PDA

Zobacz pełną wersję : kontrolka rezerwy paliwa w d13b2



kata zofia
08-02-07, 21:43
hej. mam pytanie dotyczące kontrolki rezerwy paliwa w d13b2 z 94roku. otóż jej niestety nie ma, myślałem że ma jakiś brzęczyk sygnalizujący końcówkę paliwa. dodam że mam najprostszą wersję licznika bez obrotomierza. powiedzcie czy to normalne czy jest coś popie.. z moim autkiem, czy stan paliwa mam czytać tylko ze wskaźnika?

Blend
08-02-07, 22:04
Normalna sprawa w civicu

dimo
08-02-07, 23:00
ja tez mam uboge wersje d13b2 tak jak Ty i tez nie mam obrotka i kontrolki rezerwy :agent: idzie sie przyzwyczaic, tzn sa duuuze przeklamanie we wskazniku, wiesz jedzisz, jedzisz nic nie rusza sie i nagle wskazowka spada jak popier.... w civie strasznie zle zrobione to jest... ale tak jak mowie nie przeszkadza zbytnio. jak juz Ci spadnie na ta czerwona kreche to sygnal zeby zalac benke :aloha:
PS - czyli nie czekaj jak sie cos zapali bo sie niedoczekasz :aloha:

wieshaq
08-02-07, 23:17
eg3 nie ma. chcesz sie dowiedziec ktore maja to zagladnij do szukajki

Lcfr
09-02-07, 00:15
hej. mam pytanie dotyczące kontrolki rezerwy paliwa w d13b2 z 94roku. otóż jej niestety nie ma, myślałem że ma jakiś brzęczyk sygnalizujący końcówkę paliwa. dodam że mam najprostszą wersję licznika bez obrotomierza. powiedzcie czy to normalne czy jest coś popie.. z moim autkiem, czy stan paliwa mam czytać tylko ze wskaźnika?

zmien swoje zegary na zegary od d16z6 (eg5/eg8)
bedziesz mial wtedy kontrolke w zegarach...ale nie bedzie ona dzialala :)
gdybys mail eg4/ej2/eg5/eg6/eh2 itd - generalnie cos na wtrysku to wtedy przekladasz samą pompe i dziala (wiazka jest chyba ok...)

jak masz eg3 = nie masz kontrolki = rzźba zeby ja miec ;/

guma__
09-02-07, 02:27
jak masz eg3 = nie masz kontrolki = rzźba zeby ja miec

a ja nie mam i jestem happy bo by mi sie zawsze swiecila :) no niestety taka prawda tankowania dobre bywaja ale wachy na dlugo nie starcza :> wiec lepiej jak nie ma niz by miala byc i sie swicic non top i denerwowac, a swoja droga jak juz kumasz autko i wiesz ile przejedziesz na zalanym, to nie robi roznicy, no tylko ze trzeba pamietac ze jeszcze tyle a tyle i cpn czeka :)

Efyr
09-02-07, 12:38
zmien swoje zegary na zegary od d16z6 (eg5/eg8)
bedziesz mial wtedy kontrolke w zegarach...

E.. ja mam D16Z7 i bude EH1 i nie mam kontrolki.

marcin EZG
09-02-07, 16:49
a na chusteczke ma mi swiecic rezerwa?? zeby mnie wkurzala??? hehe :d

NoFear
10-02-07, 13:25
http://images12.fotosik.pl/40/ee00960d14a5c78dm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ee00960d14a5c78d.html)
Ja mam coś takiego zamontowanego pokazuje super tylko było troszku roboty zeby go wyskalowac ale juz jest ok

Tony Jajko
01-05-07, 12:42
Ja mam 1.3, wersja z obrotomierzem i też nie pali mi się rezerwa, także to jest standart w tego typu aucie. P.S Może nawet i lepiej, że ta wkurzająca lampka się nie pali :)

Mlody1985
11-05-07, 17:34
Witam,
u mnie tez niema , powinna byc??
Mam D15B7 coupe Vgen.

orfius
11-05-07, 19:33
NoFear - fajny bajer te wskaźniki - to znaczy ich umiejscowienie - ale osobiście wolałbym tam zamieścić sykacza :)
A co do kontrolki to wszystko masz sprawne - po prostu jej nie ma. Jak oswoisz się z autem i go lepiej poznacz to po zatankowaniu i wyzerowaniu dziennego będziesz wiedział w przybliżeniu kiedy trzeba jechać po paliwo :)

Tony Jajko
15-05-07, 19:13
Sprawa jest prosta......Kontrolki rezerwy w D13B2 nie ma i tyle. Poproszę o zamknięcie tego tematu :)

shadmen
15-05-07, 22:41
Ano nie ma ale i tak jak byś miał to by ci dużo nie powiedziała ja mam i mnie tylko denerwuje bo zaleje jej np 15l i czasem nawet dalej świeci gdy powinna pokazywać 1/3 baku a czasem w ogóle nie świeci a auto staje i domaga sie zupy:) więc im mniej takich " użytecznych " rzeczy tym lepiej^^

Skoti
18-05-07, 15:37
a ja myslalem ze mam zarówke spaloną :) a hanie mam od niedawna
czy d13b2 eg3 jest kontrolka od otwartych dzwi? bo jak mam otwarty bagaznik to mi swieci odpowiednia

NasE
18-05-07, 15:42
nie ma takowego bajeru, ani nie zapietych pasow itd.

tylko tylnej klapy

Skoti
18-05-07, 15:58
Czyli prawie w polowie te kontrolki ktore widac na desce a sie nie swieca to sciema? chyba zostalo mi 9 do rozgryzienia a nie mialem czasu zajac sie rozkrecaniem owej deski

NasE
18-05-07, 16:07
jaka sciema? wszystkie kontrolki ktore tam sa zamieszczone to dzialaja :D bynajmniej u mnie nawet po grzebaniu w liczniku

nie dzialaja tylko te, ktorych tam nie usmieszczono

Pozdro