PDA

Zobacz pełną wersję : Biegi ciężko wchodzą....



michal750
27-04-05, 13:59
Przejechalem sie ostatnio Civem kumpla (D15B2) i zauwazylem , ze trudno zapina sie biegi u niego. Kazdy bieg na luz wchodzi gladko, ale zeby przelaczyc nastepny bieg trzeba uzyc troszke sily (bieg nie wchodzi gladko tylko na 2 razy). Zastanawialismy sie co moze byc przyczyna tego?
Poczytalem troche postow na ten temat, ale nie wiem od czego zaczac zeby mu pomoc?
1. Wymienic olej w skrzyni?
2. Sprawdzic synchronizatory?
3.Ktos kiedys pisal, ze mial taki problem-wymienil jakies lozyska i teraz ma OK.
Czekam na Wasze porady i opinie.

typeR
27-04-05, 14:17
Czy wszystkie biegi ciezko wchodzą? Czy czasem bieg wchodzi ze zgrzytnieciem? Czy pojawilo sie to niedawno? Nagle? Napisz troche wiecej szczegolow...
Tak czy inaczej zaczałbym od wymiany oleju, tym bardziej jezeli niedawno kupil auto. Nie wiadomo co poprzedni wlasciciel zalał... Niektórzy specjalisci leją do skrzyni olej przekładniowy :evil:

badyl
27-04-05, 14:19
Odp:1 i powinno byc ok,sprawdzic czy ciezko nie chodzi czsem sam mechanizm zmiany biegów,dzwignia,drązek zmiany biegów itp.

michal750
27-04-05, 14:31
Czy wszystkie biegi ciezko wchodzą? Czy czasem bieg wchodzi ze zgrzytnieciem? Czy pojawilo sie to niedawno? Nagle? Napisz troche wiecej szczegolow...
Tak czy inaczej zaczałbym od wymiany oleju, tym bardziej jezeli niedawno kupil auto. Nie wiadomo co poprzedni wlasciciel zalał... Niektórzy specjalisci leją do skrzyni olej przekładniowy :evil:
Tak, wszystkie biegi ciezko wchodza. Kumpel jezdzi juz tym autem ze 2 lata i twierdzi , ze tak bylo od poczatku. Wiem , ze nie moga biegi tak ciezko wchodzic , bo u mnie wchodza bez zadnego problemu.



Odp:1 i powinno byc ok,sprawdzic czy ciezko nie chodzi czsem sam mechanizm zmiany biegów,dzwignia,drązek zmiany biegów itp.
wydaje mi sie, ze problem tkwi raczej wewnatrz skrzyni, ale masz racje-sprawdzimy mechanizm zmiany biegow.

rem36
27-04-05, 14:33
Odp:1 i powinno byc ok,sprawdzic czy ciezko nie chodzi czsem sam mechanizm zmiany biegów,dzwignia,drązek zmiany biegów itp.

dokłądnie, to po pierwsze a jak nie pomoze to lepiej zostawic w spokoju :P

Peter
27-04-05, 14:41
Zalej gęsty olej.

ERKA
27-04-05, 14:44
A może to sprawa sprzegła???

Cookee
27-04-05, 14:52
Tez tak mialem w takim samym silniku zalalem olejem i juz chodzi lepiej chodz czasem tez wchodzi ze zgrzytem zwlaszcza wsteczny...prawdopodobie to wina lozyska 8)

rem36
27-04-05, 15:01
Zalej gęsty olej.
chyba rzadszy ;)

jinjet
27-04-05, 15:50
raczej olej a raczej mam nadzieje ze olej, u mnei tez ciezko chodza bo mam jakis trefny olej, podobno najlepszy jest ten z ASO.

adamez
27-04-05, 18:48
Podstawowe pytanie to czy wchodzą tak samo ciężko z wyłączonym silnikiem jak podczas jazdy - jak tak to proponuję wymianę oleju, serwis zaleca do roczników 92-95 olej 10W30 a od 95 w zwyż Honda Manual Transmission Fluid.

Jeśli na parkingu OK a podczas jazdy cięzko to sprawa poważniejsza.

LIO
27-04-05, 21:57
a raczej 10W40

adamez
27-04-05, 22:38
Obaj LIO mamy rację, moja instrukcja mówi 10W30 lub 10W40.

michal750
27-04-05, 22:53
Na temat olejow silnikowych to juz trace glowe. Kazdy poleca inna lepkosc oleju. Slyszalem o 10W-30, 10W-40, 15W-40, 5W-50. Ciezki wybor :)

darekimi
27-04-05, 23:13
To widocznie wina sprzegła jest zle spasowane albo zuzyte

Lord_ZED
28-04-05, 11:17
Mam tosamo. Sprzeglo było ruszone --> Tarcza+łożysko. Docisk jeszcze był oki.
Przy okazji wymienilem olej w skrzyni na 10w40.
I biegi dalej wchodzo cieżko tylko teraz bez zgrzytów :)
Nie pomoglo kręcienie na mechanizmie zmiany biegow. Po prostu tak ma.
Wątpie aby docisk miał wplyw na opór stawiany podczas biegów zmiany (rym jak nic )
Więc obstawiam łożyska w skrzyni albo synchro. Bo jak zapodam 3 bieg to dochodzi jakiś dźwięk coś jak szum ktory zanika koło 2500rpm. Ale skrzynia ma przelatane 300kkm i do nowości nie była ruszana ani sprzegło i to dlatego.
Więc ci radze nic nie ruszaj poza zmiano oleju chyba że by zgrzytało. Bo wiecej dasz za rozbieranie szukanie składanie niż za skrzynie w lepszym stanie.

typeR
28-04-05, 11:53
Na temat olejow silnikowych to juz trace glowe. Kazdy poleca inna lepkosc oleju. Slyszalem o 10W-30, 10W-40, 15W-40, 5W-50. Ciezki wybor :)

Któtka piłka - trzeba lać to co jest w manualu napisane.


Bo wiecej dasz za rozbieranie szukanie składanie niż za skrzynie w lepszym stanie.

Rym jak nic ;)

pitt
04-05-05, 15:18
a co powiecie jak tylko 3 wchodzi ze zgrzytem?? przy szybkim przerzucaniu biegów.. na wyzszych obrotach..jak powoli sie staram wrzucic to jest ok

siemaR
04-05-05, 15:21
a co powiecie jak tylko 3 wchodzi ze zgrzytem?? przy szybkim przerzucaniu biegów.. na wyzszych obrotach..jak powoli sie staram wrzucic to jest ok
powiemy synchronizator 3-go biegu ;)

pitt
04-05-05, 15:24
a to dzieki ... a opłaca sie go robić czy lepiej inna skrzynkę załatwić??

onua
04-05-05, 15:34
ciutek ot. Jak robilem przeglad w q-service (przy 100kkm), to spytalem czy wymieniamy olej w skrzyni, a pan mechanik powiedzial ze w hondach sie nie zmienia oleju w skrzyni. Bo to taka dobra technika skrzyni ze nie ma prawa sie olej zuzyc.

Furious
04-05-05, 15:43
ciutek ot. Jak robilem przeglad w q-service (przy 100kkm), to spytalem czy wymieniamy olej w skrzyni, a pan mechanik powiedzial ze w hondach sie nie zmienia oleju w skrzyni. Bo to taka dobra technika skrzyni ze nie ma prawa sie olej zuzyc.

Świetnie....

