PDA

Zobacz pełną wersję : szarpanie D13B2



ryba83
31-01-07, 17:08
Witam wszystkich !!
Jestem szczesliwym posiadaczem hondy 1.3 95r wszytko bylo pieknie az do wczoraj gdy odpalilem i przejechalem kilkanascie metrow zaczala szarpac mi autem .Myslalem ze brak paliwa bo mialem malutko :) ale zatankowalem i dalej to samo :( ale odziwo jak sie zagrzeje to chodzi normalnie <nie szarpie> Czyzby lipne paliwko ?? jakies sugestnie ??

Pozdrawiam

dimo
31-01-07, 18:00
Najlepiej to podjedz to jakiegos maechanika :aloha: a tak swoja droga to moze byc wiele rzeczy... Sprawdz:
- swiece
- filtry
- kopulke
- palec
- kable WN
- wydech (moze kat sie zapchal albo cos z koncowym)
- i na pewno jeszcze wiele elementow o ktorych nie napisalem

Poszukaj na forum mysle, ze cos juz bylo na ten temat :agent:

PS - ja tak mialem w d15z3 i byly to kable WN ktore mialy przebicie czy cos takiego, wiem ze wymienilem i bylo git.

dar14
31-01-07, 19:12
:) Wymień filtry,płyny,kable,wszystkie podstawowe rzeczy przy kupnie auta i zawitaj :d na dobrą stacje benzynową-mialem podobnie zadziałało!!!pozdro!!! :)

:::JanG23:::
31-01-07, 19:39
ja mam zrobione prawie wszystk co się dało zrobić z tym silikiem przecieka mi pompa paliwa ;( i mam kolektor 4-2-1 wywaliłem kata i teraz czasem dostaje takiego klina na dole obrotów (żabka) że ktoś wkońcu zaparkuje na moim tyle też nie wiem co to może być mi zostały jeszcze tylko środkowy i końcowy do wymiany

llukas
31-01-07, 22:36
Witam wszystkich !!
Jestem szczesliwym posiadaczem hondy 1.3 95r wszytko bylo pieknie az do wczoraj gdy odpalilem i przejechalem kilkanascie metrow zaczala szarpac mi autem .Myslalem ze brak paliwa bo mialem malutko :) ale zatankowalem i dalej to samo :( ale odziwo jak sie zagrzeje to chodzi normalnie <nie szarpie> Czyzby lipne paliwko ?? jakies sugestnie ??

Pozdrawiam
Witam. Posiadam taki sam silniczek i tez miałem takie szarpanie. Nie pomogła zmiana stacji benzynowej ;), natomiast pomogła wymiana świec i kabli WN.
Pozdrawiam

ryba83
01-02-07, 15:19
Wymienialem swiece .olej. filtr powietrza ,olej w sierpniu 2006 ale nie filtr paliwa !!

woytaz
01-02-07, 23:45
4genGlinek w swojej IVgen mial taki problem (teraz fura kumpla),
tez D13b2 po modach i problem szarpania tkwil w wezyku nr 4 , wezyk podcisnienia ktory łączy sie z jakas plastikowa pucha, nie wiem co to jest? jakis odparownik? uklad katalityczny czy cos takiego, on wymienil to cale i pomoglo,

nie znam szczegolow opieram sie na jego info

ryba83
05-02-07, 14:15
Witam po przerwie ,wyjezdzilem lipne paliwko <nie cale > zatankowalem na Jet-cie i śmiga normalnie
pozdro pa

ivan667
05-02-07, 16:09
dobre paliwko to podstawa, ja ostatnio bylem na Ukrainie i się schytrzylem na tanie paliwo (okolo 2.2 zl/l) zalalem do pelna i kicha, na autobanie 140km/h i KONIEC nie mowiac juz o slabiutkiej dynamice - jezeli jest cos takiego w d13b2 :) jednak po przelaczeniu na lpg bez problemu 160 km/h i o wiele lepiej sie zbierala. taki maly przyklad z zycia ze na wodzie nie pojedzie nawet Honda :)

prelude4
03-03-07, 13:39
Witam serdecznie
Wczoraj miaialem wczoraj podobny problem. Najpierw zaczęło szarpać, samochód jakby całkowicie stracił moc, zaczely mi spadać obroty. Jak umówiłem się z mechanikiem i próbowałem do niego podjechać samochód nagle zgasł i już nie mógł odpalić. Czy przyczyną mogło być słabe paliwo?
Bardzo proszę o Wasze opinie
Pozdrawiam
Olek

kozik555
03-03-07, 14:06
Ja mam podobne objawy tyle ze szarpanie nie ma jako takiego tylko na 4 biegu jak trzymam gaz i chcą dodac go wiecej to jest taka przerwa szarpnie i wtedy zaczyna przyspieszac nie było tego na sondze którą miałem uszkodzoną ale swiecił sie tylko check kupiłem uzywaną sonde po małym przebiegu oryginalą hondy L1H1 reset zrobiony jak nalezy check juz nie swieci ale jest włąsnie taka przerwa na 4 biegu na nizszych tego nie ma i niewiem co to moze byc?