PDA

Zobacz pełną wersję : ściąga w lewo po zmianie na alu



martawroc
04-04-11, 19:17
hejka mam taki problem ze załozyłam opony letnie na alufelgach i teraz jak jade to sciąga mnie w lewo.Nie zawsze ale dosyć czesto musze korygowac. Na zimówkach nie było tego. Dzis jechałam z pasażerką i jeszcze gorzej było,musialam wręcz walczyc zeby utrzymac tor jazdy. Chłopak w rozmowie telefonicznej zasugerował sprawdzic cisnienie ( co by potwierdzało tą teorie ta sytuacja dzis z pasazerem ) a jak nie pomoze to wyważyc koła. Wiem ze wyważenie to koszt ok.100zł a dla biednej licealistki to duzy wydatek ;p
Mozliwe to ze przyczyną jest nierówne cisnienie w oponach? Wiem ze musze jechac na stacje i napompowac 2.3
Aha opony mają szerokosc 195mm. Pozdrawiam

skolopendra
04-04-11, 19:20
Mozliwe to ze przyczyną jest nierówne cisnienie w oponach?

tak

Saiti
04-04-11, 20:23
tak


7X

Skoti
04-04-11, 21:11
ciśnienie, nie wyważone koła lub zbieżność

billiejoe
04-04-11, 21:14
jw ale można jeszcze przełożyć tył na przód

seyren
04-04-11, 21:30
ciśnienie, nie wyważone koła lub zbieżność

lub tez krzywe alu.

martawroc
05-04-11, 16:28
alu prostowałam w marcu,gdyby byla zbieznosc to na zimówkach by tez sciągało. Wiec jutro spr cisnienie i zdam relacje,jak nie pomoze to zostaje wyważanie

bonias83
05-04-11, 19:51
Wiem ze wyważenie to koszt ok.100zł

gdzie sie tak "tanio" cenią???

wally_84
06-04-11, 11:21
Ja płaciłem 12 zł/szt. za zmianę opony + wyważenie:D Wieruszów

zakit
06-04-11, 11:32
gdzie sie tak "tanio" cenią???

ja nie wiem gdzie ty zmieniasz opony, ale ja swego czasu kiedy nie robilem tego sam, to za cala zmiane opon placuilem 60zł, wlacznie z wywazeniem i wymiana wentylkow.

martawroc
06-04-11, 16:33
i dupa koła dopompowałam bo fakycznie w jednym było 1.8 w drugim 2.0 a ma byc 2.3 wszedzie. Ale dalej sciaga. W piatek moze je wywaze. U mnie ok.50zł za wywazenie ale ja mam kola na aucie wiec dodatkowo policzy za sciagniecie ich wiec wyjdzie pewnie z 80zł

Bakłażan
06-04-11, 16:50
Poproś chłopaka, żeby założył setup zimowy na auto.
Setup letni do bagażnika i wio do wulkanizacji na wyważenie :).
Ja płaciłem 40PLN za komplet.

martawroc
06-04-11, 16:55
a i dzis zauwazylam ze opona z tyłu nie ma prawie bieznika od strony wewnętrzej. Reszta opon jest ok. To moze tez miec wpływ na to? to prawa opona z tyłu a sciaga w lewo wiec na chłopski rozum to nie to...

civic_lsi
06-04-11, 22:09
podłączę się pod temat.

u mnie po zmianie kół na letnie skrzywiła się kierownica. nie jest prosto tylko trochę przekręcona w lewo.
po puszczeniu kierownicy trochę ściąga w prawo.

co może być tego przyczyną? na zimówkach było wszystko ok.
mam praktycznie całe nowe zawieszenie z przodu.

kubota
06-04-11, 23:24
a i dzis zauwazylam ze opona z tyłu nie ma prawie bieznika od strony wewnętrzej. Reszta opon jest ok. To moze tez miec wpływ na to? to prawa opona z tyłu a sciaga w lewo wiec na chłopski rozum to nie to...

może masz coś z geometrią, pomimo, że to prawa opona to może ściągać w lewo, skoro bieżnik jest wytarty od wewnątrz

jakby nie były wyważone to by raczej biło, a nie ściągało

ps. ja zmieniłem z zimowych na letnie i zauważyłem, że pomimo tego samego rozmiaru występują większe problemy ze ściąganiem w różne strony nawet przy niewielkich koleinach

michalm320
07-04-11, 11:28
Przełóżcie sobie opony z lewej na prawą i będzie git. Skoro na zimowych oponach jest dobrze i nie ściąga to wina leży tylko i wyłącznie w oponach letnich a nie w zbieżności. Długo debatowałem na ten temat z kolesiem który od 20 lat robi zbieżność i ma w tym fachu *****iste doświadczenie.

