PDA

Zobacz pełną wersję : Spalanie Civic'a - D15B7



Bashoo
04-04-11, 20:49
Witam ;)

Otóż mam nastepujący problem dotyczący spalania.
Bez względu na to czy silnik jest rozgrzany czy nie spalanie wynosi w granicach 20litrow :confused: Sprawdzałem dolewając do full'a i tankując po 100km.

Zauważyłem też, że z wydechu delikatnie puszcza biały dymek, który wyraźnie pachnie benzyną. Czyżby honda dostawała za bogata mieszankę paliwową? :confused:

Byłem również u elektryka, czujnik temperatury sprawy, sonda sprawna w 100% - sprawdzona oscyloskopem.
Filtr paliwa wymieniony.

Kable i świece wymienione ~3miesięcy temu.


Jaka może być inna przyczyna? Jakieś sugestie panowie?:confused:

nikog0
04-04-11, 21:43
Nieszczelność przewodów paliwowych może... ale ja bym spróbował podmienić mimo wszystko sondę lambda (mimo że ponoć dobra jest)...
Może też jakaś awaria ECU (ale to rzadka sprawa).

Boniek87
04-04-11, 22:36
a wtryski sprawdzałeś? może którys jest uszkodzony
mimo wszystko spróbuj z ta sondą

RRa
04-04-11, 22:58
biały dymek ? uszczelka pod głowicą może je***

Bashoo
05-04-11, 15:23
Uszczelka jest okej, nie ubywa płyn chłodniczy, korek wlewu oleju tez jest czysty.
Hmm a jak moge sprawdzić wtryski? przypadkiem nie wywaliłby mi check engine przy uszkodzonym wtrysku?
Może ECU powariował? jest możliwość zaprogramowania jego na nowo?

edit: Znalazłem informację, że może być to walnięty Map Sensor? Czy jest taka możliwość? Jeśli tak to jak sprawdzić Map Sensor czy prawidłowo funkcjonuje?


Pozdrawiam.

Nowy Kubi
05-04-11, 19:14
Zawsze mozesz odpiąć sondę i pojezdzic z check. Jak spalanie spadnie do 10 to bingo :)

kamilx17
05-04-11, 23:59
Zrób samodiagnostyke check engine prawde Ci powie. A jeżeli nic nie powie to raczej wypada na sonde chociaż 20 l na 100km to bardziej wygląda na nieszczelność w układzie paliwowym. Wykręć świece zobacz czy zalewa. Przy takim spalaniu powinno strasznie walić benzyną z wydechu.

Nowy Kubi
06-04-11, 12:21
A koła nie grzeją? Może coś hamuje?

subbler
06-04-11, 13:11
ostatecznie jak już wszystko posprawdzasz i będzie ok...
- sprawdz położenie TPS'a - gdzieś już na forum jest opis co i jak..
i zdejmij przepustnice i ja dokładnie przeczyść i przedmuchaj, z wszystkimi kanalikami zwracając uwagę na takie 2 malutkie przy motylku - u mnie czarny syf z odmy pozalepiał wszystko i miałem dokładnie takie spalanie jak TY, po czyszczeniu jak ręką odjął, a wcześniej podmieniałem wszystkie czujniki, wtryski, filtry kable, diagnostyka komp. nic nie wykazała itd itp.. bez większego efektu.
Biały dymek leci bo przelewa, miałem to samo, do tego jak przygazujesz pewnie rzyga Ci z wydechu czarną wodą..nawet po długiej trasie czy w gorące dni.

Bashoo
06-04-11, 14:07
Witam

Koła nie grzeją się, hamulce są okej.
Samodiagnostyke robiłem, zero błędów.

@Subbler, dzięki, sprawdze tą przepustnice i ją przeczyszcze.

subbler
06-04-11, 14:46
Witam
@Subbler, dzięki, sprawdze tą przepustnice i ją przeczyszcze.

Ok tylko wykręć ją sobie całkowicie, węz do domu i dokładnie przez wszystkie kanaliki poprzelewaj benz ekstrakcyjna czy innym badziewiem do czyszczenia i sprawdz przy okazji tego tps, jak bedziesz mialwszystko na kolanach rozebrane i nie zapomnij o nowej uszczelce, bo jakieś lewe powietrze też może dawać taki efekt.

