PDA

Zobacz pełną wersję : Akcesoria = listwy, spojlery



Strony : [1] 2

radziu79
25-01-07, 09:39
czesc
Czy ktos wie czy sa lub pojawiły sie juz niefirmowe akcesoria do civica np. takie jak bagaznik dachowy na narty (oryginalny ok 450 zeta), uchwyt do rowerów nastepne 400 stówy a trumna do nart prawie 2000.
jak ktos ma auto za 70.00 klocków to moze to nie duzo ale zawsze :)

pozdro
R@d

BDavid
25-01-07, 09:49
nowy cif to VIII generacja, ale mniejsza z tym już poprawiłem...

prawdopodobnie znalazłbyś już coś jeśli chodzi o bagażniki, auto na rynku jest już rok... trzeba popytać w thule albo na jakis dobrych stacjach obsługi...

napewno jakies uniwersalne będą pasowały...

jacs_1979
25-01-07, 10:03
Ja mam coprawda sedana, ale od razu zamowilem belki dachowe, oczywiscie 'nioryginalne'. W tym przypadku nieoryginalne belki onzaczaja belki THULE.

Civic '99
25-01-07, 10:07
skontaktuj się z KuBiKiem, on się zajmuje bagaznikami

radziu79
25-01-07, 15:09
http://www.prince.com.pl/index.php?act=show2&idSG=2674&modul=oferta

Tekstylne łańcuchy śniegowe- ciekawe jak one działają:-)
Cena też dobra...

Maciek CIVIC SPORT
25-01-07, 15:52
http://moto.allegro.pl/item157259008_bagaznik_bazowy_honda_civic_nowy_gw_ r_ksztalt.html

BDavid
25-01-07, 15:56
http://moto.allegro.pl/it..._r_ksztalt.html

ten bagażnik to porażka...

Maciek CIVIC SPORT
25-01-07, 16:40
Byc moze, nie znam sie, wiem tylko, ze sklep ktory go sprzedaje we Wroclawiu, jest calkiem konkretny, maja duzy wybor, posiadaja w ofercie takze markowe bagazniki takie jak thule, fapa itp.

al9
29-01-07, 23:10
Rozmawiałem w thule o bagazniku na tylna klapę (nie chcę rowerów wozic na dachu)...
Będą w ofercie w marcu 2007.....
Koszt ok 900 zł na dwa, 1100 na 3 rowery. To taka wersja która nie wymaga dodatkowej tablicy ze światłami. Miałem podobną w corolce - sprawdza się lepiej niż dachowa. rzeczywiście jest droższa, ale wygodniejsza i mozna zabrac bez trudu i wysiłku rowery nawet na drugi koniec Europy.
Pozdr
al

KuBiK
30-01-07, 17:19
Nie przygladalem sie nigdy pod wzgledem bagaznika montowanego na klapie w 8g ale ze zdjec zaczerpnietych z allegro wynika ze na gorze klapa konczy sie szyba i nie ma metalowej krawedzi czyli nie ma za co zlapac(no chyab ze thule wymysli jakies inny sposob montazu). Jak mowie patrzylem tylko na foto wiec moge sie mylic ale jak BDavid podbije na spocik to postaram sie spojrzec. I jeszcze jedno jesli jakis bagaznik tam da sie zalozyc i rowery beda ponad lampami to jaki jest sens zakladania ich na klape?? to bedzie praktycznie ta sama wysokosc co rowery na dachu i do tego to bedzie uchwyt tylko do przewozu rowerow. Bagaznik dachowy ma wiecej zastosowan (narty, boxy, rowery, kajaki....)

Istnieja tez bagazniki montowane na haku od jakis 100zł(bardzo proste) do ponad 2000zł. Powoli wypieraja bagazniki montowane na klapie(do wielu samochodow sie nie da ich zalozyc ze wzgledu na wspomniany brak krawedzi metalowych, spoilerow itp co wyklucza ich montaz). Montowane na hak sa duzo wygodniejsze bo rowery zakladane sa duzo nizej niz te na klapie czy tez dachu, ale to tez jest sposob do przewozu wlasciwie tylko nart,choc do niektorych sa dostawki do nart czy jakies inne boxy kosze itp...wszystko kwestia ceny :)

Zawsze mozna zalozyc na dach bagaznik i do 8g w tej chwili moge zaoferowac od 250zł firmy LaPrealpina w wersji stalowej zamki do tego 100zł a w wersji aluminiowej +50zł Jest jeszcze thule od 420zł zamki 65zł a w wersji aluminiowej +139zł :aloha:

BDavid
31-01-07, 08:40
ale jak BDavid podbije na spocik to postaram sie spojrzec

wpadnę, mogę być ok 20tej... ale będe napewno

al9
01-02-07, 13:09
Kubik!
w kwesti bagazników montowanych na hak.
dwa pytania:
jak szybki jest montaż? Parę minut? dłużej? Ile to ustrojstwo waży? łatwo przykręcic samemu? Bo taki bagaznik musisz zamontowac np w sobote rano, a w niedziele zdmontować..
jak się załatwia dodatkową tablicę rejestracyjną? bo taka musi byc na bagazniku....
Pozdr
al

KuBiK
01-02-07, 17:42
hej.

Montaz bagaznikow na hak jest szybki i trwa chwile lub chwil kilka :) Generalnie pstryk cyk i mozna jechac. Jedynie pierwszy montaz moze potrwac nieco dluzej bo trzeba dopasowac uchwyt do haka. Co do wagi to od ok 2kg za te najprostrze najmniej skomplikowane do ok 20kg za najbardziej rozbudowne konstrukcje do przwozu np 4 rowerow.

A co do tablic to tylo we wlasnym zakresie trzeba zrobic bo legalnej 3 nie dostaniesz a z samochodu nie wolno przekladac.
:)

al9
01-02-07, 22:59
Dzięki :-)
chyba o takim hakowym zaczn mysleć..
a haki do civ gen VIII już sa na rynku? Mniej więcej za ile?
Pozdrawiam Cię serdecznie. Bardzo serdecznie :-)
al

Pik
06-02-07, 11:58
Czy do 8 gen mozna gdzies dostac w miare przystepne cenowo np listwy ochronne boczne, zderzakowe, spojler tylny, listwy ochronne na progi itp?

To co oferuje Honda wyglada calkiem ciekawie i jest spory wybor gadgetow, ale ceny sa powalajace... Minal juz ponad rok produkcji tego modelu i powinny sie pokazywac akcesoria "niezalezne"!

Na allegro widzialem jakas podrobke listwe bocznych i zderzakowych w cenie ok 180 pln, ale wygladalo to dosc malo zachecajaco. http://www.allegro.pl/item162355599_honda_civic_2006_samochodowe_listwy_ jak_oryginal.html
A moze ktos ma i moze cos o nich powiedziec?

BDavid
06-02-07, 15:14
narazie, chyba jest tylko to co z Hondy no i allegro... ja przynajmniej jeszcze się nie natknąłem na nic...

wolus666
12-02-07, 23:00
Hej kupilem te listwy. Niestety jak na te 180 zeta to uwazam ze sa tragiczne. W komplecie jest 8 listew:
- 2 na przod - nie sa do konca zle tylko troche za male i za krotkie
- 4 na drzwi - to jest tragedia -sa trojkatnego profilu o wysokosci ok 2 cm, przymiezylem je tylko i stwierdzilem ze to jest jakas paranoia. Wygladalo to po prostu paskudnie, ktos przesadzil z wysokoscia profilu
- 2 na tyl - te listwy sa super pasuja idealnie na przetloczenia z tylu i auto wyglada lepiej
Jak tylko znajde troche czasu to zrobie zdjecia

Pozdrawiam

jajacek
15-02-07, 00:26
pakiet do 4d:
dokładki przód + tył; listwy progowe; tylny poiler = 11kpln brutto

Nie jest to mało, ale auto wygląda niesamowicie- kto widział, ten potwierdzi.

Pik
15-02-07, 14:56
Hehe, a kto widzial? Przynajmniej w Polsce wydanie ok 11 tysiakow za pare plastikow zakrawa raczej na lekkie szalenstwo...

Ja sie zastanawiam nad wydaniem 1600 pln na oryginalne listwy boczne+przod+tyl w kolorze czarnym oraz dywaniki (zestaw miejski do 5D albo cos tak). Myslalem jeszcze o spojlerze na tylnej klapie, ale raczej odpuszcze (prawie tysiak za nielakierowany).

jacs_1979
15-02-07, 15:03
jakis czas temu widzialem w japonskim skelpie internetwoym z czesciami - cale ospojlerowanie do 4d oryginalne. Juz polakierowane (wszystkie kolory 8th gen), kosztowalo jakies 50% polskiej ceny...
bez komentarza.

jajacek
15-02-07, 15:07
Juz polakierowane (wszystkie kolory 8th genpakiety zamawia się pod kolor nadwozia, zawsze są polakierowane, to nie tajwan.

kosztowalo jakies 50% polskiej ceny...
bez komentarza.
nie rozumiem- dziwisz się, że tam jest taniej? to chyba oczywiste

jakbyś chciał kupić poloneza w pl i w afryce też byś płacił różne ceny- miejsce wytworzenia :bicie:

Milek
15-02-07, 15:48
ja widzialem sedana z body kitem. Wyglada o niebo lepiej niz bez. Niestety w US. W Polsce wydac 11tysia za plastiki.... trzeba miec niezle nawalone w bani. Chociaz niektorzy to samo mowia o mnie - zamowilem u dilera pelen oryginalny body kit HFP do swojego Si. Z ta roznica, ze w przeliczeniu na zlotowki wynioslo to o polowe mniej niz w przypadku sedana w Polsce. Ale nie zaluje ani troche - auto wyglada duuuuzo lepiej, spojlery sa idealnie spasowane, nie bija po oczach, nie sa 'natarczywe' ale za to idealnie podkreslaja sportowy charakter auta.

jajacek
15-02-07, 15:51
Z ta roznica, ze w przeliczeniu na zlotowki wynioslo to o polowe mniej niz w przypadku sedana w Polsce
bo są robione i sprzedawane w stanach

Milek
15-02-07, 15:56
mylisz sie, sa robione w Kanadzie ;) (nie wiem jak do sedana)

jajacek
15-02-07, 15:57
ok- są robione w ameryce :bicie:

uhr
15-02-07, 17:12
ok- są robione w ameryce :bicie:

Kanadyjczyk by cię :bicie: za to :d

jajacek
15-02-07, 17:22
ok- są robione w ameryce :bicie:

Kanadyjczyk by cię :bicie: za to :d

jeśli kanadyjczyk myśli, że nie mieszka na kontynencie amerykańskim, to niech on sam się puknie, albo jeśli Ty pomyślałeś, że chcę obrazić kanadyjczyka nazywając jego kraj ameryką, to sam się puknij :d

eot.

jeśli coś jest gdzieś robione, to tam jest tańsze.
jeśli coś się komuś podoba, to to kupuje, jeśli go stać to dokupuje coś do tego... nie stać Was na pakiet ospoilerowania za 11k pln, nie kupujcie- przecież nikt Was nie zmusza.


Też bym chciał, żeby u nas było taniej, ale pewnych tematów się nie przeskoczy. :bicie:

kubek25
15-02-07, 22:52
W Polsce wydac 11tysia za plastiki.... trzeba miec niezle nawalone w bani.

ale dowaliles :) jakby taki zestaw kosztowal 2 tysiace to pewnie kazdy by od dealera w nim wyjezdzal a nie o to chodzi ....

te dodatki sa dla klientow z wyzszej półki, ktorzy nie marudza ze 11 tys czy 20 tys, chca miec wyjatkowe auto spasowane perfekcyjnie (to zapewnia tylko oryginaly) a cena wtedy to sprawa drugorzedna

ervyll
16-02-07, 00:16
Na forum http://www.csxworld.com/forums/index.php o kanadyjskim odpowiedniku europejskiego sedana jest mnóstwo informacji, m.in. znalazłem informacje o replikach zestawu ospojlerowania Mugena - replika grilla na ebay.com kosztuje 60 $ (item nr 200066581182).

Tu link do postu użytkownika który zapodał sobie taki grill: http://www.csxworld.com/forums/showthread.php?t=1486

Sam miałem kupić oryginał Mugena, ale teraz się zastanawiam. Można też zapodać sobie replikę całego kitu Mugena za 1100 $ + koszt przesyłki itd.

I jeszcze ciekawostka z ubiegłego roku Civic Modul Concept: http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?t=2126&view=previous

Milek
16-02-07, 10:31
W Polsce wydac 11tysia za plastiki.... trzeba miec niezle nawalone w bani.

ale dowaliles :) jakby taki zestaw kosztowal 2 tysiace to pewnie kazdy by od dealera w nim wyjezdzal a nie o to chodzi ....

te dodatki sa dla klientow z wyzszej półki, ktorzy nie marudza ze 11 tys czy 20 tys, chca miec wyjatkowe auto spasowane perfekcyjnie (to zapewnia tylko oryginaly) a cena wtedy to sprawa drugorzedna

no niby tak ale nie do konca. Za 11tysia mnostwo ludzi kupuje cale samochody! Jak za dwie dokladki zderzakow + progi cena jest wysoka. Z drugiej strony inne marki wcale nie sa lepsze. Niestety za bajery trzeba placic. Mysle, ze za polowe tej ceny moglbys pojechac do dobrej jakies firmy zajmujacej sie 'tjuningami', pokazalbys ze chcesz to i to i by ci zrobili. Nikt by nawet nie wiedzial, ze to nieoryginal

Pik
16-02-07, 10:42
Jak tak piszecie, to fabryczny zestaw Grand Prix do wersji 5D wydaje sie dosc tani, kosztuje "tylko" 7 tysiakow (spojlery przednie, tylne, boczne, spojler klapy).

Ciekawe za ile mozna bedzie kupic przednia "siatke" grilla z czerwonym logiem od Type R, bo chetnie bym wstawil zamiast "srebrzanki"...

funsurf
01-03-07, 18:45
Witam

Posiadam najnowszego Cifa 5D z motorkiem 1,4. Poszukuje do niego chromowego wydechu gdyz w moim modelu sa tylko zaślepki - wyglada to tragicznie ;) w salonie powiedzieli mi ze jeden element kosztuje 200 zl w sumie zaplace 400zl ale z tego co sie dowiedzialem od pewnego wlasciciela ktory sie tym rowniez interesowal ze dodatkowo beda potrzebne mocowania, zeby sie trzymaly w zderzaku i suma tego wszystkiego kosztowac mnie bedzie 900zl hm... cena troszke przesadna jak za dwa trojkąciki chromowane. Czy ktos moze mi poradzic gdzie mozna takie elementy dostac taniej oraz jak z tym mocowaniem naprawde wyglada.
Z gory dziekuje i Pozdrawiam

Adam79
01-03-07, 19:36
Ja za te trójkaty z mocowaniami zapłaciłem 1100 zł-też to lipnie wyglada aż się auto nie nagrzeje(spaliny z parą lecą tylko z jednej strony). Można podobno jakims sposobem dopasować tłumik od wersji 1,8 ale za tę dodatkową przyjemność zawołali ode mnie w serwisie 1000 zł więc podziękowałem i cieszę się tym co mam.

funsurf
01-03-07, 19:44
Ja za te trójkaty z mocowaniami zapłaciłem 1100 zł-też to lipnie wyglada aż się auto nie nagrzeje(spaliny z parą lecą tylko z jednej strony). Można podobno jakims sposobem dopasować tłumik od wersji 1,8 ale za tę dodatkową przyjemność zawołali ode mnie w serwisie 1000 zł więc podziękowałem i cieszę się tym co mam.

