PDA

Zobacz pełną wersję : przekładka bebechów z jednych drzwi do drugich



J.J.
08-04-11, 01:37
Witam

Zapewne nie pierwszy i nie ostatni po zimie padłem ofiarą ataku rudzielca. Parszywa menda podżarła mi dość konkretnie prawe drzwi od spodu :mad:
Z początku miałem je dać do malowania, ale w międzyczasie udało mi się wyhaczyć drzwi z auta do rozbiórki, w dobrym stanie, pod kolor... tylko że gołe, ale dzięki temu w bardzo przystępnej cenie, a na pewno dużo niższej niż malowanie. Myślę sobie - spoko, kasy trochę się zaoszczędzi (będzie na mody ;)), a i przyjemności trochę z roboty przy autku będzie :rolleyes: Wezmę tatę do pomocy i przy piwku sobie podłubiemy. Żadne z nas mechaniki, ale trochę już rzeczy przy Hani zrobiliśmy. Montowałem centralny, przesmarowywałem cięgna itp, więc jak wyglądają drzwi od środka, wiem. Poczytałem też "sam naprawiam", ale tam oczywiście jest wszystko bardzo ogólnikowo - wykręć to, przykręć tamto...

Mam więc pytanie - czy ktoś się może zajmował przekładką bebechów z jednych drzwi do drugich? Wydaje mi się, że nie powinno być z tym jakichś większych przygód, ale życie lubi zaskakiwać, więc wolę spytać czy jest coś na co trzeba uważać lub co może sprawić kłopot. Drzwi z elektryką szyb, manualnymi lusterkami i centralnym zamkiem.

Za wszelkie hinty z góry dzięki :)

PlushaQ
08-04-11, 09:32
Lusterko - żaden problem przekładasz bolec od lusterka przez dziurę w drzwiach, dokręcasz 3 nakrętkami i zakładasz zaślepkę.
el szyb - poszukaj sobie manuala jak to wygląda w przypadku prezkładki manual/elektryka, bo jest tam opisane gdzie i jak montowac silownik itp (chyba ze po prostu bedziesz porownywal ze starymi drzwiami.
centralny zamek - przekładaj sobie przez analogię - popatrz jak w jednych i montuj do drugich (pamiętaj, że będziesz musiał to poregulować chwilę po przełożeniu, chyba że cięgna i klamki też z Twoich starych drzwi wjadą.

Drzwi mają listwy wszystkie? tzn boczne zewnętrzne, przyszybie itp?

Nowy Kubi
08-04-11, 10:52
Uważaj na listę pionową zewnętrzną przy słupku. Ma 1 śrubkę ale nawet jak odkręcisz to łatwiej ją złamać niż zsunąć. JAk to przejdziesz to już z górki.
Listwę drzwiową na samych drzwiach zdejmiesz od środka sciskając spinki. Nie rwij od zewnątrz.

J.J.
08-04-11, 13:09
Dzięki za wskazówki. Drzwi na szczęście mają wszystkie listwy, tylko wyjęte wszystko ze środka i lusterko zdjęte.

Skoti
09-04-11, 00:42
największe problem możesz mieć z mechanizem szyb(przynajmniej elektrycznych) musisz ruszyć głową żeby to wyciągnać jeśli tego nie robiłeś