PDA

Zobacz pełną wersję : Civic 1,4 is gaśnie po wysprzęgleniu na LPG



Sujczyk
13-02-07, 19:04
Jak już wspomniałem w tytule gośnie mi na gazie jak wyrzucę na luz w trakcie jazdy. Na postoju nie ma takiego problemu. Mam nowy reduktor, ustawiałem na komputerze gaziarze rozkładają ręce. Podobno jak spadają obroty to dostaje za bogatą mieszankę. POMOCY !!!

skolopendra
13-02-07, 19:13
wywal gaz :bicie: i będzie ok ;)

tomdawid
13-02-07, 19:31
u mnie było to samo....
wymień filtr od gazu.......
u mnie pomogło w 100%

Sujczyk
13-02-07, 19:43
Filtr gazu, powietrza, świece - wyminione a problem nie znika.

michal750
13-02-07, 20:09
U mnie pomoglo gdy zmienilem wlot powietrza do filtra. Skierowalem go ku tylowi auta.

pi_dzej
13-02-07, 21:11
u mnie bylo to samo ;p dorwalem sie do srubki od gazu ;p od regulacji obrotow ;p i teraz chodzi normalnie ;)

Sujczyk
13-02-07, 23:01
Patent z wlotem powietrza też już przerabiałem, chyba musze się zabrać za śrubkę.

goly170
19-02-07, 13:35
witam. niewiem czy pisze w czasie bo przegladam opinie o gazie w hondzie civic '97 i dzis bylem u czlowieka ktory zaklada gaz i mowil mi o twoim przypadku i ze to jest kwestia instlacji gazowej i jesli sie wstawi gaz sekwencyjny to problem powinien zniknac(zwykla instalacja sie nie sprawdza w takich silnikach), no chyba ze masz sekwencje...wtedy odpowiedzi nie mam

djpeter
19-02-07, 16:23
A ja się z tym nie zgodze, że się nie sprawdza. Już rok jeżdże na zwykłej instalacji mieszalnikowej - oczywiście z kompem i wszystkimi bajerkami firmy BRC, autko chodzi bardzo fajnie, zrobiłem już na gazie 25 tyś i nie ma żadnych problemów. Na początku też parę razy mi auto zgasło, podjechałem do serwisu, podregulowali, instalacja ładnie się "ułożyła" i wszystko jest oki. Też mam silniczek 1,4 iS. U mnie lubi zgasnąć jak zatankuje bak do pełna (gazu oczywiście) i pierwszy raz zapalę na stacji - jak drugi raz palę to nie ma tego problemu - DZIWNE - może za duże ciśnienie albo co..... Ale ogólnie chodzi bardzo ładnie, spalanie od 7 do 10 litrów. Moja propozycja - podjedz i wyreguluj.

I jeszcze jedna moja sugestia - zatankuj cału bak paliwa, wlej butelke czerwonego STP do czyszczenia wtrysków, niech hanka pochula sobie na paliwku tak z 300 - 400 km, i wtedy podreguluj instalację. Ja jakiś czas temu to robiłem - silniczek slicznie teraz pracuje, zwłaszcza na biegu jałowym, slicznie schodzi z obrotów. Moim zdaniem same plusy ;)

Sujczyk
23-02-07, 22:09
Byłem u kolejnych 2 magików od gazu i zgodnie twierdzą że może pomóc kalibracja biegu jałowego. Niby ma to zapobiegać gwałtownemu spadaniu obrotów do zera na benzynie sam się wyciąga do 1.000 obrotów ale na gazie może mieć z tym problemy.

Łukasz83
24-02-07, 09:59
gazu nie mam ale tez mi schodzi z obrotów jak jest zimny. podobnie jak djpeter wlałem STP i jest ok. wyczysc sobie tez silniczek krokowy. pozdrawiam