1100zł to troszke duzo, ja myslalem tylko o samych nakladkach - stworzyc taka jakby atrape tlumika. A zamocowac te koncoweczki moze na jakis inny sposob bez laczenia go z tlumikiem.

Maciek CIVIC SPORT
01-03-07, 20:42
A ja bym na waszym miejscu przerobil ten tlumik co macie na dwa wydechy i zalozyl normalne dwie koncowki owalne wkomponowane w zderzak, podarowal sobie te trojkotne koncowki. Jakby to fajnie zaplanowac, mogloby wyjsc naprawde cos oryginalnego i rozwniez dobrze wygladajacego. :aloha:

tomi
01-03-07, 20:43
stworzyc taka jakby atrape tlumika. A zamocowac te koncoweczki moze na jakis inny sposob bez laczenia go z tlumikiem.

swieze auto i juz druciarstwo odchodzi :bicie:

funsurf
01-03-07, 21:00
Tomi tu nie chodzi o jakies "druciarstwo" tylko o poprawienie wizualnego wygladu Civika ja tu prosze o ciekawe porady badz propozycje w koncu po to jest idea Forum.

jura222
01-03-07, 22:58
Rzeczywiście, w wersji 1.4 brak tych podwójnych chromowanych wylotów cienko wygląda... Jedynie co można zrobić, żeby nie wydawać tysiala to poczekać jeszcze trochę, pojawią się na giełdach pewnie całe zderzaki* i także dokładki stylistyczne i wtedy będzie można sobie kupić za niewiele, w porównaniu z cenami u dilerów :kirczak:

Raz widziałem na allegro cały tylny zderzak z wersji 1.8 za 450zł.

funsurf
02-03-07, 07:51
Dokladnie trzeba poczekac az w koncu zaczna robic czesci zamienne do nowego cifa, bo ceny to maja kosmiczne.

5qra
02-03-07, 10:10
Czy z przodu tez montujecie atrapy - przeciwmgielnych :afro:

funsurf
02-03-07, 10:20
Czy z przodu tez montujecie atrapy - przeciwmgielnych :afro:

Jesli takie atrapy posiadasz jestem zainteresowany ;)

jura222
02-03-07, 13:51
chyba można sobie wyciąc z folii samoprzylepnych i sobie nakleić, bo póki co nie ma czegoś takiego

funsurf
02-03-07, 14:48
Powiem szczerze, ze tez mialem pierwsza taka mysl, zeby okleic tasmą ale moze troche tandetą podchodzic ;)

4gotten
02-03-07, 19:42
chyba można sobie wyciąc z folii samoprzylepnych i sobie nakleić, bo póki co nie ma czegoś takiego
Zamierzam w miejsce zaslepek swiatel przeciwmgielnych wstawic siatke tuningowa.

funsurf
02-03-07, 21:06
Zamierzam w miejsce zaslepek swiatel przeciwmgielnych wstawic siatke tuningowa.


calkiem niezle moze wygladac przod lecz tyl chyba nie obedzie sie bez oryginalnych koncowek, chyba jednak w poniedzialek skusze sie w salonie i zamowie.

Pik
02-03-07, 21:16
Moim zdaniem najlepsza metoda na bajeranckie koncowki wydechu jest kupno wersji 1,8... Jako ekstras przy takim rozwiazaniu wlasciciel dostaje 60 dodatkowych konikow! ;)

funsurf
02-03-07, 21:17
Jak juz zamontujesz siatke z przodu zamiast przeciwmgielnych chetnie zobaczylbym foteczki jak ci to wyszlo moze rowniez pomysle o tym. Pozdrawiam

[ Dodano: Pią 02 Mar, 2007 ]

Moim zdaniem najlepsza metoda na bajeranckie koncowki wydechu jest kupno wersji 1,8... Jako ekstras przy takim rozwiazaniu wlasciciel dostaje 60 dodatkowych konikow! ;)

No niestety ostatnie pieniadze ze sporym kredytem wyciagnalem ledwo na 1,4 ;) no i tylko mozna pozazdroscic tym co maja 1,8

Pik
02-03-07, 21:28
No, chyba nie takie ostatnie pieniadze, skoro chcesz wydawac dodatkowa kase na takie *******y jak chromowane wyloty czy przyciemnianie szyb (to w innym watku widzialem).

Ale oczywiscie dalej nie wnikam, to nie moja sprawa. Twoj samochod - twoja kasa! :d

funsurf
02-03-07, 21:36
Przyciemnienie szybek to kwota 300 zl kolego a kupno silnika 1,8 to doplata min. 10 tys zl

Pik
03-03-07, 11:23
Ok, ok. Ale zeby byc scislym, to za sam silnik (no i chromowane wyloty, heh) doplaca sie 6 tysiakow, bo taka jest dokladnie roznica cenowa miedzy Comfortami... Sorry za off-topic.

al9
09-03-07, 16:58
Ale się porobiło...
Facet staje nowym civem koło mnie. Wysiada i idzie na tył - rzucić okiem na moje rury wydechowe..... Juz kilka razy zauważyłem.
a tu proszę - zmyłka - jeno 1100 zł i masz atrapę wiekszego silnika. Chyba teraz trza bedzie prosić, żeby silnik odpalac i badac jak spaliny lecą..
:-)
Pozdr
al

funsurf
10-03-07, 10:40
Wiedziałem, że tym temat wzbudze najwieksze oburzenie osob posiadających Cifa z silnikiem 1,8

al9
11-03-07, 09:38
oburzenie to złe słowo. Raczej rozbawienie. Nie kazdy potrzebuje silnia 140 KM, auto bez względu na silnik jest fajne i daje dużo frajdy. Zaślepki w tylnym zderzaku wcale źle nie wyglądają - jednym słowem - po co ta maskarada? Ale na pewno się nie oburzam.
:-)
Pozdr
al

Pik
11-03-07, 11:59
jednym słowem - po co ta maskarada? No, mam nadzieje, ze nie wynika to z kompleksu malego ... silniczka! ;)

Anyway, jak juz bawic sie w "maskarade" to uwazam zakladanie chromowanych koncowek rury za polsrodek - lepszym pomyslem IMHO bedzie zalozenie od razu np grilla oraz spojlera od Type R! Efekt murowany, przynajmniej wizulany, heh.

4gotten
12-03-07, 14:00
Moim zdaniem te trojkatne chromowane obwodki w tylnym zderzaku wygladaja swietnie. Rozumiem osoby, ktore nie maja tych trojkatnych ozdobnikow, ze chcialyby je zamontowac. Miedzy innymi te elementy czynia wyglad Civika czyms wyjatkowym i sa dopelnieniem designu trojkatnych lamp przeciwmgielnych. Pozostawmy ta decyzje zainteresowanym- ich auta, ich pieniadze.
Co do niektorych niezbyt pochlebnych komentarzy to odnosze wrazenie, ze niektore wynikaja z manii...wyzszosci.

funsurf
13-03-07, 12:47
Dzieki 4gotten za zrozumieniem, wlasnie jestem w trakcie montazu oryginalnych trojkatnych koncowek - koszt calkowity z montazem 800zl dodatkowo znajomy bez zadnego problemu przerobi tlumik aby spaliny szly z dwoch wydechow.

karo911
15-03-07, 17:28
hej,
zakladal ktos oryginalne spoilery z katalogu hondy?
dokladnie chodzi mi o spoiler drzwi tylnych i spoiler podzderzakowy tylny i przedni.

jak to sie prezentuje?
cenowo masakra ale mysle ze czas cos zmienic na jeszcze lepsze :)

funsurf
16-03-07, 14:46
nie rozumiem- dziwisz się, że tam jest taniej? to chyba oczywiste

jakbyś chciał kupić poloneza w pl i w afryce też byś płacił różne ceny- miejsce wytworzenia :bicie:

Szanowny kolego! nie zawsze dalej znaczy drożej, wystarczy prosty przyklad: Rafineria Gdańska - 1 litr paliwa na stacji benzynowej w Gdansku zaplacisz drozej niz np. na stacji w Elblągu ;) To jest Polityka!!!!

mad.matt
09-04-07, 14:28
Czesc,
Szukam sportowe nakladki na pedaly do Civica 5d i jak narazie, jedyne miejsce gdzie mozna je kupic to salon Hondy :/ za 760 zł (z montazem)...
Druga sprawa to listwy progowe ze stali nierdzewnej za jedyne 720 zł...
Trzecia :) ozdobne obrecze glosnikow za 205 zł

Czy ktos z Was ma tanszy pomysl? :d

karo911
09-04-07, 14:42
ja zamiennikow jeszcze nie widzialam chociaz pedaly mozesz na pewno dopasowac :)

pochwalic sie musze nowym nabytkiem, zestawem spoilerow grand prix, wyglada super!

fotki zamieszcze w galerii jak tylko felgi przyjda :)))

pozdrr

mad.matt
14-04-07, 18:41
chociaz pedaly mozesz na pewno dopasowac :)

Widzisz karo911, tak sie sklada, ze nie znalazlem jeszcze tego gadzetu w zadnym ze sklepow... czy wiesz gdzie moge dostac chociaz te nakladki :bicie: ?

ervyll
23-04-07, 10:28
Znalazłem komlet spojlerów do Sedana a'la Mugen wykonanych z PPE (podobno oryginalne Mugeny też są z PPE), w skład których wchodzi:
- przedni dolny
- boczne
- tylny dolny
- spojler na klapę (Mugen lub Modulo do wyboru)
- grill
- owiewki

Gościu jest z Singapuru. W cenie lakierowanie + przesyłka "door to door". Wynegocjowałem cenę 1280$. Jeszcze się zastanawiam. Zobaczymy.

Milek
23-04-07, 16:05
cena jest swietna !!!

QB@_Q
23-04-07, 16:37
cena jest swietna !!!
Co niestety może równać się kiepską jakoscią wykonania

Milek
23-04-07, 19:10
cena jest swietna !!!
Co niestety może równać się kiepską jakoscią wykonania

zapomnialem tego dopisac chociaz z drugiej strony wcale tak byc nie musi ale i trzeba to uwzglednic

ervyll
23-04-07, 20:51
cóż, jak się nie spróbuje to się nie sprawdzi :d jak jest naprawdę

Dodano 28.04.2007
Na razie zamówię sam spoiler na klapę - koszt razem z przesyłką 205$, czas oczekiwania od momentu wpłaty przez Western Union 7-8 dni.

http://images21.fotosik.pl/223/7df600979599b2dd.jpg

http://images20.fotosik.pl/278/e888262c3039b129.jpg

A tutaj fotki innych części do 4D 8gen (http://402motorsports.tarad.com/product.php?lang=en&cat=100853&pn=40)

mad.matt
24-04-07, 17:28
Wynegocjowałem cenę 1280$.

Cena jest ok, ale tez bal bym sie o jakosc...
Masz jakies foty?

ervyll
28-04-07, 23:34
Cena jest ok, ale tez bal bym sie o jakosc...
Masz jakies foty?
Jedyne fotki jakie mam pochodzą z csx forum (http://www.csxworld.com/forums/showthread.php?t=1982) gdzie koleś się ogłaszał.

Na 402motorsports.com (http://402motorsports.tarad.com/product.php?cat=100853&lang=en)
jest więcej fotek i gość też konkretny, ale oni robią wszystko z ABS, a koszt kompletu nielakierownych replik Mugena (4 szt. - przód, tył, boki) to 800$ z przesyłką.

mad.matt
04-05-07, 12:31
Ubolewam, ze czesci do 5d nie sa tak dostepne jak do 4D :(

ervyll
04-05-07, 13:47
Ubolewam, ze czesci do 5d nie sa tak dostepne jak do 4D :(
Ale to dlatego, że 4D została wyprodukowana głównie na rynki wschodnio-europejskie i azjatyckie. A jak wiadomo Azjaci szybko potrafią wszystko skopiować.
Pomijam tutaj USA, Kanadę i Japonię bo to inna bajka.

Co do spojlerów do 5D, nie jest tak źle, np. na oryginalne spojlery do 5D w Wawie była i chyba nadal jest promocja (http://www.hondaplaza.pl/Cz%C4%99%C5%9Bcibrinbspakcesoria/Promocje/tabid/84/Default.aspx)

mad.matt
04-05-07, 13:51
w Wawie była i chyba nadal jest promocja

Z tej listy wynika ze jest promocja, ale na "modele 2004-2005" :) ?

Pik
10-05-07, 13:08
Dla dociekliwych znalazlem fajny rysunek, przedstawiajacy game dostawcow podzespolow do Civica: www.asg.elknet.pl/ftp/zdjecia/roznosci/HondaCivic.pdf

BDavid
10-05-07, 13:46
nie działa...

referee
20-05-07, 13:40
Hej!

Przymierzam sie do kupna oryginalnego bagażnika na dach. 08L02-SMG-600A (http://www.honda-access.com/civic06/downloads/brochure.pdf strona 18sta Base Carrier)
Jest on "fajnie" montowany... w rowku i wyglada ładnie (-kryterium żony :)

Mam pytanie - czy te oryginalne stopy mocujace belki są montowane w "rowku T" tak jak:
http://www.thule.com/Thule/ProductDetailPage____28203.aspx ???

Różnica w cenie jest okolo 400zł wiec jest się nad czym zastanawiać....

nie moge tego nigdzie odszukac....

KuBiK
20-05-07, 17:35
nie mam pojecia jak jest montowany 'salonowy' bagaznik.

Rowek T jest wykorzystywany np w Hondzie CRV bez relingu, Xsarze kombi, Vito....

Thule do civica VIII 5d przewiduje bagaznik gdzie poduszka stoi na dachu a lapa idzie miedzy dach a drzwi-czyli wsumie standard. http://82.145.131.168/fitguide/pdf/Kit_1416.PDF to jest instrukcja bagaznika Thule i mniej wiecej mozna zobaczyc jak to sie zaklada i gdzie (koszt to ze stalowymi belkami-prostokatnymi i z zamkiem 495zł z belka aluminiowa aerodynamiczna jest to koszt ok 140zł wiecej)

ervyll
23-05-07, 20:58
Udało mi się wreszcie wydębić od gościa z Singapuru zdjęcia oferowanego przez niego bodykitu Mugena wykonanego z PPE (a nie z ABS, który podobno jest słabszej jakości)

http://images20.fotosik.pl/380/876dd9610f9f6e5f.jpg

http://images21.fotosik.pl/325/a2ef48385dc351a1.jpg

http://images21.fotosik.pl/325/2fa6b1a43955d99f.jpg

Milek
23-05-07, 23:30
wyglada na prawde niezle

Pik
24-05-07, 22:48
Grill Typu R, dosc blisko (w Niemczech) i taniej niz ktos podawal (ponoc 1700-1800), a tu w granicach 1100 pln: http://www.banzai-tuning.de/csc_article_details.php?nPos=0&saArticle[ID]=747 .

A tu tylny spojler, tez Typ R: http://www.banzai-tuning.de/csc_article_details.php?nPos=0&saArticle[ID]=774 .
To juz wiekszy wydatek, wychodzi okolo 1900 pln (ale za lakierowany).

No i dlozyc przezroczyste kierunkowskazy: http://www.banzai-tuning.de/csc_article_details.php?nPos=10&saArticle[ID]=769 za glupie 122 euro i mamy na pierwszy rzut oka Type R'a! :)

stig
04-06-07, 15:51
Zamówiłem hak holowniczy demontowalny do 5d (oryginalny hondy). Przy odbiorze auta stwierdziłem co następuje: zamontowano hak firmy Brink, mocowanie haka oraz gniazdo na wierzchu i wyciachany nożem do tapet kawałek zderzaka!!! :djablek: Czy ktoś z Was ma zamontowany hak i czy również wygląda to tak tragicznie?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7ae0b62f3e6d043c.html

560705
07-06-07, 08:33
Jak już pisałem w innym wątku, jestem „szczęśliwym oczekiwaczem” Executiva 1.8 5D. Hania będzie do odbioru: sierpień – wrzesień (w sierpień nie wierzę ze względu na urlopu w fabrykach UK). Niektóre akcesoria u dealera mogły by się przydać (dywaniki przednie, listwy ozdobne tył i przód, chlapacze, bluetooth, czujniki cofania, itp.) ale ich cena, m.zd. jest za wysoka. Dużo piszecie o sedanach, mało o 5d. Czy od poprzednich postów znalazł tańsze odpowiedniki ?

Pozdrawiam

Pik
07-06-07, 11:30
No, co najmniej dywaniki to dealer powinien dolozyc gratis (przynajmniej mnie sie tyle dostalo), a moze cos wiecej uda sie wytargowac?

Chlapacze to w sumie nie tak wielki wydatek (okolo 300 pln za przod + tyl, bo niedawno zakladalem).

Listwy ochronne (przod, tyl, boki) mozna znalezc na allegro (o czym pisalem juz w tym watku) w cenie do 200 pln... Ale ja sie mimo wszystko zdecydowalem na oryginalne hondowskie - prawie 1000 pln za same boczne listwy! :/

BTW - tutaj zdjecia mojego z listwami i chlapaczami wlasnie: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=29123&start=20

Co do czujnikow cofania, to nawet u dealerow hondy mozna to zalozyc sporo taniej, np: http://www.honda.daszuta.pl/promocje.php Jak widac warto poszukac/potargowac sie.

Bluetooth mozna zalatwic odpowiednia przystawka do telefonu (np sluchawka bezprzewodowa), ktora IMHO wcale nie musi byc wbudowana w auto. Pomijajac fakt, ze jest to zdecydowanie tansze rozwiazanie, to jest takze bardziej mobilne - szczegolnie jak ktos jezdzi roznymi samochodami...

560705
07-06-07, 20:32
No, co najmniej dywaniki to dealer powinien dolozyc gratis (przynajmniej mnie sie tyle dostalo), a moze cos wiecej uda sie wytargowac?

Chlapacze to w sumie nie tak wielki wydatek (okolo 300 pln za przod + tyl, bo niedawno zakladalem).

Listwy ochronne (przod, tyl, boki) mozna znalezc na allegro (o czym pisalem juz w tym watku) w cenie do 200 pln... Ale ja sie mimo wszystko zdecydowalem na oryginalne hondowskie - prawie 1000 pln za same boczne listwy! :/

BTW - tutaj zdjecia mojego z listwami i chlapaczami wlasnie: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=29123&start=20

Co do czujnikow cofania, to nawet u dealerow hondy mozna to zalozyc sporo taniej, np: http://www.honda.daszuta.pl/promocje.php Jak widac warto poszukac/potargowac sie.

Bluetooth mozna zalatwic odpowiednia przystawka do telefonu (np sluchawka bezprzewodowa), ktora IMHO wcale nie musi byc wbudowana w auto. Pomijajac fakt, ze jest to zdecydowanie tansze rozwiazanie, to jest takze bardziej mobilne - szczegolnie jak ktos jezdzi roznymi samochodami...

Dzięki, PIK. Fajne masz auto. Na takie właśnie czekam.

Pozdrawiam

[ Dodano: Czw 07 Cze, 2007 ]
porównałem ceny chlapaczy na allegro z cenami oryginałów u dealera; różnica 10-krotna; czy waszym zdaniem ta różnica cen jest uzasadniona jakością, czy też nie; i czy w ogóle jest jakaś różnica (np. guma, mocowanie, itp.) ?

Pozdrawiam

kmleon
07-06-07, 23:03
No, co najmniej dywaniki to dealer powinien dolozyc gratis (przynajmniej mnie sie tyle dostalo), a moze cos wiecej uda sie wytargowac?

To wszystko zależy od okoliczności. Mi się udało coś więcej wytargować, ale niestety w Hondzie nie jest łatwo... Ja właściwie pogodziłem się z tym, że będę musiał zapłacić pełną kwotę, a to że mi się udało coś utargować to chyba muszę uznać za szczęście....


Listwy ochronne (przod, tyl, boki) mozna znalezc na allegro (o czym pisalem juz w tym watku) w cenie do 200 pln... Ale ja sie mimo wszystko zdecydowalem na oryginalne hondowskie - prawie 1000 pln za same boczne listwy! :/

Jeśli o mnie chodzi, to oprócz własności ochronnych, listwy nie mają żadnej innej wartości. Dla mnie są okropnym dodatkiem. W ogóle mi się nie podobają w Civicu ani przy żadnym innym samochodzie, zupełnie tak samo jak owiewki w oknach... Ale jak mówią, o gustach się nie dyskutuje, więc proszę uznać tą wypowiedź jako wyłącznie moje subiektywne odczucie.


Co do czujnikow cofania, to nawet u dealerow hondy mozna to zalozyc sporo taniej, np: http://www.honda.daszuta.pl/promocje.php Jak widac warto poszukac/potargowac sie.

Tutaj również nie podoba mi się moda na montowanie "czarnych", czy jakichkolwiek innycyh kropek na tylnym zderzaku. Oczywiście rozumiem, że czasem komuś może się to przydać, ale wydaje mi się, że odpowiednie przyzwyczejenie się i nauczenie się samochodu, powoduje, że wydatek ten staje się zupełnie niepotrzebny. Ja, jak i moja żona, nie mamy żadnych problemów, żeby zaparkować równolegle w odległości po 15cm!! z przodu i z tyłu, bez pomocy tych czujników. Obecnie nie potrafię sobie wyobrazić ich zastosowania...


Bluetooth mozna zalatwic odpowiednia przystawka do telefonu (np sluchawka bezprzewodowa), ktora IMHO wcale nie musi byc wbudowana w auto. Pomijajac fakt, ze jest to zdecydowanie tansze rozwiazanie, to jest takze bardziej mobilne - szczegolnie jak ktos jezdzi roznymi samochodami...

A Bluetooth chyba jednak by mi się przydał, choć mam podobne obawy, że może jednak słuchawka, tak jak pisze PIK była by rozwiązaniem bardziej mobilnym. Oczywiście, gdyby taka instalacja była tańsza to bym się raczej nie zastanawiał, bo komfort jednak w tym wypadku jest lepszy - wyciszenie automatyczne radia, głos przez głośniki, można rozmawiać w kilka osób, kierowca nie musi się angażować w rozmowę, jak dzwonią znajomi... itd....

Pozdrawiam
kmleon

Pik
07-06-07, 23:31
Jeśli o mnie chodzi, to oprócz własności ochronnych, listwy nie mają żadnej innej wartości. Dla mnie są okropnym dodatkiem. Osobiscie wzgledy praktyczne przedkladam nad wyglad (wiem, ze jestem w mniejszosci ;) ). O gustach sie nie dyskutuje, choc nikt tu nie napisal, ze listwy sa montowane dla upiekszenia auta, tak wiec nie za bardzo rozumiem po co ta dygresja...

Anyway wydaje mi sie, ze listwy Honda zaprojektowala dosc eleganckie, w ciekawej i oryginalnej formie, pasujacej do stylistyki Civica. W kazdym razie nie sa to zwykle paski gumy, jak to bywa w innych autach i warto zauwazyc, ze element ktory jest praktyczny, moze byc takze w pewnym sensie dzielem sztuki wzorniczej (jak wiele roznych innych detali w tym stylistycznym cacku, jakim jest bez watpienia Civic).

Kropki od czujnika cofania to moze nic pieknego, ale moim zdaniem to akurat dobra inwestycja, bo widocznosc do tylu jest naprawde kiepska. Ja nie posiadam tego, ale mialem pare razy sytuacje, ze by mi sie czujnik z tylu przydal, a jezdze Civem dopiero od miesiaca...


porównałem ceny chlapaczy na allegro z cenami oryginałów u dealera; różnica 10-krotna; czy waszym zdaniem ta różnica cen jest uzasadniona jakością, czy też nie; i czy w ogóle jest jakaś różnica (np. guma, mocowanie, itp.) ?
Nie uwazasz, ze wlasciwe by bylo podanie linka, zeby bylo wiadomo o czym mowa i zeby nie zmuszac innych do wertowania allegro? :/

Maciek CIVIC SPORT
08-06-07, 07:15
Mam czujniki parkowania w civicu i musze przyznac, że jest to genialny wynalazek. Wczesniej w leonie ich nie mialem i oczywiscie tez potrafilem zaparkowac praktycznie w kazda szczeline, ale teraz jest o niebo latwiej, pewniej i bezpieczniej. Czasem jest tak, ze cofajac nie widzimy np małego słupka, doniczki itp. czujniki to zawsze wychwyca i pobudza nasza czujnosc. Polecam kazdemu, szczegolnie jesli udaloby wam sie to wynegocjowac za darmo tak jak mi sie udalo. U mnie na dodatek sa polakierowane pod kolor i absolutnie nie szpeca auta.

kmleon
09-06-07, 07:30
W kazdym razie nie sa to zwykle paski gumy, jak to bywa w innych autach i warto zauwazyc, ze element ktory jest praktyczny, moze byc takze w pewnym sensie dzielem sztuki wzorniczej (jak wiele roznych innych detali w tym stylistycznym cacku, jakim jest bez watpienia Civic).

Hehe, z tym dziełem sztuki, to chyba jednak troche przesadziłeś :d Ale fakt, że po obejrzeniu zdjęć Twojego samochodu, te listwy nie wyglądają tak źle jak przy innych samochodach. Dobrze się komponują z resztą plastików, poza tym osobiście bardzo podoba mi się właśnie Twój kolor civika...


Ja nie posiadam tego, ale mialem pare razy sytuacje, ze by mi sie czujnik z tylu przydal, a jezdze Civem dopiero od miesiaca...

Spokojnie, pojeździsz bez tego jeszcze ze 2 miesiące i naprawdę się przyzwyczaisz. Jeśli chodzi o parkowanie, to właśnie ta dolna szybka bardzo mi pomaga. Co więcej Civic'kiem parkuje mi się właśnie dzięki tej szybce lepiej niż np corollą. Wydaje mi się, że jakoś lepszy jest tu kąt widzeniaw dół... Mi dealer dał do wyboru, albo czujniki parkowania, albo antynapad - wybrałem antynapad, choć chwilę się zawahałem, bo w sumie nie wiedziałem, czy aby nie będę miał kłopotów z parkowaniem, teraz jestem bardzo zadowolony z wyboru.

Pozdrawiam,
michal

Pik
10-06-07, 09:04
Spokojnie, pojeździsz bez tego jeszcze ze 2 miesiące i naprawdę się przyzwyczaisz.No, poprzednio jezdzilem 5 lat autem o niemal identycznej dlugosci co Civic, takze z wyczuciem cofania nie mam jakis wielkich problemow. Ale co innego PRZYPUSZCZAC ile ma sie miejsca z tylu, a co innego WIEDZIEC! :afro:

560705
11-06-07, 20:55
Nie uwazasz, ze wlasciwe by bylo podanie linka, zeby bylo wiadomo o czym mowa i zeby nie zmuszac innych do wertowania allegro?

Już się robi ...

http://moto.allegro.pl/item201839428_chlapacze_do_wszystkich_modeli_aut_w ysylka_24h.html

http://moto.allegro.pl/item201237974_chlapacze_samodzielnego_montazu_wszy stkie_modele.html
Chlapacze samodzielnego montażu wszystkie modele (201237974) - motoAllegropacze do wszystkich modeli aut wysyłka 24h (201839428) - motoAllegro

Pik
11-06-07, 21:21
To sa chlapaki uniwersalne - moje zdanie jest takie, ze jak cos jest do "wszystkiego", to raczej do niczego sie nie nadaje... A kupujac fure za kilkadziesiat tysiecy te pare stowek nie powinno robic wielkiej roznicy?

Reasumujac: oryginalne hondowskie chlapacze sa spasowane do nadkola, zarowno pod wzgledem ksztaltu, jak i sposobu mocowania, poza tym wygladaja z pewnoscia lepiej. Mysle, ze jak juz zakladac, to tylko oryginaly (chyba, ze sie pojawia dobre podrobki, specjalnie do Civa).

A ja mam pytanie z innej beczki: czy moze mi ktos powiedziec w jaki sposob jest montowany dodatkowy tylny spojler? Jest to na jakis klej?

4gotten
18-06-07, 13:54
Nie mam jeszcze haka, ale zamierzam taki kupic i zamontowac. Martwi mnie, ze zrobiono Ci taka fuszerke. Na twoim miejscu poprosilbym o pokazanie instrukcji montazu, ktora powinna byc dolaczona do oryginalych akcesoriow (zawsze tak bylo kiedy cos kupowalem ). Wtedy bedziesz mial czarno na bialym jak ma wygladac wlasciwy montaz i ewentualnie zareklamowac.

p.s.

czy moglbys zamiescic foto tego haka na twoim samochodzie, chcialbym wiedziec jak to wyglada zanim sie zdecyduje.

pasta30
08-07-07, 02:42
Witajcie ! Może wiecie gdzie można zdobyć dywanik do bagażnika. Mam psiaka i wolałbym aby nie zostawiał za dużo sierści w środku :/
z góry dzięki za info

Pik
08-07-07, 10:20
W kazdym ASO mozna kupic dodatkowa tace do bagaznika, koszt okolo 350 pln. Jest wykonana z tworzywa (gumy?) i siersc nie powinna sie wbijac...

pasta30
08-07-07, 18:32
dzięki za info
pozdr

Piotr
12-07-07, 03:49
Mam zamiar kupic civica w wersji 1.4Comfort nie ma tam halogenow w serii.
Bede negocjowal ale najpierw chcialbym sie od Was dowiedziec ile kosztuja.
No i co mozna wynegocjowac (proponowali mi alarm,czujniki,dywaniki) czy
ktos zyskal wiecej podczas negocjacji ?????

