PDA

Zobacz pełną wersję : d15b2 miedzy 2-3k obr. dziwna akcja



Javo
06-10-04, 15:05
Witam, problem dotyczy civa EG4, d15b2. Miedzy 2k a 3k oborotow cos kiepsko przyspiesza. Jest nawet tak, ze im wiecej wcisne gazu tym gorzej jedzie, szczegolnie jak jest zimny silnik... Jak wcisne powiedzmy, 3/4 gazu to do 3k oborotw bedzie dosc wolno sie rozpedzal a powyzej 3k jedzie juz w pozadku. Myslalem ze to moze filtr pow. wiec go wymienilem. Swiece i f.paliwa tez sa nowe. Jest jeszcze cos takiego ze powiedzmy mam 3.5k obrotow. Jade sobie 3-ka, i nagle daje w palnik, i samochod zaczyna przyspieszac ale napoczatku tak jak by sie zalewal dopiero po chwili "lapie" i zaczyna pozadnie przyspieszac. Macie jakies pomysly co sprawdzic?
Problem jest podobny co u FIFERa, ale u niego szarpie, a umnie nie ma az takich reakcji tylko samochod jak by sie wahal co zrobic.

Tomo
06-10-04, 15:28
silniczek krokowy? kable przebijają? , kopułka padła?

Jest troche do sprawdzenia.

Carat
06-10-04, 20:16
Właśnie mam to samo i musze cos z tym zrobic, filtry wszystkie mam powymieniane a objaw identyczny jak u Javo moze D15B2 po prostu tak ma ? :)

Mystek
06-10-04, 20:34
Tyz mam B2 i nigdy nie narzekalem ...

Carat
06-10-04, 20:57
A ktos zna jakis warsztat na slasku co dobrze zdiagnozuje honda pod wzgledem tej usterki, bo w ASO to mi pierdna za zapalenie auta xxx zł.

pesith
03-06-05, 03:10
witam u mnie ta sama akcja nierowno przyspiesza 2-3tys a pow 3tys jest oki ale jak da sie w rure tak jakby sie na chwile zalewal pozniej idzie si. jak macie jakis pomysl to dajcie znac. mam nowy filtr powietrza , swiece, i rozrzad i brak pomyslu co dalej.......

woodie
03-06-05, 12:20
Hehe mam cos podobnego. Zimny silnik, zwlaszcza na 2gim biegu. Wcisne gaz (nie depcze do dechy) samochod 'szarpie'. Jak sie rozgrzeje jest lepiej. Swiece, filtry, przewody wysokiego napiecia sa sprawne. Jak sprawdzic co za diabelstwo? W pewnych momentach myslalem ze to ja nie umiem jezdzic na benzynie (wiele lat jezdzilem w tdieslach).

Javo
03-06-05, 14:03
ja zmienilem wydech (na nowszy poprostu, srodkowy tlumik byl juz rozwalony i bylo lepiej. Teraz tez mam tak, ze do 3tysiecy, jakby sie zalewal, wiec jezdze miedzy 3 a 4 tysiace obrotow. I spalanie jest mniejsze, i szybciej jezdze... Same plusy. :D

mic
03-06-05, 14:21
W moim D15B2 EG4 jest dokladnie to samo :)

Javo
03-06-05, 15:28
Ten typ tak ma, i juz. Kwestia przyzwyczajenia. Ja juz wiem, ze nie ma co zmieniac biegi przed 3k obrotow bo tedy wiecej pali, niz jak zmieniam przy 4-4.5...

tfidos
03-06-05, 15:42
a jak ja mam serie d15b2 w cifie4g to tez mniej pali przy obrotach >3k ?

Javo
03-06-05, 16:06
nie wiem, ty masz obd0 to moze to jakos inaczej tam dziala... Sprobuj :wink:

zmieniajac za kazdym razem przy 3 tysiacach to mi palil kolo 8.5-8.8

Teraz jezdze miedzy 3-4 czasami pogonie do 6 :D i pali jakies 8

tfidos
03-06-05, 17:11
czyli nie jest tak ze im mniejsza predkosc obrotowa tym mniejsze spalanie??
(wybaczcie ale jestem zielony ;) )

Javo
03-06-05, 17:17
No na pewno nie. Ale to tez duzo zalezy od tego ile gazu wciskasz.

Najmniejsze spalanie bedzie jesli bedziesz jezdzil w przedziale kiedys masz duzy moment obrotowy i nie bedziesz dawal do oporu. Samochod latwiej sie rozpedzi jak bedzie mial wiecej momentu (czyli wieksze obroty).

