PDA

Zobacz pełną wersję : Po regulacji zaworow nie pali na jeden cylinder...



olqszteam
25-03-11, 17:36
Witam
Moj problem polega na tym iz po regulacji zaworow auto przestalo palic na jeden cylinder (drugi liczac od kopulki),swieca jest okopcona..., dodam ze spostrzeglem sie dopiero po przejechaniu okolo 1000km-w drodze do hol.
moje pytanie jakie moga byc skutki?? czy to poprostu luz na zaworze...,czy moglo sie cos zepsuc??

karpik85
25-03-11, 18:12
Możliwe, że masz ustawiony zbyt mały luz i się zawór nie domyka, dlatego może nie palić na jeden cylinder.

olqszteam
25-03-11, 18:17
tak mi tez mechanik powiedzial....a jakies inne pomysly.

karpik85
25-03-11, 20:31
Nie ma incych pomysłów, tam nie da się niczego źle zrobić poza złym luzem zaworowym. A kiedy nie pali ten cylinder? na zimnym jest OK i po rozgrzaniu przestaje pracować, czy w ogóle cały czas chodzi na trzy cylindry ? Sprawdźcie luz, bo to dość prosta czynność i szybko to można zrobić, dzięki temu będziesz miał pewność, że są dobrze ustawione. Ustawia się koniecznie na całkowicie zimnym silniku. Dolotowe zawory mają mieć 0,20 mm, a wydechowe 0,25 mm luzu. Po ustawieniu niech zakręci wałem i sprawdzi jeszcze raz.

jawor735
16-09-11, 13:39
Witam! Nie chcialem pisac nowego tematu... prosze o odswiezenie tego :)
Mam podobny problem, mianowicie auto nie pali na jeden cylinder... Sprawdzilem swiece ( pozamienialem z innymi ) nic nie pomoglo, kable tez sprawdzone. Sprawdzilem tez iskre na swiecy tego cylindra i jest dobra. Wiec z pradem chyba wszystko wporzadku. Idac dalej, zamienilem wtryskiwacze, tez nie pomoglo. I tu sie pojawia moje pytanie : jesli wtryskiwacz podawalby paliwo to swieca powinna byc choc troche mokra, poniewaz nie spala paliwa ktore podaje wtrysk ? Dodam tez ze cisnienie jest takie samo jak na innych cylindrach. Gdzie powinienem szuakc usterki ? Wtrysk nie dostaje pradu ?

civic VI d14a3

sivy
16-09-11, 14:58
Wtrysk nie dostaje pradu ?
najprawdopodobniej

jawor735
16-09-11, 16:35
niestety wyciagnalem cala listwe wtryskowa i krecilem zaplonem. Wtryski normalnie daja paliwo. zawory ustawione na nowo. czy ktos ma jakis pomysl ?

Tompro
16-09-11, 18:21
Witam! Nie chcialem pisac nowego tematu... prosze o odswiezenie tego :)
Mam podobny problem, mianowicie auto nie pali na jeden cylinder... Sprawdzilem swiece ( pozamienialem z innymi ) nic nie pomoglo, kable tez sprawdzone. Sprawdzilem tez iskre na swiecy tego cylindra i jest dobra. Wiec z pradem chyba wszystko wporzadku. Idac dalej, zamienilem wtryskiwacze, tez nie pomoglo. I tu sie pojawia moje pytanie : jesli wtryskiwacz podawalby paliwo to swieca powinna byc choc troche mokra, poniewaz nie spala paliwa ktore podaje wtrysk ? Dodam tez ze cisnienie jest takie samo jak na innych cylindrach. Gdzie powinienem szuakc usterki ? Wtrysk nie dostaje pradu ?

civic VI d14a3

Sprawdź ciśnienie sprężania manometrem.

jawor735
16-09-11, 19:57
jutro jade do mechanika zeby sprawdzic cisnienie sprezania. ale dzisiaj przy ktoryms razie jak wykrecalem swiece pojawil sie na niej olej wiec podejrzewam ze jednak nie ma odpowiedniego cisnienia sprezania. Teraz tylko pytanie co bedzie do wymiany... w razie najgorszej opcji wymiany bloku , wie ktos czy mozna spasowac blok silnika 1.4 dwugaznikowego z civic IV z gora silnika d14a3 i skrzynia ? pytam gdyby wyszla najgorsza opcja ;]

mk.krzysiek
17-09-11, 19:42
Tez mialem cos podobnego po regulacji luzów w pewnym zakresie obr. jeden gar szwankowal i co sie okazalo że to kable, bo przciez przy sciąganiu pokrywy zaworów odpina się kable, wiec pewnie im to zaszkodzilo, tez sprawdzalem kable, niby iskra byla ok, wymienilem swiece, na chwile pomoglo ale dopiero po wymianie kabli bylo naprawde ok.
Czesto mylące jest że na "sucho" iskra jest a gar nie pali, pod "obciązeniem" czesto juz jej nie ma.
Sprawdz rozdzielacz zaplonu, daj inna swiace o pozycz od kogos kable, to taka moja sugestia. Pozdrawiam