PDA

Zobacz pełną wersję : Civic i problem z regulacja wysokości świateł



jackon
04-01-07, 19:11
Witam,
widocznie mój samochód źle zniósł powitanie nowego roku. Załadowałem tył, chciałem obniżyć światła pokrętłem i .... ruszyło się tylko po prawej stronie. Lewe bez ruchu. Jak poruszam z tyłu za żarówke, to czasami zacznie chodzic i wszystko jest OK - przez minute. Pozniej znowu sie zatrzymuje. Czasami wcale nie chce sie uruchomic.
Sprawdzilem zgodnie z instrukcja serwisowa napiecie i rezystancje na wtyczce zasilajacej silniczek. Wszystko OK.

Dziwne, ze czasami pracuje. Czy ktos mial cos podobnego? Zeby wyjac lampe trzeba zdjąc zderzak (wg serwisowki) a to juz gruba sprawa.

Szczerze mowiac Honda mnie rozczarowala.... Zawsze cos..

wxk
19-02-07, 16:43
Witam
Przestudiowałem manuala, przejrzałem bezpieczniki (a może cos przeoczyłem) i nie moge dojść skąd jest zasilana regulacja wysokości świateł. Auto ma zwykłe reflektory (bez soczewek). Czy każdy z silniczków ma osobne zabezpieczenie, czy sa razem a moze są z tego samego bezpiecznika co światła (chociaż światła się świecą). Jeśli ktoś może pomóc to będę dźwięczny.

cart
20-02-07, 16:13
regulacja przestala dzialczyc?
to sie podobno zdarza, w moim tak bylo (mowil mi o tym 1 wlasciciel), ze regulacja wysokosci swiatel siadla i trzeba bylo lampy wymieniac :/ ale w nagrode sa soczewki wiec luzik :d

piotrekk
20-02-07, 17:35
U mnie nie działa silniczek w lewym reflektorze, ale jest to podobno część wymienna, na allegro można kupic za 50 - 100 pln.

Pozdrawiam

Troll
21-02-07, 09:54
Ja musiałem pomajtać kablami przy wymianie zaróweczek...i zaczeło działać.. UFF i gdzie ta jakość

rdzenny
07-04-07, 12:15
Ja mam ten sam problem nie dziala wogle regulacja: nic nie słychac ani widac aby silniczki pracowaly. Autko 2001 H5D 1.4. Moze ktos juz przechodzil ten problemik. Mam plan podlaczyc się do miernika gdzies przy silniczkach ale nie mam schamtu itd. Czy ktos moze wie co z czym i jak to dziala (nie za bradzo sie przygladalem auto mam od tygodnia) aby nic nie popsuc gorzej.

rdzenny
07-04-07, 12:22
Witam,
widocznie mój samochód źle zniósł powitanie nowego roku. Załadowałem tył, chciałem obniżyć światła pokrętłem i .... ruszyło się tylko po prawej stronie. Lewe bez ruchu. Jak poruszam z tyłu za żarówke, to czasami zacznie chodzic i wszystko jest OK - przez minute. Pozniej znowu sie zatrzymuje. Czasami wcale nie chce sie uruchomic.
Sprawdzilem zgodnie z instrukcja serwisowa napiecie i rezystancje na wtyczce zasilajacej silniczek. Wszystko OK.

Dziwne, ze czasami pracuje. Czy ktos mial cos podobnego? Zeby wyjac lampe trzeba zdjąc zderzak (wg serwisowki) a to juz gruba sprawa.

Szczerze mowiac Honda mnie rozczarowala.... Zawsze cos..

OOO to ja mam ciekawiej bo wogole nie reaguja....
masz moze wersje elektroniczna instrukcji...albo jakis namiar gdzie ja moge znalesc. Dopiero stalem sie posiadaczem tegoz autka a z checia bym to naprawil sobie i zaczynam szperac na ten temat... troszke by mi to pomoglo.

