PDA

Zobacz pełną wersję : traci obroty na rozgrzanym silniku



dismo
16-03-11, 19:10
witam
zaobserwowaloem takie zjawisko podczas jazdy na cieplym silniku i wrzuceniu na luz obroty spadaja niemalze do 0 i podbijaja spowrotem na jakies 600 i tam juz pozostaja
dzieje sie tak tylko na silnku cieplym jak do tej pory przez ten objam silnik mi zgas 1 raz|
civic VIg 1,4
mial ktos podobne zjawisko ??

skolopendra
16-03-11, 19:21
a silnik krokowy czyściłeś kiedyś? :rolleyes:

rva
16-03-11, 20:37
U mnie też tak się działo. Tylko mi spadały obroty tak do 200 i też mi kilka razy zgasł ;/ Teraz jest trochę lepiej bo nie spadają poniżej 600. Muszę wspomnieć że wymieniłem filtry i olej no i się poprawiło ale jest nadal odczuwalne. Mam też takie wrażenie jakby ilość paliwa w baku na to wpływała, czyli im mniej tym obroty częściej i bardziej lecą w dół;/ Ale może mi się tylko wydaje:p

skolopendra
17-03-11, 18:01
Ale może mi się tylko wydaje

wręcz na pewno

michalm320
17-03-11, 21:31
Mój kumpel miał takie objawy w D14Z2 i okazało się że śrubka od regulacji obrotów była na maxa wkręcona i pomogło czyszczenie przepustnicy, krokowca no i regulacja wspomnianą śrubką.

dismo
18-03-11, 19:36
dzis problem znikl sam z siebie ... chciaz nie jestem pewniem czy nie mialo na to wplywy poluzowanie sie wezyka z powietrzem idacego kolo listwy paliwowej wystarczylo go docisnac i jak narazie objawy znikly

rva
18-03-11, 22:38
Możesz dokładniej opisać gdzie znajduje się ten wężyk?? A najlepiej to zdjęcie by się przydało :p bo ze mnie straszny laik samochodowy, a chciałbym sprawdzić czy aby na pewno u mnie ten wąż się dobrze trzyma.
Pozdrawiam

dismo
19-03-11, 16:10
ok znajde i wrzuce foto

dismo
19-03-11, 20:24
Możesz dokładniej opisać gdzie znajduje się ten wężyk?? A najlepiej to zdjęcie by się przydało :p bo ze mnie straszny laik samochodowy, a chciałbym sprawdzić czy aby na pewno u mnie ten wąż się dobrze trzyma.
Pozdrawiam

zaznaczony strzaleczka
http://img69.imageshack.us/i/dsc07492kj.jpg/
pzdr

elviss09
20-03-11, 14:13
dismo moglbys jeszcze zrobic foto zaworku podcisnieniowego (taki z 3 bodajrze wyjsciami) do ktore idzie zaznaczony wezyk? Bo mam u siebie jedno wolne miejsce bez zadnego wezyka i niemoge zlokalizowac do czego to..