PDA

Zobacz pełną wersję : szarpie d14a3 nie wiem co jest



marcin-ej9
07-04-11, 12:16
witam wszystkich hondziarzy:-)

od ok 6 miesięcy posiadam hondę d14a3 3D, zaraz po zakupie wymieniłem kompletny rozrząd, świece, filtr powietrza, wszystkie płyny ale mam problem:
- gdy na przykład jadę na 1 lub 2 i obroty są ok 2500 puszcze gaz i gwałtownie wcisną auto najpierw szarpnie później przyspiesza, tak sam jest gdy jadę na tych 2500 obrotów i wcisnę bez puszczania gaz tez najpierw szarpnie później dopiero przyspiesza;-/
- druga sprawa to sprzęgło, nie wiem co jest i jaką techniką bym jeździł zawsze musi mi przy wysprzęglaniu dwójka złapać taką "czkawkę" takiego "kangura" , nie ślizga się, łapie dość wysoko ale czytałem ze tak w hondach bierze, mechanik sprawdzał wrzucił 4 bieg zaciągnął ręczny zakręcił do 3 tys i puścił sprzęgło i auto zgasło wiec chyba dobrze?

nie wiem czy tak ma być, czy nie tak, jak cos proszę o jakieś wskazówki
pozdrawiam Marcin

RRa
07-04-11, 12:21
może już sprzęgło do wymiany. mi łapało "kangura" (:cool:) jak docisk padł..

pablo_020
07-04-11, 12:29
może już sprzęgło do wymiany.

Raczej nie. Skoro gaśnie po puszczeniu sprzęgła na wysokim biegu to nie jest do wymiany.
Ja bym obstawiał tu jednak technikę jazdy :) Do hondy trzeba sie przyzwyczaić.

marcin-ej9
07-04-11, 12:35
znajomy mi mówił ze mogą być luzy na przegubach:-/ tylko nie wiem ile w tym prawdy

RRa
07-04-11, 13:46
pablo_020 zgadza się :) mnie tylko o te kangurki chodziło :D


znajomy mi mówił ze mogą być luzy na przegubach:-/

auto najpierw szarpnie później przyspiesza
a słychać przy tym jakiś dźwięk? ja mam to samo, tak mi sięwydaje, i coś słychać jakby takie lekkie głuche uderzenie ...

Saiti
07-04-11, 15:37
Może poduszki skrzyni się wysrały troszku?

siwycivic
07-04-11, 16:04
sprawdź ciśnienie na tłokach najpierw....

dzialos82
07-04-11, 22:03
Wymień jeszcze filtr paliwa...

marcin-ej9
07-04-11, 22:29
Wymień jeszcze filtr paliwa...

gdyby to byl filtr paliwa, to na luzie jak pociagne do odcinki tez by sie ksztusil a tak nie jest

mi sie wydaje ze moze faktycznie docisk sprzegla lub przeguby wewnetrzne tylko jak to sprawdzic zeby nie potrzebnie pakowac sie w koszta

marcin-ej9
08-04-11, 13:18
dzisiaj zauważyłem ze jadąc na jakimś biegu, przykładowo 50km/h puszczam gaz i zaczynam wciskać sprzęgło kilka razy i przy puszczaniu przy samej gorze jest właśnie to szarpniecie? czyżby docisk?

marcin-ej9
30-04-11, 17:37
jestem po wymianie kompletnego sprzęgła wszystko git nic nie szarpie równo bierze, ale mam pytanie czy normalne jest jak jadać na jakimś biegu dotknę i delikatnie nacisnę (auto caly czas jedzie) czuje jakby takie delikatne mrowienie, jak wcisnę do końca czy trzymam na sprzęgle tego nie ma

czy to normalne czy moze któraś z poduszek juz walnięta

a i dodam ze troche lewarek tez drży

elviss09
01-05-11, 14:41
lewarek to sprawa tulei gumowej trzymajacej palak pod autem laczacy drazek ze skrzynia. poszukaj na forum jest pokazane dokladnie ktora to i polecam poliuretan bedziesz mial spokoj na lata i super precyzje:o

rooter666
01-05-11, 18:15
@elviss09
takie coś masz na myśli ? http://moto.allegro.pl/zestaw-naprawczy-drazka-zmiany-biegow-honda-civic-i1592106980.html
u mnie też się drążek od biegów telepie a czy da rade samemu to wymienić, potrzebna coś wyciskać na prasie?

marcin-ej9
02-05-11, 20:06
ok to z wibracjami lewarka już wiem, a co z tymi wibracjami na pedale sprzegla?

czytam ze jak podczas jazdy się połozy nogę na pedale i lekko wciśnie to normalne ze wibruje bo sprzeglo zaczyna juz delikatnie lapac (jakby czuc przenoszenia wibracji silnika) i stad te wibracje bo jak wcisne juz wiecej to sprzeglo rozlaczy to efekt zanika jest cos w tym?

Saiti
02-05-11, 20:25
w każdym aucie chyba to miałem, to normalne :)

skolopendra
03-05-11, 13:51
a i dodam ze troche lewarek tez drży

tu zestaw naprawczy pomóc powinien