Mr_Harry
09-04-07, 23:24
To i ja się przyłączę. Reflektor prawy (regulacja) działa, lewy zero reakcji. Czy ten silniczek da się wyjąć/wymienić? Jak to rozebrać, bo że zderzak muszę zrzucić to wiem :(
Naprawił to ktoś z szanownych posiadaczy autobusu?

rdzenny
10-04-07, 22:03
OK... w weekend zaczynam dzialac moze wczesniej, zazsalem z netu manuala spoko book troche duzy ale luzik jest opisane jak testowac przelacznik i silniczki schemacik tez jest wiec chyba dojde co i jak. Ponizej link do manuala http://downloads.hondatech.info/Auto/Manuals/Civic/Civic01-05.zip

OK po robocie ... lewa lampa OK, prawa niestety chyba padl silniczek lub cos w srodku..odpuscilem szkoda zabawy a lampe trzeba wyjaci itd...

A wiec: na poczatek zaczolem od zdiagnozowania instalacji wedlug manuala link powyzej. Najprosciej tak: zdejmujesz wtyczke miernik voltomierz do masy i do zewnetrznych zaciskow na wtyczce ( sa 3: masa, sterowanie, plus zasilania) na jednym z nich powinno byc cos okolo napiecia z akumulatora.
przelacznik w pozycje 0 i mierzymy rezystancje pomiedzy masa a srodkowym zaciskiem na wtyczce jak jest okolo 750Ohm to oki. ( co zaobserwowalem to gdy byla jedna wtyczka podlaczona do lampy a na drugiej sprawdzalem to zaczol pracowac silniczek w tej lewej - w prawej niestety nie po zamianie miejsc wiec na 100 u mnie lezy silnik w lampie.

Jak nie ma tych 750Ohm to spawdzic nalezy wedlug manuala przelacznik - sprowadza sie do pomiaru kolejnych rezystancji. Nie ma sensu opisywac wszystko w manualu.

Jak ktos sobie zyczy moge podeslac dokladny opis

Mr_Harry
07-05-07, 20:02
Naprawiłem regulację lampy, w miarę tanio ale roboty troche jest. Ale po kolei:
Robimy diagnostykę jak opisał powyżej kolega rdzenny, jeżeli wygląda na defekt silniczka regulacji to potrzeba będzie troche czasu.
1. Demontujemy zderzak - sprawa w miarę prosta, kilka śrób i kilka zapinek, szcegóły są w manualu. Jeżeli połamiemy jakieś zapinki (kołki) plastikowe to albo do Hondy, ale srednio po 8 zł sztuka, albo dokupujemy zamienniki po ok. 1 zł.
2. Demontujemy lampę - śruby od góry i od dołu - dlatego trzeba zdjąc zderzak.
3. Czyścimy lampę i zaberamy do mieszkania w celu rozebrania. Niestety rozbieranie lampy polega na ściągnięci kilku metalowych spinek z brzegów lampy i jej rozklejeniu na gorąco podgrzewając suszarką do włosów. Podgrzewamy stopniowo od rogu lampy i odklejamy. Warto nie połamać klosza, bo to kruchy poliwęglan, trzeba to robić stopniowo - zajmie to z 30 minut nawet.
4. Następnie czyścimy klosz przeźroczysty i czarną obudowę z lepiącego kleju, który już się raczej nie przyda. Czyszczenie mechaniczne poprzez skrobanie zajmie około godzinki.
5. Demontujemy silniczek - są tam 2 śruby, ale na śrubokręt w kształcie gwiazdy - TORX. Ja to odkręciłem za łeb śruby kombinerkami. Wtyczka z kablami wyczepia się z obudowy silniczka, wystarczy pociągnąć.
6. Silniczek to jednostka BOSCH o numerze 0 307 853 303. Występuje on również w samochodzie Iveco Daily pod numerem 42536208 oraz w Fordach jako YU3X13K069CAA. Najlepiej jednak szukać po numerze Bosch. Cena nowego w Bosch 104 zł, cena w Inter Cars Warszawa 89 zł. Jeżeli chodzi o samo uszkodzenie to u mnie spalił się mikroprocesor na płytce - poprostu eksplodował. Nie do naprawienia raczej dla nie-elektronika. Jeżeli będziecie szukać silniczka, to podobne są na allegro do Opli, Fordów, VW, Audi - niestety różnią się numerem, więc nie ryzykowałem. Może by działał, może nie.
7. Po wymianie silniczka na nowy przystępujemy do sklejenia reflektora, ja użyłem spoiwa przypominającego silikon o nazwie Sika-Flex. Jest jak guma i lepiej się klei do reflektora. Może być jakiś uszcelniacz dekarski, klej do akwariów, może być coś, czym klei się szyby do karoserii w samochodach. Silikon odradzam, bo nie jest wystarczająco gęsty i średnio się klei.
Po sklejeniu zakładmy spinki na kloszu i czekamy a wyschnie i montujemy w aucie. Potem zderzak i VIOLA!

