PDA

Zobacz pełną wersję : Zaparowane szyby...



cihy
08-10-04, 16:38
Zbliza sie zima i przypominam sobie, ze co rok mam ten sam problem: szyby nie dosc, ze paruja od wew. jak zostawie auto na dworze to jeszcze w zimie kiedy byl mroz normalnie od srodka zamarzaly. Z tego co mi sie obilo o uszy to jest normalne w Hondach... albo w Ciffach, mniejsza z tym pytanie brzmi - macie na to jakies genialne sposoby? zeby nie parowalo i nie zamarzało od wewnątrz?
pozdr

Carat
08-10-04, 16:48
Nie polecam zadnej chemii, chyba ze ktos sprawdzil i jest ok, kiedys w duzym fiacie wyprobowalem jakies badziewie i pozniej to utworzylo jakas powloke na szybie ktorej za cholere nie dalo sie usunac.

Moim 100% sposobem jest tak wysterowac nawiewy ze ich nie poczujesz a szyby nie zaparuja. Ja ustawiam na 1, pozniej 1/3 na zimne i wlot skierowany na szybe chwila i po problemie dosłownie minuta.

Rikoo
08-10-04, 16:59
Ja tez tak sadze jak Carat zawsze mam ustawione na szybki i jest ok :D

Bero
08-10-04, 19:49
ja akurat zime przezylem z folia na szybach,nie parowalo wcale, wiec warto pomyslec o jakiejs folii, nawet nieprzyciemniajacej. kazdy mi mowil ze od kiedy ma folie, mnmiej mu paruje

Rikoo
08-10-04, 19:58
Ja tez mam a raczej mialem bo teraz na przodzie niema ale za niedlugo bedzie spowrotem :D

LIO
08-10-04, 21:05
a mi paruja od zewnatrz ;)
mozna smalcem posmarowac zeby nie parowaly :D

poprostu, wywietrz auto, zanim z niego wysiadziesz i je zamkniesz, to mniej ci zamarznie zima wewnatrz, ale zimy ma nie byc wiec sie nie martw
dobry nawiew i po klopocie

maciek
08-10-04, 23:05
a mi paruja od zewnatrz ;)
mozna smalcem posmarowac zeby nie parowaly :D

poprostu, wywietrz auto, zanim z niego wysiadziesz i je zamkniesz, to mniej ci zamarznie zima wewnatrz, ale zimy ma nie byc wiec sie nie martw
dobry nawiew i po klopocie
Zgadza sie, para jak zostanie w srodku to lubi sobie na szybach zakwitnac :) szczegolnie w zime.
Bez obrazy panowie, nic nie sugeruje ale podstawa zeby nie parowaly to czyste na blysk szyby od srodka. Naprawde pomaga.

Mystek
09-10-04, 02:55
Hmm obieg zewnetrzny i po paru sekundach jest spokoj co do szyby przedniej bo inne jakos mi jeszcze nie parowaly ...

badyl
09-10-04, 12:22
Panowie,szyby paruja od:
a)sex w samochodzie,-dmuchawa na max i jest oki.
b)w aucie jest wilgoc,tzn.wilgotne,mokre dywaniki kture paruja jak auto stoi,bo przeciez podłoga sie nagrzewa od wydechu para idzie na szyby zimne i paruje.
Naprawa:porzadnie wysuszyc auto.
Pozdro;)

Peter
09-10-04, 17:08
...Naprawa:porzadnie wysuszyc auto.

...Lub odstawić fure do garażu na zime. :wink: Klima przydatna jest na szybkie odparowywanie.

Pozdro 600

hubiii
12-10-04, 18:13
heh :( dzis walczylem z para :( zreszta jak popada to zaraz paruje .. wszystko przez te schowane w desce nawiewy :(

chemie kiedys stosowalem, taki preparacik .. prysasz i qrfa nic nie widac po szyba wyglada jak po smarowaniu smalcem :((((((((((((((( heh
taki juz ich urok :) zawsze mozna lekko na sekund 5 uchylic okno i zaraz przestana parowac :)

kosiniak
12-10-04, 19:13
kolega moj myl szyby zwyklym szamponem do wlosów , uwierzcie to pomaga na 100% i sprawzdone.

LIO
12-10-04, 19:20
ale Johnson&Johnson, albo polski Bambino, bo inne szczypia w oczy ;)

Mystek
12-10-04, 19:26
a ja mam strasznie tlusta od srodka czym to najlepiej potraktowac !?

Pawel
12-10-04, 19:42
To nie pal tyle szlugów w aucie…

Zwykłym płynem do mycia szyb, przynajmniej ja tak robię u siebie i pomaga.


