PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowe wyposarzenie



dDARNOKk
29-03-11, 21:39
Witam.
Mam pytanie do znawców tematu ponieważ w końcu udało mi się odłożyć trochę kasy i szukam jakiejś bazy pod przeróbki dla siebie. Wybór padł na Civica 6 gen. jednak jak pewnie wszyscy wiedzą trudno znaleźć biały model a tym bardziej dobrze wyposarzony. Najpierw w planie był coupe ale hatch będzie o wiele tańszy więc więcej pieniędzy zostanie na przeróbki a i jak się go ze smakiem przerobi to wygląda świetnie. Nie mogę dokopać się jednak do białego z full opcją czyli pełną elektryką oraz klimą i tutaj nasuwa się pytanie " czy drogie i pracochłonne będzie wmontowanie klimy oraz elektrycznych szyb i lusterek" do np. takiej wersji??
http://otomoto.pl/honda-civic-C17879890.html

Dzięki

Witoszcz
29-03-11, 21:42
Po pierwsze wypadało by się przywitać w odpowiednim dziale a po drugie trochę poczytać bo są odpowiednie tematy .

seyren
29-03-11, 21:46
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?11761-Chc%EA-kupi%E6-honde-zna-kto%B6-to-auto-Warto
i jeszcze kilka innych tematow z tym zwiazanych

Od siebie dodam ze 75KM w 6gen wiele frajdy z jazdy nie da.

Saiti
29-03-11, 22:03
Ale jak dołożysz spoiler dociskowy na tylnej klapie to już 75 KM wciska Cię w fotel na 3 biegu, w końcu to Honda i silnik się wysoko kręci.

pablo_020
29-03-11, 22:11
Widze, że upolowałeś dobrą okazje :) Kupuj bez wachania... :eek:

dDARNOKk
29-03-11, 22:28
z góry przepraszam, za chamówę... postaram się wszystko sprostować heh i dzięki za lekcje wychowania.
Wracając do tematu 1.4 to tak z musu bo głównie chodzi o zdrową białą budę. Docelowo ma być B18c4 bo jest dostępny dlatego właśnie najprawdopodobniej rezygnuje z wersji coupe żeby starczyło w niedługiej przyszłości na swapa. Jest też mały plan nad uturbieniem jakiegoś B16 ale wiadomo jak to czasem bywa z pieniędzmi.
Jak na razie to muszę poczytać to co mi wrzuciliście o tej elektryce bo szczerze mówię, że nie szukałem tylko od razu wpisałem.

Skoti
29-03-11, 23:04
wyposażenie słabe ale cena bardzo dobra jeśli samochód chodzi. Jeśli w 80% prezentuje się tak jak na zdjęciach to ja bym brał a elektrykę sam założył jeśli masz smykałkę do takich rzeczy

dDARNOKk
29-03-11, 23:14
no i takiej odpowiedzi szukałem ziomeczku. Dziękuje Ci bardzo i czekam na inne opinie. Plan jest bujny ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Muszę znaleźć czas i poczytać trochę ale ciężko bo w pracy sezon się zaczyna.

pablo_020
29-03-11, 23:40
Wracając do tematu 1.4 to tak z musu bo głównie chodzi o zdrową białą budę.

Jest ładna ale w kilku miejscach wyłazi ruda. Jak chesz w maire dobrą bude to przyjrzał bym sie temu dokładniej.
Skoro pojawia sie już na drzwiach to co sie może dziać pod tym progiem:rolleyes:

lozek
29-03-11, 23:50
Dla mnie to auto to bagno....

seyren
30-03-11, 00:09
Dla mnie to auto to bagno....

Dokladnie szczegolnie ze ma siedziec w nim b18. Na Twoim miejscu poszukalbym mlodszej i bardziej zadbanej budy. Przelicz co sie bardziej oplaca: kupic to auto za 4,5 i wkladac w niego czas i kase na blache, odnowe lakieru, swap elektryki itd.. czy dolozyc troche i wziac cos mlodszego z elektryka zamiast tracic czas i pieniadze na swapy. Jesli chodzi o kolor bialy to naprawde ciezko jest cos znalesc jednak nie porywalbym sie na parcha ze wzgledu na to ze ma bialy kolor :)

dDARNOKk
30-03-11, 07:18
Seyren masz racje ale to częsta bolączka hond, rdza.

http://otomoto.pl/honda-civic-polecam-C18129446.html

wiem, że to może zabrzmi głupio ale raczej tylko biały wchodzi w grę. Jasne że będę szukał czegoś lepiej wyposażonego ale wolałem spytać znawców co i jak z doposażeniem bo jeżeli nic nie wpadnie fajnego to chyba będzie trzeba się pomęczyć. A z tą rdzą hmm no cóż zależy jak to będzie wyglądać bo jak będzie pożarty no to jasne że zabić się nie chce hehe.