Wiem, że jest to sporo roboty, ale robiłem przy okazji zmiany skraplacza klimy, bo się pokruszył. Lampa używana kosztuje ok. 250 zł. Nie wiadomo, w jakim stanie jest silniczek i ile pochodzi.

Powodzenia
Harry

rdzenny
09-05-07, 19:10
Tak w ramach uszczegółowienia bo koledzy pytali na emailu:

Zacznij od wyjęcia wtyczki na jednej z lamp i obejrzenia czy wszystkie przewody są OK. czy nie zaśniedziałe itp. W załączniku masz opis wyprowadzeń ale wydaje mi się ze jest zamienione (opis gniazda nie wtyczki - bynajmniej ja odniosłem takie wrażenie jak sprawdzałem a nie miałem wersji papierowej przy sobie). Wiec podpinasz woltomierz na zakresie 20V do pinów 1 i 3 powinno być napięcie jak na akumulatorze lub coś w pobliżu (a włączony zapłon - świecące się kontrolki) - jak nie ma to sprawdź bezpiecznik nr 6 (7.5A) w gnieździe bezpieczników. Jak jest około 14V to luzik. Jak nie to weź miernik jeden przewód do masy i sprawdź napięcie na pinie nr 3, jak jest to coś z masą jak nie no to już wiesz coś na zasilaniu (na plusie). Jak to jest OK to sprawdzasz rezystancję pomiędzy masą i pinem nr 1 powinno być blisko zero. Jak nie to problem z masą.
Ja to też jest OK to pozostaje ci sprawdzić połączenie pinu nr2. Miernik do masy i do pinu 2-go (pozycja przełącznika w 0) jak jest około 750-730 Ohm to na 100% uwalony silniczek lub cos w lampie. Jak wpinałem miernik to mi ta druga lampa poruszała się (równoległe połączenie i zmiana rezystancji).
Jeśli nie ma tej rezystancji to albo coś z przewodem łączącym lub coś z przełącznikiem.

I tu zajrzyj do pliku. Przełącznik ma złącze 5 pinów. Wyciągnięcie go nie jest trudne jest na zatrzasku u góry i u dołu od spodu delikatnie należy go wypchnąć. Mierzysz rezystancję pomiędzy pinem 1 i 3 powinno być 4.7kOhm. Później pomiędzy 1 i 2 i powinno być kolejno:
- w pozycji 0 przełącznika 0.7kOHm (wcześniejsze 750kOhm)
- w pozycji 1 1.4kOhm
- w pozycji 2 1.9kOhm
- w pozycji 3 2.4kOhm

Jak nie ma to uwalony przełącznik.
Możesz też sprawdzić połączenie pomiędzy 2(dla przełącznika 2, czyli dla wtyczki symetrycznie) w przewodzie dochodzącym a 2 we wtyczce do lampy to będzie oznaczało uszkodzony przewód.
Pin 5 to zasilanie lampki podświetlającej

Zwróć w szczególności uwagę na masy i zasilanie czy masz dobre połączenia.
Jak to nie zadziała to nie mam zielonego pojęcia jak ci mogę jeszcze pomóc.

