PDA

Zobacz pełną wersję : Wzmocniona półoś Civic 6



Jarutis
08-04-11, 22:44
Jak w temacie orientował sie ktoś w temacie do 6 gen lub ma założone u siebie takowe półośki? Jakieś plusy? Cena? Czy lepiej zostać przy zwykłych, musze wymienic u siebie w EK4 i z IC przyszła z Warszawy po czym okazało sie że nie pasuje... Może ktoś coś doradzi?

pablo222
08-04-11, 23:59
Z tego co wiem to pasuje od crv i b18 ale jeśli chodzi o wzmocnione to chyba sie nie opłaca bo wytrzymają tyle samo co sprzęgło i skrzynia a co sie stało z Twoimi ?

Yotomeczek86
09-04-11, 00:31
Jeśli producent wymyślił zabezpieczenie odważnika to warto.... bo tak to myślę że nie będzie różnicy poza ceną. Niech zgadnę? Ukręciła się pod tym gumowym obciążnikiem? tydzień temu to przerabiałem... miazga :/

http://i8.photobucket.com/albums/a26/Drozda86/Honda/DSCF2689.jpg

Jarutis
09-04-11, 00:54
no ukrecila sie nie tak jak u Ciebie na fotce no ale nie wazne jak sie ukrecila:P dziwi mnie poprostu ze z InterCarsu nie pasuje wiec gdzie pytac o pasujaca i fajnei jakby byla nowa ale znowu nie w kosmicznej cenie:P bo wiadomo jak to z uzywkami moze byc...

Yotomeczek86
09-04-11, 00:56
Wiesz co.. ja kupiłem używkę w bardzo dobrym stanie... pod tą gumą niema śladu rdzy nawet... więc się da :) Nowa to kupę kasy i też nie wiadomo jaki to materiał będzie po paru latach...

pablo222
09-04-11, 08:54
w sulejówku za 200 zł powiedział że mi te pręty wymieni na nowe a za 350 też przegub wymieni więc miał bys wszystko nowe a nie made in ...

Jarutis
11-04-11, 18:07
pablo222 znajomy z b18 probowal zalozyc i nie pasowala

Saiti
11-04-11, 18:18
Znaleźć półoś w dobrym stanie, oczyścić, zabezpieczyć, zamontować i cieszyć się 20 lat.

Jarutis
21-04-11, 19:28
tylko trzeba ja znalesc i zeby pasowala idealnie skoro z IC mi nie pasuje to nie wiem jak znalesc uzywke

karas
21-04-11, 22:32
w katalogu ic jest masa bledow i niestety trzeba sie do nich udac ze stara polosia i kazac zeby dokładnie taka Ci sciagneli . Kiedys zamówiłem tarcze do civica ek3 to przyszly owszem 262 mm ale z dziwnym niepasujacym mocowaniem -nie na 4 sroby , do nissana sunny zamówiłem filtr oleju oczywiscie okazał sie nie ten , zestaw naprawczy równiez zły kable zaplonowe rowniez nie te i moglbym tak wymieniac.(odbieralem w oddziale IC w długołece ) moze spróbuj uderzyc do handlarzy z formum ktorzy handluja czesciami z porozbieranych angielek

Jarutis
04-05-11, 16:16
moze ktos cos slyszal o hybrydowej polosi?

skolopendra
04-05-11, 17:00
ja nie :rolleyes:

Tompro
04-05-11, 17:09
A można by tak po prostu wysłać starą półoś do firmy która się tym zajmuje :rolleyes: np. motomax.pl . Dorobienie nowego wałka to koszt 250zł a naprawde jest solidny.

Jarutis
04-05-11, 21:13
W GT numer 149 jest biale EJ9 w opisie jest wlasnie mowa o wzmocnionych hybrydowych półosiach dlatego spytalem, co do tej firmy Tompro niestety nie slyszalem o niej gdybym wiedzial ze takowa w pl istnieje pewnie bym uderzył do nich odrazu:P ale ciekawia mnie te wzmocnione poloski czy sa duzo trwalsze od serii

Tompro
05-05-11, 00:12
W GT numer 149 jest biale EJ9 w opisie jest wlasnie mowa o wzmocnionych hybrydowych półosiach dlatego spytalem, co do tej firmy Tompro niestety nie slyszalem o niej gdybym wiedzial ze takowa w pl istnieje pewnie bym uderzył do nich odrazu:P ale ciekawia mnie te wzmocnione poloski czy sa duzo trwalsze od serii

Większość ludzi pod swapy H serii do Civica u nich robi. Możesz zawsze zapytać mailowo o jakieś wzmocnione, ale myślę, że jak dają rade w kilkuset-konnych H seriach to czemu nie miałyby być ok w B serii.

Jarutis
05-05-11, 01:37
no rozumiem wszystko ale sa ludzie ktorzy czasem maja jakis kaprys i jak mam wymieniac to chce rozwazyc opcje seryjnej, wzmocnionej lub tej hybrydowej jesli ktos cos wie z doswiadczenia lub ma jakas opinie to chetnie sie z nimi zapoznam bo jesli cenowo wzmocniona np nie bedzie wiele sie roznic od serii to wlasnie mialbym kaprys na wzmocniona chyba bo bardzo ciezka noge mam:P

skolopendra
05-05-11, 10:36
W GT numer 149 jest biale EJ9 w opisie

nie wierz we wszystko co piszą


chyba bo bardzo ciezka noge mam:P
:rolleyes:
ale 250KW na pewno nie
pakuj seryjną

Jarutis
05-05-11, 11:04
czekam na odpowiedz od Motomax, ale slyszalem tez ze z VII gen podejdzie patyk do VI a przeguby swoje zostawic moglbym jest w tym cos prawdy?

