PDA

Zobacz pełną wersję : Skrócenie linki przepustnicy - możliwe?



Saiti
02-04-11, 12:28
Czy jest możliwe skrócenie linki przepustnicy? Mam tą po D16Y7 ale jest za długa wobec ssaka od D16Z6, nijak nie mogę jej skręcić na tyle, aby było dobrze, przez co przepustnica otwiera mi się na jakieś 80%. Hm?

Kubuniek
02-04-11, 15:36
A to nie jest przypadkiem tak, że droga jaką przebywa pedał jest proporcjonalna do drogi otwarcia przepustnicy? Coś na zasadzie tej stalowej linki w konsoli ogrzewania? Linke ogrzewania możesz skrócić bez większych problemów. Myślę więc, że z linką przepustnicy nie powinno być problemu, aczkolwiek nie robiłem tego wcześniej. Ja na Twoim miejscu bym próbował.
Pozdro

Saiti
02-04-11, 16:02
Raczej wątpię, średnica ślimaka (tego kółka, tak je nazwałem, które bezpośrednio porusza przepustnicą) jest raczej taka sama. Bo sugerujesz, że musiałbym przerobić całą instalację pedału przyspieszenia, mocowania, skrócić lub go przedłużyć. Przy zamkniętej przepustnicy linka wisi.

Nie pytam "Czy to zrobić?" tylko "Jak to zrobić" :) Bo wydaje mi się, że ta końcówka/blokadka przy samej przepustnicy jest złączona nierozbieralnie z linką.

lugi666
02-04-11, 16:25
przepustnica od z6??

Saiti
02-04-11, 16:35
tak wszystko od Z6 tylko linka Y7, czy potrafi ktoś bezpośrednio odpowiedzieć na pytanie jak skrócić linkę?

Wojtek Marki
02-04-11, 16:43
w serwsie rowerowym,musisz tylko okreslić o ile ma być krótsza,ot cała magia

skolopendra
02-04-11, 16:46
jak skrócić linkę?

trzeba mieć specjalna zagniatarkę
reszta jw
albo dorobić ręcznie mocowanie linki

Saiti
02-04-11, 16:48
Wojtek Marki, dzięki :D Nie pomyślałem o tym :D Jak kiedyś robiłem tarcze w rowerze to miałem niepasujące mocowanie linki od zacisku i właśnie zasada działania podobna :D

Skolopendra i Wojtek Marki - dzięki za odpowiedzi :)

lugi666
02-04-11, 17:54
a ślimak z z6 nie jest czasem inny od y8?? może to jest przyczyna??

Saiti
02-04-11, 18:05
Czy Wy chcecie nabijać sobie tylko posty?

Czego przyczyna? Że linka się boi innych ślimaków i napina się ze strachu, przez co jest dłuższa? Czy może kolektor od Z6 bardziej się nagrzewa i linka się rozszerza.... ?

Zadałem pytanko, jak skrócić, teraz już wiem, lugi, jeśli wiesz jak działa linka gazu - to cieszę się niezmiernie. Ale chyba jednak nie potrafisz przeanalizować tej wiedzy.

Do zamknięcia, dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

lugi666
02-04-11, 19:29
Nie mam najmniejszego zamiaru nabijać sobie postów bo to o niczym nie świadczy.
Nie unoś się tak bo coś Ci pęknie...
może istnieje inne rozwiązanie niż skracanie linki...
Widocznie twój mózg jest za mały żeby przyswoić możliwość alternatywnego (być może lepszego) rozwiązania...

lozek
04-04-11, 14:12
a ślimak z z6 nie jest czasem inny od y8?? może to jest przyczyna??

Ja też tu bym szukał przyczyny a nie w długości linki jezeli już ( a możliwą prawdziwą przyczyne nakreślę pare linijek niżej)

Skrócisz linkę to będzie krótsza a nie będzie otwierała bardziej przepustnicy. Taki sam ruch pedału = taki sam ruch linki nawet po skróceniu, te wartości sa proporcjonalne.

Problemem jest średnica słoneczka na przepustnicy albo (i to prędzej jest problemem ) za luźna linka bowiem mam linke od d14 i silnik d16z6 i po odpowiednim napręzeniu (tak by też przepustnica sie calkowicie zamykala po odpuszczeniu gazu) przepustnica otwiera się w 100%

woPo
04-04-11, 14:33
Zgodziłbym się z lozkiem, bo też mam linkę D14 a ssaka Z6 i po odpowiednim ustawnienu przepustnica otwiera się tak jak powinna.

Ten opis ruchu pedału do stosunku otwarcia przepustnicy też jest dobry i logiczny.