To ja do tego dodam cos z wlasnych doswiadczeń... omijajcie Q-Service szerokim łukiem

onua
04-05-05, 22:45
Furious: A co Ci zrobili ze ich omijasz, i powiedz w ktorym qservice.

michal750
04-05-05, 22:56
Powiem, ze temat ten jest caly czas aktualny i caly czas walczymy z kumplem , aby w jego Hondzi biegi wchodzily lzej. Coraz bardziej wydaje mi sie , ze to jednak bedzie wina sprzegla. Podregulowalismy pedal sprzegla (sruba regulacyjna przy pedale) ale to nic nie dalo :( Zmienimy jeszcze plyn hamulcowy, ale sadze ze trzeba zmienic tarcze i docisk. Ale zanim to zrobimy zalejemy jeszcze skrzynie, olejem silnikowym 15W-40. Zdam relacje jakie efekty uzyskalismy.

jinjet
05-05-05, 11:06
ja wczoraj pozbylem sie mojego problemu. ci co byli na zlocie zbierali szczeny z ziemi jak tak ciezko moga chodzic biegi w 5 letnim aucie, ale wizyta u mehanika, 10zl , 3 miniuty na kanale i znowu zmieniam biegi jednym palcem. co to bylo nie powiedzial wypierajac sie tajemnica zawodowa ale na bank majstrowal przy jakiejs srubce pod podwoziem zaraz pod drazkiem zmiany biegow.

michal750
05-05-05, 12:27
ja wczoraj pozbylem sie mojego problemu. ci co byli na zlocie zbierali szczeny z ziemi jak tak ciezko moga chodzic biegi w 5 letnim aucie, ale wizyta u mehanika, 10zl , 3 miniuty na kanale i znowu zmieniam biegi jednym palcem. co to bylo nie powiedzial wypierajac sie tajemnica zawodowa ale na bank majstrowal przy jakiejs srubce pod podwoziem zaraz pod drazkiem zmiany biegow.
Dowiedz sie Jinjet co to za srubka, moze nam tez to pomoze. Tylko ciekawe czy w 5 generacji taka srubka wystepuje :? W poprzednim Civie rozbieralem drazek zmiany biegow, ale nie zauwazylem tam zadnej srubki regulacyjnej :(

Zauwazylismy z kumplem, ze na zimnym silniku biegi wchodza duzo lzej. Czyzby mialo to zwiazek z zimnym (gestszym) olejem w skrzyni???

badyl
05-05-05, 14:14
ja wczoraj pozbylem sie mojego problemu. ci co byli na zlocie zbierali szczeny z ziemi jak tak ciezko moga chodzic biegi w 5 letnim aucie, ale wizyta u mehanika, 10zl , 3 miniuty na kanale i znowu zmieniam biegi jednym palcem. co to bylo nie powiedzial wypierajac sie tajemnica zawodowa ale na bank majstrowal przy jakiejs srubce pod podwoziem zaraz pod drazkiem zmiany biegow.
pewnie było tak jak myslelismy,drazek zmiany biegów lub to jabłko na dzwigni zmiany biegów za mocno skrecone :idea:

Dominik_bb
05-05-05, 14:35
to jak jest z tym olejem do skrzyni biegów :shock: pierwsze słysze o oleju do skrzyni biegów o gestosci 10W30 lub 10W40 normalne oleje przekładniowe są 80W90 minerały lub syntetyk 75W90 czy to oznacza ze skrzynie w cifach mozna zalac zwykłym olejem silnikowym ??

siemaR
05-05-05, 14:45
to jak jest z tym olejem do skrzyni biegów
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=1185 :twisted:

carlose
05-05-05, 17:50
a może drążek wybieraka wystarczy przesmarować, zobacz może tutaj tkwi zonk


Zauwazylismy z kumplem, ze na zimnym silniku biegi wchodza duzo lzej. Czyzby mialo to zwiazek z zimnym (gestszym) olejem w skrzyni???
a to dziwne, ponieważ przeważnie jest tak że na zimny biegi wchodzą ciężko, dopóki olej się nie nagrzeje i zaczenie lepiej pracować, ale jeżeli mówisz że jest tak objaw że na zimny inaczej zachowuje się niż na ciepłym to trzeba postawić chyba na olej - chociaż nie bardzo mi to pasuje :D wymieć olej (napewno nie zaszkodzi a jakby co pomoże :D )

