PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne "świerszcze" dochodzące z nawiewu



kramar
02-03-11, 02:07
Od jakiegoś czasu , gdy włączę ogrzewanie i dmuchawkę bez różnicy czy jest to poziom 1 2 3 czy 4 , po nagrzaniu się , zaczyna mi coś skwierczeć ale nie z samych wiatraków , tylko w dolnych rejonach konsoli , pod radiem , tak jakby z jakiś kabli,przewodów...sam nie wiem..
Takie dziwne skwierczenie ... ciężko to opisać.
W miarę nagrzewania się powietrza , odgłosy są coraz wyraźniejsze,głośniejsze.
Po rozgrzaniu nawet jak już ustawie na zimne powietrze dalej dziwnie skwierczy
Wyłączam dmuchawkę , problem ustaje...

Jakieś pomysły?

pobo22
02-03-11, 07:25
rozebrać sprawdzić czy w dmuchawie liście nie zagościły i druga również prawdopodobna dmuchawa do wymiany bo łożyska się posypały, łożyska nie da się wymienić bo jest zalane i tylko cała dmuchawa koszt ok 80 zł i 5 minut wymiany

pozdro

jacek_bp
02-03-11, 10:15
rozebrać sprawdzić czy w dmuchawie liście nie zagościły i druga również prawdopodobna dmuchawa do wymiany bo łożyska się posypały, łożyska nie da się wymienić bo jest zalane i tylko cała dmuchawa koszt ok 80 zł i 5 minut wymiany

pozdro Wydaje mi się, że jak by łożyska się posypały to na 1 biegu nie działał by nawiew. Sprawdź to. Moim zdaniem liście i Bóg wie co jeszcze tam siedzi :).

kramar
02-03-11, 23:22
Nawiew działa elegancko na każdym biegu . No ok zobaczę co jest w środku.
Tylko dziwne jest to dlaczego zaczyna skwierczeć po pewnym czasie , dopiero jak się powietrze nagrzeje...

endriu21
03-03-11, 01:01
może liście wysychają

michalm320
03-03-11, 19:29
Mam to samo i to na 100% będą liście bo jak na przeglądzie klimy mi dmuchali sprężonym powietrzem w nawiewy i gdzieś tam jeszcze to był spokój jakiś czas

ziolek19990
03-03-11, 20:44
też mam identycznie ale tylko na 2 i też się zastanawiałem co to jest .

kramar
03-03-11, 23:46
Jedynym sposobem na pozbycie się tego jest rozkręcenie deski?

Boniek87
04-03-11, 08:19
nie, od strony pasażera za schowkiem po prawej stronie jest dmuchawa przykręcona, ona jest czarna od dołu. Trzymaja ja trzy śrobki, mozesz je odkręcic śrubokrętem krzyżakowym lub bodajże kluczem 10 albo 8, nie pamiętam. Odpinasz kabel, odkręcasz i wyjmujesz a ze środka wyrzucasz zapewne znajdujacy się tam syf ;)

drypaul
04-03-11, 10:24
Mam podobnie co jakiś czas. I tylko zimą.
Natomiast u dziewczyny w Solce piszczało już na maksa głośno i trzeba było wymienić dmuchawę. Tak jak ktoś wyżej pisał - trzyma się na 3 śrubach, wymiana banalna, tylko trzeba się trochę zgiąć ;)
Koszt w moim przypadku 40zł za używkę w dobrym stanie.

michalm320
05-03-11, 18:01
Ja dzisiaj zlikwidowałem dźwięki :D Wyjąłem wentylator, wysypała się kupka liści i problem znikł :D