PDA

Zobacz pełną wersję : cieknie na rogu głowicy b18



bartkonator
24-03-11, 19:35
silnik b18c4
Witam, ostatnio przyuważyłem że leje mi się jakby z pod głowicy na rogu pod pompą wspomagania, niedawno jadąc auto mi zwariowało, zaświecił się check, zgasiłem obadałem zapaliłem ponownie check zniknął, po tyg jazdy jeździłem bardzo ostrożnie ubyło mi miarkę płynu chłodniczego 2x jakby od min do max patrzył, auto w ogóle nie kopci, chociaż myślałem że kopci ale zimno było, teraz w ciepłe dni nic z wydechu nie widać.
Stawiałbym że jest to przeciek z uszczelki na zewnątrz, jest chyba oryginalna bo widać że metalowa, mechanik mówi że mogła uszczelka paść ale nie wierzy że metalową uszczelke wydmuchało. Moje obserwacje; na bloku widać tylko mokre jakby woda, mam płyn chłodniczy prestone, nie jest to mazisty olej bo by zabarwił blok, a tu widać tylko mokre, zcieka aż na miske olejową, oleju nie ubyło nic.
Moje pytania to czy przy nieszczelności na uszczelce głowicy z kanałów chłodzących może wywalić check'a ? Dodam że silnik stał 7mies i czekał na przeszczep, uszczelka może się zastała zabardzo? :o ktoś może pomóc ? pozdrawiam