PDA

Zobacz pełną wersję : Check Engine - Bardzo proszę o pomoc.!!!!



tomaszkostrzewa
28-04-05, 22:22
Witam Ponownie !!!
Z gory dziękuje za pomoc przy nagłośnieniu , ale ma dziwny problem!!!
Mam moją Honde Civic model EG8 i silnik D15B2 rok.1993 z Listopada , przebieg około 160 tyś.km i na mojej desce rozdzielczej nigdzie niema kontrolki CHECK ENGINE.
Z tego co czytałem na forum mam wtrysk dwupunktowy PGM chyba dobrze pisze więc taka kontrolka powinna być , a jak włącze zapłon to się nie pali i nawet w samej desce jej niewidać w żadnym "okienku".Panowie czy to możliwe , jak ją zlokalizować?

mighty
28-04-05, 22:44
może masz wykręconą zarówkę? :wink: ja tak mialem u siebie jak kupowalem.

tomaszkostrzewa
29-04-05, 00:48
Ale , u mnie w desce niema nawet narysowanej takiej kontrolki w skażnikach bo ją rozkręcalem.

[ Dodano: Pią 29 Kwi, 2005 ]
czy to możliwe żeby moja Honda niemiała , czy wogóle jest to możliwe że niektóre Civici po 1992r niemiały tych kontrolek.?????

siemaR
29-04-05, 02:53
czy to możliwe żeby moja Honda niemiała , czy wogóle jest to możliwe że niektóre Civici po 1992r niemiały tych kontrolek.?????

teoretycznie w 5gen powinna być, ale ten silnik występował też w H 4gen - więc może nie mieć (ale nie wydaje mnie sie) - obejrzyj kompa czy masz na nim magiczną diodę, jak nie ma - to chyba musi być kontrolka w zegarach - obejrzyj je dokładnie.

hosi
29-04-05, 06:25
Tez mam D15B2 i nie ma kontrolki :?

tomaszkostrzewa
29-04-05, 09:40
A w którym miejscu jest ten komputer , żebym mógł sprawdzić!!

Toms
29-04-05, 09:49
przy drzwiach pasazera tam gdzie trzymasz nogi po prawej stronie jest pod plastikowa zaslepka , zaraz pod schowkiem.
moze te rysunki ci pomoga
to mody diagnostyczne i umiejscowienie!!!! (http://www.hondapl.org/samodiagnostyka/samodiagnostyka.html)

elmer
29-04-05, 09:57
Moze masz zegary od jakies innej wersji. Seryjnie check powinien byc.

tomaszkostrzewa
02-05-05, 15:00
Chłopacy , rozkręciłem deske rozdzielczą , rozebrałem zegary i niema tam nigdzie tej kontrolki , rozkręciłem komputer , wymontowałem go z samochodu i w nim też niema diody od ECU , poprostu niama w mojej Hondzie żadnego wskażnika ,żadnej diody czy kontrolki która by informowała mnie o jakiejś awari , kurcze a przecież mam silnik D15B2 z roku 1993,komputer jest taki jak w instrukcji , powiedzcie mi czy jest możliwa taka sytuacja w Hondach jak u mnie. proszę wad pomóżcie , podajcie może numery GG do was abym mógł porozmawiać z wami , albo jakieś linki do stron z większą informacją!!!

havok
02-05-05, 16:55
Numer gg osoby, z którą chcesz porozmawiać masz pod każdym postem tej osoby :roll:
Dla ułatwienia: prostokąt ze słoneczkiem i napisem GG. ;)

emg
02-05-05, 20:21
kombinacje się zdarzają - u jednego nie ma czek endżin, u drugiego jest owca w wilczej skórze:)