PDA

Zobacz pełną wersję : Sworzeń dolny EJ9- jaki?



w_rebacz
29-03-11, 23:04
Panowie. Czeka mnie wymiana sworznia dolnego w mojej Hance EJ9 1.4i. Zatem pytanie? jakiej firmy sworzeń polecacie ( o ile jest jakiś wybór bo jak na razie nie znalazłem) oraz jakiej formy końcówki drążków kierowniczych bo te również będę musiał w najbliższy czasie wymienić. Czytałem trochę o końcówkach. Wiele ludzi poleca 555... Chcę się upewnić czy Waszym zdaniem te końcówki są w miarę dobrej jakości i pojeżdżą te kilka tys. km po polskich dziurach.. :)

Z góry dziękuję za odp.
Pozdrawiam, Wojtek

kaktusr
30-03-11, 01:07
Zakładaj końcówki 555 ,swożnie tez :) Ktos tutaj u Nas handluje częściami i ma stuff z 555 w dobrej cenie nie pamiętam tylko kto...

Paso
30-03-11, 06:51
zobacz sobie na JDMShop tam są spoko ceny za graty 555

sivy
30-03-11, 09:07
555

bednar_ek35
30-03-11, 09:16
Tez polecam 555.

michalm320
30-03-11, 10:17
Tylko 555. Ja zawsze wkładam części tej firmy (sporadycznie NOK) i nigdy mnie nie zawiodła. Jak kupiłem auto to musiałem zmienić końcówki drążków...oczywiście założyłem 555 i wytrzymały blisko 80tyś km po naszych drogach.

w_rebacz
05-04-11, 14:50
No i po wymianie.

Mam takie pytanko:

Przed wymianą końcówek i sworznia, jak złapałem za lewo koło i energicznie nim poruszałem było czuć niewielki luz. Łapiąc za prawe koło takiej sytuacji nie było.
Po wyjęciu końcówek posprawdzałem je i okazało się że w ręku luzów nie miały, wsadziłem w imadło i zacząłem ruszać na wszystkie strony łapiąc za końcówkę- luzu również nie zauważyłem ani na jednej ani na drugiej końcówce. rozciąłem gumy końcówek aby sprawdzić faktyczny stan w środku. Guma na pierwszy rzut oka wydawała się być już zużyta a co za tym idzie końcówki do wymiany. Okazało się natomiast że tak naprawdę raczej do środka przegubów nie dostał się żaden syf.

Po wymianie zarówno sworznia dolnego przy prawym kole jak i końcówek drążków kierowniczych nie ma żadnego luzu.

Pytanie:
Czy stuki w lewym kole mogły być powodowane zużytym sworzniem dolnym wahacza prawego(konkretnie zjechany sworzeń) i stuki przenosiły się na drugą stronę? :o Czy też luz, który czułem na kole lewym był jednak spowodowany *******zieloną końcówką kierowniczą przy kole lewym?(luz było czuć gdy nawet dość lekko poruszałem kołem, ale był on niewielki) i końcówka w najbliższym czasie kwalifikowała by się bezwzględnie do wymiany?

Chciałbym uniknąć niepewności przy następnej wymianie...

MarcinC2
05-04-11, 17:30
Ale to sam musisz się zorientować na którym elemencie masz luz. Jak łapiesz za koło na podnośniku to możesz mieć luz na łożysku koła, na sworzniu i na końcówce i łatwo się orientujesz na którym konkretnie elemencie ci stuka.

w_rebacz
05-04-11, 17:42
Chodzi mi konkretnie o to czy jest możliwość że stuk przeniesie się z jednego ikoła na drugie. Tzm. ruszam kołem lewym na którym nie ma luzu, natomiast na kole prawym jest. I czy jest jakakolwiek możliwość że luz z koła prawego przenosi się na lewe podczas sprawdzania? :)

MarcinC2
06-04-11, 10:52
Po maglu może się przenieść....