PDA

Zobacz pełną wersję : odłączanie airbaga



plakon83
15-02-07, 15:24
Panowie, niestety nie udało mi się nic znaleźć na ten temat więc kieruję to pytanie do was. Jak w civicu coupe 95' odłączyć poduszkę?
muszę zdjąć pokrywę airbaga, żeby sprawdzić czy mocowanie kierownicy jest ok (dziwny luz, jakby kierownica nie była dokręcona:| może ktoś kojarzy podobny problem?)
jak najprościej odłączyć i potem z powrotem podłączyć poduszkę? chyba zdjęcie klem z aku nic nie da??

Lcfr
15-02-07, 16:22
Haynes...

http://img130.imageshack.us/img130/1800/pict0217ft4.th.jpg (http://img130.imageshack.us/my.php?image=pict0217ft4.jpg)

plakon83
16-02-07, 18:30
dzięki wielkie
możesz napisać z czego pochodzi załączony skan?
można to kupić, warto?

[ Dodano: Pią 16 Lut, 2007 ]
poza tym Lcfr widzę, że jesteś naprawdę ogarnięty w temacie to może byś mi jeszcze napisał czy warto się wziąć samemu za wymianę drzwi w rzeczonej mojej Hani.
Są lekko walnięte, zawiasy i rama nienaruszona. Mam drugie drzwi, jeździły w hatchbacku, kolor jest, wystarczy wymienić. U siebie mam pełną elektrykę, w tych kupionych była korbka. Pytanie do Ciebie:
warto brać się za wymianę samemu? może być problem ze spasowaniem drzwi?
na blacharza muszę czekać 2 tygodnie:(
błotnik już założyłem, udało mi się nawet fajnie spasować, także 2 lewych rąk nie mam;)
z góry dzięki :piwo2:

[ Dodano: Sob 17 Lut, 2007 ]
o temacie z drzwiami zapomnijmy, właśnie skończyłem robić, zajęło mi to 6h..., ale drzwi pasują idealnie, wszystko działa, tylko jeszcze jutro wytłumienie i boczek.
ale pytanie o skan z posta aktualne

Lcfr
17-02-07, 21:07
dzięki wielkie
możesz napisać z czego pochodzi załączony skan?
można to kupić, warto?



[ Dodano: Sob 17 Lut, 2007 ]
o temacie z drzwiami zapomnijmy, właśnie skończyłem robić, zajęło mi to 6h..., ale drzwi pasują idealnie, wszystko działa, tylko jeszcze jutro wytłumienie i boczek.
ale pytanie o skan z posta aktualne


z drzwiami to bym Ci poradzil zebys zakladal (skoro błotnik zalozyles i zgrales to i z drzwiami dalbys rade)


a scan to bylo makrofoto z ksiazki oobsługi hondy
takiej jak tu w aukcji

http://www.allegro.pl/item167404157_honda_civic_1991_1996_nowa_wysylka_g ratis_.html


ja ta ksiazke kupilem z 5lat temu za 50pln i zwróciła mi sie juz ze 100razy :)
najwazniejsze, ze jak ja juz mialem to jeszcze malo bylo ogólnie wiadomosci o hondzie ogólniedostepnych i wiele razy mi pomogła...

plakon83
19-02-07, 14:32
Dzięki za pomoc
Zabrałem się za poduszkę, ale niezbyt uważnie i nie odłączyłem akumulatora:(
skutkiem czego po rozłączeniu i ponownym przyłączeniu poduszki zaczęła się świecić kontrolka SRS, wcześniej świeciła się tylko po przekręceniu kluczyka, po włączeniu silnika gasła... więc
Lcfr i reszta...
pomóżcie!!!

Octane
19-02-07, 14:36
zciagnij manuala to bedziesz umial rozebrac i zlozyc honde :d a co do poduchy musisz zresetowac sterownik srs tez jest o tym w manualu.

plakon83
19-02-07, 18:49
spx już sobie z tym problemem poradziłem
jak kto ma manuala to -> wlacny@wp.pl miło widziany, chyba, że zajmuje niewiadomoile
mam nadzieje, że nie łamię :zasady:

[ Dodano: Wto 20 Lut, 2007 ]
problem z srsem i luzem na kierze zażegnany.
manuala też już mam, więc temat można zamknąć, dzięki