Jarutis
05-05-11, 14:10
pakuj seryjną

czyli ta z motomax? czy uzywke?

skolopendra
05-05-11, 14:21
pewnie że używkę

Jarutis
05-05-11, 16:31
ale do ek4 ciezko znalesc przynajmniej ja szukam juz miesiac i nie znalazlem na forum 2 osoby do mnie pisaly ale nie mialem pewnosci patrzac na fotki czy te poloski spasuja, a na slowo wierzyc to tak na 2 razy biorac pod uwage jaka cene zobaczylem to musialbym sam ja pierw zobaczyc, poza tym jak juz znajde to moze sie trafic taka co za 2 tyg po zalozeniu sie tez ukreci.. dlatego zastanawiam sie nad jakims najlepszym wyjsciem z tej sytuacji bo chce do Ułęża pojechac a tylko ta polos poki co nie pozwala mi na to...

skolopendra
05-05-11, 17:24
zapytaj Michała
http://allegro.pl/swap-honda-civic-typer-k20a2-k20-type-r-cairo-ep3-i1557771027.html

Jarutis
25-09-12, 19:14
odgrzebie troche, moze ktos ma jakies info na temat naprawde solidnych półosi do b18c6 bo w ciagu 1,5 roku padła mi w b16a2 wyslalem ja do MOTOMAX zregenerowali i bylo ok, po swapie mialem poloski z c6 niedawno ukrecilem i wsadzilem ta od MOTOMAX i juz jest na wykończeniu.. wiec pech półosi mnie prześladuje dlatego dobrze byloby jakies wzmocnione zebym kolejnej juz nie ukrecil po kilku miesiacach...

wwljohn
25-09-12, 23:34
x-tygrysek-x czy też inaczej TGR Garage - poszukaj na allegro jego aukcji. Ja brałem od niego. Co prawda swojej nie ukeciłem, ale miałem pordzewiała pod gumą. Na N/A dawała radę..i gdybyś ją chciał za śmieszne pieniądze odsprzedam z przegubami itd..wszystko sprawne. Obecnie przy soft turbo daje radę na 1/4 i nic się nie dzieje, więc myślę, że ty tym bardziej ze Swoją "ciężką" nogą nie ukręcisz ;) .. Od Tygrysa bierz w ciemno.

Jarutis
20-10-12, 14:52
wiem wiem ale poki co temat tyczy sie wzmocnionych moze ktos cos wie na ten temat, moze hybrydowe albo jakies inne cokolwiek mocniejszego od seryjnych;)

Yotomeczek86
21-10-12, 15:27
Może warto troszkę pomyśleć na stylem ruszania, jazdy... Bo niema uja na wsi - tylko Ty masz taki problem z półośkami jak widzę ;]

qureku.
21-10-12, 15:37
Jak znajdę czas, to przejdę się do pewnego zakładu w Sulejówku, który podobno ogarnia różne specyficzne zamówienia i dam znać

Jarutis
24-10-12, 18:32
Może warto troszkę pomyśleć na stylem ruszania, jazdy... Bo niema uja na wsi - tylko Ty masz taki problem z półośkami jak widzę ;]

styl ruszania mam normalny, czy to z parkingu czy ze swiatel, czasem przyciskam ale to tylko z 30% przypadków pozostałe 70 to normalna jazda, poza tym po raz kolejny musze zwrocić uwage że temat tyczy się czego innego...


Jak znajdę czas, to przejdę się do pewnego zakładu w Sulejówku, który podobno ogarnia różne specyficzne zamówienia i dam znać

Dzieki wielkie, jak cos to pisz tu albo pw jak wolisz ;)

skolopendra
30-10-12, 14:28
styl ruszania mam normalny,

skoro tak twierdzisz ,to może pora w końcu nauczyć się jeździć?

:rolleyes:

Jarutis
02-11-12, 15:04
ja pier*ole temat dotyczy czegoś innego, nie tego jak jeżdżę, jak ruszam itp tylko czy ktoś coś słyszał na temat wzmocnionych półosi, nie widziałeś jak jeżdżę i ruszam więc daruj sobie tego typu komentarze bo nie tyczą się tego co jest celem w tym temacie ;)

Yotomeczek86
03-11-12, 00:49
Ale po co się bulwersować.. .Seryjne półośki wyrabiają uturbione silniki a Ty nie masz nawet kompresora... Stad takie przypuszczenia

Narf
03-11-12, 11:45
z tego co pamietam to chyba gdzies pod Toruniem rabia jakies wzmacniane. poprzedni wlasciciel mojego auta wymienial obie, tylko tyle wiem...

---EDIT

ah... to wspomniany wczesniej motomax...

skolopendra
03-11-12, 13:41
Jakieś plusy?

żadnych plusów nie ma :cool:



Czy lepiej zostać przy zwykłych,

lepiej...:rolleyes:

półośki wytrzymują spokojnie 220KW jak to jest w moim przypadku .osie bardzo rzadko padają w hondzie ,w dużej mierze jest to zasługą nieumiejętnej jazdy ,rzadziej wady materiałowej

honda nie jest wiejskim dupowozem z serii audi czy inne bmw gdzie ten przypadek jest wręcz nagminny

padła wymień na sprawną używkę ,padła raz drugi zmień auto na jedno w powyższych

wszystko na temat półosi ....