Smith
04-06-05, 01:49
Miałem ten sam problem. W moim wypadku bardzo pomogła wymiana oleju w skrzyni na Castrol 10w60 RS + Motor Life. Teraz skrzynia chodzi normalnie. Przejechałem 15 tyś. km już na tym Castrolu i nadal jest ok. Polecam. Sprawdzone (przynajmniej na 15 tyś km)

prz3mo
04-06-05, 10:56
ja wczoraj pozbylem sie mojego problemu. ci co byli na zlocie zbierali szczeny z ziemi jak tak ciezko moga chodzic biegi w 5 letnim aucie, ale wizyta u mehanika, 10zl , 3 miniuty na kanale i znowu zmieniam biegi jednym palcem. co to bylo nie powiedzial wypierajac sie tajemnica zawodowa ale na bank majstrowal przy jakiejs srubce pod podwoziem zaraz pod drazkiem zmiany biegow.

hehe...dobre. Pierwszy raz słyszę, że mechanik nie chce powiedzieć co zrobił. Przecież płaci się za usługę , ja bym nalegał żeby powiedział co było nie tak :D

jinjet
05-06-05, 23:19
no ja jakos nie nalegalem, ale tpo nie moze byc nic skomplikowanego bo prawli naprawde krotko i jednym kluczem sobie poradzil, potrzebny byl tylko kanal.

Grzbiet
18-06-05, 01:27
raczej olej a raczej mam nadzieje ze olej, u mnei tez ciezko chodza bo mam jakis trefny olej, podobno najlepszy jest ten z ASO.

MTF 170 zł za 2 literki w ASO

jinjet
18-06-05, 11:41
dobra chlopie- zamknolem jeden temat ktory odpopales i nie dalem ci ostrzezenia bo dobry dzien mam ale to jzu przesada- pozatym dzial sprzedam to nei tutaj!!!

kosiniak
18-06-05, 13:34
panowie jest taka srubka co sie nie przykreca shifta i wystarczy tym pokrecic i bedzie ok

shimano89
28-05-06, 21:08
To co wczesniej napisal wasz kolega ze pojechał do mechanika i majstrowal cos przy jakiejs sróbce to sie nazywa kalibracja biegów :wink: czesto to pomaga jesli nie macie wyrobinych syncro :)

pawel_malik
03-03-08, 11:14
witam. Podłącze się pod temat. U mnie też wchodzą ciężko biegi.No dziś to już nawet wcale nie wbiłem żadnego :( odpowietrzyłem sprzęgło przed chwilą i nic. wszystko jest suchutkie i nie ubywa płynu. Hondka bierze od samego dołu i przy puszczaniu powoli sprzęgła szarpie i dochodzi taki dzwięk jakby coś sie mieliło trochę :( myślę że sprzęgło się rozsypało lub docisk z łożyskiem poszedł. Zaznaczę że do tej pory sprzęgiełko działało ok a ja nie jeżdżę jak emeryt :agent: co jest nie tak i jak najtańszym kosztem dobrać dobre części? Wymianę mam za free bo sam robię :P pozdrawiam... :hinczyk:
czy warto zakładać taki zestaw z allegro? http://allegro.pl/item315251174_sprzeglo_honda_crx_civic_accord_1_4_ 1_5_1_6.html

skolopendra
03-03-08, 16:49
myślę że sprzęgło się rozsypało lub docisk z łożyskiem poszedł.

skoro tak myślisz to rozbieraj i miał będziesz 100%

zwłaszcza że


Wymianę mam za free bo sam robię


najtańszym kosztem dobrać dobre części?

nie ma takiej opcji :agent:

patyk_lks
03-03-08, 16:57
Nipparts to dobre zameinniki wiec mozesz zaryzykowac.

sebekkk1
03-03-08, 17:44
ile litrów oleju wchodzi do skrzynki biegów w hani z 92 r??

skolopendra
03-03-08, 17:46
ile litrów oleju wchodzi do skrzynki biegów w hani z 92 r??


:szukaj: leniu ,manual się kłania :bicie:

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=6565

piotrek-mi
03-03-08, 20:34
Wałkuję taki sam problem już od jakiegoś czasu i nie mogę sobie poradzić, objawy mam identyczne jak kolega opisywał w tym wątku. Jutro będę chciał się dobrać do tej "regulacji" przy drążku i mam teraz pytanko czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi na chłopski rozum co gdzie i jak? Jakim kluczem itd... Jeśli ciężko wchodzą biegi to poluzowac?

sebekkk1
03-03-08, 21:02
ile litrów oleju wchodzi do skrzynki biegów w hani z 92 r??


:szukaj: leniu ,manual się kłania :bicie:

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=6565

fenks

pawel_malik
04-03-08, 00:26
Myślisz patyk że NIPPARTS podejdzie i się nie rozleci za miesiąc? nie chcę ryzykować bo i kasa w błoto pójdzie i czasu dużo...

piotrek-mi
04-03-08, 16:24
Szukałem dzisiaj "śrubki" o której pisaliście, ale nie udało mi się nic takiego znaleźć :speszony: . Fakt, jest śrubka bezpośrednio pod lewarkiem, ale tam jest tulejka i drążek który idzie do skrzyni biegów. Przy samej skrzynie nie ma nic, jest taki jakby krzyżak i gumka przy skrzyni. Pod tą gumką nie ma niczego :( . Proszę o jakieś wskazówki o co chodzi.... Z góry dzięki.

Agata
06-03-08, 14:01
Ja się podłączę do tematu choć trochę inny problem ze skrzynią mam. Zdarza się, że mam problem z włączeniem wstecznego. Nie chce wejść. Wtedy zazwyczaj muszę przerzucić na jedynkę i wsteczny i tak parę razy aż się udaje. Ktoś ma może podobne objawy?

rafnexster
06-03-08, 15:52
Ja się podłączę do tematu choć trochę inny problem ze skrzynią mam. Zdarza się, że mam problem z włączeniem wstecznego. Nie chce wejść. Wtedy zazwyczaj muszę przerzucić na jedynkę i wsteczny i tak parę razy aż się udaje. Ktoś ma może podobne objawy? też tak mam ... :speszony: trzeba się przyzwyczajić bo to są uroki co drugiej Hani :d .... możesz jeszcze spróbować zostawiać autko na biegu (po zgaszeniu) a nie zaciągać ręcznego (ponoć pomaga) ;)

nessip
10-03-08, 20:55
jeszcze pytanie do doprecyzowania. Czy biegi wchodza ciezko zawsze czy tez dopiero jak sie auto porzadnie rozgrzeje? Znajomy mechanik twierdzi, ze tam jest pod drazkiem chyba bezposrednio jakas tuleja gumowa czy tez gumowo metalowa, ktora jak jest do wymiany, jak zlapie temperature to daje wlasnie objaw ciezko wchodzacych biegow.

szczepanl
25-11-08, 21:36
a u mnie 2ka na zimno wchodzi ciezko, po rozgrzaniu silnika wchodzi duzo lepiej, no i wsteczny czesto musze wrzucac "na dwa razy" :( jakies sugestie co jest nie tak?

Wooyyek
25-11-08, 22:37
2ka na zimno wchodzi ciezko, po rozgrzaniu silnika wchodzi duzo lepie

wymień olej jeżeli wchodzi naprawdę ciężko.


no i wsteczny czesto musze wrzucac "na dwa razy"
norma raczej w hondach wynikająca z konstrukcji skrzyni

gregor
26-11-08, 17:11
jezeli drazek zmiany biegow chodzi ciezko to wina tuleji tefolnowej tej laczacej drazek z popychaczami,ja sie jej pozbylem , jezeli tylko miektore biegi ciezko wchodza to pewnie synchroniaztory (taka juz przypadlosc civicow), u mnie jest tak: dojezdzam na luzie do skrzyzowania i chce wrzucic 2 to jest spory opor, czasami jeszcze raz wysprzegle i wchodzi.

rutkose
26-11-08, 17:19
Jak do tej pory miałem problem ze wstecznym i w mniejszym stopniu z jedynką lecz dzisiaj zdziwiłem się jak nie weszła mi dwójka :/ Naprawdę np. opcja z jedynką potrafi byc denerwująca, gdyż na skrzyżowaniu trąbią na mnie haha jak na matoła co ruszyc nie potrafi <lol>

nike69
26-11-08, 22:39
hmm no wlasnie u mnie 1 tez czasem ciezko wchodzi a pozostale biegi raczej ok no oprocz wstecznego ktory czasem zgrzytnie :D

mcezi79
27-11-08, 01:26
hmm no wlasnie u mnie 1 tez czasem ciezko wchodzi a pozostale biegi raczej ok no oprocz wstecznego ktory czasem zgrzytnie :D

Dokładnie mam to samo, zazwyczaj normalnie 1 wchodzi, a czasami odpał taki, że stawia opór, niezależnie czy zimno czy ciepło, reszta biegów ok, o co kaman???

rvg
27-11-08, 11:48
Widzę że nie tylko mi jedynka sprawia sporo problemów. Problem taki sam jak kolegi wyżej. Jadę niedługo na warsztat zrobić parę rzeczy to przy okazji powiem żeby mi olej w skrzyni wymienili, może to coś da.

skolopendra
27-11-08, 11:51
hmm no wlasnie u mnie 1 tez czasem ciezko wchodzi a pozostale biegi raczej ok no oprocz wstecznego ktory czasem zgrzytnie

skrzynie 5 geny mają zazwyczaj lekki problem z 1, wsteczny to już norma w d serii

majin103
27-11-08, 13:13
niewiem jak Wy ale mi czasami jak nie chce wejsc jedynka (bo drązek przesuwa sie tylko troche, nie do konca) to lekko puszczam sprzęgło i jedynka sama wskakuje.

nike69
27-11-08, 21:29
dobry pomysl tez to zauwazylem czasem ze jak lekko puscisz sprzeglo to wchodzi ale nie pamietam czy w hondzie akurat, ogolnie to nie jest taki duzy problem znowu jak nie chce wejsc to puszczam lewarek i za 2 razem wchodzi

gvader
02-12-08, 16:50
U mnie dzieje się tak, że przy docjechaniu do skrzyżowania 2 wchodzi bardzo ciężko czasem muszę robic taki manewr, że najpierw z 5 na 4, później 3 i dopiero 2 z dużym oporem. O wrzuceniu jedynki moge co najwyżej pomażyć, albo złamać drążek. Dochodzi do tego jeszcze objaw szumu przy wciśnięciu sprzęgła na pierwszych 3 biegach powyżej 3,5k obrotów. Szum z tego co ustaliłem bierze się z kończącego się sprzęgła, a konkretniej łożyska oporowego. Niech ktoś jak może powie dokładnie co jest z tymi nie wchodzącymi biegami. Dodam, że na postoju biegi wchodzą łatwo. Nie zależenie czy na włączonym czy wyłączonym silniku. Dobrze wchodzą przy wrzucaniu z niższego na wyższy bieg, natomiast przy redukcji jest tragedia. Planuję wymiane kompletnego sprzęgła + zmiana oleju w skrzyni. Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje czy jest jakiś sposób walki z tą skrzynią, czy lepiej wymienić? Dodam jeszcze na koniec, że auto jeździ u mnie od 4 miesięcy, a przedtem stało ok pół roku i było bardzo żadko jeżdżone.

Saymon
02-12-08, 17:52
Mi chodziły ciężko biegi jak miałem zalany gęsty olej mineralny, zatałem półsyntetyka i jak ręka odjął.
Tam wyzej chyba ktoś sie pomylił rzadki!;)

Misiek_vti
07-02-09, 16:10
do swojej zaleje p przyszłym tyg zwykłedgo mobila 10w40 tyle że mam problem z 3 biegiem przy wysokich obrotach jak chce go erzucić to zazgrzyta, czy to synchronizator ile moze kosztować naprawa

skolopendra
07-02-09, 17:05
czy to synchronizator ile moze kosztować naprawa

zapewne tak ,w 500zł raczej się nie zamknie naprawa

Misiek_vti
08-02-09, 16:29
Mam jeszcze pytanie: sprzęgło obsługuje płyn hamulcowy? to ten drugi mniejszy zbiorniczek obok tego na płyn hamulcowy? ile wchodzi płynu do ukł hamulcowego i ile do obsługi sprzęgła? odsyłacie do manuala, ale nie mogę znaleźć...