Greg001k
09-04-11, 22:06
Swiete slowa - mialem ten sam problem (po zmianie na letnie sciagalo mi auto w lewo), na poczatku dopompowalem kola bo cisnienie bylo za male ale dalej sciagalo, wiec zamienilem miejscami przednie kola i problem z glowy :)

civic_lsi
10-04-11, 12:42
nie takie to proste zamienić jak się ma kierunkowe opony.
zamienię przód z tyłem i zobaczę jaki będzie efekt.

michalm320
10-04-11, 19:09
nie takie to proste zamienić jak się ma kierunkowe opony.

Jak to nie? Zdejmujesz opony z felg i zamieniasz...

majdan
11-04-11, 05:42
Ale to kosztuje.... i co bedzie tak ściagał opony i zamieniał felgi? Bez sensu. Przód z tyłem.

michalm320
11-04-11, 11:30
Ale to kosztuje

No ile to kosztuje? 20zł, 30zł? Znikoma strata w razie gdyby nie pomogło

szymon16v
11-04-11, 20:18
Mam ścięte z jednej strony opony z przodu, i mimo tego że zbieżność była ok, dalej ściągało lekko. Więc jeśli masz ścięte to raczej to:)

rafal86
11-04-11, 20:26
mam dokładnie tak samo i jedna opona ścieta od wewnątrz i również sciąga,ale zauwazyłem ze bardzo duzo zalezy od stanu nawierzchni.

civic_lsi
12-04-11, 20:17
muszę obadać ale to dopiero pewnie za dwa tygodnie.
a zamiana kosztowała by koło 40 zł.
ostatnio za założenie dwóch opon i naprawę jednej zapłaciłem 60 zł.

drypaul
18-04-11, 11:53
u mnie po zmianie kół na letnie skrzywiła się kierownica. nie jest prosto tylko trochę przekręcona w lewo.

Mam dokładnie to samo po założeniu kół letnich, tyle, że kierownica jest lekko w prawo. Jednak samochód nie ściąga. Na zimówkach kiera była idealnie prosto. Czy to znaczy, że powinienem pojechać skontrolować zbieżność? Była ustawiana przed zimą i od tamtej pory nie było nic robione w zawieszeniu...

skolopendra
18-04-11, 11:54
Czy to znaczy, że powinienem pojechać skontrolować zbieżność?

wywarzałeś przed założeniem?

drypaul
18-04-11, 12:26
No raczej - koła wyważone, felgi są nowiutkie, opony lekko używane.

skolopendra
18-04-11, 17:41
zamień koła

trycekfan
18-04-11, 22:39
podłączę się pod temat.

u mnie po zmianie kół na letnie skrzywiła się kierownica. nie jest prosto tylko trochę przekręcona w lewo.
po puszczeniu kierownicy trochę ściąga w prawo.

co może być tego przyczyną? na zimówkach było wszystko ok.
mam praktycznie całe nowe zawieszenie z przodu.
Cześć.Ja mam tak samo, ale w ogóle sie tym nie przejmuję.U mnie wyglądało to tak.Przed zimą jeździłem na stalowych felgach i letnich oponach i tak jak podajesz miałem lekko przekrzywioną kierownicę w lewo a samochód ściągało w prawo.Myślałem, że geometria do ustawienia.Zanim się do tego zabrałem popadał śnieg i musiałem założyć zimówki (tzn założyłem je na te same stalowe felgi) i jak ręką odjął, mogłem praktycznie jeździć bez trzymania kierownicy nawet podczas hamowania.W międzyczasie miałem w styczniu przegląd i zbieżność była bez najmniejszych zastrzeżeń.Miesiąc temu znowu założyłem te same letnie opony ale już na aluminiowe felgi i problem wrócił.Okazało się, że są wyząbkowane opony i ogólnie mimo całkiem dobrego bieżnika są juz troche zciachane.Byłem z tym nawet w kilku serwisach wulkanizacyjnych i w każdym otrzymałem praktycznie taką samą odpowiedź.Można się do tego przyzwyczaić i z tym jeździć mając na uwadze skłonność do ściągania w prawo lub kupić nowe opony i mieć święty spokój, więc wybór należy do Ciebie

civic_lsi
19-04-11, 20:27
u mnie te koła co mam teraz z przodu w tamtym sezonie jeździły na tyle. w tym roku kupiłem dwie opony i wrzuciłem je na tył a tamte na przód. zrobiłem dopiero coś koło 150 km z taką "niedogodnością". trzeba czekać do "matki boskiej pieniężnej" i coś się będzie myślało.
pozdro

szymon16v
22-04-11, 11:43
Założyłem ścięte opony na tylną oś i auto jedzie już prosto, jak po szynach :)