PDA

Zobacz pełną wersję : EJ2 - tuleje bębny szczęki



greatstar2010
30-03-11, 20:32
Witam wszystkich.
Pisze do was bo mam problem. Ostatnio ciągle piszczą mi hamulce z tyłu.
Bęben jest w środku jak nowy, szczęki mają 3miesiące i wydaje sie być wszystko ok.
Byłem na 2 warsztatach i powiedzieli mi że to jest normalne w bębnach.
Czyszczenie bębna i szczęk daje poprawe na pare km, później jest to samo. Tak więc postanowiłem kupić nowe bębny i szczęki.

Na allegro znalazłem zestaw:
szczęki hamulcowe firmy SERVICE PARTS i bębny firmy JPN za 180zł.
Może ktoś z was ma ten zestaw u siebie i powie czy piszczy czy nie.

na warsztacie polecili mi 2 zestawy:
1. Firma JURID 240zł bębny i 80zł szczęki
2. Firma TRW 280zł bębny i 85zł szczęki


kolejny problem to kupno tuleji
na warsztacie polecili mi firme NOK, a w innym sklepie dolne 3tuleje firmy RBI a górne DOKUJI.

Miał ktoś doczynienia z tymi firmami ? Jakieś opinie.. ?

RRa
30-03-11, 21:04
NOK to nie czasem firma Japońska ? Jak JPN to może nie ma lipy ...

PlushaQ
30-03-11, 22:16
Z tymi hamulcami to dość intrygujący temat szczerze mówiąc. Sam jeszcze nie zabrałem się*za szukanie informacji co z tym zrobić, ale wiem, że piszczą mi dopiero od miesiaca (moze koniec szczeki, albo bebna, cholera wie - nie zagladalem). Przed zimą wszystko było cacy, a to że mechanik mówi, że "to normalne" to podejrzewam, że nie chce mu się diagnozować lub gówno wie. Jakim cudem producent samochodów dopuściłby, że taki wkur***** dzwięk jest "normalny"?!

greatstar2010
30-03-11, 22:32
Jeden mechanik mówił że to normalne.. spowodowane tym że raz jest wilgotno, raz sucho.
Drugi mówił że może szczęki są za twarde do bębnów. Trzeci że przejdzie z czasem.
Dźwięk jest strasznie... denerwujący, dlatego decyduje się na kupno nowych czesci.
Pytanie tylko jakie ? żeby sytuacja się nie powtórzyła.

MarcinC2
31-03-11, 01:42
Ja to bym same szczęki zmienił na np ATE.. Spręzynki masz OK?? Niepordzewiałe?? Szczęki posmarowane w miejscach kontaktu z bębnem (boczne krawedzie)??

greatstar2010
31-03-11, 02:05
Szczęki wymienione na TRW, problemu już nie ma.
Pozostało mi przesmarować tleje poliuretanowe jakims smarem.
Jaki smar będzie najlepszy ?