PDA

Zobacz pełną wersję : Kaski szczekowe -> lip upy



przemir
14-02-07, 10:01
Co sadzicie o tego typu kaskach - ja niestety spotkalem sie z 2 opiniami: jadna ze trzeszcza i sie zacinaja druga ze sa super spoko

ja mam spora wade wzroku i musze jezdzic w okularach w normalnym kasku jest zdjecie okularkow kask okularki przez szybke i luz w szczekowym nie musial bym robic takich mykow

gdybym mial jezdzic na scigaczu kupil bym na 100% pelny kask staly a ze chce pojezdzic nejkedem to zaczynaja mi po glowie chodzic rozne pomysly
wybijecie mi je czy przekonacie?

fotka http://img226.imageshack.us/img226/2824/exl708blackfliprk2.th.jpg (http://img226.imageshack.us/my.php?image=exl708blackfliprk2.jpg)

OLO
14-02-07, 19:23
Ja mam Airoh SV55 czy jakoś tak i powiem Ci że szczękowiec to spoko sprawa :) Ten model ma wbudowane przeciw słoneczne okularki więc jak jadę pod słońce to robię cyk pyk i można sobie spokojnie jechać dalej :) dzwoni telefon , otwieram szczęke odbieram , wsadzam telefon do kasku i lece dalej :) no i jak jest bardzo gorąco to też szczęka idzie w górę... mój nie trzeszczy ale przy prędkości 80+ zaczyna ... "świszczeć" nie świszczy głośno ale mnie to np. denerwuje a z kolei jak kumplowi pożyczyłem to powiedział że nawet nie zwocił uwagi na to ... ogólnie polecam szczękowce :)


pozdro.

jajacek
15-02-07, 00:00
uważam, że są to dobre komfortowe kaski na skuter, do miasta.
i nie porównywałbym poziomu bezpieczeństwa integralnego ze szczękowym...

przemir
17-02-07, 18:44
ja chce kask na miasto no nie na skuter ale predkosci beda pewnie zblizone/ te do pracy czy z pracy/ - dopuki nie zaczne latac wieczorami hehe

Amadeus
20-05-07, 09:52
Kask szczekowy nie jest zły jego jedyna wada to jedynie to ze moze byc glosniejszy od innych, ale jesli chcesz jezdzic w okularach a nie chcesz szczekowego to mozesz kupic np. pelny z opcja tzw ;) dla okularnikow ,polecam np SHOEI .Szczekowe maja ten plus ze jak chcesz np. odebrac fona lub napic sie to otwierasz szczene i problem zglowy.Wybor nalezy do ciebie.

przemir
20-05-07, 10:13
plus to taki ze w korku w lato mozna otworzyc szczeke i sie wietrzyc minusow tez ma duzo - ale zamowiony juz mam AGV Longawy Daytona - mial byc w minionym tyg ale nie moga zlokalizowac mojego rozmiaru :(

Amadeus
20-05-07, 21:59
plus to taki ze w korku w lato mozna otworzyc szczeke i sie wietrzyc minusow tez ma duzo - ale zamowiony juz mam AGV Longawy Daytona - mial byc w minionym tyg ale nie moga zlokalizowac mojego rozmiaru :(

Nie badz smieszny ziom :d , kto stoi w korku na motorze :agent:

HUNTER82
21-05-07, 01:19
agv smiec :djablek: chyba ze najwyzsze modele ja kupiółem nowego agv fakt faktem ze integralnego ze sredniej polki i uwazam ze mozna nim napalic w piecu albo zxałozyc na glowe i w sciane zaj... własnie wrocilem i standart lipa, shoei rulzzz

jajacek
21-05-07, 07:25
shoei rulzzz
lub Arai- japońska technologia nawet w kaskach rządzi

Amadeus
21-05-07, 22:09
shoei rulzzz
lub Arai- japońska technologia nawet w kaskach rządzi

True True :hinczyk: