PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne objawy silnika. civic 1.5 - 16v



Gizmo099
10-03-11, 17:49
Witam. od kilku dni mam problemy z honda civic 1.5 16v silnik nie pracuję równo skaczą obroty nawet juz dwa razy auto mi zgasło podczas jazdy. ( silniczek krokowy czyszczony 4 tygodnie temu ) ale to nie wszystko.. jak wciskam pedał gazu do końca to auto zaczyna dławic. i szarpnie pare razy i dopiero wtedy zaczyna jechac tak od 4 tysiecy zaczyna sie dopiero zbierać. i czasami jak jade np na 4 biegu to auto strasznie zmuli i nie chce jechac musze dodac duzo gazu lub zmienić bieg. a na zimnym silniku auto jedzie normalnie. ale to tylko przez chwile bo jak temperatura skoczy to juz sa problemy. no i jak jade w nieco dłuższą trasę to zaczyna mi sie swiecic bład komputera i wtedy to obroty wariują..;| dodam ze filter paliwa kable swiecie zostały wymienione ponad miesiąc temu. kopułka tez była czyszczona.. A i chciałem i jechać podpiąć auto pod komputer ale nic z tego bo powiedzieli mi ze nie da rady. bo ich komputery obsługują samochody od 95 roku w górę a moja Honda to 92.. tak ze już nie wiem co mam zrobić jeżeli możecie to pomóżcie. z góry dzięki

Timo-hg
10-03-11, 18:47
zrób samodiagnostyke, zobacz jakie błędy pokazuje komputer, ja stawiałbym na sonde lambde

Gizmo099
10-03-11, 18:59
była wymieniana 4 miesiące temu

Timo-hg
10-03-11, 19:07
Mialem takie same problemy w d14, nie chciala jechac - okazalo sie, ze sonda lambda byla peknieta.