Edit: Co do parujących szyb to u mnie była sprawa zapchanego filtra przeciwpyłowego. Nic nie pomagało, w deszczu musiałem jeździć z włączona klima, bo cały czas parowały. Po wymianie jak ręka odjął…

kosiniak
12-10-04, 22:43
ale Johnson&Johnson, albo polski Bambino, bo inne szczypia w oczy ;)
o panie widze ze trzeba odswiezyc panu info o nowosciach na rynku :D , wal do sklepu i zapoznaj sie z górna pułą :!:

Tomo
12-10-04, 22:56
trzeba pinowac zeby podłoga nie była mokra... Jak w aucie będzie sucho to nic nie ma prawa parować.

kosiniak
14-10-04, 16:55
trzeba pinowac zeby podłoga nie była mokra... Jak w aucie będzie sucho to nic nie ma prawa parować.
nie tylko podloga, ostatnio to nawet widzialem co oni na siedzeniach wyprawiaja, a pozniej im paruje :D

duchu
14-10-04, 23:08
sory ja tak lekko nie w temacie.
ja w sprawie nawiewu, parkuję w takim miejscu że mam pałno lisci na aucie i te liście mi potem wpadają do auta jak włączę nawiew na maxa, co z tym zrobić.

badyl
14-10-04, 23:13
No własnie moze byc brudny filtr pyłkowy,i tez bedzie parowac.

LIO
15-10-04, 15:28
w piatej generacji nie ma takiego filtra

badyl
15-10-04, 18:28
Wiem LIO ty stary geju. :lol:

LIO
15-10-04, 19:38
to po kiego ch*** yyyy... wala ;) piszesz jak wiesz mlody geju

Nevada
18-10-04, 13:42
w piatej generacji nie ma takiego filtra

a właśnie że jest Geje zafajdane :lol:
...przynajmniej w niektórych wersjach (kolega w LSi 95 ma)

Poza tym sprawdzcie czy macie sucho w bagażnikach, we wnęce koła zapasowego, bo czasami tam woda się dostaje i potem jest para wszedzie.

cihy
18-10-04, 14:02
w piatej generacji nie ma takiego filtra

a właśnie że jest Geje zafajdane :lol:
...przynajmniej w niektórych wersjach (kolega w LSi 95 ma)

Poza tym sprawdzcie czy macie sucho w bagażnikach, we wnękach koła zapasowego, bo czasami tam woda się dostaje i potem jest para wszedzie.


no wlasnie - kolega ma cifa 5gen tylko, ze wersje US i ma takowy filtr

LIO
18-10-04, 15:47
to powiedz mi w którym miejscu, bo rozebralem w starym caly uklad i takowego nie znalazlem, a w nowym tez liscia widzialem w kratce nawiewu (moze cos sie komus z czyms pomylilo). Wez knige, albo manual i znajdz tam.

Bono
06-05-05, 12:32
a czy w 4 gen jest jakis filtr??nadeszły deszcze i cholernie paruje:)

LIO
06-05-05, 17:39
raczej tym bardziej nie ma

PaW
06-05-05, 21:04
Ja mam coupe '95 USA i nie mam pyłówki :neutral:

Tonny
23-11-06, 21:04
no wlansie te 95 Usa niema Filtra ! bynajmniej u mnie nie ma a moze zle szukalem :-)

bbrbutch
28-12-08, 12:20
Hmm obieg zewnetrzny i po paru sekundach jest spokoj co do szyby przedniej bo inne jakos mi jeszcze nie parowaly ...

zgadzam się jeżdze civic i parują tylko na dmuchawie wewn. jak w każdym aucie zresztą

to my sami wytwarzamy tę parę , bardzo łatwo to sprawdzić.odpal samochód , włącz nawiew wewn.i wyjdż z samochodu .gwarantuje ,że nie będzie żadnej pary.a za drugim razem zrób to samo nie wysiadając z auta.

LechuLK
28-12-08, 15:34
Ja kupiłem taki środek w spray'u i naniosłem potem przetarłem szmatką i nie paruje. Na jesień idealne ale na przymrozek już nie bo ta powłoka zamarza :/

pawulon_
28-12-08, 15:57
tez kupilem cos takiego na orlenie i miesnie mnie bola po scieraniu tego tlustego syfu

buhaj
29-12-08, 09:49
Mialem taki sam problem po qpnie auta, poprostu filtr kabinowy byl zatkany liscmi i w aucie utrzymywala sie wilgoc.
Rozwiazanie: przeczyszczenie filtra, a potem przez jakies 30min wszystkie nawiewy na 4bieg i full grzanie, teraz gdy rano przychodze wlaczam nawiew na doslownie minute i szybka odparowana.