PDA

Zobacz pełną wersję : pali na dwa garki POMOCY !!!



bboyangel1
03-03-11, 22:02
Witam
Standardowo jeżdżę sobie na co dzień hanką wszystko ok ładnie pięknie a w momencie kiedy naprawdę jej potrzebuje musi mnie zawieźć.
Do rzeczy auto rano odpaliło tylko na dwóch garach i nie naprawiło się to samo (zdarzało się już to wcześniej sporadycznie ale po kilku sekundach wszytko wracało do normy).
Z mojej strony wymieniłem świece poczyściłem kopułke styki wszystko i nadal to samo. Dodam że świece są mokre przecieram wrzucam suche i wyjmuje mokre. Kolejna sprawa kopci z podwozia bo zrobiła mi się tam dziura w rurze i miałem zaspawać w poniedziałek a mam nadzieję, że nie ma to wpływu na to co się stało.
Po odpaleniu na te dwa gary obroty falowały i jak puściłem gaz auto gasło. Zrobiłem reset kompa hanka odpaliła i obroty stabilne jednak cały czas dwa garki. Przejechałem się kawałek to auto słabe i pracuje jak traktor.
Proszę o pomoc w diagnozie i jakie koszty mnie czekają. Coś boję się, że niedługo nadejdzie koniec tego civica bo przebieg i rok mówią same za siebie.

Jumbo1978
03-03-11, 22:15
Dziura w wydechu może mieć wpływ Sonda wariuje i leje na bogato

AdamekLDZ
08-03-11, 17:15
Sprawdz uszczelke pod kolektorem ssącym.. moze pobierac lewo powietrze.

Ralfi
09-03-11, 00:05
Ale dziura w wydechyu nie aż tak, żeby nie pracował silnik na 2 gary.....
1. Sprawdź kompresje, bez tego nie bedzie wiadomo, czy mechanicznie jest wszystko okej...
2. Byćmoże wtryskiwacze zdechły 2szt( mało prawdopodobne
3. Byćmoże 2 świece zdechły (możliwe w przypadku ich mocnego zlaania paliwem lub olejem)
4. Mogą to być teżprzewody zaplonowe ( najlepiej by było sprawdzić każdy przewów i świecę wykręcając kolejno każdą świecę, podłączając przewód zapłonowy i przykładać świecę do pokrywy zawoów, przy czym ktoś kręci wtedy chwilę rozrusznikiem, żeby sprawdzić czy jest iskra.)
5. Może faktycznie to kopułka skoro 2 cyl dostaja zaplon, a 2 nie... najlepiej, jakbyś tak BTW podał chociaż jaki posiadasz typ silnika?

Pozdro

amkaj1234
09-03-11, 16:16
Ja tak mialem ze pracowal mi na 2 garki... korbowod mi ukrecilo tlok pekl.. :) i chodzil jak traktor a do tego jeszcze cos pukalo w bloku :)

Ralfi
09-03-11, 19:59
Pomiar kompresji by wykazał :D