Bedizesz mial lepsze spalanie jesli pojedziesz na kazdym biegu do 4-4.5 niz jak bys mial zmieniac biegi przy 3 tysiacach.

tfidos
03-06-05, 17:19
ok to rozumiem ale pozostaje kwestia gdy nie przyspieszam to kiedy jest najkorzystniej?

Javo
03-06-05, 17:24
Jezeli jedziesz jednostajnie, to mozesz wrzucic sobie V bieg. To nie wplynie na spalanie. Ale jak juz chcesz wyprzedzic to zredukuj. Po miescie raczej nie jezdzisz jednostajnie, tylko przyspieszasz i hamujesz. I podczas przyspieszania, takiego normalnego (nie opor :wink: ) to najlepiej bedize ci jezdzic w tym przedziale co masz duzy moment. A to kiedy go masz, widzisz na wykresie z hamowni.

Samochod powinien sie jak najmniej meczyc podczas przyspieszania, zeby spalanie bylo niskie.

EDIT: A podczas hamowania, miej jakis bieg wrzucony, bo wtedy samochod w ogole Ci nie pali i to tez pozwala zredukowac zuzycie paliwa. Sporo ludzi mylnie wrzuca luz dojezdzajac, myslac ze wtedy mniej wahy spali, a jest inaczej.

tfidos
03-06-05, 17:33
czyli tak naprawde nie ma sensu jezdzenie jak emeryt i wleczenie sie i przyspieszanie jak maluchem :grin:

Javo
03-06-05, 17:34
nie ma sensu.

Nalezy jezdzic dynamicznie, a nie anemicznie. :idea:

tfidos
03-06-05, 17:35
no to ide sie przejechac:D

Jacek_24
03-06-05, 21:46
cześć ja też mam d15b2 eg4 i tez mi lekko szarpie w przedziale 2-3k obrotów a następnie 4-6k obrotów

Javo
04-06-05, 00:31
To cos masz juz dziwnie jak szarpie :roll:

velmond
05-06-05, 03:00
siemanko. mam pytanie jak przyspieszasz ostro to tez ci honda szaleje w przedziale 2-3k obrotow??bo ja mialem taki problem i troche honde przegazowalem w przedziale 6-7k i troszke sie poprawilo.moze ten typ trzeba przeorac czasami zeby lepiej chodzil.pozdro d15b2

bzyq2001
05-06-05, 05:09
haa, ja tez tak mam w d15b2 (gen5)od 2-3 tys szarpie jakby sie zalewal, potem jest oki do konca obrotow, nowe swiece, filtr, widocznie tak musi byc

Javo
05-06-05, 12:02
Ja nie daje w palnik ponizej 3 tysiecy. :idea:

FSD
30-06-05, 15:37
ciekawe, ja zauważyłem podobne objawy w swoim d13b2... wiec to nie tylko przypadlosc d15b2..

GoorY
30-06-05, 18:46
a ja jakos nie jestem za bardzo zadowolony w przedziale 1k-7k obrotow, troche slabo sie wkrynca :D.
a serio to jak sie zastanowic to cos faktycznie takiego ok 3k sie pojawia jakby sie lekko wahal.

F-I-F-E-R
01-07-05, 14:01
Hmm wydaje mi sie ze jest to problem przytkanego układu wydechowgo . . . dokładniej napisze za pare dni bo bede to robił . . . a tak przy okazji umnie sie to troszke poprawiło(dziura pomiędzy 2k-3k) jak zmieniłem b2 na b7(wtryski i kompa) ale nadal minimalnie ją muli teraz mi został tylko stary rozwalony układ wydechowy do wymiany ... (myśle zo to bedzie to)

Aha jeszcze jest opcja przytkanego katalizatora (d15b2) <---przez to tez sie moze mulić...

seven3
15-10-05, 02:27
Miałem podobny problem.Miedzy 2000-3000k muliła,i dodatkowo na 2 i 3 biegu przy próbie nagłego przyspieszenia potrafiła sie zadławic i z 2 razy szarpnąc. Oczywiscie wszystkie filtry,przewody itp były powymieniane. Bardzo mnie to męczyło i żaden z mechaników do których jezdziłem nie mógł sobie z tym poradzic.Aż w koncu trafiłem do speca od hond (byłego pracownika ASO). Rozebrał wtryski,wyczyscił i hania chodzi jak zegarek.Nie szarpie,nie dławi i nie muli :) Silnik D15B2. Pzdr

mozes
15-10-05, 13:59
D15B2 - najwyższy moment obrotowy okolo 4700 obr/min.

