PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic Coupe 200r wersja USA a części na PL rynku



marcin_t2
09-03-11, 17:06
Witam,
Na samym wstępie przepraszam że w tym dziale piszę.

Mam pewien problem- kupiłem sobie nową Hondę Civic 2000r z motorem D16Y7 (wersja USA).
potrzebuje wymienić gumową osłonę przegubu i tu się robią schody ponieważ wersje USA maja inne oznaczenia. Teraz pytanie do Was drodzy forumowicze, jak zorientować się w częściach ponieważ według katalogów taki model nie istnieje lub też nie ma takich części/ zamienników. Jak na razie szukam części pod wymiar, ale żeby na przyszłość się nie męczyć z wymiarami itp czym mogę się kierować szukając części?? czy np części od VTI powinny pasować.....

jak bym wiedział że jest problem z częściami do Hondy na rynek USA to zastanowił bym się nad zakupem.

będę wdzięczny za wszelkie informacje i pomoc:)

[H] Dylu [H]
10-03-11, 07:59
Przeniosłem temat w odpowiednie miejsce.

Czemu, pomimo tego, że masz świadomość zakładania tematu w złym dziale, jednak to robisz :confused:

marcin_t2
10-03-11, 09:46
Przepraszam za problem.

wracając do tematu liczę na jakieś informacje.

long_r
10-03-11, 15:52
skoro jest to coupe z silnikiem d16y7 to pewnie jest to ej6. poza paroma smaczkami elektryki wersja usa jest niemal identyczna jak europejska. wez pod uwage ze wszystkie coupe z 6generacji byly produkowane w USA wiec moze to Cie zmylilo?

xandu
10-03-11, 16:27
sprawdz sobie nadwozie w vinie, chociaz to i tak roznicy nie robi raczej. kupujesz wszystko do civic 2000 105 km ew dodajesz ze coupe.

marcin_t2
10-03-11, 17:16
właśnie tu jest problem bo po vinie w katalogach nie wynajduje modelu lub części (w tym przypadku gumy do przegubów). numeracja cześci jest zupełnie inna na rynek USA a europa.

"za paroma smaczkami elektryki wersja usa jest niemal identyczna jak europejska"- a o jakieś szczegóły mogę prosić:)

elviss09
10-03-11, 22:17
nie wiem gdzie Ty szukasz tych czesci zajdz do jakiegos innego sklepu powiedz ze do coupe 2000r z 1.6 105KM i nie powinno byc zadnego problemu.. nie wiem po co szukac po vinie gumy przegubu.

***Marco***
10-03-11, 22:22
tez mi sie wydaje ze to bez sens alkbo taki katalog z czesciami swietny, czasem tak bywa. szukaj po oznaczeniu silnika i roku, wystarczy.

adami121
10-03-11, 22:30
wez pod uwage ze wszystkie coupe z 6generacji byly produkowane w USA wiec moze to Cie zmylilo?

i niema innej opcji szczególnie jeśli chodzi o gume przegubu. idz do sklepu gdzie ktoś ma pojęcie o tym co sprzedaje...bo w tym twojim sklepie to pewnie nawet jak chcesz kupić choinke zapachową to o VIN pytają:p

xandu
10-03-11, 22:35
no dokladnie. z tym vinem to mi chodzilo ze mozna ew wersje nadwozia sprawdzic. tak to civic 1.6 105 km coupe 2000 rocznik i kupujesz czesci. pozdro.

marcin_t2
11-03-11, 10:33
oki dzięki za info:)

a ktoś pisał coś o elektryce- są duże różnice??

long_r
11-03-11, 10:42
elektryka, bardziej elektronika. jesli jest to wersja ktora wychodzila na rynek tylko usa to ma takie smaczki jak dimmer, cruise control i mozliwe ze brak abs'u. Inne swiatla przednie (symetryczne), swiecace kierunki itp

marcin_t2
12-03-11, 15:11
Nie no to ja mam pelna elektryke, klima, szyber, ABS. nie mam dimera a i swiatla sa na europe.

jedynie co mam dolozone to to ze po wlaczeniu przelacznika swieci mi sie na niebiesko podloga i nawiew:( masakra i musze tego sie pozbyc.

lvlichu
28-07-11, 10:30
Witam odswieze troche temat poniewaz nosze siez zamiarem takiej wersji Hondki ale martwia mnie wlasnie czesci troche do tego modelu przegladaj allegro uzywki sie znajdzie jakies ale co np z rorzadem i takimi czesciami ktore musze musza byc nowe zalozone? prosze o pomoc prosilbm o kontakt tez na gg 9975329 pozdrawiam

long_r
28-07-11, 10:36
problemu z czesciami nie ma. wszystko jest dostepne bardzo latwo. Ale najpierw rozroznijmy pare rzeczy!
Civic w wersji coupe byl produkowany w USA! Na każdy rynek na jaki byl wypuszczany, byl składany w USA.
Natomiast wersje sprzedawane w Europie, Stanach i Kanadzie roznily sie od siebie detalami: tempomaty, dimmery. cupholdery, lusterka, swiatla (wklady, kierunki, pozycyjne i symetria/asymetria swiatel)
Mechanicznie model ej6 europa a ej6 usa bedzie tym samym. no moze kwestia abs bo wiem ze w stanach z tym czasami slabo.

jesli kupisz ej6/ej8 made in usa nie oznacza to ze bylo tam sprzedawane. jesli natomiast bedzie to model na tamten rynek to z czesciami i tak nie bedzie problemu

Kriss91
28-07-11, 10:40
Podawaj najwyżej VIN Civica produkowanego na Europę.

jacek_bp
28-07-11, 21:31
Mam EG8 wersja USA i nawet nie mówię, że to USA. Mówię że silnika taki a taki i że rok, ale rzadko bo d15b7 w sedanie jakoś chyba nie występowało w tych latach. Podaj tych lub pojemność silnika i ewentualnie typ nadwozie i już.