Bashoo
06-04-11, 20:36
No więc wyczyściłem przepustnicę, benzyną i sprężonym powietrzem kanaliki itp, nagar rozpuszczalnikiem. No i.... po założeniu wszystkiego odpalam Honde. Wskoczyla na 2tyś obrotów i faluje w zakresie 1 - 2tyś obrotów. :confused::( Co teraz mogło się stać? Czy ten czujnik na przepustnicy szlag trafil do końca?

mixturant
06-04-11, 21:47
A ruszałeś FITV? Może gdzieś wkradła się nieszczelność? Czytałem gdzieś na forum o podobnym przypadku i tamtemu użytkownikowi pomogło ponowne rozebranie i dokładne złożenie tego zaworu. Może też ciągnie lewe powietrze przez uszczelkę przepustnicy...

subbler
07-04-11, 10:09
Może gdzieś brać lewe powietrze albo np za niski poziom płynu chłodniczego i FITV szaleje, rozbierałeś przy okazji silniczek krokowy? napisz co rozkręciłeś, dałeś nowa uszczelkę? dokładnie wyczyściłeś syf po tej starej bo zazwyczaj się zapieka.
Najprawdopodobniej, wystarczy dolać odpowiednio płynu do chłodnicy i poczekać aż sie odpowietrzy..

Bashoo
07-04-11, 10:33
Odłaczyłem dolot, 3wężyki od przepustnicy, 2kostki od czujników, linke od gazu. Odkęciłem 4śrubki. Wyciagnelem przepustnice, uszczelka wygladala na dobra wiec jej nie wymienialem (moze i przez to tak obroty skacza bo bierze lewe powietrze) ?
oszyczscilem benzyna ekstrakcyjna tą blaszke od przepustnicy z takiego nalotu sadzy, dokladnie ten glowny kanal i te male kanaliki patyczkiem od uszu. Po tym calym zabiegu wytarlem wszystko szmatka i dodatkowo przeczyscilem spręzonym powietrzem te wszystkie zakamarki. Zalozylem, skrecilem wszystko. Odpalam Honde, wskakuje na 2tys obrotow i faluje.

subbler
07-04-11, 13:18
popsuć tam nic się nie da, jeśli to nie płyn chłodniczy to najprawdopodobniej uszczelka gdzieś pękła przy odkręcaniu i dostaje teraz lewe powietrze, ona papierowa jest i łatwo się uszkadza.. sprawdź dokładnie poprawność podłączenia kabli i wężyków.

Bashoo
07-04-11, 18:25
Dobra dzisiaj poddałem się. Oddałem Hondę do mechanika. Stwierdził, że uszczelka jest do d*** i należy ztulejować przepustnicę(?) i wyczyścić krokowca. Po tych czynnościach może sprawdzić Map Sensor na przepustnicy. Jutro odbieram ją i zdam relacje co i jak.


Edit: Honda nadal stoi u mechanika, ehhh nawet nie zaczął grzebać w niej.

palermo444
11-04-11, 23:17
podlaczam sie do tematu i czekam na relacje

grzesiuh
12-04-11, 16:56
ja mam pytanie, ile wam pali d15b7 z automatem w miescie ? na ktorym biegu jezdzicie ?

cynek
12-04-11, 17:56
a jakie powinno być spalane katalogowe ? d15b7

Bashoo
14-04-11, 14:19
Witam, po tygodniu garażowania Hanki u mechanika zostało sprawdzone:
- wtryski - OK
- sonda - OK
- czujniki podcisninia - OK
- uszczelka przepustnicy - wymieniona
- przepustnica - zamówiona nowa (stara przepuszczala powietrze w miejscu tej tulejki gdzie jest założone to mocowane linki gazu)
- silniczek krokowy - zamówiony nowy (stary pomimo wyczyszczenia nie trzymał obrotów - delikatne falowanie ~100obr +/-)

W poniedziałek prawdopodobnie będzie wszystko na miejscu.


@cynek - w poprzednim roku, kiedy było wszystko okej z Honda to paliła mi 6-7l/100 w cyklu mieszanym ;)

darek831
14-04-11, 21:09
u mnie w gazie sekwencyjnym pali max 9.5l gazu przy zmiennej jeździe ;p

Bashoo
20-04-11, 14:28
Witam

Odebrałem wczoraj Honde, zostało wymienione to co napisałem wyżej. Teraz chodzi ok, malinka ;)
Spalanie wróciło do normy ;)

subbler
20-04-11, 14:37
i ile Cie wyniosła cała ta przygoda robot+czesci ? tak szacunkowo ?:)

Bashoo
23-04-11, 11:01
cześci ~140zł , uszczelka 20zł, robocizna ~80zł