PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria prędkośćomierza eg4. B16A2



MichalK13
07-04-11, 22:49
Tak jak w tytule. Licznik zaczął mi wariować czyli skakał z małych na duże prędkośći a teraz wogóle przestał działać i zacząl mi się świećić <czek> na liczniku. Czy ten <czek> pokazał się przez awarie licznika czy może jakiś inny błąd i co musze naprawić żeby licznik zaczął mi działać?

lozek
07-04-11, 23:19
Obstawiam błąd nr 17 - VSS (Vehicle Speed Sensor)

Chipsy2
07-04-11, 23:49
OPCJA SZUKAJ jest w tym przypadku najlepszą z możliwych. Tak jak Paweł napisał błąd komunikacji VSS i to jest kilka wyjść jedno z nich to uszkodzony czujnik prędkości w skrzyni ewentualnie coś z połączeniem.

Greg001k
09-04-11, 15:35
Mialem podobny problem z predkosciomierzem (wariowal i potrafil od czasu do czasu obrocic sie dookola) - problem zostal rozwiazany, gdy wyminilem zegary na inne (uzywka z D16Z6). Wszystko dziala bez zarzutow od tej pory, lecz u mnie nie pojawil sie blad, wiec w Twoim przypadku problem moze byc z czujnikiem w skrzyni. Najlepiej sprawdz z innym/sprawnym licznikiem.

MichalK13
13-04-11, 20:40
ok.Dzięki za pomoc! będę zaczynał szukanie od czujnika.

SajmonLP
13-04-11, 21:02
ja przeczyscilem kiedys styki w tym czujniku predkosci i było ok,jednak potem znowu padł, i okazało się że trzeba było rozebrac licznik i przelutować wszystkie luty. było juz potem ok.