Cytat:
Napisał Misiek_vti
czy to synchronizator ile moze kosztować naprawa

zapewne tak ,w 500zł raczej się nie zamknie naprawa

to dość drogo, a czy pomoże jak sprubuje odpowietrzyć i podciągnąć sprzęgło(w jaki sposób jak ktoś wie niech pomoże) zalać je nowym płynem i wlac nowy olej do skrzyni?

krystian.NH
12-02-09, 09:23
hmm tak przeczytalem caly temat od poczatku i widze ze kilka osob tez ma problem ze skrzyniami tzn ze zgrzytaniem..kiedys dawno zakladalem temat na forum odnosnie mojej skrzyni i zgrzytania z 1 na 2 i z 2 na 3 na wysokich obrotach, wszyscy jednoglosnie stwierdzili ze to synchronizatory i ze nie oplaca sie tego robic, ze lepiej kupic skrzynie uzywke..a pytanie co do tej "srubki"..pomogla by cos regulacja?olej w skrzyni zaraz po kupnie zmienilismy ze znajomym na mobil 10w40 i juz prawie 30tys przejechane wiec przy okazji trzeba bedzie zmienic..ewentualnie moze jakis inny olej procz MTF (troche drogi a nie moge byc pewny ze bedzie poprawa) bo np jak jest wilgotno czy tez pada deszcz to skrzynia chodzi duzo lepiej! praktycznie zero zgrzytow, wiec stwierdzilem ze moze zmienia sie konsystencja oleju i dlatego..sam juz nie wiem :P.ogolnie nauczylem sie jezdzic autem z taka skrzynia i nie sprawia mi to jakichs wiekszych problemow ale mysle ze wkoncu pasowaloby kupic uzywke i zmienic..bo czasami jak ktos inny wsiada do mojej H i zmienia biegi to az uszy bola od zgrzytow :/


jakby ktos mial napisac ze to wina sprzegla to odrazu rozwieje jego watpliwosci bo kompletne sprzeglo wymienialem, zaczelo sie slizgac.. + pompke sprzegla :)

pwl
12-02-09, 10:19
Czasem zgrzyty są efektem ręki szybszej od nogi :> Mi na początku dwójka harczała przy szybkich zmianach, teraz elegancko jest :P

krystian.NH
13-02-09, 11:23
u mnie raczej nie jest to przyczyna :)

Misiek_vti
14-02-09, 19:08
Wracając do przypadku mojej hani (3bieg wrzucany przy wysokich obrotach zgrzyta i tylko z 2 na 3, z 4 na 3 wszystko ok);
postała na zewnątrz nie jeżdżona 3dni, zdziwiłem się bo dopóki olej w skrzyni się nie rozgrzał, był zimny to nic nie zgrzytało...
może jednak to wina oleju może traci swoje właściwości przy wys temperaturze i nie zapewnia dobrego smarowania i zazgrzyta. trzeba zmienić olej i zobaczymy efekty

laksiu
27-07-09, 10:01
odświeżę trochę temat aby powiedzieć że olej w skrzyni ma jednak duże znaczenie.jadę sobie ostatnio moim crxem i chciałem przy 7 tys obr wrzucić szybko dwójkę a tu zgrzyt bieg wszedł ale ze zgrzytem i tak za każdym razem.później jadę na piątce przy 70km/h chce dać dwójkę zgrzyt za każdym razem.mówię co jest sprzęgło nowe wymienione jakies 2 tys km temu na Aisin auto ma 96 tys przejechane skrzynia padła?? wróciłem do domu trochę załamany myślę wymienię olej miałem zalany jakiegoś elfa przekładniowego syntetyka zlałem go był czarny i szorstki w dotyku.zalałem mobila 10w40 i jest wszystko ok zero zgrzytu nawet jak jadę 80km/h i chce dwójkę dać.

albin3
27-07-09, 16:57
To zdarli y Ciebie bo w ASO kosztuje 70 pln za litr.

teg
27-07-09, 20:17
U mnie wchodzi troszkę ciężkawo każdy bieg, tzn. jak go już wrzucę raz, to za drugim razem ten sam wchodzi już bardzo lekko - tak jakby coś się musiało ułozyć. Podejrzewam, że u mnie to kwestia luzu na drążku - jest lekki lewo-prawo. Po urlopie to obejrzę :)

laksiu
28-07-09, 00:42
ja się cieszę strasznie że wymiana oleju u mnie pomogła i dwójka nie zgrzyta :)jednak olej ma znaczenie:)

teg
29-07-09, 00:28
jednak olej ma znaczenie

KIedy "spece" zalali mi 75W90 (jak do VW - bo gęty olej lepiej uszczelnia, a tak to panie, potem bedzie cieknac) - to cyrki były. Mechanizm roznicowy wyl przy skrecaniu, a biegi wchodzily twardo, jakby oleju nie bylo a nie jakby byl gestszy.

laksiu
29-07-09, 11:59
mi zgrzytała dwójka widocznie synchro nie działał jak trzeba za wolno.a z oleju starego się majonez szorstki zrobił.jak był w misce spuszczony to czarny i palcem jak się przejechało to smuga jasnego koloru zostawała a myślałem że znowu skrzynie będę wyjmował bo ostatnio sprzęgło wymieniałem zły byłem jak nie wiem crx ma 97 tys najechane to moim zdaniem nie ma opcji żeby skrzynia padła tak szybko.

teg
01-09-09, 14:01
Mam luz na drążku, na krzyżaku przy skrzyni, na tej pionowej tulejce. Można kupić do tego jakiś zestaw naprawczy? śruba, nit, bolec czy co tam jest + chyba jakaś gumka w środku? W ASO? Za ile?

Wie ktoś, co to jest kiedy biegi na postoju z wyłączonym silnikiem nie bardzo chcą wchodzić bez sprzęgła? Raz je wcisnę, wrzucę jakiś bieg i można wtedy biegi zmieniać. W Skodzie zawsze na wyłączonym silniku bez sprzęgła wchodziły lekko.

bartkonator
01-09-09, 15:56
Witam.
Kupiłem civica VI 2 miesiace temu. Pierwsze co odczułem podczas cofania to wsteczny bieg raz wchodzi odrazu a niekiedy na 3 razy, ale po przeczytaniu całego tematu o to juz sie nie martwie. Teraz mam taki problem,
a mianowicie gdy silnik jest wyłączony biegi wchodzą dosłownie pchnięciem palca, gdy natomiast jade na 3 biegu, zbijam na 2 bieg czasami za pierwszym razem, czasami pojdzie lewarek do połowy i brrrru :), jeszcze mam tak gdy chce z dwójki na jedynke wbić tez musze puscic sprzegło i ponownie wcisnac, wtedy dopiero wchodzi.
W góre działa podobnie z 1 na 2 czasami lewarek nie pojdzie do konca.

Nie wiem co to może być, 139tys przebiegu, i czy pedał sprzegła powinnien leciuteńko chodzic przez 3 cm ?
Wydaje sie jak by linka była nienaciągnieta ale w VIgen. jest hydraulicznie sterowane, Macie jakies pomysły ?

Pozdrawiam

rooter666
01-09-09, 16:03
Nie wiem co to może być, 139tys przebiegu, i czy pedał sprzegła powinnien leciuteńko chodzic przez 3 cm ?
Wydaje sie jak by linka była nienaciągnieta ale w VIgen. jest hydraulicznie sterowane, Macie jakies pomysły ?

możesz mieć zapowietrzone sprzęgło , ale to nic trudnego przy okazji dobrze płyn zmienić w układnie .