PDA

Zobacz pełną wersję : Wskażnik paliwa spada po wylaczeniu !!!!!



palermo444
11-04-11, 17:49
Witam w mojej Hance po wyłączeniu zapłonu wskaźnik pomalu spada calkowicei na dol a tak chyba nie powinno byc prawda tylko powinien trzymac sie w miejscu ?? założyłem inne zegary i to samo sie dzieje gdzie szukać przyczyny

PlushaQ
11-04-11, 17:59
Z tego co mi wiadomo, to poziom paliwa po wyłączeniu zapłonu pokazują tylko zegary bez obrotomierza, te z obrotkiem opadają. Całkiem normalne - niektóre samochody (nie mówię tu o Hondzie, a ogólnie) mają tak, że im nie opada, a innym opada ;]

Chipsy2
11-04-11, 18:11
W jaju z 95 bez obrotka tak samo jak w moim wskazówka zostaje a zegar mam z obrotkiem. Swoją drogą szukam sposobu na zrobienie żeby jednak złaziła na dół po zgaszeniu auta a po odpaleniu na gore :)

palermo444
11-04-11, 18:13
bo nie moge dojsc do ladu ze spalaniem ........ a chyba nie ma innego sposobu na sprawdzenie spalania jak tylko tankowanie do pelna ? bo z tej wskazowki to sie nie wyznam nigdy co jest grane

Starstruck
11-04-11, 18:13
Ja mam VI gen D15Z6 (obrotomierz naturalnie jest) i po wyłączeniu wskazówka pokazuje taki poziom paliwa jaki jest :)

PlushaQ
11-04-11, 18:27
W jaju z 95 bez obrotka tak samo jak w moim wskazówka zostaje a zegar mam z obrotkiem. Swoją drogą szukam sposobu na zrobienie żeby jednak złaziła na dół po zgaszeniu auta a po odpaleniu na gore :)

To teraz pytanie czy to kwestia czujnika (w co wątpię, bo na zegarach bez obrotka wskazówka zostawała, a na zegarach z obrotkiem już mi opada) czy zegarów? Stawiam na zegary. Co trafisz, takie bedzie

Cegła
12-04-11, 16:56
Kombinowałeś coś przy zegarach ? Ja od miesiąca mam dokładnie ten sam 'problem' z tym, że 'trochę' grzebałem w aucie... ale wskazania po włączeniu są prawidłowe (o ile za takie można uznać nawet poprawnie działający wskaźnik paliwa w V genie :P ) więc traktuje to jako dobry gadżet :D

zakit
12-04-11, 18:09
nigdy sie nie spotkalem z tym zeby po wylaczeniu zaplonu WSKAZOWKA OPADAŁA, zawsze bylo normalnym ze wskazowka sie utrzymuje u gory. i to w kazdym civicu od 3 gen az po 6gen.

Nemereth
13-04-11, 10:52
Cegla a co nagrzebales bo moze to lekarstwo na nie opadanie? :)