PDA

Zobacz pełną wersję : jak rozwiazac ten problem??



gercman
19-02-07, 19:36
w mojej hani 93r 1.5 zaczol szwankowac zegarek.bylo wszystko dobrze az do momentu kiedy wsiadam do autka o 8 rano a zegarek pokazuje mi 1:00 i zostalo to do dzis.jak jest przekrecony kluczyk to zegarek chodzi ale odlicza zawsze od 1:00.aha i cos slabiej swieci?? co jest?? zegar musze wymienic czy cos innego??

ivan667
19-02-07, 19:44
mialem to samo. to na 100% bezpiecznik od bodajrze wnetrza czyli interior. znajduje sie pod kierownica pod ta mala klapka po lewej. ale nie pamietam dokladnie czy byl tam. jesli go tam nie ma to bedzie pod maska obok akumulatora. POWODZENIA. wymiana pomaga!!!

gercman
19-02-07, 19:55
DZIEKI!! bede musial sie pokrecic po sklepach i poszukac bezpiecznikow(jestem teraz nia w anglii). a moge wlozycz zamiast tego przepalonego od innego samoch? czy musi byc do hondy bo na moje to nie ma znaczenie

Lcfr
19-02-07, 19:55
bezpiecznik pod maska...
jak jest przepalony kazdorazowe uruchomienie auta to start zegarka od 01:00

gercman
19-02-07, 19:57
oo widze ze znacie sie na tym!!moze mi powiecie ktory to bedzie dokladnie bo jestem jeszcze ciemnym w tych tematach

Lcfr
19-02-07, 20:27
oo widze ze znacie sie na tym!!moze mi powiecie ktory to bedzie dokladnie bo jestem jeszcze ciemnym w tych tematach

opcja SZUKAJ....
a jak Ci sie nie che to...
sprawdz wszystkie wiec i wymien ten przepalony.... !! !! !! !!

tomiek
19-02-07, 20:31
Back-up 7,5A

michal750
19-02-07, 22:56
Z tego co pamietam ten bezpiecznik jest odpowiedzialny za podtrzymanie pamieci zegarka , radia i ECU. Takze kazdorazowe odpalanie powoduje bez przerwy reset ECU. Wymien jak najszybciej.
Skrzynka pod maska- BACK UP FUSE.

gercman
19-02-07, 23:05
i by sie zgadzalo.bo za kazdym razem jak odpalam hanke na zegarek na desce jak i na moim soniaczku pokazuje 01:00. Tylko jeszcze powiedzcie mi co to jest to ECU??pozdro

tomiek
19-02-07, 23:18
ECU to komputer pokładowy. Proponuje nie zadawac takich pytan bo wczesniej czy pozniej spotkasz sie z mniej wyrozumialymi uczestnikami forum.
Rozwiazanie problemu: zanim zapytasz, uzyj opcji "szukaj" i znajdz odpowiedzi.

gercman
19-02-07, 23:38
spoko i dzieki!!! jezdze juz tak 2-3 miesiace!co sie moze stac z komputerem albo wogole gdybym nie wymienil tego bezpiecznika( pytam teoretycznie-jutro z ranca go wymieniam)

tomiek
19-02-07, 23:46
NIC. Przeczytaj sobie o samodiagnostyce. Znajdziesz tam duzo odpowiedzi. Zapoznaj sie z forum i potem zakladaj tematy. Oszczedzaj miejsce. Powodzenia.
PS: tak jak pisalismy BACK-UP 7,5A. Lewa czarna skrzynka w komorze silnika. Brazowy lub pomaranczowy bezpiecznik.

gercman
20-02-07, 08:30
DZIEKI.wlasnie go wyjalem-i jest PRZEPALONY.zaraz jade kupic nowe!!Tylko powiedzcie mi jeszcze co znacza te oznaczenia.np ten przepalony ma 7.5A inne 10, 20, 15??to jest ich moc??jakie mam kupic zebym mogl zamienic z tym przepalonym?? obojetnie?? dzieki za pomoc

tomiek
20-02-07, 09:00
Tylko powiedzcie mi jeszcze co znacza te oznaczenia.np ten przepalony ma 7.5A inne 10, 20, 15??to jest ich moc??jakie mam kupic zebym mogl zamienic z tym przepalonym?? obojetnie?? dzieki za pomoc
No prosze Cie! Czy naprawde jestes az tak zalezny od naszych odpowiedzi??? Czy po prostu nabijasz sobie konto bezsensownymi postami?
Nie zadawaj takich pytan, blagam!
Zamien bezpiecznik na taki sam. Jezu, zalamales mnie... :bicie:
A jak nie dasz rady to jedz z tym do elektryka.

gercman
20-02-07, 09:21
spoko,troche wyluzuj.ten ostatni to byl zart.takie zeczy to wie moj bratanek ktory ma 7 lat...hehe :aloha:

Lcfr
20-02-07, 09:56
koniec tego...
:zamkniety temat: