PDA

Zobacz pełną wersję : Auto domykanie szyby kierowcy Civic VII Lift



Flt
15-02-07, 01:52
Witam.
Problemem dotyczy Hondy Civic ver VII po Lift. Przy domkaniu szyby kierowcy od wewnątrz przy użyciu przycisku "auto" (mocne jednorazowe pociągniecie przycisku do góry i puszczenie) szyba powinna automatycznie dojechać do samej góry i pozostać w takim stanie. A problem polega na tym, że szyba automatycznie dojeżdża do góry a po chwili otwiera się na jakieś 5 cm (tak nie powinno być)-wtedy pomaga tylko "ręczne" domknięcie poprzez trzymanie przycisku.

Ktoś się z tym spotkał i wie jak problem rozwiazać?
Dodam że nie stało się to z dnia na dzień -jest tak od nowości.
Byłem w ASO dwukrotnie: za pierwszym razem powiedzieli że w tym modelu tak ma być (choć instrukcja Hondy mówi inaczej), a za drugim razem Pan rozkręcił drzwi, pogrzebał -chyba coś przy prowadnicach, naprawił problem na jeden dzień - na drugi problem wrócił.

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Barti88
17-02-07, 17:12
podobno da się to ustawić żeby szyba domykała sie do końca i nie zjeżdzała spowrotem kawałek w dól ale dziwne że masz tak od nowości...nie wiem jak to ustawić ale może sie dowiem choć w aso pewnie nie więdza jak

Kosciech
17-02-07, 17:38
Szyby elektryczne, które mają tzw. komfort, czyli jednym pociągnięciem się zamykają lub otwierają trzeba po prostu zaprogramować. Wsiądź do samochodu, przekręć stacyjke, następnie naciśnij i cały czas trzymaj przycisk otwierania szyby aż się otworzy do końca i jeszcze przez jakieś 5s, potem zrób to samo z zamykaniem. Póżźniej sprawdź czy pomogło. Pozdro

Flt
05-03-07, 22:05
Dzięki wielkie za pomoc ale problem nadal występuje. Ostatnio dokładniej pooglądałem instrukcję Civica 2004, w której można przeczytać:

"Odłączenie lub wyładowanie akumulatora albo wyjęcie bezpiecznika szyby kierowcy spowoduje wyłączenie funkcji AUTO. Po ponownym podłączeniu akumulatora lub zamontowaniu bezpiecznika należy wykonać następujące czynności:

1. Uruchomić silnik. Nacisnąć przełącznik szyby kierowcy i opuścić szybę całkowicie.

2. Pociągnąć przełącznik szyby kierowcy w celu zamknięcia okna i trzymać go przynajmiej jedną lub dwie sekundy po zamknięciu szyby.

Gdy szyba kierowcy nie działa poprawnie po powyższym wyzerowaniu układu, oznacza to usterkę, która musi być usunięta przez ASO Honda."

Jutro zastosuję się do powyższego...może zadziała.

Acha zapomniałem dodać, że auto wyposażone jest w alarm FOX z modułem domykania szyb. Po wyjściu z samochodu naciskam duzy przycisk na pilocie alarmu - centralny zamyka wszystkie zamki w drzwiach i ZAMYKA DO KOŃCA obie elektryczne szyby (jeśli były nie domknięte).
I teraz bądź tu człowieku mądry...z przycisku w drzwiach nie działa, a z alarmu działa. Może Ci panowie z ASO co montowali alarm coś namieszali z kabelkami.

P.S. Dowiedziałem się ostatnio, że problem taki występuję u wielu ludzi, ASO o tym wie ale nic nie robi bo kierowcy nie skarżą się - bo NIE wiedzą że mają taką funkcję w aucie...Pozdrawiam.

Kosciech
05-03-07, 22:30
No to co masz napisane w instrukcji, to jest dokładnie to o czym Ci napisałem. Jak odłączysz zasilanie od szyb, to wtedy trzeba je programować. Nie jest to żadna usterka, jeśli proces programowania przeprowadzisz prawidłowo, to powinno wszystko działać. Jeśli chodzi o alarm i domykanie z niego szyb, to działa mimo wszystko dlatego, że po załączeniu alarmu, domykacz który domyka szyby oddziaływuje bezpośrednio na silniki poszczególnych szyb z pominięciem modułu komfort który odpowiada za te twoje problemy. A tak na marginesie, to nawet w ASO barany często nie wiedzą, co i jak i kiedy zgłaszasz taki problem to robią głupią mine i szukają usterki której nie ma :).

Flt
06-03-07, 00:47
I jestem...spędziłem w zimnym samochodzie prawie godzinę a ta szyba nadal swoje... :djablek:

Ale od początku:

1) wyłączam alarm i wsiadam do samochodu zamykając za sobą drzwi (szyba zamknięta),
2) wkładam kluczyk do stacyjki i przekręcam...(załączam akumulator, podświetlam zegary-NIE włączam silnika),
3) palcem wskazującym lewej dłoni naciskam lekko i TRZYMAM przycisk AUTO (lekko w dół do pierwszego oporu)...szyba jedzie do samego dołu.
4) szyba zjechała, ale ja nadal trzymam przycisk...po ok 6 sek słychać pod tapicerką drzwi charakterystyczne "CYK" (dźwięk jak ze styków przekaźnika)
5) i teraz uwaga: co mam teraz zrobić? bo po tym CYKnięciu chciałem szybe podnieść ale ona wogóle nie reaguje na manipulacje przyciskiem.......dopiero gdy mija ok 20 sek od pierwszego CYKnięcia to słychać drugie CYK - teraz mogę szybę podnieść.
6) pociągam lekko i TRZYMAM przycisk AUTO (lekko w górę do pierwszego oporu)...szyba jedzie do samej góry.
7) szyba w górze, ale ja nadal trzymam przycisk...po ok 6 sek słychać pod tapicerką drzwi charakterystyczne "CYK"....znów ok 20 sek bez reakcji i następne CYK...teraz mogę jechać w dół...

....i tak w kółko.

8 ) prób ok 50, rezultatów brak, wysiadam wku.....ony z auta i trzaskam drzwiami.

Co robię źle? Te Cyknięcia pewnie wyznaczają czasy początku i końca podnoszenia/opuszczania...ale jak je interpretować?

P.S. Przy okazji tych zabaw zauważyłem że jak mi jedzie ta szyba sama w górę na "AUTO" i zablokuję ja ręką w dowolnym czasie to ona zatrzymuje się i opuszcza właśnie 5 cm (takie jakby zabezpieczenie żeby rączki nie zgniotło). Acha i jak były te mrozy to zdażało się czasami że ładnie się sama zamknęła na "AUTO".

Może zresetować ten cały system przez wyjęcie bezpiecznika szyby albo odpięcie akumulatora?

[ Dodano: Sob 07 Kwi, 2007 ]
Witam.
W tamtym tygodniu byłem na ostatnim gwarancyjnym przeglądzie w Krakowie. Toteż wspomniałem również o problemie z szybą. Usłyszałem to czego się spodziewałem: "Funkcji auto nie można ustawić ponieważ Pański alarm FOX (autodomykanie szyb z pilota) blokuje tą funkcję".

Wygrałem z tą szybą w natępujący sposób (oficjalna procedura zalecana przez Honda):



Power Windows.
Resetting the Power Window Control Unit - With Up-AUTO Function.

Resetting the power window control unit is required after performing the following procedures:
-Shutdown of the battery power.
-Shutdown of the electric power caused by both No. 6 (7.5A) and No. 23 (20A) fuses in the under-dash fuse/relay box.
-Open circuit caused by disconnected 20P connector from the power window master switch.
-Removal of the regulator, glass or glass run channel.

1. Make sure the glass is installed properly.
2. Close the driver's door.
3. Turn the ignition switch OFF.
4. Remove the No. 23 (20A) fuse in the under-dash fuse/relay box
5. Turn the ignition switch ON (II).
6. After 1 second, turn the ignition switch OFF.
7. After 5 seconds, install the No. 23 (20A) fuse to the under-dash fuse/relay box.
8. Make sure the driver's window does not work in AUTO with the ignition switch ON (II).
9. Turn the ignition switch START (III) and start the engine.
10. Move the driver's window all the way down by manual DOWN of the driver's power window switch.
11. Open the driver's door.
12. Move the driver's window all the way up by manual UP of the driver's power window switch and hold on for 1 second.
13. If the window does not work in AUTO, reset the power window master switch according to the above procedures again.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++++++++++++++++++

Elektryczne szyby.
Resetowanie modułu sterowania elektrycznych szyb z funkcją AUTO podnoszenia.

Resetowanie modułu sterowania elektrycznych szyb jest wymagane w następujących przypadkach:
-Rozładowanie akumulatora.
-Rozłączenie zasilania elektrycznego spowodowane poprzez oba bezpieczniki Nr 6 (7.5A) i Nr 23 (20A) w skrzynce bezpieczników/przekaźników.
-Przerwanie obwodu spowodowane odłączoną wtyczką 20P z głównego przełącznika elektrycznych szyb.
-Wyjęcie regulatora, szyby lub prowadnicy.

1. Upewnij się że szyba została wstawiona poprawnie.
2. Zamknij drzwi kierowcy.
3. Przekręć stacyjkę w pozycję OFF.
4. Wyjmij bezpiecznik Nr 23 (20A) ze skrzynki bezpieczników/przekaźników.
5. Przekręć stacyjkę w pozycję ON (II).
6. Po 1 sekundzie przekręć stacyjkę w pozycję OFF.
7. Po 5 sekundach włóż bezpiecznik Nr 23 (20A) do skrzynki bezpieczników/przekaźników.
8. Upewnij się że szyba kierowcy nie działa w trybie AUTO ze stacyjką w pozycji ON (II).
9. Przekręć stacyjkę w pozycję START (III) i uruchom silnik.
10. Opuść szybę kierowcy na sam dół poprzez wciśnięcie przełącznika pracy ręcznej w drzwiach kierowcy.
11. Otwórz drzwi kierowcy.
12. Podnieś szybę kierowcy na samą górę poprzez pociągnięcie przełącznika pracy ręcznej w drzwiach kierowcy i trzymaj przez 1 sekundę.
13. Jeśli szyba nadal nie działa w trybie AUTO, zresetuj ponownie sterownik elektrycznej szyby zgodnie z powyższą procedurą.


Wiedza ta napewno przyda się wielu, tym bardziej że na serwis w takich sprawach NIE MOŻNA LICZYĆ :/
Tłumaczenie mojego autorstwa, za ewentualne błędy przepraszam.
Pozdrawiam.

krisVTI
02-02-10, 14:33
Witam!
Mam civica ale wersję przedliftową (wersja wyposażenia ES). Po zrobieniu w/w resetu szyba działa w trybie AUTO ale... tylko gdy ją opuszczam. W związku z tym moje pytanie: Czy tryb AUTO nie działa w drugą stronę??? A może w wersjach 2001-2003 nie było wersji AUTO w obydwu kierunkach??? Może ktoś z Was sprawdzić jak wygląda sprawa w Waszych hondach?
Dziękuję i pozdrawiam:)

Leeo
02-02-10, 17:16
A masz podwojny skok w obu kierunkach? U mnie na przelaczniku do opuszczania napisane jest auto, ale podwojny skok przelacznika jest tylko do dolu i szyba zjezdza przy tym do samego dolu automatycznie. Natomiast do gory musze trzymac, bo jest tylko pojedynczy skok. Sprawdz jak jest z tym przelacznikiem u Ciebie.

krisVTI
02-02-10, 19:19
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym skokiem...ale mam tak jak Ty Leeo na przełączniku napisane AUTO i gdy nacisnę mocniej szyba zjeżdża idealnie w dół, dopóki krańcówka jej nie wyłączy. Do góry muszę trzymać...Myślałem że jak pisze AUTO to znaczy góra i dół:)

kalla_fiore
03-02-10, 16:09
A masz podwojny skok w obu kierunkach? U mnie na przelaczniku do opuszczania napisane jest auto, ale podwojny skok przelacznika jest tylko do dolu i szyba zjezdza przy tym do samego dolu automatycznie. Natomiast do gory musze trzymac, bo jest tylko pojedynczy skok. Sprawdz jak jest z tym przelacznikiem u Ciebie.

U mnie też jest podwójny skok ale tylko przy opuszczaniu szyby a mam hanie z 2003 przed liftem. Też jest napis "auto" ale spróbuję powyższej metody resetowania i zobaczymy :)

Leeo
03-02-10, 16:46
no ja nawet niczego innego nie próbowałem, bo skoro nie ma podwójnego skoku do góry, to i szyba też się jednym naciśnięciem do góry sama nie podniesie :) Miałem tak samo w poprzedniej MA8, do dołu auto, do góry manual ;) Kallafior, jak Ci się uda, to nie omieszkaj nas poinformować :)

kalla_fiore
03-02-10, 23:14
No u mnie nie działa ten sposób tak jak podejrzewałem. Ale to w końcu powinno być napisane "semi-auto" :P hehe szkoda, bo czasami takie przymykanie automatyczne by się przydało :)

Kras
05-02-10, 12:55
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym skokiem...ale mam tak jak Ty Leeo na przełączniku napisane AUTO i gdy nacisnę mocniej szyba zjeżdża idealnie w dół, dopóki krańcówka jej nie wyłączy. Do góry muszę trzymać...Myślałem że jak pisze AUTO to znaczy góra i dół:)

Przedlift ma AUTO jedynie w dol.

kasik
05-02-10, 14:30
się zgadza się..

smalec
05-02-10, 17:26
wreszcie Kras wyjaśniłeś, ja też kombinowałem, czemu to u mnie nie dziełajet...

Mati_1979
05-02-10, 17:45
trochę dziwne to EG,MB starsze modele mają auto w górę i dół VIIgen przedlift nie ma a polift już ma.:confused:

genior
05-02-10, 18:05
polift tez nie ma

Leeo
05-02-10, 18:07
Polift w coupe/sedan tez ma tylko w dol. A co do wczesniejszych modeli to ja w VI gen MA8 nie mialem w gore, wiec MB tez nie powinien miec.

adam_k
07-02-10, 19:11
Ja w eg mam w górę i w dół, w ep2 po lifcie też mam

Mati_1979
07-02-10, 20:31
Ja w eg mam w górę i w dół, w ep2 po lifcie też mam

A czy EP ma zabezpieczenie przed zakleszczeniem np ręki.
Coś mi sie wydaje że samochody od 96r(około) nie mają podnoszenia AUTO do góry które właśnie nie mają tego zabezpieczenia, a z zabezpieczeniem mogą mieć (zmiany bezpieczeństwa w samochodach)
Jakby co poprawcie mnie;)

tumekch80
10-02-10, 21:33
W polifcie coupe mam auto w dół i górę. Inna sprawa jest taka, że nie raz szyba zamyka się całkowicie a nie raz zjedzie 5 cm w dół... tylko, to chyba zaczeło się dziać po zamontowaniu domykania.

Leeo
11-02-10, 00:39
To dziwna sprawa :) W sedanie geniora nie ma, w mojej coupe nie ma, a auta poliftowe, to czemu jest u Ciebie? A masz podwójny skok przełącznika i w górę, i dół? Może to taki miły dodatek wersji ES...

krisVTI
11-02-10, 02:49
Ja mam wersję ES a AUTO mam tylko w dół...:(

KruKs
12-02-10, 23:01
hmmm Leeo mi sie zdaje ze ja tez mam w gore i w dol :) jak zabiore auto od lakiernika w poniedzialek odrazu sprawdze i napisze

Leeo
13-02-10, 02:26
były kolejny element różniący amerykanki od europejek, ale czemu u geniora nie ma?

tumekch80
13-02-10, 21:42
A masz podwójny skok przełącznika i w górę, i dół?

No wygląda na to, że były wersje co miały taki pakiet. Mam podwójny skok i w dół i w górę.

KruKs
16-02-10, 21:55
Dzisiaj sprawdzalem, na i ja mam gora i dol :) . 2 dni nie mialem akumulatora w aucie i nic nie musialem ustawiac. Nic sie nie zresetowalo jak czytalem tutaj wczesniej posty.

tochod
16-02-10, 22:30
1,7 CTDi, 5D, po lifcie (EU9) - mam AUTO w góre i w dół

Kras
17-02-10, 14:53
Bo to jest tak, ze auta angielskie 3D/5D przedliftowe maja tylko w dol, poliftowe maja oba kierunki.
Sedan i coupe sa z zupelnie innych fabryk i do nich to zastosowania nie ma - zdaje sie zadne roczniki nie maja full auto.

Leeo
17-02-10, 15:25
zdaje sie zadne roczniki nie maja full auto.

no właśnie wychodzi jednak, że w EM2 po 2004 wersja ES ma góra dół, a w amerykance nie takich bajerów nawet w EX. Pewnie sedan w ES po 2004 też ma góra dół.

genior
17-02-10, 15:31
no wlasnie moj sedan es po 2004 ma tylko w dół :)
turcja przyoszczedziła :)

Kras
17-02-10, 16:14
Hahaha, no to ladnie, tu wersja, tu rocznik...chyba w tych 2D/4D to zadnych regul nie ma:D

Leeo
17-02-10, 17:04
2 przypadki są, że w coupe ES jest dół góra ;)

EFKA5
17-02-10, 18:53
to i ja się dopiszę ;) u mnie podobnie jak u Leeo AUTO tylko w dół.. ale dobre i to :D

Grzesieklodz
17-02-10, 20:44
u mnie tez tylko do dołu

Robertos23
09-08-12, 08:48
to ja spytam przy okazji, czy ktos montował domykanie szyb w VIIg. dużo jest z tym zabawy, zaczyna mi tego brakować w sedanie

owsikk
09-08-12, 10:18
Na Allegro widziałem moduły po średnio 50 zł. Nie wiem czy ktoś to już montował i jak to zdaje egzamin. Chętnie posłucham

janekldz
09-08-12, 20:54
Ja montowałem domykanie 4 szybek razem z alarmem (polski cyklop C-1). Co prawda nie robiłem tego sam. Śmiga to *****iście ze 2 lata:cool: polecam