pablo_020
30-03-11, 07:26
"Samochód bardzo ekonomiczny spalanie rzędu 6 L na 100." chyba z górki :)
Widzę, że celujesz w same okazje :)
Ja bym tutaj nie oszczędzał, tylko patrzeć jak pojawi sie kolejny temat.
"Kupiłem auto bezwypadkowe - sprzedawca oszust"

Skoti
30-03-11, 07:58
tej rudej chyba nie zauwazyłem. jeśli ruda wyszła to masz dodatkowe koszta bez znaczenia na kolor. poniewaz przy takiej robociznie to i mozesz auto do malowania oddac.
Spalanie 6 ? lekka przesada

Saiti
30-03-11, 09:03
Nieeee, tylko nie auta z Żyrardowa! Moja noga w tym mieście już nigdy nie postanie!

lugi666
30-03-11, 09:52
Skoro już chcesz sie bawić w mody, to czemu nie kupisz lekko uszkodzonej hondy?? Naprawiasz i wiesz czym jeździsz.
A tak na marginesie poszukaj czegoś młodszego...

pablo_020
30-03-11, 09:54
Coś młodszego? za 5 koła, aż strach sie bać co kolega znajdzie.
Już raczej coś starszego niech poszuka Vgen'a w dobrym stanie za tą cene

Skoti
30-03-11, 10:31
Teraz tak się przyglądam i faktycznie te auto to bagno. gnija dzwi co oznacza raczej jedną rzecz.
I nad kole też zaczyna gnić. Cena przyzwoita, kolor fajny ale przy aucie jest kupe roboty.
dzwi zapewne do wymiany, nadkola do roboty. na początek 2 tyle wlozysz w jego naprawę, zakładając że silnik jest zdrowy

pablo_020
30-03-11, 10:34
W tym pierwszym nawet przednie błotniki gniją przy mocowaniach zderzaka :eek:

lugi666
30-03-11, 10:44
ale w tej cenie znajdzie coś lekko "pukniętego" i będzie miał zdrową bude

seyren
30-03-11, 13:52
ale w tej cenie znajdzie coś lekko "pukniętego" i będzie miał zdrową bude

Lekko pukniete na chwile obecna, a co bylo kiedys? Tego sie nikt nie dowie.
Ta druga Honda prezentuje sie lepiej, aczkolwiek nie bylbym do niej przekonany.

dDARNOKk
31-03-11, 20:21
hmm sam nie wiem Panowie. Długo w tym już nie siedziałem bo miałem inne wydatki. Z 3 lata nie interesowałem się cenami, trochę informacji wyleciało z głowy.
Dużo racji jest w tym żeby wydać troszkę więcej kasy i kupić coś lepszego. Trudno mi rezygnować z białego heh takie zboczenie na temat hondy.
Zastanawiam się i szukam wzoru jak można by fajnie zrobić czarnego hatcha

http://otomoto.pl/honda-civic-civic-3d-C18056492.html

http://moto.allegro.pl/honda-civic-vi-klima-alu-17-xenon-led-full-wypas-i1538349055.html

Muszę też dużo poczytać i zastanowić się czy bardziej będzie mi się opłacał swap B18c4 czy może jakiś B16 i turbo ale jak pamiętam uturbienie to koszt około 10.000zł
Trzeba w końcu znaleźć czas, usiąść i poczytać ale to już nie czasy studiów kiedy było dużo wolnego czasu a mało pieniędzy. Teraz są pieniądze ale nie ma już czasu na szukanie i czytanie.

idąc na łatwiznę (czego raczej nie chce ale zważając na pieniądze) gdyby Pan z linka mi opuścił 500zł wziął bym to cacuszko. Akurat znalazłem... mam właśnie 12000zł.

http://otomoto.pl/honda-civic-b16a3-C18014060.html

dovii
31-03-11, 21:37
bier b16 ;D ładny kolor, dobra felga, dobra gleba, fajny silnik i pewnie dobry stan:) myśle, że najtaniej Cie to wyniesie..

dDARNOKk
31-03-11, 22:05
no tak podliczając wszystko to wyjdzie o jakieś 2 może 3 tysiące taniej dlatego też napisałem tzn poprosiłem o radę heh. Jak na razie czekam aż ktoś odpisze czy ją sprawdzał albo czy ktoś coś o niej wie w dziale "chcę kupić hondę" Trochę pójdę na łatwiznę bo chciałem od 1.4 zrobić sobie torpedę sam no ale cóż... czasem fundusz nie pozwala heh