Cairo
16-10-05, 10:48
To żeście mnie chłopaki pocieszyli bo teś się wkurzałem. Mniej więcej orzy 2,5 tys na II biegu często mam takie zmulenie, jakby Turbodziura :D. Ale widze, że nie jest to odosobniony przypadek, więc się nie martwie bo licze, że coś wymyślicie i podzielce się radami. :grin:

LasQbas
20-10-05, 22:07
Witam, nie potrafie dokladnie przytoczyc, ale gdzies kiedys wyczytalem, ze do ok 3k rpm civiki chodza na pol gwizdka i dopiero powyzej 3k zalacza sie reszta wtryskow.
ps
jak zarejestruje moj nowy nabytek (D15B2) to sprawdze osobiscie jak to jest :)

ppm702
20-10-05, 22:20
do ok 3k rpm civiki chodza na pol gwizdka i dopiero powyzej 3k zalacza sie reszta wtryskow
:shock: :shock: :shock: pierwsze słyszę... czyli do 3k chodzą na 2 garach :?: :shock:

Dzida
20-10-05, 22:21
do ok 3k rpm civiki chodza na pol gwizdka i dopiero powyzej 3k zalacza sie reszta wtryskow
:shock: :shock: :shock: pierwsze słyszę... czyli do 3k chodzą na 2 garach :?: :shock:

Moja D14A1 ostatnimi czasy tak miała, ale normalnie to to nie było... A poza tym u mnie gaźnik grany...

Chyba coś nierealne to chodzenie na pół gwizdka...

RDK
20-10-05, 22:37
mi tez szarpnal na niskich obrotach czyli 2k 3k ale wymienilem swiece i jest okej i chyba w pore bo jesczze chwila i wymiana swiec by mi nie pomogla tylko wymiana przewodów - tak mowil mi mowil spec :roll:

niektorzy czyszcza kpulke drobnym papierem sciernym

Caingorn
21-10-05, 02:48
Mu chyba chodzi o VTEC-E gdzie przy ekonomicznej jeździe działa tylko 8 zaworów a przy ostrzejszej wszystkie 16 (gdzieś ktoś na forum o tym pisał)

mozes
21-10-05, 10:52
Witam, nie potrafie dokladnie przytoczyc, ale gdzies kiedys wyczytalem, ze do ok 3k rpm civiki chodza na pol gwizdka i dopiero powyzej 3k zalacza sie reszta wtryskow.
ps
jak zarejestruje moj nowy nabytek (D15B2) to sprawdze osobiscie jak to jest :)


D15B2 to dwupunkt ciekawe jaka reszta wtrysków miałaby się załączyć.
Z tym załączaniem się napewno chodzi o V-TEC - a.

MacK
21-10-05, 13:47
Mu chyba chodzi o VTEC-E gdzie przy ekonomicznej jeździe działa tylko 8 zaworów a przy ostrzejszej wszystkie 16 (gdzieś ktoś na forum o tym pisał)
chyba 12 zaworów w celu lepszego zawirowania mieszanki a powyżej 3k 16V, Vtec-E to sohc tak więc jakby jechał na 8 zaworach to chyba tylko wydechowych bo dołączać mogą się tylko zawory ssące :wink:

LIO
21-10-05, 16:05
MacK, dobra wypowiedz :D

panczyk
25-10-05, 22:22
mnie z kolei przymula i zaszarpie jak sie rozgrzeje,na ssaniu rewelacyjnie -najwiecej tez do 3000obr.d15b2 powymieniane- wtryski , kopolka ,palec,swiece,modol,filtry,

JarCivic4
05-11-05, 00:30
ja mam D15B2 ED6 :D i nawet na zimnym wyrywa płynie i dynamicznie

