PDA

Zobacz pełną wersję : Tylna półka w civic coupe 6 gen.



misiek707
01-03-11, 13:58
Jak zdemontować tylną plastikową pułkę w civicu 6 gen coupe... Muszę ją zciągnąć a nie wiem jak... nie chce nic rozwalić. jakieś rady?

Prozac
01-03-11, 15:16
Z tego co pamiętam to trzeba odkręcić boczki, kapsle zatrzaskowe na półce postaraj się wypiąć od dołu, żeby ich lub półki nie uszkodzić. Krop po kroku i dasz rade. Demontowałem u siebie wszystko z tyłu (bez podsufitki), nie jest to skomplikowany zabieg ale jest trochę zabawy.

lopi83
01-03-11, 17:47
musisz wyjac siedzenia tylne, mocowania dolne pasow przednich, boczki tylne i dopiero wtedy zabrac sie za polke

kubaszow
01-03-11, 18:36
Zgadzam sie z tym co wyzej napisane, tylna kanapa, boczki plastikowe z pasami i wtedy do bagarznika i powypychaj białe spinki od polki pozniej do srodka i tam gdzie spinki trzymaja zdecydowanym ruchem podwazasz polke i wychodza. Polki tak szybko sie nie uszkodzi, predzej spinki sie pokrusza , wiecej zabawy jest z zakladaniem, radze przy zakladaniu pod polke dac jakis cienki filc lub pianke (gabke) zeby ci pozniej nie trzeszczalo cos !
Dasz rade :)

majler
01-03-11, 18:38
podepne się. też chciałem zdjąć tylną półkę, odkreciłem wszystko co mówiliście ale bałem sie że urwe mocowanie boczków bo nie wiem gdzie są i jak je dobrze wyciągnąć, mógłby ktoś dać zdjęcie boczka od strony wewnętrznej?

misiek707
01-03-11, 19:28
boczki masz na jeden wkręt mocowane tu pod tymi jakby schowkami :P musisz kanape wyjąć zeby je zobaczyć i u dołu odkręcić mocowania pasów. Wtedy trzeba szarpnąć i boczki wypną się z takich spinek... Najparwdopodobniej kilka z nich się ułamie :D więc polecam zakupić nowe odrazu przed zdemontowaniem. Doba lece do garażu działać coś z tylną pułką

adami121
01-03-11, 23:22
musisz wyjac siedzenia tylne, mocowania dolne pasow przednich, boczki tylne i dopiero wtedy zabrac sie za polke

zgadzam sie.ale to jeszcze nic w porównaniu do tego ile trzeba rozbierać żeby wyjąć podsufitke:p

lopi83
02-03-11, 00:13
ile trzeba rozbierać żeby wyjąć podsufitke
slupki z przodu, listwe z tylu przy szybie, uszczelke przy szyberdachu i tyle, sprawdzone :)
a jeszcze lampke :)

adami121
02-03-11, 00:29
slupki z przodu, listwe z tylu przy szybie, uszczelke przy szyberdachu i tyle, sprawdzone :)
a jeszcze lampke :) a mi wydaje sie że jeszcze uchwyt na ręke nad szybą i wieszak no i taki plastik na środku z tyły podsufitki ;p ale nie jestem pewien bo ja w sumie miałem rozebrane całe wnętrze jak malowałem;p

lopi83
02-03-11, 00:37
masz rację, jeszcze te elementy ale one są na widoku to nie ma z nimi problemu

misiek707
02-03-11, 23:55
Jezeli chodzi o tylna pulke w coupe juz mowie jak zdemontować: od spodu czyli z bagażnika trzeba białe kołki rozporowe ścisnąć i powpychać do góry tak by się schowały. później wejść do auta i z wyczuciem ją szarpnąć do góry powinna ładnie wyskoczyć :) pozdro

Owcio
27-12-12, 13:10
A tak żeby nie zakładać nowego wątku, w 5 genie jest podobnie? Bo nie mogę sobie poradzić ;/