PDA

Zobacz pełną wersję : problem którego nie ogarniaja mechanicy w moim mieście..



siwycivic
04-03-11, 11:35
witam, mam civica z 2000 roku, 3 d, silnik d14z2, problem polega na tym, że kiedy chłodno na dworze to po odpaleniu silnika wszystko jest niby ok, tylko nie mam płynnego przejścia z obrotów około 1500 na normalne 800, za każdym razem silnik prawie przygasa ,aż sie trzęsie a po chwili wraca na normalne 800 rpm, mechanicy u których byłem nie ogarniaja tematu, może miał ktos podobny problem??pozdro

Furious
04-03-11, 11:40
Czyszczenie przepustnicy plus silniczka krokowego, sprawdzenie zapłonu i regulacja wolnych obrotów śrubką na przepustnicy - tyle i az tyle, a powinno pomoc

siwycivic
04-03-11, 13:16
kolego co rozumiesz pod tytułem sprawdzenie zapłonu? Bo pozostałe rzeczy robiłem oprócz tego bo nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć, możesz rozwinąć temat??

sivy
04-03-11, 13:29
trzeba wziąc lampe stroboskopową i zobaczyc czy zapłon jest ustawiony poprawnie według manuala;)

kjmuszek
04-03-11, 13:49
Nie koniecznie.. A wyciąłeś ostatnio ako ? Ogólnie to wszystkie Ejotki spadają na obrotach do tej minimalnej kreski zaraz przed 0 na obrotomierzu. To normalne w Hondach więc nie ma się co bać :>

Furious
04-03-11, 17:57
To nie jest normalne, nie powinno tak być. Jesli zaplon jest OK to podnies obroty na przepustnicy.

siwycivic
04-03-11, 20:37
jak złapie temperaturę to wszystko jest ok, tylko na zimnyn robi takie cyrki i co jakis czas włącza sie check....na diagnostyce wykazało , że to cos z sondą lambda, wymienił mi i dalej dupa....nie wiem co robić, serwis??

WaSSIL
04-03-11, 22:15
EJ9 i EK3 posiadałem i nigdy coś takiego mi się nie działo, więc na pewno nie jest to normalny objaw. Niech ci mechanior jakiś ogarnięty zrobi co Furious proponuje i powinno być ok

jacek_bp
04-03-11, 22:47
Przed przepustnica jest elektrozawór od ssania i on powoduje u Ciebie takie historie. Rozbierz wyczyść i po kłopocie. Ja miałe to samo w d15b7, tez ciężko przełączał się na normalne obroty. Nie miałem co prawda check ale pływały mi obroty.
Do tego zaworu dochodzą przewody z płynem chłoniczym.

siwycivic
05-03-11, 03:32
jesli mogłbyś podrzucić jakiś schemacik tego elektrozaworu byłbym wdzięczny, jakaś fotka lub coś podobnego.

Furious
05-03-11, 07:53
Przed przepustnica jest elektrozawór od ssania i on powoduje u Ciebie takie historie. Rozbierz wyczyść i po kłopocie. Ja miałe to samo w d15b7, tez ciężko przełączał się na normalne obroty. Nie miałem co prawda check ale pływały mi obroty.
Do tego zaworu dochodzą przewody z płynem chłoniczym.

W 6genie nie ma FITV tak jak w 5gen, jest tylko IAC

DjTony18
08-03-11, 17:29
Kolego zatankuj inne paliwo. Najprawdopodobniej tankujesz kiepskie paliwo a Hony są wrażliwe a tym bardziej jak wyskakuje ci błąd sondy ja miałem to samo w V gen D15B2 zatankowalem na innej stacji jak ręką odioł