PDA

Zobacz pełną wersję : samodiagnostyka



andrzej5v
02-04-11, 17:23
Witam
Posiadam Hondę civic 94r sedana 1,5 D15B2. Od niedawna mam problem, przy zmianie biegów jak dodaję gazu szarpie.przy dojechaniu do świateł i wrzuceniu na luz obroty spadają od ok 100i za chwilę się same podbijają do właściwego poziomu. dzieje się tak bardzo często ale nie zawsze. Gdy tak sie dzieję zauważyłem że samochód robi sie trochę drętwy tzn nie wkręca sie tak na obroty.
Robiłem samodiagnostykę i po zwarciu dwóch pinów w kostce na liczniku check engin (pomarańczowa lampka się cały czas na pomarańczowo, nie mryga. co to może oznaczać, czy miał ktoś coś podobnego?, a może tak musi być?
Proszę o pomoc

Saiti
02-04-11, 18:02
błąd 0 - awaria komputera. Jesteś pewien, że dobrze przeprowadzasz samodiagnostykę?

andrzej5v
02-04-11, 18:30
Myślę że tak. Przekręcam kluczyk czekam aż kontrolka " chcek engin " zgaśnie i zwieram dwa styki w złączu diagnostyczym

Saiti
02-04-11, 18:51
Najpierw zwierasz, potem przekręcasz kluczyk...

majson
02-04-11, 19:01
Najpierw zwierasz, potem przekręcasz kluczyk...

x2

skolopendra
02-04-11, 21:07
7X

Saiti
03-04-11, 14:52
150x...

I jak, zrobiłeś samodiagnostykę tak, jak napisałem? :)

kamilx17
04-04-11, 13:08
Jeżeli check engin po zwarciu świeci sie światłem ciągłym nie mruga to znaczy że nie ma błedów w komputerze. Chłopaki wprowadzili Cie w bład. A Twoim problemem może być stan świec zapłonowych badź przewodów ewentualnie cewka w aparacie zapłonowym. Możesz przy okazji wyczyścić silniczek krokowy zmienić filtr paliwa i powinna być poprawa.

andrzej5v
09-04-11, 13:27
Ztego co czytałem to najpierw przekręcam kluczyk a dopiero póżniej zwieram styki odwrotnie jeszcze nie próbowałem ale spróbuję. świece wymieniłem na nowe, przewody rok temu wymieniałem, filtra paliwa i powietrza nówka. Muszę jeszcze sprawdzić tak jak napisałeś cewkę i przy okazji moduł. Może znacie namiar - jakiś link jak rozebrac aparat zapłonowy sprawdzić cewkę, moduł i co jeszcze się da tam posprawdzać i jak to póżniej złożyć i wyregulować tzn ustawić zapłon. Z góry Dzieki

skolopendra
09-04-11, 17:09
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?6877-Samodiagnostyka-6-Generacja&highlight=samodiagnostyka