Pik
12-07-07, 10:05
Ceny akcesoriow do Civa sa dostepne na stronie www.honda.pl ... Halogeny to wydatek ok 2 tys PLN jak pamietam. Radze przemyslec czy warto - np ja swoich jeszcze nie mialem okazji uzyc! ;)

IMHO calkiem sporo tobie oferuja gratis - mnie dali tylko dywaniki, heh...

air2air.net
18-07-07, 21:09
ja widzialem sedana z body kitem. Wyglada o niebo lepiej niz bez...

A mnie sie wydaje, ze to zalezy od czlowieka. To co sie Tobie podoba, dla kogos innego moze moze byc festynem.
4D to samochod znacznie stonowany w porownaniu z 3D/5D i jego charakter jest duzo mniej sportowy. Jest on bardziej elegancki i z zalozenia stworzony zostal dla innego klienta.
Oczywiscie z kazdego samochodu mozna zrobic pseudo sportowy wozek, nawet z Syrenki, Fiata 126p, czy Legenda. Ale czy o to chodzi?

BTW tez mi sie bardzo podoba sedan z body kitem.
Ja za to chetnie bym sie dowiedzial czy warto i gdzie w Warszawie przyciemnic piecowe szyby?

Mariusz

BDavid
18-07-07, 23:43
Ja za to chetnie bym sie dowiedzial czy warto i gdzie w Warszawie przyciemnic piecowe szyby?

też bym sie chetnie dowiedział... bo chyba jedyne takie miejsce jest w zielonej górze... ale ktoś tam robił i strasznie narzekał... a folia też dobrze wygląda... zobacz sobie zdjecia samochodu jocera

air2air.net
19-07-07, 07:07
też bym sie chetnie dowiedział... bo chyba jedyne takie miejsce jest w zielonej górze... ale ktoś tam robił i strasznie narzekał... a folia też dobrze wygląda... zobacz sobie zdjecia samochodu jocera

Masz racje, wyglada fajnie z tymi foliami, z tym ze mi chodzi o to jak to bedzie wygladalo po roku gdy bede wozil z tylu dzieci :)
Chyba jednak piecowe rozwiazanie bedzie bardziej wytrzymale.

Milek
19-07-07, 08:49
też bym sie chetnie dowiedział... bo chyba jedyne takie miejsce jest w zielonej górze... ale ktoś tam robił i strasznie narzekał... a folia też dobrze wygląda... zobacz sobie zdjecia samochodu jocera

Masz racje, wyglada fajnie z tymi foliami, z tym ze mi chodzi o to jak to bedzie wygladalo po roku gdy bede wozil z tylu dzieci :)
Chyba jednak piecowe rozwiazanie bedzie bardziej wytrzymale.

Jezeli przyciemnisz szyby w dobrym zakladzie dobra folia to bedzie to bardzo wytrzymale. Mam jeszcze Opelka z ciemnym szybami, ktory jezdzi juz tak z 4-5 lat i nadal wszystko jest takie jakie byc powinno. Co wiecej piecowe przyciemnienie jezeli chodzi o barwe jakos slabo mi sie podoba i nie wiem czy jest warte takich pieniedzy tym bardziej, ze trzeba bedzie wycinac tylna szybe.
Najwieksza bolaczka folii sa badania techniczne i tutaj pojawia sie problem bo od pewnego czasu zadna stacja diagnostyczna nie chce podbijac dowodu. Za kilka miesiecy sam bede musial zrobic badania i wychodzi na to, ze albo pojade na jakas wieś (i to bez zadnej gwarancji na pieczatke) albo czeka mnie 'zrywka'

T.r.
24-07-07, 11:32
Może być dość ciekawy zestawik do przerobienia na type R :) http://cgi.ebay.co.uk/2007-Civic-TypeR-Front-Rear-Skirt-Upgrade_W0QQitemZ250145376148QQihZ015QQcategoryZ10 386QQrdZ1QQcmdZViewItem

al9
27-07-07, 16:49
Nasz heczbeki mają szklane drzwi tylne. Efekt - kłopot z bagażnikami na rower montowanymi na tylna klapę. Wyjsciem sa bagazniki na hak. W serwisie zaproponowali mi 1200 zł hak z montażem, w dodatku hak bez mozliwości łatwego demontazu....
Czy montowaliście haki POZA siecią dealerską? Macie jakies doświadczenia? Jak wozicie rowery?
Pozdrawiam
artur

kmleon
27-07-07, 21:25
Witam!

Ja, ze względu na małą jeszcze rodzinę (1+1) , wożę rowery za przednimi siedzeniami, czyli po złożeniu tylnych siedzeń. Mieszczą się na pewno conajmniej dwie sztuki.
Niestety nie jest to możliwe, jeśli chciałoby się wozić ze sobą również swojego potomka...
Być może dało by się jeszcze coś wykombinować, po złożeniu 2/3 tylnej kanapy, ale tego jeszcze nie testowałem...

Nie lubię wozić rowerów na zewnątrz... Strasznie przeszkadzają...

Pozdrawiam,
Michał

al9
30-07-07, 14:37
zaraz przeszkadzają...
wlasnie w środku przeszkadzają, zwłaszcza jak pada deszcz....
zdecydowałem sie na montaz bagaznika z tyłu, ale na aucie.. żony :-)
to mercedes A klasa
pozdr
al

kmleon
30-07-07, 16:28
Mi szkoda jest rowerów, żeby mokły na zewnątrz w czasie deszczu, cały smar się wypłukuje... A właśnie w środku są lepiej zabezpieczone.
Na okoliczność przewozu rowerów w środku, zakupiłem sobie mocną i lekką plandekę, opakowuje w nią rowery i się niczym nie przejmuję, niczego mi nie ubrudzą...
Poza tym można śmigać po autostradzie, a nie wlec się ciągle patrząc, czy rowery nie odpadają :-)

Pozdrawiam,
Michał

KuBiK
30-07-07, 17:34
Poza tym można śmigać po autostradzie, a nie wlec się ciągle patrząc, czy rowery nie odpadają :-)

wszystko zalezy od tego jaki masz bagaznik i jakie uchwyty

na zestawie THULE swego czasu 3 rowery i obwodnica gdanska i wskazowka powyzej 180km/h byla i wszystko sie pieknie trzymalo. teraz wozimy na haku i tez nie ma przeszkod(160km/h bylo przez nas testowane na najnowszym uchwycie THULE G5-auto pseudoterenowe to szybciej sie nie dalo).

uchwyty hakowe sa 'najmodniejsze' i najwygodniejsze-nie trzeba wysoko wkladac rowerow. dostep do bagaznika rowniez bardzo czesto jest mozliwy. no i przy zmianie auta uchwyt nadal pasuje-jedynie nalezy miec hak. Na haku mozna przewozic rowery i bagaze-niestety nart sie nie da(no dobra czasem sie zdarzaja takie uchwyty ale to raczej do vanow/terenowek-w osobowkach to dziwnie wyglada)

kmleon
30-07-07, 22:11
uchwyty hakowe sa 'najmodniejsze' i najwygodniejsze-nie trzeba wysoko wkladac rowerow. dostep do bagaznika rowniez bardzo czesto jest mozliwy. no i przy zmianie auta uchwyt nadal pasuje-jedynie nalezy miec hak. Na haku mozna przewozic rowery i bagaze-niestety nart sie nie da(no dobra czasem sie zdarzaja takie uchwyty ale to raczej do vanow/terenowek-w osobowkach to dziwnie wyglada)

To prawda, ale jeśli jest miejsce w środku, to wolę wozić rowery w środku, bo nie są narażone na warunki zewnętrzne, pod przykryciem są bardziej bezpieczne i można spokojnie zatrzymać się na obiad w dowolnej knajpie nie martwiąc się zbytnio, że ktoś się nimi zainteresuje, no i jednak komfort jazdy, czyli mniejsze opory => mniejsze zużycie paliwa => lepsze przyspieszenia są bezcenne, za resztę można zapłacić kartą.... ;-)))

Pozdrawiam,
Michał

P.S.
Szkoda że nie ma rękawa na narty, trzeba niestety złożyć jedno siedzenie... :/

KuBiK
31-07-07, 00:00
Szkoda że nie ma rękawa na narty, trzeba niestety złożyć jedno siedzenie... :/
powodzenia w wyjezdzie na narty do normalnego kraju(np.austria, szwajcaria) jak zobacza moga zawroci lub kazac zakupic bagaznik-moze dlatego w niektorych nowych autach nie ma juz rekawow.....?? a wszystko to dla bezpieczenstwa...

kmleon
31-07-07, 09:17
Jeżdżę do Austrii co roku i jak do tej pory nie miałem żadnych nieprzyjemności z powodu przewożenia nart dobrze zabezpieczonych we wnętrzu samochodu.
Kiedyś specjalnie z tej okazji zrobiłem rozpoznanie dotyczące tego tematu i wyszło z tego, że na terenie Austrii narty na pewno można wozić w środku. Nie wiem jak w Szwajcarii, tam jeszcze nie byłem, ale zdziwiłbym się, żeby było inaczej...

cytat ze strony: http://studentnews.pl/serwis.php?s=75&pok=6711

"Narty można przewozić równiez wewnątrz pojazdu, w taki sposób, aby nie stwarzały zagrożenia dla kierowcy i pozostałych pasażerów oraz nie wystawały przez szyby i były w pokrowcach dobrze umocowane.

Zgodnie z austriackimi przepisami o ruchu drogowym

§ 61 StVO"

Pozdrawiam,
Michał

P.S. Niestety jedno co raczej trudno będzie mi zmieścić do samochodu, to deska windsurfingowa :-), ale do niej potrzebny jest jednak wyłącznie bagażnik dachowy, który niestety, ale będę musiał w końcu kiedyś kupić... ;)

al9
31-07-07, 13:35
kmleon pisze:

To prawda, ale jeśli jest miejsce w środku, to wolę wozić rowery w środku, bo nie są narażone na warunki zewnętrzne, pod przykryciem są bardziej bezpieczne i można spokojnie zatrzymać się na obiad w dowolnej knajpie nie martwiąc się zbytnio, że ktoś się nimi zainteresuje, no i jednak komfort jazdy, czyli mniejsze opory => mniejsze zużycie paliwa => lepsze przyspieszenia

Ha! Mamy zupełnie różne podejscie do rowerów. Ja lubię ostrą jazdę i po każdej wycieczce mam rowery w błocie i brudzie. Absolutnie nie wyobrażam sobie pakowania tego do środka... A rowerów od dawna nie wożę na dachu, jak wiszą z tyłu to zapewniam Cię , że możesz jechać szybko i bezpiecznie... Porządne bagazniki maja tez zapięcia, więc argument kradziezy spod knajpy odpada..
Na 100% bagaznik na hak jest najlepszym roziwązaniem.. Niestety, do naszych aut hak jest za drogi....
Pozdr
al

ervyll
07-08-07, 15:15
Polecam linka z bodykitem do Sedana (http://www.proracing.pl/product_frame.html)
Wygląda na to, że można kupić replikę Mugena w Polsce.
Dowiedziałem się, że koszt nielakierowanego zestawu to ok. 1500 zł, ale pewność będę miał w czwartek. Czas oczekiwania to ok. 3 miechów, cóż transport morski. Za to koszty transportu są 4-5 razy niższe niż samolotem.

http://images26.fotosik.pl/50/18f1840b4c54b506.gif

Sebanek
10-09-07, 12:49
Witam.
Czy ma ktoś doświadczenia w zakupie wycieraczek (na szybę :) )
lub/i dywaników gumowych do Civica 8 gen? Oczywiście chodzi mi o zakup poza serwisem.
Pozdrawiam
Sebanek

4gotten
10-09-07, 13:50
Kupilem oryginalne dywaniki gumowe na tyl. Jednak ze wzgledu na wydzielany zapach (nie znosi go cala moja rodzina) chetnie sie ich pozbede. Szczegoly na pw.

Sebanek
11-09-07, 08:57
tyle tylko że ja właśnie potrzebuję na przód bo się wytarły.........
z tyłu są ok
pozdrawiam

Konrad84
11-09-07, 08:58
kup sobie klubowe :D

robanio
31-10-07, 12:33
Czy nikt nie kupował dywaników gumowych do VIII gen 5d poza salonem ?

Martin_j80
08-11-07, 06:40
Ostatnio stwierdziłem ze fabryczny sposób montażu gaśnicy poprzez przywiązanie kawałekiem sznurka czy czegoś takiego jest raczej mało trafiony, gaśnica lata w tym w góre i dół na każdej dziurze ma ktoś może jakiś patent na to ??

sloti78
08-11-07, 17:11
to ze lata w gore i w dol to w moim przypadku akurat maly problem. bo mi juz kilka razy na zakrecie wypadl caly ten boczek do ktorego jest ona przykrecona shit

Martin_j80
08-11-07, 17:14
Aha :( jak się wkur.. to wypieprze tą gaśnice w cholere łącznie z całą zawartosćią bagażnika typu koło zapas. klucze potrzebne to jak umarłemu kadzidło a hałasu robi jakbym jakimś tarpanem jeździł

rjanusz
09-12-07, 12:14
Witam!
Jestem 'na kupnie' hondy civic type-s i w aktualnej promocji moge dobrac sobie akcesoria za kwote do 4 tys zl. Chce wziac listwy boczne, przednie i tylne - ochronne, jednak ich cena z montazem to ponad 2 tysiace zl... Znalazlem na allegro takie cos (https://ssl.allegro.pl/item278186647_honda_civic_2006_samochodowe_listwy_ jak_oryginal.html).
Czy ktos z Was to ma? Moze cos powiedziec? Jesli nie - jakie macie opinie o listwach oryginalnych? Ile za nie placiliscie? ;-) Mam podejrzenie, ze obecne ceny sa 'specjalne' - specjalnie dla tej promocji...


Pozdrawiam,
Radek

Diabel
09-12-07, 12:21
Mam ten sam problem, nie wiem czy te listwy z allegro są dobrej jakości i czy ich samodzielny montaż gwarantuje trwałość. Dołączam się do powyższej prośby o poradę. Czy ktoś montował u siebie te nieoryginalne listwy?

Pik
09-12-07, 12:38
Temat byl omawiany: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=24944

rjanusz
09-12-07, 12:54
Temat byl omawiany: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=24944

Ups.... dziekuje, przepraszam, watek do kosza...

Diabel
09-12-07, 12:59
tak, ale w koncu nikt definitywnie nie stwierdzil ze te listwy sa do banii, ma ktos moze zdjecia zamontowanych na swoim aucie tych listw z allegro ?

Pik
09-12-07, 13:08
No, ktos przeciez stwierdził:
Hej kupilem te listwy. Niestety jak na te 180 zeta to uwazam ze sa tragiczne.

Dwie stowki to nie majatek, jak ktos ma watpliwosci, to moze kupic i sam sie przekonac o jakosci!

Jesli idzie o mnie to uznalem, ze nie warto szpecic auta jakimis domoroslymi podrobkami listew...

Diabel
12-12-07, 17:14
Zgadza się, to nie majątek, zwłaszcza, że komplet oryginalnych listw kosztuje ponad 2 000 PLN!

