PDA

Zobacz pełną wersję : Zacisk przedni EG86



Akaryuu
23-03-11, 19:26
Witam,

W związku z tym, że blaszka klocka hamulcowego zaczęła już trzeć o tarczę dając tym samym znać że klocki są do wymiany postanowiłem to zrobić. Kupiłem klocki Kahiyama (mniejsza o ich opinię - już się naczytałem, ale mam ochotę je wypróbować) ale.. po ich założeniu stwierdziłem, że zacisk jest zbyt wąski (ok 5mm) a tłoczka już głębiej nie da się wcisnąć. Pytanie moje brzmi czy tłoczek powinien chować się całkowicie do zacisku czy jednak ma trochę wystawać (4-5mm..?) czy może klocki które kupiłem są za szerokie (15mm)? Coś mi mówi że mam zapieczony tłoczek w zacisku i chciałbym się upewnić..

Pozdrawiam

rooter666
23-03-11, 20:44
Tłoczek powinien wejść tak że zrówna sie z gumą czyli pchaj go do środka jeszcze.

Akaryuu
24-03-11, 11:17
hmm a więc jednak klocki dobre :D
Czy to ma znaczenie jak wciskam tłoczek przy zgaszonym silniku czy zapalonym (bo już naprawdę go agresywnie traktowałem i wejść nie chce)

Skoti
24-03-11, 12:38
musisz mieć takie sprytne urządzenie żeby go wciś. Samym młotkiem możesz nic nie zdziałać

Akaryuu
26-03-11, 21:47
OK.. Hamulce juz zrobione z pomoca znajomego mechanika.. Rzeczywiscie trzeba bylo uzyc zacnej sily ale sprytnym urzadzeniemn okazal sie zacisk stolarski :) Dzieki za info. Pozdrawiam serdecznie..

Lukasyaho
26-03-11, 22:32
Więc wszystko na temat zamykam