymi ;). Wg nich problem jest wydumany bo, cytuję: jak jest zimno i wilgotno to gdzieś się ta para musi skroplić.
pzdr
Jacek

LocutusOfBorg
22-02-07, 14:53
Jendym słowem ASO będzie kupować co jakiś czas jakieś zabawki z toberbką z absorbentem i wrzucać je w klosze swoich kleintów ?? :brawo2:

Ciekawe czy trzeba będzi przypominać o wyjmowaniu już zawilgotniałych torebkach, czy sami wpadną że to się wymienia.... eh... ;)

--
Locutus

BDavid
23-02-07, 21:17
ja miałem na szklanym dachu lakier od środka czy coś... najpierw powiedzieli że to lakier i nie da sie zmyc... jak przyjechałem na wymianę oleju po 5tyś na 5W30 zamiast hondowskiego to zmyli to czymś... pomimo że wcześniej mówili że lakier i będzie trzeba wymienic szklany dach... z resztą nie miałem problemów...

4gotten
23-02-07, 22:09
Zwrocilbym rowniez uwage na klape bagaznika. Moja jest zle spasowana. Przesunieta w lewo i w prawym dolnym rogu wystaje poza obrys bryly nadwozia na jakies 1,5 cm.
W przyszly poniedzialek bedzie wyregulowana w ASO.

Pik
24-02-07, 01:38
Jak dealer zaprosi mnie po odbior dlugo oczekiwanego Sporta, to nic nie bede wybrzydzal, biore jaki jest, bede najwyzej pozniej reklamowal. Bo jak mi przyjdzie czekac na nastepnego kolejne pol roku, to sie pochlastam... ;)

Brabus19
26-02-07, 22:42
Witam

U mnie klapka wlewu paliwa nawaliła jakies 2 tygodnie temu. Trzeba kilka razy pociagnąć za uchwyt żeby sie otworzyła.

mw1978
27-02-07, 00:28
Bo jak mi przyjdzie czekac na nastepnego kolejne pol roku, to sie pochlastam...
JA zamówiłem czerwonego type R tydzień temu ale odbiór zaplanowany jest na lipiec sierpień :djablek:
taka lista to nie głupi pomysł wkoncu te samochody swoje kosztuja. człowiek czeka tyle czasu wiec jak zawołaja do salonu po odbiór to sie cieszy jak dziecko i zapomina o takich rzeczach jak rysy spasowanie elementów

LocutusOfBorg
27-02-07, 09:29
Dokładnie z tego założenia wychodziłem, tworząc ten wątek :-)

Tak więc ... czekam na forumowiczów, żeby podzieli się swoimi spostrzeżeniami:-)

----
pozdrawiam,
Locutus

Cobweb
27-02-07, 10:33
Dokładnie z tego założenia wychodziłem, tworząc ten wątek :-)

Tak więc ... czekam na forumowiczów, żeby podzieli się swoimi spostrzeżeniami:-)

----
pozdrawiam,
Locutus

po prostu jak będziesz odbierał auto to zrób to w dzień, obejrzyj wszystko naciśnij przyciski, pobaw się przełącznikami nie spiesz się, poproś o pomiar grubości lakieru (są mocne odchyłki ale wszystko w granicach normy)
auto zamów w dobrym salonie i się nie przejmuj... po to masz gwarancję .... :afro: :aloha:

kajot75
01-08-07, 16:32
Przecież to auto jest na gwarancji, a większośc ewentualnych niedociągnięć wyjdzie dopiero w trakcie użytkowania. U mnie przy wysokich temperaturach wyskakiwała osłona nawiewu w desce rodzielczej przy prawej małej trójkątnej szybce. Podjechałem do serwisu, wymienili tą część i po sprawie. To nie są buty za 100 zł, żeby były problemy z reklamacją. W razie czego można postraszyć obsmarowaniem w prasie.

miro
05-10-07, 00:12
poproś o pomiar grubości lakieru

mam pytanie drążące: jaką macie grubość lakieru? :)

I jeszcze jedno związane: mój odbiór (Honda Plaza) opóźnia się już 2 tygodnie od zadeklarowanej daty. Czy to może być powód do niepokoju (może jestem przewrażliwiony, ale przyśniło mi się, że go potajemnie klepią gdzieś uszkodzonego w porcie). Czy w Waszym przypadku też były opóźnienia?

LocutusOfBorg
05-10-07, 01:19
Klepać go pewnie nie klepią, ale radze objerzyj o dobrze ja ktylko się pojawi na placu. Bo ja jednak coś znalazłem na lakierze. Warto obejrzeć samochód.

pozdrawiam
Locutus

Andronos
25-03-08, 02:22
Jutro odbieram swojego Civics TypeS 1.8, zamontowali mi dodatkowy spoiler przedni i tylny -zderzakowe oraz listwy ochronne na boczne drzwi (oryginalne hondowskie). Czy przy tych elementach też na coś zwrócić uwagę?
Pozdrawiam
Andre

fyrdek
28-03-08, 12:05
Vitam !!!
No toście mnie trochę nastraszyli , moja czeka na mnie od piątku tzn czekamy tylko na dokumenty samochodu . Co prawda oglądałem go w sobotę i nic złego nie znalazłem , choć prawda jest taka że po tak długim czekanie nie wiele się widzi , chciało by się wsiąść i jechać . Co do zmian w stosunku do oryginału to kazałem pomalować listwy w kolor nadwozia , zobaczę jak to zrobią .Nie mogę się już doczekać odbioru !!!! :aloha: :brawo: