PDA

Zobacz pełną wersję : Dylemat: robić remont czy poczekać?

Wiatrak
12-02-07, 15:11
Cześć,
d15b2, przebieg 175 000, olej mineralny LOTOS. Już pisałem, że bierze mi olej 1L/1000km. Czytałem o zabiegach użycia środka do czyszczenia silnika "engine flush" i zalaniem olejem półsentytycznym MaxLive 10W40. Ale i tak olej będzie brał ale mniej... Czy przyczyną brania oleju może być to, że większość grupowiczów uważa go za syf? Czy zmiana oleju pomoże? Dodam, że moją hanię ostro traktuję, pewnie jeżdżąc po emerycku by nic nie brała oleju, ale nie umiem tak. Moc i kompresję ma bo sprawdzałem, równo po 12,5 atm. Dlatego pomóżcie grupowicze: zrobić remmont wymieniając pierścionki, uszczelniacze i uszczelki, czy zalać jakimś engine flush'em zmienić olej i dopiero zobaczyć ile bierze? Gdyby jednak remont to jakim olejem zalać po remoncie?

Wiatrak

Lcfr
12-02-07, 15:53
Cześć,
d15b2, przebieg 175 000, olej mineralny LOTOS. Już pisałem, że bierze mi olej 1L/1000km. Czytałem o zabiegach użycia środka do czyszczenia silnika "engine flush" i zalaniem olejem półsentytycznym MaxLive 10W40. Ale i tak olej będzie brał ale mniej... Czy przyczyną brania oleju może być to, że większość grupowiczów uważa go za syf? Czy zmiana oleju pomoże? Dodam, że moją hanię ostro traktuję, pewnie jeżdżąc po emerycku by nic nie brała oleju, ale nie umiem tak. Moc i kompresję ma bo sprawdzałem, równo po 12,5 atm. Dlatego pomóżcie grupowicze: zrobić remmont wymieniając pierścionki, uszczelniacze i uszczelki, czy zalać jakimś engine flush'em zmienić olej i dopiero zobaczyć ile bierze? Gdyby jednak remont to jakim olejem zalać po remoncie?

Wiatrak

- LOTOS to moze niekoniecznie jest syf ale odbiega znacznie wlasciwosciami od innych dostepnych oleum... szczególnie ze jak sam piszesz ostro traktujesz silnik... Przy takiej bardziej agresywnej jeździe stosowalbym olej o lepszych wlasciwosciach...
- płukanie jakimis specyfikami nie pomoze na branie oleju
- wypada jeździc... az do momentu kiedy dolewanie bedzie nieoplacalne i zbierac kase na nowy silnik albo remont (po remoncie z pierscieniami smialo pelen syntetyk mozna lac)

Wiatrak
12-02-07, 16:02
Cześć,

Wiatrak

- LOTOS to moze niekoniecznie jest syf ale odbiega znacznie wlasciwosciami od innych dostepnych oleum... szczególnie ze jak sam piszesz ostro traktujesz silnik... Przy takiej bardziej agresywnej jeździe stosowalbym olej o lepszych wlasciwosciach...
- płukanie jakimis specyfikami nie pomoze na branie oleju
- wypada jeździc... az do momentu kiedy dolewanie bedzie nieoplacalne i zbierac kase na nowy silnik albo remont (po remoncie z pierscieniami smialo pelen syntetyk mozna lac)

Jakie systetyki są teraz "modne" w hondach? Bo co wchodzę na grupę lub do archiwum to każdy co innego... Chodzi mi o taki olej co jest tani i dobry, jeśli wogóle jest taki.

Lcfr
12-02-07, 16:19
Jakie systetyki są teraz "modne" w hondach? Bo co wchodzę na grupę lub do archiwum to każdy co innego... Chodzi mi o taki olej co jest tani i dobry, jeśli wogóle jest taki.

uzyj archiwum....
nie dlatego, ze nie che mi sie pisac ale dlatego, ze zdan na temat oleju jest tyle ze sam musisz dokonac wyboru... Ludzie jeżdzą na Mobilu/Castrolu/Quaker/shell itd... ikazdy chwali co ma...
zwolenników kazdej marki jest czesto tylu ilu przeciwników...

