PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana żarówki H4 - urwany zaczep



ThaoQuest
18-03-11, 16:11
Witam
mam mały problem. Wczoraj wymieniałem żarówkę w przednim lewym reflektorze i niestety okazało się że mam urwany zaczep mocujący ten drucik, który powinien trzymać żarówkę. Bez tego żarówka siedzi dość luźno i boję się że może coś się z nią stać. Stąd moje pytanie: czy można jakoś temu zaradzić? dokupić sam ten pierścień z zaczepem? (jeśli tak to jak to się fachowo nazywa, gdzie szukać?) bo nie uśmiecha mi się wymieniać całego reflektora :/ może czymś innym da się to przymocować?
dzięki za odpowiedz

dodam że chodzi o Hondę Civic rocznik 99 :)

mafia35
18-03-11, 16:33
Popytaj się w miejscach gdzie spawają plastiki, może coś wykombinują. Ogólnie może być nie wesoło.

ThaoQuest
18-03-11, 16:42
tylko że u mnie ten pierścień nie jest plastikowy tylko z metalu :/ w prawym relektorze jest taki sam, a w lewym pierścień jest tylko ten ząbek, o który powinien być zahaczony ten drucik jest ułamany OO

rafal86
18-03-11, 16:43
nie skleisz tego? ewentualnie na szrocie poszukac albo z jakiegos rozbitka cos wykombinowac

Saiti
18-03-11, 18:25
Jeśli chcesz szybko i po kosztach, to wsadź żarówkę i silikonem obklej. Doraźnie i na szybko, przy wymianie się pomartwisz :)

karpik85
18-03-11, 22:18
Nie wiem czy silikon to dobry pomysł, bo tam jest dość ciepło od żarówki. Ja bym poszukał rozbitej lampy, może da się to przełożyć.

embargo
18-03-11, 23:22
Sylikon i halogenowa żarówka , zaiste godny pomyśl... ;]

reflektor jest ceramiczny i tego nie pospawasz,
odezwij się na pw, rozbierałem kilkanaście par lampz 6 gena i pewnie mam tą blaszkę.

Zbyszek l
19-03-11, 18:46
Jeśli to blaszka to przecież można przylutować kawałek blaszki lub drucika . Cyna wytrzyma do 270 stopni , a to miejsce napewno się tak nie nagrzewa.