Kupiłem więc te listwy, najpierw jeden komplet - testowo, a pozniej drugi dla kolegi. Jestem zaskoczony jakością ich wykonania. Nie ma żadnych nierówności czy niejednorodności. Nie są identyczne jak oryginalne, mają trochę inny profil i wymiary (inna długość, ok. 5 cm krótsze - przykładałem "na oko" do oryginalnych). Klei się je na taśmę dwustronną, którą są pokryte od wewnętrznej strony. Jako rekomendację dodam, że wszyscy dealerzy w Warszawie, zaopatrują się w te listwy u tego gościa. W Hondzie Plaza (Wawa) maja nawet nimi obklejonego testowego Civica. Można więc samemu zobaczyć jak to wygląda.

Oryginalne są bezsprzecznie ładniejsze i lepiej wyprofilowane (agresywniej), nie mnie jednak zamienniki są dobrej jakości i mogę je polecić. Z pewnością spełnią swoje zadanie nie wpływając, w porównaniu do oryginalnych, negatywnie na wygląd auta. No i kosztują 204 PLN z dostawą, czyli ponad dziesięciokrotnie mniej!

Ciekawi mnie czy jest ktoś na forum, kto listew nie posiada i żaluje z powodu poobijanych drzwi, ze ich nie zamontował?

boczne listwy:

Podstawową różnicą jest brak wyzłobień od wewnętrznej strony, na których jest osadzona listwa na uwypukleniu blachy. Te listwy są płaskie od wewenątrz i należy je przykleić pod wyżłobieniem lub bezposrednio w nim. Nie mniej jednak trzeba się dokładnie przyjrzeć, żeby stwierdzić czy są oryginalne czy nie. Większość nawet nie zauważy różnicy.

przedni i tylne:

Tu różnice są bardziej istotne, głównie w kształcie, profilu i w docelowym miejscu montażu - trzeba je przykleic nie we wgłębieniach (jak w oryginale) a pod nimi. Ale listwy są porządnie wykonane i nie ma się do czego przyczepić.

Jocer
12-12-07, 18:00
Ciekawi mnie czy jest ktoś na forum, kto listew nie posiada i żaluje z powodu poobijanych drzwi, ze ich nie zamontował?


musze cię zmartwić.
ja nie mam listem ochronnych i nie mam poobijanych drzwi!!
dla mnie wygląd auta z listwami jest obrzydliwy i nie żałuje że ich nie mam.
jak ktoś dba i uważa nie bedzie miał poobijanych drzwi :P
pozdrawiam

Pik
12-12-07, 19:24
jak ktoś dba i uważa nie bedzie miał poobijanych drzwi
Haha, ciekawa teoria Jocer. Jak jakis burak w zdezelowanym gruchocie, lubiacy zamaszycie otwierac drzwi, zaparkuje kiedys obok ciebie, to pogadamy... :afro:

A listwy bys mogl sobie spokojnie zamontowac. Na czarnym ich by nie bylo prawie widac. Zreszta na czarnych w ogole malo co widac (oprocz kurzu, hehe).

jura222
02-02-08, 22:49
gdyby ktoś potrzebował :

http://www.allegro.pl/item300128001_civic_06_ufo_trojkaty_w_zderzak.html

http://www.allegro.pl/item310081588_honda_civic_spojler_tylnego_zderzaka _wydechy.html

Pabloss
02-02-08, 23:59
Ludzie kochani to nie tak ze ten co ma 1.8 lub 2.2 jest lepszy od 1.4 kazdy z nasz kupuje auto na jakie go stac i jakie potrzebuje nie probujcie wymuwic posiadaczom 1.4 ze maja gorsze auto od 1.8 czy 2.2 bo tak nie jest. A ci co ida z tyłu i patrzą na wydech to debile i GBURY zapatrzeni w siebie i majacy manię wyrzszości. Przecierz i tak wszyscy mamy honde :aloha:

T.r.
07-02-08, 22:44
Gdyby ktoś chciał mam całą dokładkę do zderzaka od 1.8 5D

fyrdek
19-04-08, 19:14
Vitam !!!

Czy ktoś z kolegów może wie jak pozbyć się nalepek z osłonki przeciwsłonecznej po strone pasażera ???

pozdrawiam

kvas
09-05-08, 15:46
Witam
Szukam jakiegos rozwiazania dot tylnych szyb w Civicu VIII gen. Wiadomo ksztalt i rozmiar tych szybek powoduje ze praktycznie 100% rolet i oslonek dostepnych na rynku po prostu do nich nie pasuje. Musze ochronic dzieciaka w foteliku. Ogladalem juz oryginalny zestaw oslon do szyb bocznych i tylniej u dilera Hondy i moje wrazenia to: slaba ochrona przeciwsloneczna (juz lepiej chronia te rolety za 20 zeta) no i szokujaca cena - ok 500 zeta. Moze ktos mial podobny problem? ??

zyga502
09-05-08, 20:22
Co prawda mam 4d ,ale też się zastanawiałem czy przyciemnić szyby czy kupić osłony oryginalne.Cena podobna,ale w przypadku osłon oryginalnych nie trzeba rozbierać auta i zawsze możesz to zdjąć np na zimę.Jeśli chodzi o osłonę przed słońcem ,to się mylisz bo sprawdza się w 100%( nie porównuj tego do tych za 20 zł).Co prawda mam kumpla ,który kupił te osłony do 5d i te na tył auta nie pasują tak dobrze jak w sedanie.Ale sprawdzają sie mimo to.Jak bedziesz chciał prześle kilka fotek.
Pozdrawiam

kvas
10-05-08, 15:13
Bardzo chetnie zobacze. Tak jak mowilem nie do konca mnie one przekonaly u dilera, ale moze za krotko je ogladalem :)

zyga502
10-05-08, 21:02
Na fotkach są zasłonki przeciwsłoneczne w civicu ,który stał u dilera ,ale u mnie wygląda to tak samo.

Pozdrawiam

http://img375.imageshack.us/img375/1500/zasonkiqt3.th.jpg (http://img375.imageshack.us/my.php?image=zasonkiqt3.jpg)

http://img372.imageshack.us/img372/6702/zasonki1jq6.th.jpg (http://img372.imageshack.us/my.php?image=zasonki1jq6.jpg)

http://img123.imageshack.us/img123/6254/zasonki2ug7.th.jpg (http://img123.imageshack.us/my.php?image=zasonki2ug7.jpg)

http://img403.imageshack.us/img403/7887/zasonki3ne0.th.jpg (http://img403.imageshack.us/my.php?image=zasonki3ne0.jpg)

http://img403.imageshack.us/img403/1671/zasonki4il4.th.jpg (http://img403.imageshack.us/my.php?image=zasonki4il4.jpg)

Pabloss
11-05-08, 11:38
kolego ja zakladam te za "5 zl" a ich ksztalt mozna "dostosowac" do ksztaltu szyby. Drut na rancie tej oslony jest na tyle elastyczne że wkladam go pomiedzy szybe i gumowa uszczelkę. Zamocowany jest tam swobodnie i nie odgniata uszczelki. Szyby nie rysuje bo osonięty jest materiałem. Oczywiście nie mozna wtedy otwierac szyby, ale przeciez to dla naszych pociech, więc szyby i tak zablokowane są przed otwieraniem. Nie jest to oczywiście profesjonale i estetyczne ale spelna swoje zadanie i kosztuje "trochę" mniej. :aloha:

zyga502
11-05-08, 16:30
Jasne ,a gdybyś kupił hondę city lub jazz, a nie civic to dokładnie tak samo by spełniała swoje zadanie.Więc po co przepłacać.Myslę ,że takie dyskusje są zbędne .Każdy kupuje to co chce i to co mu sie podoba,a o gustach się nie dyskutuje.
Pozdrawiam

Umberto
11-05-08, 23:05
nie wiem czy już było ale znalazłem w polszy dokładki do 5d (sprzedawce znalazlem na nieminckim ebayu)
http://www.shop.s-tuning.eu/index.php?cPath=40_154&osCsid=3fe24d05f00d5686349585f875b7e884

kvas
11-05-08, 23:41
Rzeczywiscie fajnie to wyglada. Moze warto jeszcze raz sie im przyjrzec u dilera, skoro mowisz ze faktycznie chronia malucha. Nie zmienia to faktu ze Honda naprawde przegina z cenami na firmowe akcesoria. 5 stow za cos takiego to lekka powiedzmy przesada. Kupilem ostatnio bardzo fajna tace ochronna do bagaznika - nieoryginalna ale szyta na miare do Civica. Kosztowala ok 130 zeta, a identyczna, gorsza (bez warstwy antyposlizgowej) ale ORYGINALNA kosztowala bez mala dwa razy tyle. Ech. Dlatego szukalem po sieci alternatywy dla tych oryginalnych hondowskich oslonek przeciwslonecznych. Poki co bryndza, nic nie ma. Wielkie dzieki za fotki. Pozdrawiam.

browocofil
12-05-08, 09:54
Rzeczywiscie fajnie to wyglada. Moze warto jeszcze raz sie im przyjrzec u dilera, skoro mowisz ze faktycznie chronia malucha. Nie zmienia to faktu ze Honda naprawde przegina z cenami na firmowe akcesoria. 5 stow za cos takiego to lekka powiedzmy przesada. Kupilem ostatnio bardzo fajna tace ochronna do bagaznika - nieoryginalna ale szyta na miare do Civica. Kosztowala ok 130 zeta, a identyczna, gorsza (bez warstwy antyposlizgowej) ale ORYGINALNA kosztowala bez mala dwa razy tyle. Ech. Dlatego szukalem po sieci alternatywy dla tych oryginalnych hondowskich oslonek przeciwslonecznych. Poki co bryndza, nic nie ma. Wielkie dzieki za fotki. Pozdrawiam.
A przyciemnienie (folia)? Jakieś 300 PLN powinno kosztować. Ja rozważam ten wariant...również ze względu na dziecko

zyga502
12-05-08, 10:08
Ja też myślałem o folii ,ale jak się dowiedziałem ,ile trzeba rozebrać w aucie ,żeby to zrobić to zrezygnowałem ,choć nie neguję takiego sposobu przyciemniania.
Jedyny minus wg mnie to "nieodwracalność" takiego sposobu przyciemniania.Zimą ,jesienią raczej czekamy na każdy promyk słońca ,a ja mogę załonki po prostu zdjąć.I co ważne mogę też opuścić w każdej chwili szybę.
Pozdrawiam

kvas
12-05-08, 11:05
Moze rozwiazaniem byly by folie przyklejane jak naklejki na mokro na szybe od wew. Wtedy mozna by bylo sobie zrobic dokladny obrys okienka. Jedyne co to trzeba by bylo pilnowac sie z nie otwieraniem szybek :)

browocofil
24-06-08, 19:40
No i zdecydowałem się na folię. Koszt 350 PLN, trwało jakieś 4h i nic nie trzeba było rozbierać. Wygląda fajnie, "zacienia" wnętrze dobrze i póki co jestem zadowolony. Zobaczymy jak będzie po paru miesiącach użytkowania.
Nie można jedynie przyciemnić tej tylnej, małej szybki zrobionej z tworzywa, ale moim zdaniem nie wygląda to źle

semri
24-06-08, 21:24
jak kupowałem to powiedzieli w serwisie, ze jak chce ją przyciemnić to przyciemnią, ale mam się liczyć ze skutkiem takim że będą pęcherze w kolo tej szybki z tworzywa, i są, ale nie denerwuje mnie to aż tak.

browocofil
24-06-08, 21:57
Pęcherze pewnie są, bo na ciepło nie mogli robić

ervyll
13-07-08, 11:38
Znowu jest dostępny grill siatkowy do Sedana, można go zamówić na singapurskim forum www.civicfd-sg.com/viewtopic.php?t=11594, poniżej fotki:

http://images23.fotosik.pl/245/ff47721386b5fcfb.jpg

http://images27.fotosik.pl/245/4b2faaba0906c342.jpg

http://images24.fotosik.pl/246/385bc53ec63e9c01.jpg

http://images30.fotosik.pl/246/627d0f3b957029e3.jpg

http://images27.fotosik.pl/245/00b0f72494c8487d.jpg

malykciuk
24-07-08, 17:32
takke pytanko mam na szybko, czy czarny element w zderzaku wystepuje oddzielnie czy zmienia sie caly zderzak??
http://www.banzai-tuning.de/images/Frontspoiler_gr.jpg

to samo pytanie o tylny dyfuzor...

jak jest z cena i dostepnoscia tego u nas bo nie wiem czy mam sie klucic o taki "gratis" ;)

kvas
06-09-08, 14:06
Czy ktoś może kupował coś w tym niemieckim sklepie - banzai-tuning? Tylni spojler a la type R jest uważam w dobrej cenie po przeliczeniu na złotówki. U dilera kosztuje taki sam kole 3000 zł (honda plaza).

SouthBoy
16-09-08, 21:47
Witam orientuje sie może ktoś ile kosztuje znaczek TYPE R ten na grillu przy znaku hondy?I ile taka przyjemność kosztuje ?
http://pictures.topspeed.com/IMG/crop-460x305/honda-civic-type-r_dw.jpg

mw1978
17-09-08, 06:55
znaczek plus nalepki około 350 zł. O ile wiem to nie mozna tego kupic osobno

SouthBoy
17-09-08, 07:44
znaczek plus nalepki około 350 zł. O ile wiem to nie mozna tego kupic osobno


Mega drogo niestety.Koszt zrobienia takich naklejek to gdzies 5zł!!

Lexx
07-10-08, 16:17
Zima idzie, będzie mokro, więc postanowiłem zaopatrzyć się w gumowe dywaniki, coby welurowych nie niszczyć buciorami.
Gumiaki w przeciwieństwie do welurów postanowiłem zakupić na allegro i tutaj pojawia się moje pytanie: macie jakieś linki do sprawdzonych dywaników gumowych, które na bank będą pasowały i dobrze się sprawdzały? Bo oglądałem parę aukcji, gdzie sprzedawca reklamuje dywaniki jakoby pasowały idealnie do VIIIgen, ale widzę, że kształtami różnią się diametralnie - stąd nie wiem co wybrać.

Mariusz1
07-10-08, 17:16
Bardzo proszę :http://www.allegro.pl/item452036807_honda_civic_06_08r_dywaniki_oryginal _kurier_17zl.html
Sam takich używam i są ok.

Maro2004
07-10-08, 17:46
Na 99,9% będą pasowały te jaśniejsze. Dywanik kierowcy ma przy tylnej krawędzi bliżej lewej strony dwa otwory. Jeżeli masz zamontowany oryginalny uchwyt do dywaników to bolce tego uchwytu wejdą idealnie w te otwory. Najlepiej ilustrują to oryginalne hondowskie dywaniki (do zobaczenia na oficjalnej stronie Hondy Polska w sekcji akcesoria). Można oczywiście kupić dywaniki bez tych otworów i zrobić je nożem lub srubokrętem. Ale to świadczy tylko o tym, że jest to dywanik albo w miarę uniwersalny albo niedopracowany.

Jeszcze jedna uwaga co do otworów w dywanikach. Opisałem powyżej dywanik od modelu 3d. Dla 5d chyba te otwory są z prawej strony (tak przynajmniej wynika ze zdjęć akcesoriów od Hondy Civic 5d). Ale może to jest zależne tylko od tego przy której szynie fotela został zamontowany uchwyt do dywaników. U mnie jest zamontowany z lewej strony i stąd pasują mi dywaniki z otworami po tej stronie (takie zresztą dostałem jako gratis przy zakupie).

Lexx
07-10-08, 21:11
Dzięki.
A które będą lepsze? Szare czy czarne?=chodzi mi o to na których mniej syf widać.
Poza tym wydaje się, że mają inaczej te otworki na bolce porozmieszczane.

Mariusz1
08-10-08, 10:29
Mam szare i z doświadczenia na takim kolorze mniej widać zabrudzenia .

Maro2004
08-10-08, 10:33
Lexx, o tym właśnie pisałem. Te szare (czyli jaśniejsze) mają otwory zgodne z uchwytem do dywaników jaki ja mam zainstalowany u siebie w TypeS. Być może Ty nie masz takiego mocowania to wtedy otwory nie mają znaczenia.

szymon1777
08-10-08, 11:53
sprawdź czy do twojego modelu produkują dywaniki PETEX czy jakoś tak się pisze chyba jedne z lepszych

Krzysiek243
09-10-08, 21:33
Witam

Po roku użytkowania Hondy zauważyłem że do lewego halogenu przeciwmgielnego dostaje się woda. W serwisie stwierdzono że dostaje się od przodu. Zgłosili to do Hondy Poland. Po paru dniach dostałem wiadomość że Honda Poland nie przyznala gwarancji ponieważ halogeny miały rok gwarancji. Moim pytaniem jest czy akcesoria montowane w serwisie mają tylko rok gwarancji??

Pozdrawiam

zyga502
09-10-08, 21:43
Nie wiem jak to jest z takimi częsciami,ale wydaje mi się ,że teraz na wszystko jest 2 lata gwarancji.I to bez łaski.

Mariusz1
09-10-08, 21:57
Jesli były to halogeny montowane po wydaniu z salonu 12 mc gwarancji.Jesli montowali je przed wydaniem z salonu to 36 mc -tyle ile wynosi gwarancja na samochód.Jesli posiadasz dowód zakupu to reklamuj u sprzedawcy z tytułu niezgodnosci z umową-zakładam iż nabywałeś samochód prywatnie nie na firmę.

Krzysiek243
09-10-08, 22:03
A najlebsze jest to że koszt jednego takiego halogenu to 750 zl. A rok temu cały zestaw kupiny w hondzie to niecałe 1300 zl. Ogólnie halogen myśle że jest do zrobienia ale myślałem że akcesoria montowane w autoryzowanym serwisie hondy maja więcej gwarancji niż rok.

Samochód był kupiony na osobę prywatną i halogeny zostały zamontowane wraz z kupnem samochodu. Czyli samochodem nie jeździłem.

semri
09-10-08, 22:27
Dz. U. 141 poz. 1176
Art. 10. 1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, jednakże nie poniżej jednego roku.


kupowales w salonie jakims tam a nie w HP, wiec za halogen gwarancyjnie odpowiada salon.

jacektp
10-10-08, 09:16
Dz. U. 141 poz. 1176
Art. 10. 1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, jednakże nie poniżej jednego roku.


kupowales w salonie jakims tam a nie w HP, wiec za halogen gwarancyjnie odpowiada salon.


Dokładnie mówiąc gwarancję mogą dać dowolną np. 1 rok ale jak napisano powyżej sprzedawca przez 2 lata odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową czyli nie daj się zbyć i żądaj wymiany lampy na nową.

Pabloss
10-10-08, 10:48
Dokladnie tak halogen to częś samochodu i objęty jest gwarancja tak jka cały samochód. Nie jest wyszczegolnione tak jak w przypadku lakieru za np.10 lat, wyder 3 lata, a halogeny przednie .....X lat. Jak nie wyszczególnili to musza uznac gwarancję 3 letnia tak jka na samochód. Ale koledzy mam jeszcze pytanko związane z tematem. W przypadku uszkodzenia jakiejś części i przydzielenie przez ubezpieczyciela wymiany tej cześci na nową czy mam prawo zabrać starą część ze sobą czy musze pozostawić ja w salonie ???

semri
10-10-08, 11:21
zaplaciles za ta czesc juz raz wiec jest twoja i mozesz sobie ja wziasc, skoro zrobiles to na OC/AC, w przypadku wymiany gwarancyjnej nie dostaniesz tej czesci

Mariusz1
10-10-08, 14:58
Orientujecie się w jaki sposób trzyma się klapy spoiler oryginalny możliwy do dokupienia jako akcesoria?Paru kolegów ma takie coś na swoich klapach może pomogą w udzieleniu odpowiedzi?

Pabloss
10-10-08, 15:17
czyli jak koles uszkodzil mi drzwi i mam to zgloszone oficjalnie do ubezpieczyciela a rzeczoznawca przyznal wymiane elementu na nowy (bo było to z winy nie mojej tylko innego kierowcy więc idzie to z jego OC) to nie mogę domagac sie tego uszkodzonego elementu ???

Maro2004
10-10-08, 15:25
Z tego co się orientuję to jest on naklejany. Tzn ma chyba paski samoprzylepne i na całej długości spoilera jest dociskany co powoduje przyklejenie tego elementu do klapy bagażnika. jest to swojego rodzaju nakładka nieznacznie poszerzająca oryginalny spoiler bagażnika. Być może są jeszcze jakieś elementy, które wzmacniają to mocowanie. Widoczny efekt jest dopiero po zainstalowaniu spoilera od TypeR. Ale to niestety jest koszt z montażem ponad 3kzł

zyga502
10-10-08, 16:43
Te" stare" drzwi są Twoje.Ja miałem robione także drzwi i tylko musiałem wczesniej powiedzieć w lakierni (autoryzowana hondy ) ,że chcę je zabrać. Szkoda była z OC sprawcy.Nikt nie robił mi problemów z ich zabraniem.

Manwe
10-10-08, 19:53
a nakładka o której piszecie to też niebagatelny koszt prawie 1300 zł :/

Maro2004
10-10-08, 20:16
To prawda. Nie wiem czy przy porownywalnych kosztach (~1400zł) dla tuningu optycznego nie lepszym rozwiazaniem jest np montaż przedniego spojlera podzderzakowego?

Luknąłem na ceny akcesoryjne w Hondzie Poland. Pisząc o spojlerze podzderzakowym myślałem o TypeS. Dla wersji 5d spojlery są tylko w kompletach i jest to koszt bliski 3000zł. Spojler bagażnika w kolorze nadwozia to koszt ponad 1100zł a nie lakierowany - tylko nieco ponad 600zł. Oczywiście do tego należy doliczyć koszty montażu.

Aha jeszcze jedno. Niektóre ASO dają 10% zniżki na akcesoria.

semri
10-10-08, 20:54
moze zle umiescilem przecinki. Jesli robisz z OC sprawcy to czesci sa twoje. Jesli wymiana gwarancyjna to ta uszkodzona czesc zostaje w serwisie.

Mariusz1
11-10-08, 13:39
Dzieki za info.Spoiler od R-ki za 3tys to kosmos.Na Allegro gośc sprzedaje kompletną tylną klapę z lampami i spoilerem własnie od R-ki za 2tys i buja się z tym juz kilka dni.Może ktoś z forumowiczów ma założony taki mały akcesoryjny spoiler i poratował by jego fotkami oraz czy aby napewno jest on przyklejany na taśmę dwustronną ?

Pabloss
11-10-08, 17:25
a to ok bo własnie zostałem przytarty z prawej strony (prawy blotnik, drzwi przednie i tylnie). Wszystko nie było z mojej winy i napraw bedzie w ASO z OC sprawcy. A przy okazji mozecie cos powiedziec o Serwisie Hondy Dumnicki Bytom ??? Słyszalem bardzo dobre opinie i chce tylko sie upewnić.

Krzysiek243
11-10-08, 18:09
Witam

W Hondzie Dumnicki w Bytomie kupiłem i serwisowałem swojego Civica okolo 8 miesięcy. Byłem bardzo zadowolony aż do dnia kiedy oddałem auto do malowania. Po odebraniu auta wszędzie był popiół z papierosów (na siedzeniach z przodu z tyłu, w bagażniku). Jednym słowem pachniał jak popielniczka. Po pokazaniu tego pracownikowi serwisu powiedziano mi że oni nie palą i że jest to wina osób które to auto malowali. Jest jeszcze kilka innych przykładów typu na przeglądzie 20 000 pytałem się o stan klocków hamulcowych. Odpowiedziano mi że są jeszcze dobre i spokojnie dojedzie pan do 40 000 tyś km. Po 21 000 klocków w ogólne nie było i musiałem zmieniać w innym serwisie. Po tych paru wpadkach wybrałem inny serwis.

Pozdrawiam

semri
11-10-08, 20:45
a to ok bo własnie zostałem przytarty z prawej strony

ale jeśli część będzie zakwalifikowana do naprawy to tych części nie dostaniesz, bo po prostu blachę wyklepią i pomalują. Ale zawsze możesz się odwołać od decyzji TU. Jeśli będziesz robił wg ich wyceny, czyli z kasą do ręki to pamiętaj ze należny Ci się VAT - o ile nie jesteś przedsiębiorcą zarejestrowanym jako VAT-owiec.
Ale przy nowym autku lepiej zrobić bezgotówkowo.

Pabloss
12-10-08, 21:17
robie bezgotowkowo i wszystki czesci zostaly zakwalifikowane do wymiany na nowe.
kurcze Krzysiek 243 no to troche mnie wystraszyłeś !!! jestem juz do nich zapisany mmmmmm
oto kilka zdjec aż mnie serce boli jak na to patrzę
http://images39.fotosik.pl/19/4aa5b0f328283e57m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4aa5b0f328283e57)
http://images25.fotosik.pl/283/6cba2e15f283b677m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6cba2e15f283b677)
http://images28.fotosik.pl/284/0b69aac7bf0ed0b2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0b69aac7bf0ed0b2)

Kozo
13-10-08, 14:56
robie bezgotowkowo i wszystki czesci zostaly zakwalifikowane do wymiany na nowe.
kurcze Krzysiek 243 no to troche mnie wystraszyłeś !!! jestem juz do nich zapisany mmmmmm
oto kilka zdjec aż mnie serce boli jak na to patrzę
http://images39.fotosik.pl/19/4aa5b0f328283e57m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4aa5b0f328283e57)
http://images25.fotosik.pl/283/6cba2e15f283b677m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6cba2e15f283b677)
http://images28.fotosik.pl/284/0b69aac7bf0ed0b2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0b69aac7bf0ed0b2)

jak widze jednak boczna listwa nie pomogła ;)

sorki, ale nie moglem sie powstrzymac - szczerze współczuje !

kvas
13-10-08, 21:34
O kurde Pabloss! Szczere współczucie men. Znam ten ból. Dobrze że wymienią na nowe, bez jakichś paprań i kombinatoryki. A propos listew bocznych - uważam że się sprawdzają, ale jak się cham uprze to i tak zarysuje. Ja właśnie odkryłem sporą rysę i wgniot na wysokości klamki tak po środku drzwi kierowcy. Raczej więc nie stuknięte drzwiami tylko jakiś cwel lub za przeproszeniem dziunia walnął czymś i poszedł dalej... Ręce opadają. Człowiek się stara zawsze delikatnie obchodzić z otwieraniem drzwi, aby komuś (i sobie) nie stuknąć, czy przechodząc nie zawadzić a tu... Ech plebs i tyle

Pabloss
13-10-08, 21:43
no dkladanie tak kvas zawsze na to zwracam uwage, ale coz sa i tacy co maja to w d...... i dzieki za słowa pocieszenia no cóż niestety stało sie i trzeba naprawić. Wlaśnie jestem juz umowiny na naprawe do Dumnickiego do Bytomia - zobaczymy jak zrobia (dam znac o wrazeniach i jakosci obslugi).

mariusz05
13-10-08, 22:49
O kurde Pabloss! Szczere współczucie men. Znam ten ból. Dobrze że wymienią na nowe, bez jakichś paprań i kombinatoryki. A propos listew bocznych - uważam że się sprawdzają, ale jak się cham uprze to i tak zarysuje. Ja właśnie odkryłem sporą rysę i wgniot na wysokości klamki tak po środku drzwi kierowcy. Raczej więc nie stuknięte drzwiami tylko jakiś cwel lub za przeproszeniem dziunia walnął czymś i poszedł dalej... Ręce opadają. Człowiek się stara zawsze delikatnie obchodzić z otwieraniem drzwi, aby komuś (i sobie) nie stuknąć, czy przechodząc nie zawadzić a tu... Ech plebs i tyle
Prawdopodobnie masz walnięte od auta dostawczego , mam lekko wgniecione tak jak ty tylko bez rysy(widać dopiero pod kątem)

mentos77
15-10-08, 11:46
Wie ktoś może gdzie można kupić listwy boczne z napisem civic? Nie są oryginalne, ale widziałem je na aucie w Polsce i na Słowacji - wyglądają ładnie. Są płaskie (nie trójkątne) napis o ile pamiętam jest w elipsie.
Pozdrawiam

Manwe
15-10-08, 14:12
kumpel kupując w Honda Satori w Poznaniu dostał właśnie takie gratis więc możesz tam zadzwonić i się zapytać o dostępność bo np tam gdzie ja kupowałem nie słyszeli o takich :p znają tylko te trójkątne z katalogu.... które mnie podobają się bardziej

alberto30
15-10-08, 17:45
Czy to te same listwy boczne http://www.allegro.pl/item453899557_honda_civic_5d_2006_samochodowe_list wy_boczne.html o których mówicie ?

Manwe
15-10-08, 18:58
głowy nie dam czy te same ale na 99% wyglądają tak samo jak u mojego kumpla

Lexx
15-10-08, 19:48
Wie ktoś może gdzie można kupić listwy boczne z napisem civic? Nie są oryginalne, ale widziałem je na aucie w Polsce i na Słowacji - wyglądają ładnie. Są płaskie (nie trójkątne) napis o ile pamiętam jest w elipsie.
Pozdrawiam

Osobiście jednak polecałbym te trójkątne. Po pierwsze w większym stopniu chronią bok samochodu (są dużo grubsze) a poza tym to kompletu można dokupić listwy na narożniki zderzaków (które raczej do tych płaskich nie pasują). Pomijam fakt, że trójkątne są dużo ładniejsze, ale to kwestia gustu.

kvas
15-10-08, 22:47
Już nie mam sił, z drugiej strony też ktoś zarysował, na szczęście lekko ale jest. Chyba trzeba stawiać na końcu parkingu supermarketu sziet...

zyga502
15-10-08, 23:20
ja kazde swoje auto zawsze stawiam "na końcu" wszelkich parkingów ,ale niestety "zawsze" znajduje się ,ktoś kto chce stać obok mojego auta hihi i niestety ślady na aucie się zdarzaja :-),ale mimo to Ci współczuje

mentos77
16-10-08, 10:46
alberto30 - wielkie dzięki właśnie o to mi chodziło !! Jakoś nie mogłem tego znaleźć na allegro.

A ma ktoś z Was właśnie te listwy z allegro podane w linku powyżej? Może to nie jest szajs...
Napisali, że "Firma RIDER zdobyła zaufanie m.in. Fiat Auto Poland, Deawoo - FSO, Iberia Motor Company, Suzuki motor Polska, Toyota Motor Poland" cokolwiek by to miało znaczyć :-))
Niektórzy dealerzy hondy też je chyba montują

alberto30
16-10-08, 11:39
mentos77- ja też myślę o zakupie takich listew. Mam podobne obawy takie jak Ty co do jakości tego produktu. Może wypowiedzą się ci którzy kupili.

mariusz05
16-10-08, 21:19
mentos77- ja też myślę o zakupie takich listew. Mam podobne obawy takie jak Ty co do jakości tego produktu. Może wypowiedzą się ci którzy kupili.
Według mnie to boczne listwy dają tylko dobre samopoczucie posiadacza, z własnych obserwacji zauważyłem że aby listwy chroniły auto to by musiały być na różnych wysokosciach, pozatym drzwi w autach mają niejednakowe we wszystkich markach przetłoczenia i zakażdym razem można oberwać w różnych miejścach po zatym
nie są idealnie pionowe tylko mają różne profile (trójkątne,półokrągłe itp)

Pabloss
17-10-08, 10:40
no niby tak ale sam zauwazyłem ze kiedy otwieram auto i jest ciasno to listwa moze mnie uchronic porzed uszkodzenim powloki lakierniczej na drzwich, a chyba lepiek troche obdrapać listwe niz drzwi. Wedłóg mnie listwy sie przydają a te trójkątne dla mnie wyglądają super i dodaja uroku drzwią Civica.

rjanusz
19-10-08, 13:23
Ja mam wlasnie takie trojkatne listwy. Fotki znajdziecie w galerii.
Jestem z nich poki co zadowolony - nie ma jak dotad zadych sladow z garazu/parkingow (odpukac!). Jezdza na aucie blisko rok i nic sie z nimi nie dzieje - nie odklejaja sie, pewnie 'siedza'. Ze swojej strony - polecam.

kvas
20-10-08, 09:07
Pisałem kiedyś o tym, że taki fajny spojler od CTRa można kupić od Niemców w banzai-tuning.de. Koszt kole tysiaka, ale trzeba to samemu polakierować, a kleisz na klej bez śrub. Chciałem kupić - żona mnie pogoniła :):):)

szadek24
20-10-08, 17:21
Mam taki spoilerek nielakierowany po obecnych cenach kosztuje coś koło 600zł plus doliczyć lakierowanie
montaż bardzo prosty na spoilerku jest taśma dwustronna dodatkowo po bokach spoilera są specjalne blaszki które przytwierdza się razem do klapy szyby bagażnika
Możesz sobie Mariusz1 zobaczyć na moim aucie jak to wygląda
Pozdrawiam

sloti78
30-10-08, 01:41
Zbliza sie zima i sezon na narty. mam wiec pytanie.
Jaki zakupic bagaznik dachowy?
co proponujecie i jakie macie w tym temacie doswiadczenia? chodzi mi bardziej o wybor belek dachowych, bo sa podobno rozne sposoby ich mocowania.
pozdrawiam i THX za info :)

Pabloss
30-10-08, 22:10
ja mam z hondy zobaczysz na moich zdjeciach. Jestem zadowolony, ale uwaga przy okolo 90 km/h bez nart świszczy

SouthBoy
08-11-08, 16:24
Dokładka zderzaka przód i tył Grand prix do R-ki ile może kosztowac?

malykciuk
08-11-08, 23:35
dokladka przod ok 1500, na tyl ok 1200 pln
zestaw ok 2200
ale na przod mozesz dorwac taniej...

http://moto.allegro.pl/item475899331_zderzak_przedni_honda_civic_type_r_u fo.html

SouthBoy
09-11-08, 08:03
dokladka przod ok 1500, na tyl ok 1200 pln
zestaw ok 2200
ale na przod mozesz dorwac taniej...

http://moto.allegro.pl/item475899331_zderzak_przedni_honda_civic_type_r_u fo.html

Dzieki.Napewno ten przód do ktorego podałes linka pasuje do R-ki i jest to Grand Prix?

ervyll
16-11-08, 21:22
Replika Mugen RR w miłym towarzystwie ;)

http://images24.fotosik.pl/296/a346453cfefe4521.jpg

http://images34.fotosik.pl/401/4ed08b0d92d81fea.jpg

http://images44.fotosik.pl/31/3e3c20ac04443950.jpg

Pik
12-05-09, 18:36
Odgrzebalem temat, bo przegladajac akcesoria do Civica po face liftingu znalazlem ciekawostke!

Po 1) spojler bagaznika jest w nowej wersji ladniejszy niz w modelu wczesniejszym, ma bardziej wyraziste boczki.
Po 2) mozna go kupic za polowe ceny (czyli okolo 700 pln), pod warunkiem ze bedzie w kolorze Tangarine orange lub Deep bronze.

Jak dla mnie bomba, bo po zaaplikowaniu na wierzch czerwonego spreyu z puszki (malowanie nie wymaga podkladu, bo element juz jest lakierowany) mam gotowy do montazu spojler i to w cenie dosc rozsadnej... Jutro zamowie, pomaranczowy najpewniej.

malykciuk
12-05-09, 20:45
z malowaniem to nie takie chop siup.
lakier jest wodny i bardzo slabo kryje takze sporo Ci tego lakieru zejdzie...

Pik
12-05-09, 21:27
Dlaczego wodny? W handlu sa dostepne rozne lakiery, nie tylko akryle... Byle dobrac kolor.

malykciuk
12-05-09, 21:53
nie wiem, nie znam sie, nie orientuje sie... ;)
wiem ze dwie setki bylo malo na przednia dokladke. jesli odcien sie dobierze to oki, mowie jak bylo u mnie

Umberto
14-05-09, 20:41
a co wy sprayem hanke malujecie?? powaga? Jakieś 10 lat temu staremu nadkole skorodowane w poldzie malowałem...:) cudo to to nie wyszło...:)

baaaaardzo miłe towarzystwo przy tych mugenach ]:->

zyga502
14-05-09, 21:49
baaaaardzo miłe towarzystwo przy tych mugenach ]:-

prosze Cię ,gdzie temu towarzystwu do naszych kobiet,na ulicy w 15 minut znajdę Ci o niebo ładniejsze

Pik
14-05-09, 22:47
Spojlerek 09 a'la Type R juz zamowilem, w pieknym kolorze pomaranczowym! Kupilem tez juz spray Motipa. Koszt farby okolo 30 pln. Za lakierowanie ASO chcialo 300 pln. Watpie, aby efekt koncowy specjalnie sie roznil... Zreszta jak juz zamontuje spojlerek to zdam relacje z mojej zabawyw lakiernika i machne jakas fotke! :D

Swoja droga pomarancz na czerwieni moze niezle wygladac, moze nie bede malowal??? :p

PS Jak zostanie mi farba, to zamierzam pomalowac jeszcze "fortepianowy" fragment deski rozdzielczej na kolor karoserii!

Qrczak86
14-05-09, 23:47
Powiedzcie mi, że to prowokacja :)

browocofil
15-05-09, 07:51
PS Jak zostanie mi farba, to zamierzam pomalowac jeszcze "fortepianowy" fragment deski rozdzielczej na kolor karoserii!

Mój zmysł artystyczny, który jest na poziomie przedszkolaka mówi mi, że będziesz tego żałował - też mam czerwone auto :)

malykciuk
15-05-09, 09:56
oj nie, nie szalej ;) to nie bedzie dobrze wygladalo...

Pik
15-05-09, 13:51
Haha! Co do deski kokpitowej, to zawsze mozna pomalowac pozniej na inny kolor, np na czarny... Albo potraktowac okleina. Wazna jest zabawa!

Swoja droga, dlaczego to ma zle wygladac? Kiedys kokpity byly z blachy, w barwie nadwozia i obecnie jest to uznawane za stylowe. Widzialem np chyba cos podobnego w nowym fiacie 500 i calkiem mi sie podabalo. A nowy Civic jest na tyle szpanerski, ze taki drobiazg to malo kto zauwazy, a powloka lakieru nie bedzie sie tak rysowac jak fortepianowy look.

:D

Kozo
15-05-09, 14:18
Haha! Co do deski kokpitowej, to zawsze mozna pomalowac pozniej na inny kolor, np na czarny... Albo potraktowac okleina. Wazna jest zabawa!

Swoja droga, dlaczego to ma zle wygladac? Kiedys kokpity byly z blachy, w barwie nadwozia i obecnie jest to uznawane za stylowe. Widzialem np chyba cos podobnego w nowym fiacie 500 i calkiem mi sie podabalo. A nowy Civic jest na tyle szpanerski, ze taki drobiazg to malo kto zauwazy, a powloka lakieru nie bedzie sie tak rysowac jak fortepianowy look.

:D

tu nie chodzi o kolor ! chyba nie myslisz ze sprayem to Ci wyjdzie? - malowales kiedys sprayem??? niezle to bedzie wygladalo ;) okleina? no najlepiej taka z castoramy do oklejania mebli - haha (tez mam nadzieje ze to prowokacja!). Pochwal sie pozniej zdjeciami, bo bedzie mozna sie z czegos posmiac - bo niestety nad tym autem to mozna juz tylko plakac szczegolnie czytajac coraz to nowsze posty, ale na szczescie to nie jest juz moj problem - moge juz tylko łączyc sie z Wami w bolu :)

p.s. szarpnij sie na te 250 zł. i kup sobie kokpit z typeR, bo to co chcesz zrobic to tzw. wieśtjuning ;)

Pik
15-05-09, 14:40
Haha! To co zamierzam zrobic, to inwencja tworcza. A wies to jest wlasnie wtedy, kiedy ktos doklada elementy z Type R'a do zwyklego Civica! :p

Tak serio, to dokupienie kokpitu akcesoryjnego nie stanowi absolutnie zadnego problemu i jak mi sie inwencja nie spodoba, albo cos mi sie nie uda, to w kazdej chwili moge to zrobic, isn't it? Chyba chcecie zobaczyc chlopaki, jak wyglada tak spreparowany kokpit, chocby po to zeby sie posmiac? :D

Spraymi malowalem wielokrotnie i przy odrobinie wprawy efekt nie rozni sie wiele od tego z lakierni.

Umberto
15-05-09, 16:32
prosze Cię ,gdzie temu towarzystwu do naszych kobiet,na ulicy w 15 minut znajdę Ci o niebo ładniejsze

Zyga na sedana to chyba w 15 min ładniejszych nie znajdziesz:p
Mi podobają się azjatki i tyle:)

A do civica może okleina złoty dąb, albo jasny buk na piano będzie się ładnie prezentować. nie ma to jak drewno w samochodzie.
albo sosnę rzucić i szyszunię zapachową typu "forrest" i będzie wieś i las jednocześnie!
trochę druciarstwo malować spoiler civica sprayem, wyśmieją u lakiernika jak pójdziesz na poprawkę.
i cały czas mam nadzieję że to spóźnione "1 kwiecień"...

zyga502
15-05-09, 17:15
Zyga na sedana to chyba w 15 min ładniejszych nie znajdziesz
zdziwiłbyś się,a znajdziesz nie oznacza wyrwę,a laski ,o których myślisz ,że lecą na auta to wolą BMW,azjatki mogą być ładne ,ale akurat te są łagodnie mówiąc "słabe"

Lexx
16-05-09, 17:10
Spojlerek 09 a'la Type R juz zamowilem


A wies to jest wlasnie wtedy, kiedy ktos doklada elementy z Type R'a do zwyklego Civica!

Cóż za szczerość.

Pik
16-05-09, 20:48
Nie wiem co probujesz sugerowac? Na zartach sie nie znasz? Poza tym to nie moja wina, ze nowe spojlery do Civicow sa podobne do tych od Type R'a...

Spojler juz odebralem. Kosztowal 638 pln. Jutro maluje! :D W zestawie jest wzmocniony "silownik" klapy. Dziwne, bo sam spojlerek jest bardzo lekki...

Lexx
17-05-09, 00:54
Nie wiem co probujesz sugerowac? Na zartach sie nie znasz? Poza tym to nie moja wina, ze nowe spojlery do Civicow sa podobne do tych od Type R'a...


Nic nie próbuję. Po prostu wykazałem zwykłą niekonsekwencję w tym co piszesz.

Pik
17-05-09, 19:14
Bardzo to szczytne Lexx, ze masz czas i ochote wykazywac komus urojona niekonsekwencje, heh. Nie wiem czym sobie zasluzylem na taka atencje, ale dzieki! :o Podziwiam Twoja docielkiwosc i zycze wiecej empatii, dystansu oraz bardziej merytorycznych wypowiedzi!

Lexx
17-05-09, 22:13
Bardzo to szczytne Lexx, ze masz czas i ochote wykazywac komus urojona niekonsekwencje, heh. Nie wiem czym sobie zasluzylem na taka atencje, ale dzieki! :o Podziwiam Twoja docielkiwosc i zycze wiecej empatii, dystansu oraz bardziej merytorycznych wypowiedzi!

Faktycznie. Przeczytanie tych dwóch postów i skojarzenie niekonsekwencji wymagało ode mnie zatrudnienia dwóch prywatnych detektywów wraz z ich asystentami. Do tego musiałem wziąć tydzień urlopu i wykupić specjalne łącze 30GB, żeby stronki na forum się szybciej przewijały. Po zebraniu wszystkich danych udało mi się wnioski skompilować do szesnastu stron zapisanych w Wordzie czcionką Arial 9. Całość została wysłana do moskiewskiego instytutu, gdzie specjalna komisja odkryła o co chodzi. Wysłali mi odpowiedź mailem a ja to tylko wkleiłem na forum. Tyle. Czy to tak dużo?

Umberto
17-05-09, 22:40
:)

Pik
17-05-09, 23:10
:D :D :D Lexx, piszesz coraz wiecej... Czy ja Cie jakos pociagam??? :p W facetach nie gustuje, ale jak jestes atrakcyjna laska, to lepiej pisz do mni na priv, bo szkoda zasmiecac off-topicami te nasze forum!

:)

Lexx
17-05-09, 23:54
:D :D :D Lexx, piszesz coraz wiecej... Czy ja Cie jakos pociagam??? :p W facetach nie gustuje, ale jak jestes atrakcyjna laska, to lepiej pisz do mni na priv, bo szkoda zasmiecac off-topicami te nasze forum!
:)

Pudło. Natomiast wiem już doskonale, że pisanie do ciebie na priva nie ma sensu po tym jak kiedyś pytałem cię o pomoc w doborze felg do auta a ty to zlałeś.

Pik
18-05-09, 01:26
Widac od razu, ze potrafie sie poznac na ludziach! :p Chyba powinienem Cie znowu podobnie potraktowac, co tez niniejszym czynie, mimo ze nasza pogaduszka wyjatkowo interesujaco sie rozwija, haha... ;)

bunet
18-05-09, 07:18
na gołe klaty wyskoczcie.:D

Lexx
18-05-09, 09:00
Widac od razu, ze potrafie sie poznac na ludziach! :p Chyba powinienem Cie znowu podobnie potraktowac, co tez niniejszym czynie, mimo ze nasza pogaduszka wyjatkowo interesujaco sie rozwija, haha... ;)

Bardzo dobrze, że w swoich postach wstawiasz emotikony oraz słowa "haha" bo to pomaga odnaleźć śmieszne momenty (coś jak podkładany śmiech w sitcomach).
A wracając do rzeczy: Na ludziach to znają się psy, Detektyw Monk i ta baba co na TVN układa tarota. Natomiast osoba, która zlewa prośbę o pomoc i wypisuje takie idiotyzmy jak w niniejszym temacie bardziej pasuje mi na wątek "Wady w Civikach 5D".

Pik
18-05-09, 09:48
Co za msciwa bestia!!! :D Juz nigdy chyba nie zleje zadnej prosby o pomoc... :p

Na klaty? I to gole!?! Na pieszczote to trzeba zasluzyc, haha!

Lexx
18-05-09, 12:45
Co za msciwa bestia!!! :D Juz nigdy chyba nie zleje zadnej prosby o pomoc... :p

Hosanna! Miliony ludzi na całym świecie odetchnęły z ulgą. Powodzianie z Podkarpacia, ofiary tsunami w Sri Lance, Jurek Owsiak, narkomani i bezdomni z Ełku oraz uczestnicy teleturnieju Milionerzy - oczy wszystkich teraz są zwrócone na Pika. Giełdy już zanotowały wzrost indeksów, kury dają więcej jaj i zawieszono strajk w Leningradzkiej Fabryce Traktorów imienia Dierżyńskiego.


Na klaty? I to gole!?! Na pieszczote to trzeba zasluzyc, haha!

W ferworze popisywania się znajomością cytatów z filmów i wklejania emotek zapomniałeś, że do tego trzeba mieć jeszcze klatę.

Pabloss
18-05-09, 13:34
dajcie już spokój

Qrczak86
18-05-09, 14:19
Jestem ciekawy efektu pracy, Pik zapodaj jakieś fotki

Pik
18-05-09, 14:25
Wracajac do tematu, to oddalem spojler do lakiernika. Wycenil cala robote na 150 pln, takze bez sensu jest bawic sie w sprayowanie (tak jak koledzy od razu mowili!). Dwie puszki (a tyle moze pojsc) po 400 ml dobrego jakosciowo sprayu to kwota okolo 80 pln, a powloka nie bedzie tak trwala. Pod koniec tygodnia mam odebrac pomalowany spojler.

Umberto
18-05-09, 15:24
uff
ulżyło mi...
:p

Pik
22-05-09, 18:32
Dzis odebralem z lakierni spojler i zamontowalem od razu! Lakiernik sie sprawil, kolor jest dobrany idealnie. Montaz jest dosc prosty i dokladnie opisany w instrukcji. Mozna go zrobic samemu, jedynie wymiana silownika klapy wymaga pomocy drugiej osoby.

Z efektu jestem zadowolony, a cala operacja wyniosla mnie brutto 638 pln (spojler w kolorze tangarine orange) +150 pln (lakierowanie) = 788 pln. Wyrzucenie 35 pln na spray, ktorego nie uzylem, pomine milczeniem... Biorac pod uwage, ze fabryczny zestaw spojlera w kolorze Milano Red jest wyceniony na ponad 1400 pln latwo policzyc, ze oszczedzamy okolo 600 pln (akurat starczy np na wymiane siatkowego grilla i skrzynke piwa! ;) ), a efekt koncowy nie rozni sie niczym. No, moze nawet moj jest lepszy, bo fabryczny lakier hondy jest do d... . Poza tym w ciezkich czasach kryzysu wsparlem lokalnego przedsiebiorce zajmujacego sie lakierowaniem... :D

Wyglada to tak:
http://www.asg.elknet.pl/ftp/zdjecia/roznosci/civic_spoiler1.jpg

Wiecej zdjec na stronie mojego auta, jak kogos interesuje:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?p=688445#post688445

Tak na marginesie to nie mam pojecia dlaczego Honda sprzedaje spojlery w kolarach tangarine orange oraz deeep bronze za polowe normalnej ceny??? Moze te kolory zostaly wycofane z oferty i wyprzedaja akcesoria... Trudno orzec, ale ja z okazji chetnie skorzystalem, nie widze powodu aby przeplacac. Uwazam, ze i tak lepiej kupic spoiler w innym kolorze i przemalowac, niz np kupic niemalowany, bo pomijajac fakt, ze niemalowany jest nieco drozszy, to oszczedzamy na przygotowaniu powierzchni i podkladzie.

Yossarian
22-05-09, 20:54
Wyglada OK

mocno ogranicza pole widzenia do tyłu?

noso
22-05-09, 20:57
Dzis odebralem z lakierni spojler i zamontowalem od razu! Lakiernik sie sprawil, kolor jest dobrany idealnie. Montaz jest dosc prosty i dokladnie opisany w instrukcji. Mozna go zrobic samemu, jedynie wymiana silownika klapy wymaga pomocy drugiej osoby.

Z efektu jestem zadowolony, a cala operacja wyniosla mnie brutto 638 pln (spojler w kolorze tangarine orange) +150 pln (lakierowanie) = 788 pln. Wyrzucenie 35 pln na spray, ktorego nie uzylem, pomine milczeniem... Biorac pod uwage, ze fabryczny zestaw spojlera w kolorze Milano Red jest wyceniony na ponad 1400 pln latwo policzyc, ze oszczedzamy okolo 600 pln (akurat starczy np na wymiane siatkowego grilla i skrzynke piwa! ;) ), a efekt koncowy nie rozni sie niczym. No, moze nawet moj jest lepszy, bo fabryczny lakier hondy jest do d... . Poza tym w ciezkich czasach kryzysu wsparlem lokalnego przedsiebiorce zajmujacego sie lakierowaniem... :D

Wyglada to tak:
http://www.asg.elknet.pl/ftp/zdjecia/roznosci/civic_spoiler1.jpg

Wiecej zdjec na stronie mojego auta, jak kogos interesuje:
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?p=688445#post688445

Tak na marginesie to nie mam pojecia dlaczego Honda sprzedaje spojlery w kolarach tangarine orange oraz deeep bronze za polowe normalnej ceny??? Moze te kolory zostaly wycofane z oferty i wyprzedaja akcesoria... Trudno orzec, ale ja z okazji chetnie skorzystalem, nie widze powodu aby przeplacac. Uwazam, ze i tak lepiej kupic spoiler w innym kolorze i przemalowac, niz np kupic niemalowany, bo pomijajac fakt, ze niemalowany jest nieco drozszy, to oszczedzamy na przygotowaniu powierzchni i podkladzie.

Szacun wyglada super

Pik
22-05-09, 23:20
Dzieki za uznanie, choc mojej roboty tu akurat niewiele... Chlopaki wybili mi z glowy osobiste malowanie sprayem, heh.


mocno ogranicza pole widzenia do tyłu?

W minimalnym stopniu. Wystaje tylko ciutke w gornej czesci 'przeciecia' tylnej szyby, tak moze ok 1 cm. Od dolu nic.

Umberto
23-05-09, 10:41
Tak na marginesie to nie mam pojecia dlaczego Honda sprzedaje spojlery w kolarach tangarine orange oraz deeep bronze za polowe normalnej ceny??? Moze te kolory zostaly wycofane z oferty i wyprzedaja akcesoria... Trudno orzec, ale ja z okazji chetnie skorzystalem, nie widze powodu aby przeplacac. Uwazam, ze i tak lepiej kupic spoiler w innym kolorze i przemalowac, niz np kupic niemalowany, bo pomijajac fakt, ze niemalowany jest nieco drozszy, to oszczedzamy na przygotowaniu powierzchni i podkladzie.

po przebrnięciu przez ostatnie dwie strony Twoich wypocin w końcu jakiś efekt:p
Wygląda konkretnie
A ceny spoilerów to pewnie polityka cenowa hondy i założenie że mniej danego koloru się sprzeda bo mniej aut jeździ po drogach.
Widać zatem że cena produktu nijak ma się do kosztów jego wytworzenia, szczególnie że jak piszesz- niemalowany jest nieco droższy!!! poza tym to pewnie niedługo będą na allegro za 200zł bo taki jest pewnie koszt wytworzenia wraz z zarobkiem wykonawcy, ale nie mówimy tu o rzeźbie tylko o porządnym produkcie (chyba).
Ja jak się zdecyduje na spoiler to może od razu całe auto powiem żeby prysnęli jakimś lakierem nieakrylowym!!! ]:->
Bo dziś zauważyłem kilka nowych rys do białego i nie wiem czy na przeglądzie mi ich nie zrobili!!! Już więcej do nich nie pojade.

Pik
23-05-09, 12:44
Ja jak się zdecyduje na spoiler to może od razu całe auto powiem żeby prysnęli jakimś lakierem nieakrylowym!!! Nie radze! Jak kiedys bedziesz probowal sprzedac auto, to bedziesz musial sie dlugo tlumaczyc, ze auto naprawde nie jest po dachowaniu...


po przebrnięciu przez ostatnie dwie strony Twoich wypocin w końcu jakiś efekt Sorki! Widze, ze tylko ja mialem fun...:D A jakis moderator to zaglada czasem na forum? Moglby przeczyscic ten ambicjonalny off-topic, zawioniony zreszta tylko w czesci przez mnie...

Umberto
23-05-09, 15:18
A jakis moderator to zaglada czasem na forum? Moglby przeczyscic ten ambicjonalny off-topic, zawioniony zreszta tylko w czesci przez mnie...

wówczas zniknęło by 90% topików w dziale "techniczne: osiem gen":))

szkoda że czerwony bo bym puszke spreja odkupił:)

browocofil
23-05-09, 21:35
szkoda że czerwony bo bym puszke spreja odkupił:)

czerwone są najszybsze ;)

Pik fajnie to wygląda - też zaczęło mi to po głowie chodzić, tylko się zastanawiam, czy tych pieniędzy w lepiej w audio nie wrzucić... taka próba racjonalizacji wydatków - żony się boję ;)

lokcio
24-05-09, 13:05
wiem ,ze ktos kiedys gdzies opisywal ale PIk powiedz jak z montazem tego ? trzeba cos wiercic ???

Pik
24-05-09, 13:12
Coz, to wybor miedzy wrazeniami estetycznymi a sluchowymi! ;) Lubie muzyke, ale mnie audio fabryczne w zasadzie wystarcza. Moze radio brzmi przecietnie, ale odtwarzanie CD/MP3 jest calkiem soczyste i nie zamierzam inwestowac w te sfere.

A spojler? Wizulany gadget, ale calkiem pasujacy do wygladu i sportowego image'u civica. Szczegolnie w kolorze czerwonym ladnie sie odznacza! :D Moim zdaniem powinien byc dodawany fabrycznie, bo przeciez po to wlasnie "przecieto" tylna szybe! W poprzedniej postaci spojler byl malo widoczy i IMHO nie warty zakupu, ale nowa wersja spojlera 2009 jest fajna. Niestety cena fabrycznego zestawu jest zaporowa, ale jak nadarzyla sie okazja tanszego nabycia, to chetnie skorzystalem. Mysle, ze moge polecic to rozwiazanie, jak komus wydatek kilkuset pln nie stanowi problemu. A koncu w obecnych czasach to rownowartosc zaledwie paru tankowan...

Aha. Nic nie trzeba wiercic! Odkreca sie tylko 2 srubki od wewnetrznej strony klapy, bo w spojlerze sa takie specjalne blaszane obejmy. Moim zdaniem one nie tyle trzymaja spojler, ile pokazuja jego wlasciwe umiejscowienie. I zabazpeieczaja gdyby ktos chcial nam odkleic spoilerek i zniknac w sinej dali... ;) Dobrze pomyslane.

Maro2004
24-05-09, 13:54
Plus oczywiście wymiana jednego siłownika klapy bagażnika.
Czy ktoś już montował tylny spojler podzderzakowy albo oglądał jak to prezentuje się w realu? Czy warto zainwestować w to pieniądze dla ewentualnego miernego efektu?

Umberto
24-05-09, 15:27
a ja spytam
czy przednia dokładka grand-prix w kolorze czarnym jakoś możliwie się prezentuje? bo widziałem na jasnych civach i jest git, ale jak z czarnym? w ogóle będzie to widać?

malykciuk
25-05-09, 10:31
jak dla mnie na czarnym srednio choc tragedi nie ma ;)
choc patrzac na koszty-efekt chyba bym nie wydal tyle kasy. caly bajer w tym zestawie jak dla mnie polega na tym ze lakier sie odcina (u mnei do czerwonego auta czarny srodek..)
ewentualnie pomysl o ori z TypeRa, ma bardzo fajne przetloczenia a jest o niebo tansza ;)

http://img41.imageshack.us/img41/7700/civictyper27062007001.th.jpg (http://img41.imageshack.us/my.php?image=civictyper27062007001.jpg)http://img41.imageshack.us/img41/4065/22006594.th.jpg (http://img41.imageshack.us/my.php?image=22006594.jpg)
http://img41.imageshack.us/img41/417/03022009079.th.jpg (http://img41.imageshack.us/my.php?image=03022009079.jpg)http://img41.imageshack.us/img41/2849/03022009080.th.jpg (http://img41.imageshack.us/my.php?image=03022009080.jpg)

Pik
25-05-09, 13:01
Wiadomo, ze te wszystkie spojlery, listwy itp sa projektowane dla szpanu i wygladu, ale ciekawe, jak te dodatki poprawiaja aerodynamike??? O ile jej w ogole nie psuja, haha. Zapewne niekorzystnie wplywaja na przyspieszenia, bo przeciez masa auta rosnie.

Umberto
25-05-09, 22:09
właśnie spodobało mi się jak w czerwonym aucie jest czarna dokładka GP, albo w srebrnym też czarna.
ale na czarnym, czarna...:/ :)


Wiadomo, ze te wszystkie spojlery, listwy itp sa projektowane dla szpanu i wygladu, ale ciekawe, jak te dodatki poprawiaja aerodynamike??? O ile jej w ogole nie psuja, haha. Zapewne niekorzystnie wplywaja na przyspieszenia, bo przeciez masa auta rosnie.

przy prędkościach jakie rozwija się na codzień to taki spoilerek nic nie daje:P
..mase podnosi, portfel czyści ale za to właściciel się wyżej nosi (wozi) ;)

Pik
26-05-09, 00:38
Nawet przy wiekszych predkosciach zastosowanie spojlerow tez wydaje sie watpliwe. Z zasady dzialania przy odpowiedniej predkosci spojlery zwiekszaja opory aerodynamiczne, zwiekszajac jednoczesnie sile docisku. Pomijajac rzadkie przypadki jazdy na torze lub szybkiej jazdy po bardzo kretej drodze, na codzien spojlery sluza przede wszystkim zwiekszaniu zuzycia paliwa...

Ale tak ladnie wygladaja... Ktos sie orientuje, czy zestaw przedni + tylny spojler od wersji 5D 2009 beda pasowaly do wersji sprzed liftingu??? Bo lakiernika mam juz obcykanego, a zestaw w pieknym skadinad kolorze tangerine orange potrafi kusic... ;)