Holek1984
12-02-07, 16:39
Ja miałem podobny problem. Zarło dziadostwo olej - silnik D15B7, przebieg 140000 tysiecy. Okazło sie ze pierscienie były powyginane i popękane, a uszczelniacze twarde jak skała... brało ok 1.5 l. oleju/1000 km. Teraz mam syntetyka Mobil One 0W50 i nie zre nic:) Pozdrawiam.

munio83
12-02-07, 17:46
Orginalnie do hond leją mobil 1 ale jesli ci bierze tyle oleju to ratuje cie tylko remont silnika bo wlanie w tym momencie syntetyka tylko pogorszy sprawe poniewaz wyplucze cały syf z silnika ktory w tym momencie troche go uszczelnia

Wiatrak
12-02-07, 19:48
Ja miałem podobny problem. Zarło dziadostwo olej - silnik D15B7, przebieg 140000 tysiecy. Okazło sie ze pierscienie były powyginane i popękane, a uszczelniacze twarde jak skała... brało ok 1.5 l. oleju/1000 km. Teraz mam syntetyka Mobil One 0W50 i nie zre nic:) Pozdrawiam.
No ale remoncik zrobiłeś?

TENCIO
12-02-07, 20:08
nie , nie zrobil. sama zmiana oleju pomogla :bicie:

emg
12-02-07, 20:23
Orginalnie do hond leją mobil 1

a mnie się zdaje, że szela

TENCIO
12-02-07, 20:46
Orginalnie do hond leją mobil 1

a mnie się zdaje, że szela

w aso w rybniku leja shella, a w wieliczce mobila. u mnie w garazu leja motula :d , z kolegami czasami lejemy po pysku, ale glownie wodkie w gardlo

Holek1984
12-02-07, 20:52
Robiłem robiłem. Całosc wyniosła mnie ok 800 zł - nie pamietam juz dokładnie ceny. Tzn wyniosło tyle bo mam znajomego mechanika i znizki u niego :)

agent_lol
13-02-07, 01:40
a tak na przyszłość lej otul bo w miare trani a kozak dobry 15w/40 turbolight 130 zeta za 5 litra czyli na prawie 2 zmiany :) nawet kozak civic mk$ był na oleju motulka :)

Wiatrak
13-02-07, 09:07
a tak na przyszłość lej otul bo w miare trani a kozak dobry 15w/40 turbolight 130 zeta za 5 litra czyli na prawie 2 zmiany :) nawet kozak civic mk$ był na oleju motulka :)

Może ktoś wie, gdzie go kupić we Wrocku? Jakiś mało popularny.

TENCIO
13-02-07, 13:08
intercars ma w ofercie i dziala znizka klubowa na to.

Wiatrak
13-02-07, 14:40
intercars ma w ofercie i dziala znizka klubowa na to.

Na jakie hasło? Bo nie jestem 100% klubowiczem.

lucaszz
14-02-07, 23:32
A co myślicie o olejach (sorry za literówki) Valvoline long life i Mobil high millage?? Pomaga to na zmiejszenie zużycia oleju??

luniz
15-02-07, 11:47
sprawdz na innym oleju, jesli tak samo nie czekaj nie warto

TENCIO
15-02-07, 15:43
jest motul polsyntetyk, ale troche gestszy. ma oznaczenie 15w50 turbo 4100. powinno go mniej lykac.koszt ok 110zl za baniak 5litrow(czyli zostaje ci jakies 1.5 na dolewki jescze). na forum jest kolega DiD, ktory jest przedstawicielem motula na malopolske , moze ci wyslac paczka, wtedy koszt pewnie 140zl, a to i tak taniej niz w sklepie normalnie. szukaj go w dziale sprzedam

tu podaje link do ogloszenia na allegro, klient ma nawet taniej:
http://www.allegro.pl/item166554226_motul_4100_power_15w_50_5l_polsynt_n ajtaniej.html

jest nawet zaznaczone ze polecja do silnikow lubiacych lyknac oliwy :)

lucaszz
15-02-07, 16:35
A co myślicie o olejach (sorry za literówki) Valvoline long life i Mobil high millage?? Pomaga to na zmiejszenie zużycia oleju??

Nikt naprawdę tego nie użył?

rafalb33
15-02-07, 16:36
Dobry do silnika lubiacego lyknac byłby tez valvoline vr1 10w60półsyntetyk (jest tez taki sam syntetyk).Konsumpcja powinna sie troche zmniejszyc.

Wiatrak
20-02-07, 08:45
Dobry do silnika lubiacego lyknac byłby tez valvoline vr1 10w60półsyntetyk (jest tez taki sam syntetyk).Konsumpcja powinna sie troche zmniejszyc.

Ale co to da? nawet jak się dwukrotnie zmiejszy, przy jego cenie jest to nieopłacalne.
Teraz za lotosa płącę 45 zł za 5 l.