PDA

Zobacz pełn± wersję : Demontaż stacyjki Civic 5 gen



lucaszz
12-02-07, 16:01
Elo rozebrałem wszystko co sie da wokół stacyjki, ale nie mogę wyj±ć ustrojstwa do którego wkładam klucz. Walczyli¶cie z tym kiedy¶? Mega pro¶ba o pomoc. S± 2 ¶róby które mocuj± cały odlew ze stacyjk± do kierownicy ale s± jakby za¶lepione.

wieshaq
12-02-07, 16:37
czasem tak jest ze jest jeden nit a z drugiej strony sruba. niestety bywa tez tak jak ty masz wlasnie ze sa zanitowane obydwie strony

lucaszz
12-02-07, 16:39
I co w tedy? Wiertarka w ruch?

wieshaq
12-02-07, 16:41
na to wyglada

mi nie starczylo ochoty robic dalej jak doszedlem do tego momentu :aloha:

Matey
12-02-07, 16:48
to sa sruby z urywajacymi sie lebkami. Przeciniaczek i mlotek i jazda...

TOMI 3D
12-02-07, 16:50
To nie s± nity, tylko ¶ruby z łbami zrywalnymi. W momencie dokręcenia, łby się urywaj±. Aby zdj±ć stacyjkę, trzeba te ¶rubki (bez łbów) rozwiercić.

lucaszz
12-02-07, 18:10
kurcze a tam wogle doj¶cia nie ma :/ To sobie japonczycy wymi¶lili. Nie mam fot ale może bendziecie sobie to w stanie wyobrazić. Stacyjka jest przykręcona do osi kierownicy mniejwiencej i siedzi w takim aluminiowym odlewie. Może wystarczy rozwalić przecinakiem łby ¶rób siedz±cych w tym odlewie zdj±ć to wszystko i wymienic.

vqa
12-02-07, 18:17
Ja bym nawiercił i wkręcił ¶rubę z lewym gwintem, i powinno się wykręcić ;)

marcin EZG
12-02-07, 19:24
przecinakiem powinno dac rade,ja akurat zeszlifowalem radełkiem pneumatycznym:) niestety tez to przerabialem. za kompletn± stacyjke z kablami dalem 200 (zamiennik)

lucaszz
15-02-07, 00:26
Elo, witam ponownie, zmieniłem stacyjkę lecz mam mały problem a może to nie problem. Wykręciłem stacyjke z innego sedana 92, pasowała idealnie lecz działa ona nie jak normalna stacyjka tylko jako¶ inaczej tzn. żeby odpalic musze zrobić kolejno:
wcisn±ć kluczyk, przekręcić do oporu trzymaj±ć wci¶nięty kluczyk, odpu¶cic, przekręcić normalnie o 1 cyknięcie i dopiero odpali inaczej nie ma szans.

Żeby zgasic i wyj±ć kluczyk muszę zrobić to samo ale odwrotnie czyli: wcisn±ć kluczyk, przekręcić do oporu z wci¶nientym, odpu¶cic, przekręcić o jedno cyknięcie, wyj±ć kluczyk. Czy to normalne?

Sprawdzone na 20 próbach i tylko tak chce odpalić.

marcin EZG
15-02-07, 15:41
no troche to nie normalne ,masz pewnosc ze ta "nowa" stacyjka jest gicior???? i ile za nia wybecylowales pln??? , czasem warto kupic nowy zamiennik :d

3dan
15-02-07, 17:16
Elo, witam ponownie, zmieniłem stacyjkę lecz mam mały problem a może to nie problem. Wykręciłem stacyjke z innego sedana 92, pasowała idealnie lecz działa ona nie jak normalna stacyjka tylko jako¶ inaczej tzn. żeby odpalic musze zrobić kolejno:
wcisn±ć kluczyk, przekręcić do oporu trzymaj±ć wci¶nięty kluczyk, odpu¶cic, przekręcić normalnie o 1 cyknięcie i dopiero odpali inaczej nie ma szans.

Żeby zgasic i wyj±ć kluczyk muszę zrobić to samo ale odwrotnie czyli: wcisn±ć kluczyk, przekręcić do oporu z wci¶nientym, odpu¶cic, przekręcić o jedno cyknięcie, wyj±ć kluczyk. Czy to normalne?

Sprawdzone na 20 próbach i tylko tak chce odpalić.

to masz dodatkowe zabezpieczenie :d