PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzynia biegów



piotrek_skater
20-03-11, 09:35
Mam następujące pytanie: co lepiej zrobic w sytuacji gdy hucza mi lozyska w skrzyni biegow (d15z6)? Zrobic remont generalny skrzyni czy kupic nowa? Jak ma sie to do siebie cenowo?

lopi83
20-03-11, 09:44
bylo juz na forum X razy, taniej kupisz uzywana skrzynie w bdb stanie

rafal86
20-03-11, 09:48
dokladnie bierz uzywke i przy okazji mozesz odrazu wsadzic skrzynie z krótszymi przełozeniami np. z d13

paFeł
20-03-11, 10:42
Koszt łożysk jest wcale nie wiele większy niż zakup drugiej używanej skrzyni (zwłaszcza plus koszta przesyłki bo trochę waży) i nigdy tak na prawdę nie wiesz na co trafisz. Ja w swojej skrzyni wymieniłem prawie wszystkie łożyska, koszt trochę ponad 200zł prócz jednego które można dostać tylko w ASO. kupisz np. tu: www.ardamet.pl i wiesz co masz

Skowron48
20-03-11, 12:22
Koszt łożysk jest wcale nie wiele większy niż zakup drugiej używanej skrzyni (zwłaszcza plus koszta przesyłki bo trochę waży) i nigdy tak na prawdę nie wiesz na co trafisz. Ja w swojej skrzyni wymieniłem prawie wszystkie łożyska, koszt trochę ponad 200zł prócz jednego które można dostać tylko w ASO. kupisz np. tu: www.ardamet.pl i wiesz co masz
Tak, ale nie każdy potrafi wyjąć skrzynie, rozebrać ją a potem złożyć. Trzeba uwzględniać też koszt robocizny jaką weźmie nawet znajomy mechanik.

paFeł
21-03-11, 00:16
Racja, ja robiłem to sam, przy okazji wleciały troszkę krótsze przełożenia, a do tego pierwszy raz :D Hula jak zła i do tego mam satysfakcję. Tutaj można zobaczyć i trochę poczytać jak rozebrać skrzynię http://www.hondatech.pl/topics21/5836.htm