PDA

Zobacz pełną wersję : urwalo sie ucho silnika b16a2 :(((( pomocy



k0st3k
14-02-07, 00:02
stała się bardzo dziwna rzecz.....


jechałem normalnie jak zawsze....wyprzedzanie..... i uslyszalem trzask :( i cos zarupotalo pod autem :(

zatrzymałem się i okazało się, że zerwały się śruby mocujące te małe ucho obok (nad)miski olejowej :(

silnik się trzyma i sądzę, że jest w normalnej pozycji - auto jedzie normalnie

teraz pytanie ..... chce to jutro zrobić i zastanawiam się czy będę musiał wyjąć silnik :( bo muszę rozwiercić śruby,które zostały w bloku i je wykrętakiem wywalić.

czy po zdjeciu zderzaka dojde?? ( tak czy inaczej jutro sie okaze )

jaka dlugość mają te śruby ????nie chce uszkodzić bloku :( ( inaczej jaką głębokość mają otwory w bloku???? )

pomocy......co o tym sadzicie? dziwna sprawa........

może ktoś chociaż wykreci srube z tego :) i mi poda dlugość to sobie policze

the-one
14-02-07, 08:16
Witam... sprawa nieciekawa... mialem podobnie jak pojechalem na regulacje zaworow a tu sie okazuje ze na plastikowej oslonie pod zderzakiem wisi lapa ale na szczescie chyba tylko sie odkrecila, bo nie bylo zadnych pozostalosci po srubach w bloku... U pana Bronka w garazu dopasowalismy srubki, bylo ich chyba 3 czy 4 a dlugosc gwintu to cos kolo 5-6 cm tylko nie pamietam czy ta glebokosc tyczyla sie wszystkich srub. Z wiszaca lapa od momentu dostrzezenia do naprawy jezdzilem 2 dni normalnie, ale bez gwaltownych przyspieszen i na wolnych obrotach do 3000 rpm. Poki co silnik trzyma sie na glownych lapach wiec nie powinno Ci urwac silnika... powodzenia w naprawie.

k0st3k
14-02-07, 10:33
z tego co zdazylem zauwazyc to jedna zostala bez łepka w bloku druga albo sie wykrecila i wypadla wczesniej lub zerwany zostal gwint.

sadze ze po swapie lapa za lekko byla przykrecona .....


dzisiaj po robocie zdejmuje zderzak i bede walczyc jak pojdzie dojsc :(

the-one
14-02-07, 10:38
Jak zdejmiesz zderzak to autko na kanal i jezeli sruby zostaly w bloku... to mozesz sprobowac wiertarka z waskim wiertlem i nawiercanie wzdluz sruby... moze cos sie obruszy. Tylko nie za gleboko :afro:

k0st3k
14-02-07, 10:46
Jak zdejmiesz zderzak to autko na kanal i jezeli sruby zostaly w bloku... to mozesz sprobowac wiertarka z waskim wiertlem i nawiercanie wzdluz sruby... moze cos sie obruszy. Tylko nie za gleboko :afro:

mam tzw wykretaki....nawiercasz i wkrecasz z lewym gwintem do oporu az docelowa sroba zacznie sie wykrecac :)

luniz
15-02-07, 12:59
nie mam w ogole tego elementu ( jak byl zawias -60 zostal na studzience ) mam pospawany ale jeszcze nie zalozylem

k0st3k
15-02-07, 19:39
:( hmm sadze ze element jest potrzebny...bo jeżeli śruby sie wykrecily i zerwaly to działają na niego duże siły. jeszcze nic nie zrobilem ...brak czasu :(

the-one
15-02-07, 20:00
Skoro mali inzynierowie Hondy zaprojektowali tą łape to musi tam byc.

luniz
15-02-07, 23:02
nie zaprzeczam ze musi tam byc, ta lapka trzyma silnik ze skrzynia, pewnie jakies drgania skretne bierze na siebie :)