Daj znać co i jak.


Wygląd złącz:
____|-|_____ _____|-|____
|1|2|3 |4| 5| |1(3)|2|3(1)|
|_|_|_ |_|_ | |____|_|___|

A co ciekawe ponoć wersja 4-drzwiowa (???) ma inaczej załcze na przełączniku mierzy sie w kolejnych pozycjach pomiedzy 2 i 3 (według manuala)

http://img413.imageshack.us/img413/5707/lampaiq1.jpg (http://imageshack.us)

http://img413.imageshack.us/img413/3760/przecznikur8.jpg (http://imageshack.us)




Niestety nie moge dodać załącznika (manual ma ponad 100MB)wiec musice poszukac sami w manualu jak pisalem wczesniej nr 22-116 i 22-115

krisVTI
10-01-11, 20:22
Witam!
Mam może banalne pytanko, ale jaki jest typ owej żarówki w przełączniku regulacji świateł? Zwykła 12V 1,2W T10 jest za duża i nie pasi. Jest tam bardzo maleńka żarówka, niestety w manualu też nie znalazłem jej nazwy. Może ktoś z Szanownych Użytkowników wymieniał już taką żaróweczkę?
Pozdrawiam:)

marekctr
10-01-11, 21:24
ori nr 35851-SB2 - 003

Żarówka typ: T1-1/4NW


http://img403.imageshack.us/img403/559/p1070156.jpg (http://img403.imageshack.us/i/p1070156.jpg/)

krisVTI
10-01-11, 22:09
Wielkie dzięki:)
Szukając żarówki po internecie widzę że pozostaje tylko serwis - czy to możliwe że jest tak trudno dostępna???

marekctr
11-01-11, 00:10
Poszukaj handlarzy żarówkami Elta oni mają w ofercie.

http://allegro.pl/zarowka-24v-h7-100w-elta-lucas-tir-i1338580130.html

LemonR
11-01-11, 08:40
Wielkie dzięki:)
Szukając żarówki po internecie widzę że pozostaje tylko serwis...

Lub dobry sklep z podzespołami elektronicznymi.

rafal
11-01-11, 12:58
Po zimie zamierzam sobie spasować lepiej nieco reflektor, ponieważ za kadencji poprzedniego właściciela jak wymieniali błotnik w ASO to nie spasowali idealnie lampy... Czy ktoś już się bawił w regulację ustawienia reflektora (cały klosz a nie sama soczewka)? Dużo z tym zabawy?

krisVTI
11-01-11, 16:22
Dzięki za podpowiedzi! W sklepach motoryzacyjnych kompletna lipa - "Taaaka żarówka, to pewnie do japończyka co?". Mieliście rację dobry sklep elektroniczny i po kłopocie. Cena 1 zł a tyle radości. Pozdrawiam:p

marekctr
11-01-11, 19:54
Po zimie zamierzam sobie spasować lepiej nieco reflektor, ponieważ za kadencji poprzedniego właściciela jak wymieniali błotnik w ASO to nie spasowali idealnie lampy... Czy ktoś już się bawił w regulację ustawienia reflektora (cały klosz a nie sama soczewka)? Dużo z tym zabawy?

Masz na myśli całą lampę jak tak to regulacji brak.:( Chyba, że sam będziesz chciał coś rozwiercać? Istnieje jeszcze jedna możliwość lamp była naprawiana nie pasuje w fabryczne mocowanie.

rafal
11-01-11, 20:38
No właśnie lekko wystaje z dołu. Soczewkę na regulacji świateł tak mi ustawił, że teraz ciężko wtyczkę podpiąć, ponieważ tak się przesunęło wewnątrz reflektora. Tak to bym sobie reflektor spasował i soczewkę by się normalnie ustawiło żeby wtyczkę łatwiej wkładać.