Jacek_24
08-06-06, 00:20
cześć ja też mam b15ba i mam tan sam problem. Sprawdżcie sobie rozrząd jak macie ustawiony czy według znaków czyli pod kątem 90 stopni do silnika czy 90 stopni do koła napędzającego pasek na rozrządzie. wcześniej miałem ustawiony rozrząd zgodnie ze znakami przyspieszał równomiernie do 4 000 obrotów. powyżej robiła sie z niej bestia.
w tej chwili mam ustawiony wg koła napędzającego rozrząd i mam te sane objawy co wy tylko bestia robi sie powyżej 3 000 obrotów

p4nicz
08-06-06, 02:13
tez mam ten silnik i tez tak mam.... (nic wiekszego nei wnosze) ... jejku "H" tak mają ze lubią obroty... zmiencie walki na ostre, rozrzad na regulowany (kolka ktore dadza lepsze staty na dole obrotow), Smt [badz świnka HOME MADE], wydech od kolektora [z tlumikiem przelotowym przez srodek] na szerszą kwasówke (od kolektora) [chciaz to nei koniecznie musi pomoc... bo z tym wiążą sie kalkulacje mamematyczne co do sily oraz odcinka i kąta "kolanka" na skrzywieniach wydechu] , filtra powietrz (najlepiej storzek [np K&N] ) ze juz nie swpomne o DOLOCIE, planowanie glowicy i pare innych "dupereli" ......................... i ................. i auktko na pewno zwiększy swoje osiągi :D .... tak wiec nie ma co gadac ze nasze D15B2 (najczescie spotykane, oraz najczesciej przynajmniej 15 letnie) mają słabe osiągi przy 2-3k ... pozdro D15B2 :D

EDIT:
a czego Ty sie spodziewasz... ? jesli chesz efektu z osiągów to nie zmieniaj biegu na "2" jeśli nie przekroczysz minimum 5k a nawet 6k ... a na wyzszym biegu nie dawaj "w ****e" tylko reduku o 2 biegu w dol i zaczynaj zabawe :D ... (przy okazji co do "tjuniku") to jak zapier#@&*sz sobie "trombki" zamiast przepistnicy na kolektor i owy kolektor wymieniszna sport.... to tez beidz elepiej.. :D ......... EEEEEELLLLLLLLOOOOOOOOOOO

EDIT No 2:
Jestem pijany (standard o tej godzinie :/) sorry za literówki...

EDIT No 3 (NAJ ISTOTNIEJSZY): to...
Tomo w pierwszym reposcie wyczerpał temat... czyli:
"silniczek krokowy? kable przebijają? , kopułka padła? " ... no chyba ze remont silnika ;)

experto_loco
08-06-06, 14:07
Nalezy jezdzic dynamicznie, a nie anemicznie. :idea:

dokładnie panowie mamy silniki wysokoobrotowe wiec kręćmy je na obrotach. jezeli masz 4 i 2tys obrotów i dodasz gazu to sie troszke zdlawi. Jezeli chcesz spokojnie jezdzic hondą to na 4 miej 2,5 tys obr, na 5 tez i wyzej, wtedy pali niewiele a jedziesz z predkoscią dosc umiarkowaną. A tak wogóle to polecam 7,3tys wtedy kiedy mamy odcięcie:) ( tylko troszke to maloekonomiczne)
pozdrawiam hondziarzy

Moris
27-07-06, 10:09
D15B2 - ta sama zasada (3-4) dziala tez przy instalacji gazowej II typu..?

Ekard
27-07-06, 16:29
Ja ma D15B8 i teżtak przy 2-3k to silniczek jakby wogóle mocy nie miał ale od 3 do 5k to hula jak przystało na te 70KM.

Przeczytałem powyższe posty i w moim przypadku to może być wydech. Bo coś mi w jednej puszcze dzwoni tak przy 2,5-3k.

Po za tym dopiero sięucze jeździć Hanią.

Aa, i jeszcze jedno. Czy mój silniczek powinien miećodcięcie przy około 5200 ?? Bo tak ja mam.

Jacek_24
20-09-06, 19:47
nie powinien odcinać ci przy 5200 przy tymch obrotach on sie dopiero rozkreca.
powinien odciąćprzy 7000 obr

banan_24
18-12-06, 23:18
witam od dwoch dni mam ten sam problem. pomiedzy 2-3 tys nie ciagnie tylko szarpie i czasem jak jade i mam kolo 2,5 i depne to jakby dziura, uczucie jakby musiala chwile zassac paliwo.... mam tak od dwoch dni ale wczesniej jezdzilem na gazie jakis rok. teraz wywalilem mikser zrobilem reset kompa i chcialem ja przepalic na benzynie bo chce zalozyc BLOS-a. zrobilem 200 km i bylo git a od dwoch dni szarpie. kopulka przeczyszczona, kable dobre, swiece przeczyszczone, filtry po wymianie. mysle ze to albo od silniczka krokowego albo cos od wtryskow. nie oszukujmy sie paliwo mamy straszne. nie wiem czy cos z tym zrobie. ale napewno sprobuje to przepalic:D:D:D:D