PDA

Zobacz pełną wersję : Zgasł podczas jazdy ....



p1211
19-03-11, 19:04
witam. Civic automat.Autko całą zimę paliło b ładnie.Jednak jak zaczął padać deszcz i była wilgoć w pow to dziewczynie nie udało się go odpalić-to było dwa dni temu.Dziś wieczorem odpalił od razu i pojechała 5km do mnie, zanim dojechała pod blok auto zgasło....odpaliła ,zaskoczył na 2 sek i zgasł-więcej nie odpalił?

Gdy zgasł zaświeciła się kontrolka akumulatora.

Auto było 2 mies temu kupowane,akumulator stan taki sobie,nie znam rocznika ,ale palił na mrozie od strzała..

Próbowałem odpalić z samostartu i nić,kręci rozrusznik normalnie jak zawsze ale nie odpala...wyjąłem akumulator -miernik wskazuje 9,5 V..teraz go ładujemy..

Czy to możliwe że słaby akumulator spowoduje że zgaśnie silnik podczas jazdy????

2 dni temu dziewczyna mocno akumulator wyczerpała na próbach odpalania,a przez 5km raczej sie nie podładował ale żeby zgasnąć z tego powodu?

Nic innego nie sprawdzałem bo nie mam tak długiego klucza by wykręcić tak głęboko znajdujące się swiece...

Jakieś inne możliwości?

PlushaQ
19-03-11, 19:21
Mój D13 zgasł mi przy 80km/h na zegarku co było dość nieciekawe - zapłon wypadł ;] Znaczy, wymiana kabli i świec i działa do dziś ;]

bombel
19-03-11, 19:33
Jak wilgoć to może cewka w aparacie zapłonowym. W moim przypadku luźna klema wystarczyła żeby nie odpalił.

p1211
19-03-11, 19:44
Ale kable właśnie są nowe bo poprzedni własciciel je kupił,a świece nie wiem.

Zaraz akumulator się naładuje to pójdziemy sprawdzać, przeczyściłem nawet
podłączenie masy.Szkoda że świec nie mogę sprawdzić.

p1211
19-03-11, 21:44
Odpalił od razu,powodem był słaby akumulator,a przy okazji przeczyściłem tez kopułkę.:)

Skoti
21-03-11, 09:21
takie gaśniecię zazwyczaj jest powodem braku istry.
Wymień kable i świece, kopułkę i palec.
chyba że to już zrobiłeś to następnie szukałbym przyczyny w module zapłonowym lub cewce.

jacek_bp
21-03-11, 12:12
takie gaśniecię zazwyczaj jest powodem braku istry.
Wymień kable i świece, kopułkę i palec.
chyba że to już zrobiłeś to następnie szukałbym przyczyny w module zapłonowym lub cewce. Otż to, winy w takim zachowaniu auta upatrywałbym raczej, tak ja Skoti pisze w module zapłonowym.

jaca1
21-03-11, 19:30
na 100% do wymiany aparat zapłonowy, niestety tak zaczynają się problemy z zapłonem. ja też z tym walczę.....